•  

  Hmmm, tak się zastanawiam. Co będzie potem jak K2 zostanie zdobyte zimą? Jakie wyzwanie sobie rzucą wspinacze, ktoś ma jakiś pomysł? Może trawersem latem, później trawersem zimą :D
  #himalaizm #alpinizm #wspinaczka

  •  

   @euklides: wyzwań jest cała masa, pełno niezdobytych ścian, gór. Właśnie Marcin Tomaszewski ruszył w celu pierwszego zdobycia wschodniej ściany Jannu (7710m). Wyzwanie wygląda naprawdę epicko, to nie będzie wchodzenie na górę tylko prawdziwa wspinaczka. Wcześniej było 9 prób, niektróym nie udawało się nawet dojść i utworzyć bazy.

  • więcej komentarzy (13)

 •  
  pathfinder0

  +5

  Znów Nanga Parbat zabrało 2 himalaistów.

  "Tragicznie zakończyła się próba wytyczenia zimą nowej drogi na Nanga Parbat (8 126 m). Włoch Daniele Nardi i Brytyjczyk Tom Ballard zostaną na zawsze na zboczach Nagiej Góry. Ogłoszono zakończenie akcji poszukiwawczej."

  Pięknie napisała Stefania Pederiva, partnerka Toma :

  "Góry zabierają, góry dają […] Dziękuję światu za obdarowanie mnie tak wyjątkową osobą, zostaną wspaniałe wspomnienia chwil spędzonych razem, najpiękniejszych chwil w moim życiu. Znajdę cię w naturze, w rzekach, drzewach, górach, zawsze będziesz moją najpiękniejszą skałą."

  #himalaizm #alpinizm #nangaparbat #gory
  pokaż całość

  •  

   @pathfinder0: w tym roku na Nandze były wyjątkowo niekorzystne warunki. Nardi i Bellard poszli na całość, doskonale zdawali sobie sprawe z zagrożenia. Oni na początku lutego grubo się zastanawiali czy nie zakończyć akcji ze względu na opady śniegu jakich tam od dawna nikt nie widział. No ale nic z tego, ludzie z bazy si wycofali, a oni w zaparte do góry.

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bebad

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)