•  

  od niedawna zacząłem pracę w firmie z juesej, gdzie angielski (kto by się spodziewał?) jest głównym językiem komunikacji w firmie (wiadomo, oprócz lokalnego oddziału)

  Wcześniej pracowałem w firmie gdzie był tylko polski, więc przeskok duży. Problem jest tego typu, że tak jak angielski rozumiem i potrafię się dogadać (ale zdałem sobie sprawę z tego, że jeżeli naprawdę nie chce mieć żadnych większych barier, to muszę się jeszcze sporo douczyć), ale jedna sprawa mnie dręczy - w trakcie jakichś spotkań, gdzie większość osób jest z USA, mam czasami problem ze zrozumieniem co oni tak właściwie mówią. Nie chodzi już nawet o znaczenie słowa, po prostu niektóre zdania, które mówią, są dla mnie kompletnie niewyraźne. Z tego co się dowiedziałem od znajomego, to jest to kwestia osłuchania się i z czasem powinno być lepiej.

  Póki co, mam plan aby oglądać filmy po angielsku z napisami/bez, tak żeby móc lepiej się osłuchać z językiem, ale czy to faktycznie może coś pomóc? YT angielskiego dużo oglądam, ale zazwyczaj większość rzeczy rozumiem.

  Miał ktoś kiedyś podobną sytuację? Jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?

  #pracbaza #praca #korposwiat #angielski
  pokaż całość

  •  

   @lukasz3123: Miałem taką sytuację kiedy pierwszy raz byłem w UK a konkretnie na północy Anglii gdzie z tego co rozumiem mają lekko specyficzny akcent. Faktycznie jest to kwestia osłuchania się, po jakimś czasie będziesz łapał coraz więcej i więcej. Na koniec będziesz się dziwił innym, którzy nie wiedzą o czym w danym momencie rozmawiacie. Oglądanie filmów/seriali/YT po ang będzie na pewno pomagać

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bbeniutek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)