•  

  Mirosławy, pomuszcie. Sprzedawałem ostatnio moje 15-letnie auto segmentu premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyjechał jakiś Janusz z "kumplem mechanikiem". Auto z dolnej granicy ceny na otomoto (stoją 10-15k te auta, a ja wystawiłem za 9k). Ów kumpel mechanik sprawdzał auto dobre 40 minut, potem długa jazda próbna (około 10 kilometrów), gdzie pan mechanik specjalista ograniczał się do poleceń typu "daj teraz w pizde", "przyspiesz teraz szybko" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście jazda próbna wypadła bardzo dobrze, auto sprawne mechanicznie, nic nie puka, nic nie stuka (serio). Negocjacje. Dają 8k i zabierają auto. Zgoda. Umowa podpisana, wszystko gituwa.
  Po jakiś trzech godzinach kupujący dzwoni do mnie z pretensją, że stanęli gdzieś na kawę i wg niego skrzynia biegów dziwnie działa (w aucie automat, ale w 100% sprawny). Pytam co znaczy dziwnie - otóż lekko szarpie przy ruszaniu.
  Nic takiego wcześniej nie było, a autem poruszałem się na codzień od dwóch lat, olej w skrzyni wymieniany regularnie, ale w sumie jeździłem na krótkich dystansach po mieście, a oni mieli 500 km do przejechania w trasie.
  Kolejny dzień cisza.
  Na jeszcze nastepny dzień kupujący pisze mi smsa, że skrzynia jednak szarpie przy ruszaniu i oddał już auto do kolegi mechanika, bo to jest wada/uszkodzenie, mechanik wstępnie podejrzewa koło dwumasowe, a co ze skrzynią to jeszcze się okaże.
  Wszystko w kontekście takim, że zataiłem jakąś wadę przed nim i będzie dążył do żądania jakiś zwrotów pieniędzy...
  Mam się czegoś obawiać? Kupujący strasznie dokładnie i długo oglądał samochód, jazda próbna była długa, przy mnie wszystko było w porządku i działało idealnie. Szczerze mówiąc jeszcze teraz, jak jego kumpel mechanik rozebrał auto (a kto wie, może i skrzynię) to już całkowicie nie wiadomo, co oni tam zrobili, bo mogli i sami coś uszkodzić. Nie chce mi się też wierzyć, że sprawne auto użytkowane na co dzień rozlatuje się po 3 godzinach jazdy w trasie, chyba że sami coś tam pojebali, albo że wszystko jest w porządku a chcą tylko wyciagnąć kasę.
  #prawo #samochody
  pokaż całość

 •  

  Myślałem, że to jednostkowe przypadki ale zobaczyłem to. Zabawne, że młoda para zrobiła takie fajne samoprzylepne ogłoszenie...zdolniachy!

  #heheszki #mlodapara #nieruchomosci #afera

  źródło: 1581311986098.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bam_bax

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)