Trener.

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mam 3 lata stażu na siłowni z czego niemalże 2.5 roku zajęło mi jakie produkty spożywcze mi szkodza (i w wyniku tego nie wykorzystałem mojego potencjału przez moje dolegliwości i wyglądam tak jakbym na siłownię chodził może maksymalnie rok).
  Mam stwierdzonych IBS, robiłem wiele badań u gastrologa i generalnie żadne leki mi nie pomagają, żadne probiotyki, żadne enzymy. Nie mam też stworzonej żadnej patologicznej choroby i musze po prostu z tym żyć ze to po prostu nietolerancje.
  Mój problem polega na tym że wiele produktów (głównie uważanych jako zdrowych) mi szkodzi. Nie jem pieczywa pelnoziarnistego, kasz, ryżow, wieprzowiny i wołowiny, twarogu, żadnych platkow owsianych, oliwy i wielu innych zdrowych rzeczy, bo mi to po prostu szkodzi.
  Ostatnie 3 lata były ciężkie, bo próba jedzenia 'zdrowo' żeby robić masę na siłowni kończyła się licznymi bolesnymi biegunkami i gazami. Dolegliwości były tak silne że strasznie źle się czułem, aż wielokrotnie musiałem iść do domu podczas pracy, gazy były tak intensywne i smierdzace że wykluczaly mnie z życia towarzyskiego i biegunki też były problemem m.in dlatego bo w Polsce bidety nie są popularne i w pracy np. zanim podtarlem tylek to używałem kilku rolek papieru a i tak nie był czysty, a chodzenie z obsrana dupa mnie krepowalo a nie zawsze mogłem wziąć nawilżone chusteczki które i tak niewiele dają.

  Obecnie jest lepiej bo jem produkty które już nie wywołują biegunki i mam normalne stolce, obecnie jedynym problemem są gazy które choć są dokuczliwe to nie jest tak źle jak kiedyś było. Problemów oczywiście sprawia najwięcej mi masa, bo na redukcji jest mniej dolegliwości. Problem polega na tym, że jestem bardzo chudy przez właśnie moje problemy.
  Obecnie stosuje wiele produktów z diety FODMAP przy małej ilości błonnika (dużo błonnika wzmaga u mnie gazy, sprawdzone).
  W mojej diecie, codziennie, jem dokładnie to samo o tej samej porze i boję się czy nie dostanę awitaminozy, z uwagi na to, że jem codziennie dużo produktów przetworzonych.

  Moja dieta składa się tylko z:
  - chleba białego (max. 300g)
  - masla (max 10g)
  - sera żółtego i parmezanu (max. 60g)
  - piersi z kurczaka (max 300g)
  - jajecznicy na oleju rzepakowym (3 jaja na dzień, 2g oleju)
  - chrupek kukurydzianych (max 100g dziennie)
  - wafle ryżowe (max 100g dziennie)
  - warzywa: tylko papryka czerwona (max 1 dziennie), pomidory

  Łącząc te składniki udaje mi się wyciągnąć odpowiedni stosunek białek, tłuszczy i węglowodanów wraz z kcal.

  Jak widać w tej diecie są praktycznie przetworzone produkty z niewielką ilością minerałów. Albo to, albo nieskończona sraczka i brzydkie bąki. Nie wiem czemu, ale też wszelkiej maści suplementy z multiwitamina, cynkiem, magnezem, potasem, powodują u mnie również dolegliwości trawienne, dlatego stosowanie witamin odpada. Ostatnio czuję duże zmęczenie, mięśnie mi drgają i boję się że może dojść do niedoboru witamin.

  Chciałem poznać wasze opinie na ten temat i czy jedząc takie produkty może dojść do jakiejś awitaminozy lub innych problemów.
  Nie chcę rezygnować z siłowni bo marzy mi się wysportowana sylwetka i mam już dość bycia obsrańcem. Jeżeli ktoś z was boryka się z podobnymi problemami to zapraszam do dyskusji.

  #dieta #zdrowie #ibs #medycyna #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

 •  

  Otwieram dyskusję.

  Wczoraj na jakimś filmie na youtube, z którego uczyłem się przysiadów padło bardzo fajne zdanie. "Strength is a skill".

  I w przypadku trójboju i dwuboju zgodzę się w 100%, ale tak na co dzień? Jak ma się ta siła z wyuczonych, zaprogramowanych wzorców ruchowych do dynamicznej siły użytecznej. Bo taki byk albo goryl to nawet przysiadu nie potrafi zrobić z obciążeniem.

  Innymi słowy - kto jest silniejszy - wirtuoz gryfu, profesor obciążenia, papież diety @Kasahara, czy prosty chłop z pola, chodząca snopowiązałka @DywanTv?

  #mikrokoksy
  pokaż całość

  •  

   @sinbad_:

   Uwarunkowanie kulturowe - tu trudniej, ale chyba bliżej już ukladu nerowego, bo po prostu ktoś nie wie, że coś jest ciężkie, bo wszyscy to podnoszą dokoła.

   Tak, między innymi o to chodzi. Mieszkasz w jakiejś społeczności, np. jesteś młodym Szerpem to dźwiganie wagi ciała na plecach w wieku 13 lat nie jest niczym dziwnym, bo widzisz i robisz to od kiedy możesz. Dodatkowo wszyscy w otoczeniu to robią. Dla porównania w Europie plecak 10kg budzi już kontrowersje.

   A co z tą wydajnością UN. To się jakoś mierzy? Da się to zmienić, wytrenować? Jest stała i z góry przypisana do osoby, czy się zmienia?

   Są jakieś bardziej i mniej wyspecjalizowane testy. Nie miałem z tym styczności, nie znam się na tyle żeby tutaj wiele powiedzieć. Do pewnego stopnia da się zmieniać, adaptacją przez powtarzanie danych czynności, np ucząc się jak być silnym. Ale jest to w dużym uwarunkowane genetycznie, podobnie jak np szybkość. Zmienia się tylko, że granica jest w innym miejscu u każdego.
   pokaż całość

   +: sinbad_
  •  

   @sinbad_:
   nie, po prostu miałeś przejebane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (45)

 •  

  Chyba potrzebne mi lekcje z tematu pomagania miękkim fajom ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciezko mi zrozumieć, naprawdę, jak można czegoś chcieć i się nie starać. #mikrokoksy #dieta #gorzkiezale

  •  

   @Kasahara:
   no ale z tego co piszesz to oboje doszliśmy do tego na własnych błędach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak sobie pomyślę jak się gimnastykowałem 5 lat temu, żeby kogoś "zmotywować" to czuję zażenowanie.

   @Duzy_Dziki_Zwierz:
   Kiedy ktoś robi co ustalicie i ma efekty to mocno nakręca. Ja jestem ciekaw kolejnych raportów, wiadomości, pytań etc. Jara mnie to, jak widzę fajną etykę pracy, zaangażowanie i do tego efekty. Wcześniej niekoniecznie tak było, właśnie dlatego, że miałem osoby typu "no bo wiesz, urodziny kota hehe więc zrobiłem 1 z 4 treningów". Jakoś 3 lata temu podziękowałem każdej takiej osobie za współpracę, zostałem z 4 klientami. Lipa, bo nawet nie masz jak sprawdzić czy twoje metody działają i czy jesteś dobry.

   A w sumie efekty podopiecznych dają bardzo fajne możliwości rozwoju. Koleżanka którą trenujesz za pół darmo i przychodzi na 1 z 3 umówionych treningów nie rozreklamuje Cie tak jak gość który robi wszystko co może, osiągnie swój cel i będzie o tej współpracy mówił z dumą.
   Wydaje mi się, że po prostu musisz "swoje" przerobić, w końcu złapiesz taką bazę z którą będziesz pracować z wzajemnym zaangażowaniem.
   pokaż całość

  •  

   @JuneJohn
   bo najważniejsza zasada treningu z kobietami to żeby nie trenować swojej ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Kurde zastanawiam się czy nie przyspieszyć planowanego deloadu (tzn przerwy od silki bo jadę na święta do rodziny xD) z tygodnia świątecznego na obecny. Sprawdziłem - od 12 tygodni nie miałem lżejszego treningu/ tygodnia. Od 4 tygodni leci 3/5/1 a wcześnie 8 tygodni bez deloadu nsuns. I mimo że jest progres zacząłem mieć problemy ze snem, 4-5h normalnego snu po czym się wybudzam co chwilę, cun wydaje się też zmęczony, trudniej utrzymać skupienie w pracy. Podniosłem wczoraj kaloryke z 3.2 kkcal na 3.4kkcal. I nie wiem teraz czy robić jeszcze te dwa tygodnie treningu czy pizgac deload. Może zmniejszyć ciężary w siadach i martwych o 50%?
  #mikrokoksy
  pokaż całość

  •  

   @Luffik:
   jeżeli wyniki lecą/nie idą w górę, czujesz się zmęczony, bolą stawy czy czujesz, że się nie regenerujesz to rób deload. Ewentualnie zrób tydzień gdzie całkowicie zmieniasz bodziec, nie schodź za mocno z intensywności i wrzuć ćwiczenia których normalnie nie robisz.

   +: kRpt
  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Nie jestem w stanie robić MC i przysiadów bez bólu, czuję, że jest to ból kostny, bardzo nisko w odcinku lędźwiowym, prawie przy kości ogonowej. Mam lekką skoliozę lędźwiową. Żadne inne ćwiczenia obciążające kręgosłup, nie wywołują tego bólu. Mogę bez problemu, robić wiosłowanie, wyciskanie leżąc, ohp bez bólu. Fizjo rozpoznał lekkie przodopochylenie miednicy, parę msc temu którę skorygowałem, rozciągając zginacze biodra i wzmacniając core, hip thrust. Technika jest idealna, a mimo to nie jestem w stanie zrobić MC 60kg bez bólu. Jak widzę innych, którzy robią to ciężkim garbem i ich nic nie boli to mnie skręca. Izolować nogi, i robić resztę ćwiczeń normalnie? Siłownia naprawiła moje wady postawy, ale boli mnie to, że nie mogę robić tych dwóch ćwiczeń.
  #mirkokoksy #silownia
  pokaż całość

 •  

  Ktoś startuje w weekend w Łodzi (debiuty)?
  #mikrokoksy

 •  

  Słyszałem, że Owca z WK od razu po zawodach w trójboju jedzie na zawody w kulturystyce ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy

 •  

  Ciekawe takie zastanowienia względem na ile oraz jak nastawienie mentalne oraz strategie względem myślenia przed, traktem oraz po wysiłku treningowym wpływają krótko oraz długoterminowo

  Poniekąd pierwszą perspektywą pojawiającą się może być ktoś kto krzyczy "motywacyjne" słowa bądź zdania jednak bardziej mysli wobec obranego wewnętrznie nastawienia oraz myslenia i podejścia rozważają

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  pokaż całość

  •  

   @Wina_Segmentacji:
   im wyższy poziom sportowca tym większe znaczenie. Na wysokim poziomie nie ma już ludzi słabych, wolnych czy nieprzygotowanych technicznie. Kto jest mocniejszy mentalnie, zawsze ma przewagę. Nie mówię tu jedynie o sportach siłowych, bo te są dość specyficzne.
   Swoją drogą dziwię się, że aspekt mentalny jest tak często zaniedbywany. Tutaj też istnieje możliwość treningu i zwiększania swoich umiejętności.

   W jednej jednostce wojsk specjalnych mają takie powiedzenie - jeżeli myślisz, że już nie możesz i chcesz przestać, dotarłeś do 40% możliwości swojego organizmu ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

  •  

   @Wina_Segmentacji:
   ma wpływ na wydzielanie testosteronu, pewnie w mało znaczącym stopniu, ale o czymś to jednak świadczy. Twoje nastawienie ma wpływ na układ dopaminergiczny. To są potężne motory napędowe dla dalszego rozwoju. Dlatego stawianie sobie małych celów i realizowanie ich jest tak ważne. Np Westside Barbell w ogromnym stopniu opiera się na nastawieniu mentalnym i koncepcji gdzie każdy trening ma być zwycięstwem.

   Jakiego rodzaju ćwiczenia bądź treningi względem mentalnym rozważasz?

   To zależy gdzie masz problem, jakie obawy i czego konkretnie Ty potrzebujesz. Najlepiej na początku odpowiedzieć sobie szczerze na kilka pytań: jakie myśli Cie wzmacniają, a jakie osłabiają? Na czym powinieneś się skupić? co powinieneś ignorować? Aspekt mentalny to ciężka sprawa, bo musisz patrzeć w głąb siebie i zadawać sobie niewygodne pytania które wywołują emocje. Żeby pokonać lęki i wątpliwości trzeba umieć je nazwać, to długi skomplikowany proces zrozumienia siebie.
   Jeżeli chodzi o narzędzia to jednym pomaga medytacja i trening mindfulness, innym pomoże psycholog sportowy, jeszcze innym ciągła analiza i wyciąganie wniosków z sukcesów i porażek, przełamywanie słabości czy jakieś drobne sukcesy. Chodzi o to, żeby mieć świadomość jak ważny jest ten cały aspekt mentalny i starać się w nim wzmacniać równocześnie z rozwojem sportowym czy innym.

   Posłuchaj/poczytaj sobie Zen Jaskiniowca. Gość robi dobrą robotę, fajnie analizuje przypadki i daje masę ciekawych odniesień. W odróżnieniu od reszty z branży nie pierdoli o przytulaniu drzew i że możesz wszystko jeśli tylko chcesz. Zacznij może od podcastu o Louie Simmonsie albo serii "Być jak Conor". Na fb masz jeszcze bodajże Helbina Mentalność w sporcie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Tyle się tutaj ostatnio mówi o krótkich rączkach, zatem Panie, Panowie, @ChoNoTu, podawajcie swój ape index. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ape index to stosunek rozpiętości ramion (wingspan/armspan) do wzrostu. Trudno znaleźć dane na temat rozkładu statystycznego tego współczynnika, ponadto jest on pewnie zależny od płci i pochodzenia etnicznego badanych. Z mojego researchu wynika, że dla polskich mężczyzn powinno to być około 1,025 z SD około 0,03.
  Mój ape index wynosi około 194 cm/192 cm≈1,010. W praktyce jednak mój biacromial jest powyżej średniej (około 46 cm), co nieco skraca użyteczną długość rąk do ciągów. Jednakże darujemy sobie odejmowanie, ponieważ pomiar rozpiętości ramion jest łatwy, a rozsądnie precyzyjny pomiar biacromialu wymaga dużego calipera, którego pewnie nie macie.
  Oczywiście można by określić bardziej specyficzne dla trójboju wskaźniki długości rąk, ale z ape indexem jest szansa, że sporo ludzi poda tutaj swoje dane.

  Przykłady ape indices z dyscyplin, w których długie ręce prawdopodobnie dają przewagę:
  - Michael Phelps, mistrz olimpijski w pływaniu: 201 cm/193 cm≈1,041
  - Jon Jones, zawodnik UFC: 214 cm/193 cm≈1,109
  - średnia w NBA: 1,063

  Protip: wingspan samemu w warunkach domowych najłatwiej zmierzyć, leżąc na podłodze. Palcem środkowym jednej ręki dotykamy ściany, z drugiej strony palcem środkowym odpychamy jakiś przedmiot (najlepiej, żeby miał postać wąskiego prostopadłościanu, jak zapalniczka i dotykamy tej wąskiej ścianki, aby nie było problemu z identyfikacją punktu, od którego mierzymy). Wstajemy nie zmieniając położenia przedmiotu i mierzymy taśmą krawiecką odległość.
  Dodatkowo warto ustawić oba palce wzdłuż linii łączenia paneli, wtedy mamy pewność, że nie mierzymy na skos.

  #mikrokoksymerytorycznie <-- otwieram tag, od czasu do czasu będę wrzucał merytoryczne posty na temat exercise science

  #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: ape_index.jpg

  •  

   @heheszkant:
   190/183
   1.038
   Szału nie ma, ale ciąg zawsze miałem mocny. Zwłaszcza na początku przygody z siłownią bardzo dużo odstawał od innych bojów i wyników kumpli z którymi zaczynałem.

   Ze trzy dni temu miałem odpisać na komentarz @bdm_bq, czyli chyba jedynej osoby na tym tagu znającej się na treningu, ale z powodu aktualizacji systemu zamknął mi się notatnik z połową komentarza i jeszcze się nie zmusiłem do odpowiedzi. ¯_(ツ)_/¯

   Dzięki, miłe wyróżnienie, ale ktoś się jeszcze znajdzie. @Seba_Kot też się trochę zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Który komentarz? Ja chętnie podyskutuje i ruszę pacyną, ostatnio mi tego brakuje. Pisz nawet na priv w razie czego.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (71)

 •  

  Miał ktoś taki dziwny problem przy siadach, że niby lekko się wstaje, wszystko fajnie całe ciało napięte tylko że jednocześnie ma się wrażenie że zaraz się wyjebiesz na ten głupi ryj jakby 0 stabilizacji było jakaś miękkość w nogach czy coś nie wiem jak to opisać xD Od długiego czasu robię ćwczenia stabilizacyjne, zercher hold już 190kg wchodzi, katuje plecy, brzuch na wielu płaczyznach itd. więc to chyba nie jest stricte problem ze stabilizacją. Jeszcze raz powtórze że ciężar na siadach lekki (130kg) czuć siłę i zapas przy wstawaniu ale właśnie ta dziwna niepewność że zaraz się wyrąbę przy wstawaniu ze sztangą (chodzi dosłownie o końcówkę ruchu) bardzo mi przeszkadza w progresie
  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  •  

   @stefan8800:
   okej, ale nagranie jeżeli nawet nie wskaże problemu to kilka wykluczy. Wtedy łatwiej szukać przyczyny ;)

  •  

   @UszneStopery:
   po czym wnioskujesz że to akurat brzuch puszcza?
   przede wszystkim wykonywać siad tak, żeby nie puszczał ( ͡º ͜ʖ͡º) mówię tu o dopasowaniu siadu w taki sposób żebyś był w stanie to kontrolować. Czasem jest tak, że coś "puszcza" bo problem jest z motoryką, powtarzalnością ruchu, niedopasowany wzorcem. Ciężko mi odpowiadać na takie pytania, bo tu nie ma uniwersalnych rad które na pewno Ci pomogą. Nie znam przypadku. Nagraj, wrzuć mi na priv lub tutaj i będziemy kombinować.

   Jeżeli to faktycznie brzuch to dobrą robotę robi kontrola ekscentryki, fronty, pauzy (najlepiej na 2, na dole i np. po wyjściu z pozycji w której puszcza) czy ssb. Czyli modyfikacja wzorcu siadu, która wymaga większego zaangażowania brzucha, lub wymusza taki ruch w którym wymagana jest świadoma kontrola w tym obszarze.

   Jednocześnie jeżeli brzuch jest po prostu słaby - wzmacnianie go akcesoriami. Ja polecam brzuch ćwiczyć w zgięciu (np. allahy stojąc) i antyrotacyjnie (renegade row, 1 arm press etc - z obciążeniem) jeżeli ma to mieć przełożenie na lifty. Dodatkowo wszelkie wzorce noszenia są super, jakieś rotacje również ale to zależnie od przypadku.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Zawsze myślałem, że boli mnie pachwina, ale to chyba zginacz bioder ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Jak robię ćwiczenie ze zdjęcia, to w okolicach pachwiny (tam gdzie zaznaczyłem na czerwono kreską) boli mnie w momencie, gdy zgiętą nogę muszę ciągnąć w kierunku klatki piersiowej (stawiać opór, żeby utrzymać ją w miejscu). Dyskomfortu nie czuję podczas prostowania nogi, odwodzenia, przywodzenia czy rotacji, więc dotyczy to tylko zginania nogi w stawie biodrowym.

  Pytanie brzmi czy da się dogrzać jakoś ten zginacz, żeby nie czuć bólu przy "ciężkich" przysiadach czy lepiej zrobić kilka dni przerwy?
  #fizjoterapia #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: boli_mnie_noga.png

 •  

  Ktoś wykonywał belt squat? Do jakiego ćwiczenia to można porównać? Bardziej squat, leg press czy hack squat? #silownia #mikrokoksy

  •  

   @snickersfgh: @ethics:
   Nie ma wiele wspólnego z hexem. Ciężar jest zawieszony na wysokości bioder, wiec wszystko powyżej jest niejako wyłączone z pracy. Do hack squatów też bym nie porównywał ze względu na inny wzorzec - hs jest ruchem "z kolana", natomiast belt squat zrobiony z kolana w podobny sposób kończy się utratą równowagi.

   Ja wrzucam to w treningi zamiennie z leg pressem, ale to również nie to samo. Belt squat może pełnić inne funkcje - np nauka kontroli "otwierania biodra" w dolnej pozycji przysiadu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  @Seba_Kot zadam pytanie na które zawsze odpowiadasz wymijająco a na tym tagu to główny powód do kłótni( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy twoim zdaniem owca z wk i jego postępy siłowe/sylwetkowe wskazują na to że mógł miec kontakt ze sterydami( ͡° ͜ʖ ͡°?
  #mikrokoksy #pdk #kiciochpyta #wk #warszawskikoks

  •  

   @marcin-kosobudzki:
   ja mam to generalnie w dupie, nie jestem w stanie tego udowodnić. Można sobie tylko założyć, że tak lub nie. IMO prędzej czy później coś w tej kwestii wypłynie. Nie kumam zakładania setnego tematu na ten temat. I tak progres mi imponuje.

   I powiem więcej. Jestem sportowo w podobnym miejscu co Owca. Kiedy zrealizuję swoje główne cele, strzelę ponad 250/170/300 najlepiej na zawodach i wejdę na minimum sześciotysięcznik - w tym samym roku, przy wadze ~90 to wchodzę na bombę. Sam sprawdzę i wszystko tu dokładnie zrelacjonuje. Zobaczymy ile z tego gadania o 10% jest w moim przypadku prawdą. pokaż całość

  •  

   @NooB1980:

   Taki 2boj robi troche drewno z ciala, a to nie jest dla mnie.:)

   Nawet jeżeli chodziło Ci o trójbój to są bzdury. Jeżeli chodzi o dwubój to tym bardziej, bo trenując te dyscyplinę jesteś sportowcem kompletnym, zwłaszcza będąc w niższych kategoriach wagowych. O żadnym drewnie nie ma tu mowy.

  • więcej komentarzy (46)

 •  

  Witam Was wszystkich!

  KIELICH vs mały Kotek!

  Po licznych awanturach tu na wykopie, nieporozumien, slow, ktorych nie wypowiedzialem, a mi sie je przykleja, chce Wam zaprezentowac druga strone medalu. Pokłosiem slow Mateusza „nikt mu nie pomagał”, bylo to, ze stalem sie kozlem ofiranym, a nie mialem w zadnym wypadku złych intencji, pomagalem bezinteresowanie, piszac z nim nawet po nocach.

  1. Wspolpraca?
  Czy kiedykolwiek mowilem, ze współpracowałem w pelni z Mateuszem? NIE! Mozecie szukac wszedzie, ale nie znajdziecie. To ktos taka fame puscil i przykleil te slowa. Czekalem tak dlugo jak to mozliwe aby ogłosic, ze w jakims tam sensie pomagam Mateuszowi.

  2. Jak to wygladalo rzeczywiscie?
  Mateusz juz w styczniu zglosil sie do mnie na priv abym mu pomogl w martwym ciagu, bo brakuje mu do wygrania WSM. Byl na pewno zdeterminowany i szukal wszedzie pomocy. Trwalo to prawie rok z malymi przerwami, a zwieńczeniem tego wszystkiego bylo spotkanie, ktore bylo juz kilka razy przekladane. Myslicie, ze zawodnik takiej klasy pofatygował sie specjalnie do Katowic aby promować zawodnika innej dyscypliny sportowej, jeszcze slabszego od niego? Nie, chcial abym zobaczyl i ocenil, pomogl w tej kwesii. To nie bylo Kolabo!
  3. Jakie ustalenia po spotkaniu.
  Po rozmowie telefonicznej i na priv na fb (dowody sa, czesc juz widzialo), Mateusz sie deklarowal, ze chce abym mu pomogl w ciagach i w przygotowaniach na najwazniejsza impreze. Mielismy sie zdzwonic aby omowic jego plan, ale nagle po ok 2 tyg zaczelalo sie przekładanie tego wszystkiego, unikanie, az doszlo do paradoksu, ze pomimo licznych dowod, ze mielismy ze soba kontakt, publicznie mowil, ze wszystko sam robi, bez zadnej pomocy.

  4. Co bylo na spotkaniu, a czego nie widzieliscie na YT
  Ok rok temu Mateusz tez chcial abym mu pomogl z kolanem, ktory mogl mu uniemożliwić start w waznej imprezie. Wraz z Markiem Pospiechem (swiadek) i pomoca lekarza Mateusza udalo mu sie wystartowac i zrobic bdb wynik. Na spotkaniu mial duze problemy aby zlapac sztange tzn do niej sie schylic bez bolu. Po 15min rozgrzewce, ktora przeprowadzilem nie odczuwal zadnego dyskomfortu.

  5. 420kg?
  Tak szybki progres w krotkim czasie, zaraz po moim spotkaniu mogłby sugerowac, ze to w wyniku mojej pomocy. Niekoniecznie tak musi byc, bo tego nie wiem, ale jak dokladnie przeanalizujecie jego film to jest to w 100% odwzorowanie ciagu, wzorca, ktory uczyl sie na samym koncu filmu mojego na YT. Dostal tez sugestie aby wzmianial osobno prostowniki stawu biodrowego - rack pull (tez Wotek Polak to sugerował), o tym mowilem od dawna i Wodyn tez to sugerowal. Mozliwe, ze Mateusz sam do tego doszedl, ale na pewno sugestie takie dostawal duzo wczesniej ode mnie i od Wodyna. Na pewno tu każdy dobrze diagnozowal problem, nie wazne od kogo, ale zadziałało!

  6. Ostrzeżenie
  Dostałem informacje, ze moja pomoc moze byc w przyszlosci byc zaprzeczana, bo to juz 1 osoba przechodziła. Nie wierzylem, ale sie przekonalem na wlasnej skorze. Wiem juz dlaczego, ale o tym mowic nie moge.

  Ogolnie czy mam zal? Tak, nawet osoby, ktore uczesniczyly w pomocy Mateuszowi z oburzeniem do mnie dzwonili, dlaczego tak postapil. Jednak dalej mu kibicuje i ufam, ze rozwinie sie na 100% możliwości, bo uwazam, ze potencjal ma wiekszy niz mysli, do granic jeszcze naprawde daleko. Moze uciec kazdemu na lata i zdominowac niczym Pudzian. Tego mu zycze i zapominam o tym co sie wydarzylo pomimo, ze oberwalem nieslusznie przez to.
  A Was prosze, nie oceniajcie z gory, druga strona medalu wygladac moze troche inaczej. Chcialem tylko pomoc.

  Serdecznie Pozdrawiam

  #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  Bez zbędnego owijania w bawełnę: kiedy pojedynek Strenght Wars @IntruderXXL vs @Seba_Kot
  #mikrokoksy

 •  

  Z wolnych myśli.

  Sporty siłowe to niesamowity przyklad tego, jak internet zmienil rzeczywistosc. Jak dostep do wiedzy i mozliwosc wymiany mysli moze duzo dac. Jak ja mialem 19 lat (czyli 16 lat temu), to na wszystkich silowniach robiono klatke + biceps, pozniej plecy + barki. A na brzuch + nogi to juz sie nie przychodzilo. Poza osrodkami typu AWF to chyba trojboj w ogole nie istnial (ja sie nie spotkalem przynajmniej. Chociaz ja bylem raczej w srodowisku pilkarskim jezeli chodzi o sport).

  A teraz? Wszyscy wiedza, ze dobrze jest robic przysiady, a jak nie wiedza, to zaraz beda wiedziec, bo zaleje ich strumień informacji z youtube'a czy tam innych podobnych. A jak nie wiedzą, jak ćwiczyć? Żaden problem. Wrzucasz film do sieci, masz feedback. Ogladasz 100 tutoriali i progresujesz.

  Niesamowite.

  #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  Jaki czas na ergometrze na 1000m można uznać za dobry ? Czy ergometr na siłowni różni się od tego na zawodach ? #mikrokoksy

  •  

   @heheszkant:
   1:30 na concept2 lvl? To już są fajne wyniki, ale tak jak mówisz zejście poniżej 1:30 przed treningiem zwykle kończy się źle. Ostatnio pierwszy raz w życiu na treningu odpłynąłem, właśnie przez to cholerstwo, ale udało się zejść do 1:27. Nie miałem pojęcia o czymś takim jak drag factor, nie wiem czy to wynik miarodajny.

   Masz jakieś książki/materiały nt indoor rowing? chcę o to oprzeć cześć treningów w przyszłym roku. pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  #silownia
  #mikrokoksy

  Hej!

  Czas już porządnie zainstalować się na wykopie. Dobra informacja dla fanów i zła dla antyfanów.
  Jeszcze tego nie ogarniam wiec mam do Was pytania:
  1. Zbiorowiskiem fanów z branży fit/siłowej są #mikrokoksy, #silownia, cos jeszcze?
  2. Czy to normalne, ze sa problemy z logowaniem do aplikacji do androida.

  Zapraszam tez do Q&A, śmiało zadajcie pytania.
  pokaż całość

  •  

   Dobra robota #mikrokoksy Udana akcja prowokacyjna z tym przyczepieniem się do wyników na insta. Wszystko według planu. Kto następny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Seba_Kot:

   coraz ciekawsze to towarzystwo na tagu, super. Liczę na ciekawe dyskusje i że utrzymasz tu aktywność.

  •  

   @Ricardo_Izecson_dos_Santos_Leite:
   nie wiem czy to będzie któraś z tych książek @Seba_Kot - ale jeżeli jesteś zainteresowany tematem:

   Assesment and treatment of muscle imbalance - Janda
   NSCA - tests and assesments/ Guide to tests and assesments
   Asses and Correct - jakaś praca zbiorcza, ale na pewno jest tam Eric Cressey
   Assesment for Sport and athletic performance - Fukuda - bardziej zaawansowana, mniej o testach ruchowych
   Advanced Fitness Assessment Exercise Prescription - Heyward, Gibson - j/w
   Performance Assessment in Strength and Conditioning

   A podstawa to i tak anatomia i tak jak pisze Seba praca nad dużą ilością przypadków i uważna obserwacja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (174)

 •  

  Podaj mi proszę jeszcze raz tę książkę dot. rozciągania, bo przypadkowo usunąłem wpis.
  @bdm_bq

 •  

  Który monster ten napój jest dobry? Bo promocja jest i spróbowałbym go sobie.
  #mikrokoksy

 •  

  Możecie napisać ile mniej więcej ważycie i ile potrzebujecie kcal,żeby utrzymać wagę?
  #mikrokoksy

 •  

  Zna ktoś jakieś fajne miejsce z zajęciami z #kalistenika w #krakow? Głównie chodzi mi o nacisk na technikę wykonywanych ćwiczeń. Dlatego platinium, czy szkoła drwala odpada i szukam czegoś innego.

  #mikrokoksy

  •  

   @WypadlemZKajaka:
   Jest chyba taki gość jak Maksym Riznyk? nie pamiętam. Gość który w sumie zaczynał pchać kalistenike w Krk i ogólnie w Polsce, kiedy jedynym miejscem do tego był jeszcze drążek w parku Jordana. Ma swoje studio treningowe, wydaje mi się, że w Krk.

 •  

  Czy na poczatku suplementacji ashwaganda ktos mial tak ze byl z rana mocno agresywny/zdenerwowany/rozdrazniony? Czym to jest spowodowane? Zalecana dawka brana regularnie pod wieczor. #mikrokoksy #nootropy

 •  

  #100filmowchada

  18/100 "Podrywaczki 77 Numerek z chłopakiem siostrzenicy"

  Omawiany dzisiaj film nie jest zwyczajną produkcją przeznaczoną dla dorosłych widzów. Siedemdziesiąty siódmy odcinek „Podrywaczek” już dosyć dawno temu zdobył ogromną popularność wśród internautów. Popularność ta nie była jednak chwilowa - trwała długo, a teraz film uznawany jest za kultowy, z kolei charakterystyczne zwroty takie jak „Jakie kurwa dzień dobry” zakorzeniły się na dobre w języku polskim. Czy „Numerek z chłopakiem siostrzenicy” rzeczywiście zasługuje na tak dużą popularność? Postaramy się to sprawdzić.

  Film zaczyna się od wejścia kobiety w średnim wieku (w tej roli Katarzyna Bella Donna) do mieszkania. Po kilku sekundach od otwarcia drzwi, kobieta zauważa swoją kuzynkę podczas miłosnych uniesień z nieznajomym mężczyzną. Jej reakcja jest natychmiastowa - podnosi głos na kochanków i wyraża dezaprobatę dla zachowania córki swojej siostry. Przepełniona wulgaryzmami scena w doskonały sposób ukazuje charakter dojrzałej damy i jej osobisty dramat. Tworząc tą postać, scenarzyści ze studia XES bez wątpienia inspirowali się "Migrującą matką" - najsłynniejszym obrazem z okresu Wielkiego Kryzysu. Obie te osoby to ciężko pracujące kobiety wywodzące się z warstwy robotniczej, które wyzbyły się swoich potrzeb, aby probowazapewnićic jak najlepszy byt swojej rodzinie. Czym zamartwia się w pierwszej scenie postać graną przez paniKatarzynęnę Pytanie "Chcesz do matki wrócić z bachorem?" wyraża jej obawę przed zajściem nastolatki w ciążę, która przerwałaby idylliczną młodość dziewczyny i zmusiłaby ją do życia pełnego bólu i wyrzeczeń.

  W dalszej części utworu, spotykamy się z nawiązaniem do kultury antycznej, do której zalicza się kult falliczny. Autorzy "Podrywaczek" wyśmiewają symbol członka, który w starożytności gościł nawet w świątyniach, a teraz ukrywany jest nawet przez swojego właściciela. Komentarz głównej bohaterki „A ty co tam chowasz kurwa” wzmacnia dodatkowo przekaz sceny.

  Wkrótce mamy do czynienia z ogromnym zwrotem akcji, po tym jak Katarzyna każe mężczyźnie „wypierdalać”, siostrzenica proponuje jej miłosny trójkąt (kolejne nawiązanie do starożytnej kultury, w której stosunek płciowy kilku osób był tematem wielu dzieł. Bohaterka w krótkiej chwili przechodzi ogromne przeobrażenie, którego efektem jest zerwanie z dotychczasowym systemem wartości.
  To co dzieje się dalej to ostateczny upadek kobiety. Z mądrej i rozważnej pani domu staje się niezaspokojonym seksualnym monstrum, dla której cielesność staje się źródłem pożywienia - wyśmiewanego wcześniej członka mężczyzny nazywa teraz „smacznym”.

  Czy film "Podrywaczki 77 Numerek z chłopakiem siostrzenicy" to film dobry? Nie. Jest to film wybitny. Doskonale napisana główna postać, interesujące dialogi, zwrot akcji i trafne nawiązania do innych dzieł kultury. Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji?

  10/10

  #recenzja #ladnapani #film #heheszki
  pokaż całość

  źródło: 40F29E1F-A46E-43DD-B921-6395E42B7FEE.jpeg 18+

 •  

  https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Koksiarskie_brednie%2C_czyli_wsp%C3%B3%C5%82czesne_mity_na_temat_dopingu-a4256.html

  Shitstorm ( ͡º ͜ʖ͡º) Czytajcie sekcję komentarzy.
  "Popularny" Knife to rzeczywiście osoba, która przypomina w pewnym sensie naszego tłuszczowego bohatera tagu.
  Jeszcze lepiej, połączenie Patryczka z nim (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  #mikrokoksy #mirkokoksy #sterydy
  pokaż całość

  +: Darksed
  •  

   @Darksed

   Wydaje mi się że nie tylko wtedy robiło to wrażenie, nie łatwo znaleźć tak sprawną osobę nawet teraz, pomijając top crossfiterów to nikt mi nie przychodzi do głowy.

   To daj mi jeszcze trochę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Coś takiego zawsze mi imponowało i do podobnej formy sportowej dążę. Jest jeszcze podobny typ bodajże aPaweł z Sfd, też prowadził dziennik. Chyba słabszy, ale kiedyś był wzorem sylwetki przy dobrej sprawności. pokaż całość

   +: Darksed
  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Dzień po treningu, bola mnie kości. Polecacie coś na takie bóle? #mikrokoksy

  •  

   @dox1993:
   które kości, po jakim treningu? i na pewno kości czy stawy?

  •  

   @dox1993 To jednak znaczna różnica. Technika, objętość, intensywność mogą być dla Ciebie za duże, niektóre ruchy nieodpowiednie i niedopasowane do twoich możliwości ruchowych. Natomiast jeżeli podejrzewasz że to kości i to jakieś konkretne a do tego masz jakieś inne dziwne objawy to do lekarza. W tym przypadku nie straszę, ale znam jeden przykry przypadek.

   Chyba że dopiero zaczynasz i masz 13 lat.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Witam byłby ktoś chętny na Aventusa cena 4,86zł/ml , bo nie wiem czy rozbierać
  #perfumy

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bdm_bq

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)