Jam jest 440… i 4

 •  

  Miałem w podstawówce kolegę, który już na starcie dostał od życia po tyłku. Jego matka zmarła na raka żołądka a ojciec kombinował jak mógł aby rodzinę utrzymać i jakiś czas pracował w firmie, która kładła kanalizacje w kolejnych wioskach w gminie. Zresztą jak w tamtych nie aż tak odległych czasach bywało tak, że wielu rodzinach pracowały dzieci, pracował również kolega i jego rodzeństwo w różnych praca dorywczych. Nie dość, ze ojca nie było po 10-14 godzin dziennie w domu, że sami musieli jakoś się z rodzeństwem ogarnąć, całe lato dorabiać jak nie u kogoś na polu to w lesie to jeszcze byli chamsko upokarzani w szkole przez wtedy jeszcze "młodą nauczycielkę".
  Źle poszła koledze/komuś kartkówka, kolega/ktoś coś wywinął - rób tak dalej to skończysz jak twój/Kowalskiego tata i będziesz rowy kopał.

  Nie tak dawno z tą samą nauczycielką lekcje miały dzieci sąsiadów. Sąsiad stracił pracę po chorobie i przez kilka miesięcy był bezrobotny. Gmina zlecała pracę interwencyjne - zamiatanie chodników, uporządkowanie parków itp. I co? . Ty jesteś tak durny że będziesz zamiatał ulicę jak Siedleckiej ojciec.

  Lata lecą a zmieniają się tylko ofiary i zawody i prace godne pogardy Czy to córka woźnej czy karierka czy to kierowca śmieciarki. Zawsze jest kim gardzić.

  Kumacie powiedzieć coś takiego do dziecka? Albo zrobić z dziecka ojca przykład nieudacznika? Doprowadzać tego typu tekstami dzieci do płaczu na lekcji kilka razy w miesiącu?

  Przeraża mnie, że taki "pedagog" funkcjonuje w polskiej edukacji przez dekady, wpaja pogardę do ludzi, ich pracy, całkowity brak szacunku a do tego pastwi się nad dzieciakami.

  pokaż spoiler Na ale gdy dostanie 1000 zł podwyżki to na pewno będzie szanowała ludzi i dzieci i wyzbędzie się swojej małostkowości i pogardy do innych.


  #patologiazewsi #patologiazmiasta #nauka #szkola #strajknauczycieli #nauczyciele
  pokaż całość

 •  

  gurwa idę o zakład, że dzban chodzi w koszulce Nocnego Kochanka i hop hop skacze na juwenaliach.

  #rakcontent #rakinstant #bekazpodludzi

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

  •  

   @biesy: A ja ide o zakład, że OP chodzi w koszulce z reserved, zielonej, lekko wyblakłej. Wszystkim mówi, że słucha Scorpionsów, ale kiedy jest sam lubi potańczyć do Beyonce, czasem nawet udaje, że jest nią, dezodorant robi wtedy za mikrofon, a jego pokój to scena.
   Kiedy był mały molestował go wujek, bardzo go lubił więc nikomu nie powiedział, zresztą myślał, że to zabawa. Wujek zmarł zanim OP dorósł, teraz wraca do tych chwil w koszmarach, co raz częściej myśli żeby ze soba skończyć...
   I tylko tych Scorpionsów nie jestem pewny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Chciałem oznajmić, że honk honk na Wykopie nikogo nie rusza. Można się rozejść. Jakby ktoś miał jeszcze złudzenia, że honk honk kogoś rusza, to może dzisiaj przeczytać masę wpisów neuropków, którzy potwierdzają, że ich to nie rusza. Potwierdzają to pisząc bloki tekstu wyjaśniające, że ich to nie ruszyło. Także spokojnie można przyjąć, że nikogo to nie rusza. Pozdrawiam, i życzę udanego poniedziałku! Buziaczki!

  #heheszki #honkhonk #afera #shitwykopsays #humorobrazkowy #pepe
  pokaż całość

  źródło: honk.jpg

 •  

  Właśnie mi się przypomniało jak w pierwszej klasie LO wszystkie nauczycielki kazały do siebie mówić Pani Profesor xD ELITA NARODU
  #strajknauczycieli

  •  

   @asd23434asd: Aha czyli skoro mamy chujowych nauczycieli to oznacza, że potrzeba nam jeszcze gorszych?
   Bez podniesienia stawek nie przyciągniemy ambitnych ludzi na te stanowiska.

   Jak dla mnie wyjścia są dwa, tak samo z edukacją, jak i służbą zdrowia, albo inwestujemy więcej i zwiększamy jakość usług, albo sprywatyzować to w piździec i róbta co chceta.

   Ludzie to ogółem są pierdolnięci. Raz z moim starym się pokłóciłem o podwyżki dla lekarzy i podsumował - jak sie nie podoba to droga wolna za granice, albo prywatnie.
   Po czym kilka miesięcy później płacz i kwik, bo musi iść do okulisty i publicznie trzeba czekać, bo brak lekarzy, a prywatnie poszedl to partrz zlodzieje w dupe jebane od ręki. A drooogo!! KWIIK!
   I chuj, nawet jak przekonał się na własnej skórze - dalej nie rozumiał zależności zarobki lekarz vs jakość usług...
   Tylko on jest debilem, bo ma prawie 6dych na karku, pochodzi ze wsi i dorósł za komuny, można przymknąć oko. Co ty masz na obronę swojej głupoty i krótkowzroczności?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (46)

 •  

  Tych nauczycieli którzy strajkują zwolnić (najlepiej z wilczym biletem) a tych którzy pracowali i pomagali uczniom przy maturach podwyżki 400 zł
  #strajknauczycieli #4konserwy

 •  

  Ja pitole auto nie chciało odpalić jadę do pracy autobusem. Śmierdzi dużo ludzi tłok trzęsie rzuca masakra jakaś

  Serio biedni ludzie tak codziennie jeżdżą? Ja bym tak nie mógł.

  Aha i bilet drogi, taniej nawet taxi wychodzi czasem

  #komunikacjamiejska #ztm #warszawa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_20190415_075050.jpg

 •  

  #warszawa mam pytanie do was mireczki.
  Warto odwiedzić Wawe z dziewczyną na dwa dni? Szczerze nigdy tam nie byłem. A wybór wacha się pomiędzy Krakowem a Wawą, głównie cel turystyczny I porobić jakieś zdjęcia analogiem =) słyszałem tylko że więcej spotow do zdjęć jest właśnie w Warszawie I to tak przemawia za mną. I co warto zobaczyć w dwa dni tam?
  Dzięki za pomoc =)

  +: Freakz
  •  

   @KowaziS_: O kurde nawet nie wiesz jak mi miło :)))
   To jeszcze podpowiem, że dla ułatwienia poruszania sie po mieście warto zarejestrować się e veturillo i wypożyczać rower za grosze, albo Lime i śmigać na hulajce. Można więcej zobaczyć niż tłukąc się busami... Metro + te dwa i miasto stoi otworem.
   Koniecznie idźcie coś zjeść w Hali Koszyki, centrum Warszawy, tam gdzie jest pałac kultury jest okropne... ale w sumie może warto wjechać na taras widokowy? Spod Pałacu możecie przejść Nowym Światem na Stare Miasto. To jest jedna część wycieczki, potem macie prawą strone miasta.
   Jeżeli lubicie się włóczyć to dajcie sie troche ponieść, odkryjcie coś sami, serio Warszawa potrafi zaskoczyć :) Szczególnie prawa strona miasta, z lewej lubie kręcić się po Woli, może też wam się spodoba?
   A co do waw4free to nie tylko imprezy klubowe, bardziej chodziło mi o wydarzenia kulturalne, np można trafić na jakieś koncerty związane z gwarą i klimatem warszawskim.
   Imprezy dancingowe też bywają niezłe, sam nie lubie klubów, ale kurde w Warszawie możesz trafić na imprezę w jakimś starym magazynie, fabrycez czy innym dziwnym miejscu, lubie przychodzą ubrani w vintage i tworzą fajny klimat, serio mogłoby wam się spodobać :)
   Z czystej ciekawości będąc już na miejscu, zerknij sobie na stronke i zobacz co sie akurat dzieje na mieście, możecie trafić akurat na coś dla siebie.

   Sorry, że sie rozpisałem, ale podnieciłem sie tym, że komuś mogłem pomóc :D
   pokaż całość

  •  

   @KowaziS_: O stary, zapomniałem! Jeszcze park fontann!! Koniecznie zobaczcie pokaz w parku fontann.

   Dobra, obiecuje już daje spokój, starczy :P

  • więcej komentarzy (6)

 •  
  Joii via iOS

  +744

  Czemu pies nie moze wejść do sklepu a dziecko 4 letnie juz tak

  •  

   @Czeggu: Pracuje na budowie i powiem szczerze, że jak już sie trafi jakaś kobieta, jedna na tysiąc to rzeczywiście jest zajebista w tym co robi.
   Wydaje mi sie, że najlepsze są w pracach wykończeniowych gdzie wymagana jest duża dokładność, pomimo, że jestem budowlańcem, moja różowa robi takie rzeczy jak gładź, czy malowanie lepiej niż ja.

  • więcej komentarzy (53)

 •  

  Jak to jest, że #konfederacja ma bana totalnego bana na media głównego ścieku a Pan #gwiazdowski nawet jak otworzę lodówkę to wyskakuje. Np w tej chwili na Polsat News.
  #spiseg

 •  

  Pierwsze zdjęcie czarnej dziury
  #astronomia #kosmos #ciekawostki

  źródło: Screenshot 2019-04-10 at 15.07.49.png

 •  

  Oficjalnie od miesiąca moja firma została podzielona na trzy spółki. Od dzisiaj to konglomerat niemiecko-czesko-polski.

  Dlaczego Polski na końcu? Bo tylko ten kraj nie będzie miał z tego nic, ale musi być zarejestrowane to jest.

  Nie jestem za żadną opcją polityczną, wszystkich ich uważam za podludzi, skoro żerują na naiwności żeby pustymi obietnicami zdobyć głos i nie robi mi różnicy jaką legitymację mi ktoś prezentuje. Problem jest jednak w tym, że ostatnio rozpasanie przerasta możliwości tego pożal się rządu i jest szukanie pieniędzy na siłę. Niby zawsze było, ale dzisiaj to przechodzi wszelkie logiczne myślenie. A skoro dzisiaj tak jest, boję się myśleć o jutrze.

  Dlatego udało się całość rozparcelować tak, aby w tym kraju płacić podatki 0%. Zatrudnienie w Polsce zmniejszam również do zera. Cały majątek firmy? Przeniesiony. Rozliczanie z naszą skarbówką? Tak, ale już nie bezpośrednio.

  Bo tacy jak ja, z niewielkimi firmami są niestety najbardziej poszkodowani w tym coraz bardziej rozbuchanym rozdawnictwie. Dla wszystkich coś się kurwa znajdzie, a dla mnie tylko nowy podatek, nowa kontrola, nowy stres, nowy powód, żeby się powiesić. To JA na swoje barki przyjmuję całe te wasze jebane dobrodziejstwa, to JA jestem tym, który nie ma na tyle majątku, żeby móc generować na luzaku zero zysków i nie płacić podatków, bo nie jestem bogaczem z domu. Od tego co z firmy wezmę płacę x5 podatek i jeszcze z 10 razy po drodze.

  A jestem chyba najbardziej jebaną częścią społeczeństwa, którą i ludzie mają w piździe. Zapierdalam jak wół po 13h dziennie bez weekendów. Staram się coś rozwinąć, coś stworzyć. Mógłbym iść na etat za 15k od ręki, ale lubię mieć coś swojego. Tu o to ciężko. Kontrola na kontroli, co tydzień nowe informacje, że jakiś pewnie nowy podateczek będzie. Chciałem kupić działkę pod działalność? Nie nie, księgowa zabroniła teraz, bo wybory były, trzeba było najpierw zadzwonić do prowadzącego kandydata. Tak, tak funkcjonuje ten kurwidołek.

  Tak samo mnie bawi lewicowe pierdolenie od podatku dla najbogatszych. Ci zawsze to ogarną, nie ma potrzeby. Zysk dla skarbu państwa zerowy. Więcej wydadzą na urzędasów bez kwalifikacji sprawdzających czy spółka warta miliard rzeczywiście ma zapłacić 10 czy 20 tysięcy podatku. A ja płacę 100 tysięcy, chociaż jestem przy nich małym misiem. Dlaczego? Bo mam firmę rozwijającą się, a to one, jdg, oraz mikroprzedsiębiorstwa płacą na te wszystkie 500+ dla ludzi i krów.

  Od maja 2019 roku oficjalnie 29 firm, zatrudniających 1892 osoby nie będzie płaciło w tym kraju ani grosza podatku. A że dopiero się zaczyna, oraz będziemy tworzyć odpowiednią plarformę dla jdg - przejdzie więcej.

  Serio, ja zawsze takie sprawy miałem głęboko w dupie. Nie interesowało mnie to, póki państwu nie zaczęło brakować hajsu i za bardzo zaczęło się interesować mną. Bo ich nie obchodzi to, że pokażę dokumenty, że jest legalnie. To zwykłe kurwy na haracz, które mają przydział z góry i dojadą cię za literówkę na fakturze. Taki chuj! Od poniedziałku w końcu będzie znowu na moich warunkach. Czyli jestem uczciwy, to mi naskoczcie, a rozliczę się zgodnie z prawem, ale nie tutaj.

  NIC nie oswobadza tak przedsiębiorcy w Polsce, jak uwolnienie się z tego systemu. Teoretycznie nadal w nim będę uczestniczyć, nieraz zapłacę nawet więcej, bo i tak może być - ale na spokojnie, bez stresu, z przewidzeniem, z możliwością dyskusji. Tutaj jedyne co to cię dojebią kolego. Kiedyś myślałem, że to inni tak pierdolą, że tak źle. Nie, nie. Trzeba te parę lat przerobić, trochę kasy przemielić, wtedy się o ciebie upomną nawet jak jesteś krystalicznie czysty. Ten kraj dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to koszmar. A nawet jak widzicie sprawnie lawirującego takiego ze średniej firemki gościa to i tak można z 10% skutecznością stwierdzić, że miał już jakąś próbę samobójczą.

  Pluję na ten kraj, serio. Gardzę jak tylko mogę. I tak mi kurwa wstyd, bo zamiast nawiązywać do naszych pięknych kart, to my dzisiaj jako ponoć światlu ludzie uznajemy tych, którzy idą w te najgorsze. Bat na dupsko jest tak duży, że większość tego nie zauważa. Jeden mały kryzys i będziecie zapierdalać chociaż po 20zł na bułki stojąc pół dnia w kolejce do bankomatu. Dzisiaj brzmi śmiesznie, a za kilka lat każdy będzie zdziwiony jak grek...

  Przykro, przykro. Ale cóż. Za rok za te same produkty zapłacicie troszkę więcej, zarobią w innych krajach, ja będę miał spokój. Ja i inni nie zapłacimy podatków, będą wyższe potrzeby i voila. Upomną się i o was, albo po prostu się wszystko rozjebie.

  A że chory jestem i zdycham, to mam już tylko jeden cel, jak najwięcej biznesu wyprowadzić z Polski zanim umrę. Tak mi dopomóż... logiko. #oswiadczenie #firma #zycie
  pokaż całość

  •  

   @oiio: A co gorsza to będzie tylko gorzej, bo teraz będą wygrywać ci, którzy dadzą więcej. Tak jak napisałeś - skończy się jak w Grecji, a głupi lud i tak zwali wine na spisek ruskoniemieckożydowski.
   Głosuj na Gwiazdowskiego, jest po twojej stronie. Przekonaj rodzine, przyjaciół, sąsiadów. Szanse są małe, że to coś da, ale nadzieja umiera ostatnia.

  • więcej komentarzy (240)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika azurro

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)