•  

  Potrzebuję rady, mój znajomy prowadzi prywatną praktykę medyczną, trochę mu się to rozrosło i potrzebowałby wdrożyć jakieś profesjonalne oprogramowanie do obsługi pacjentów. Prowadzenie kartoteki, terminarz, wprowadzanie firm, faktur, możliwość wysyłki maili/sms do pacjentów z poziomu aplikacji. Nic bardzo wielkiego, ale już na jakimś poziomie. Czy macie jakieś sugestie? Bo on w ogóle nie informatyczny, poprosił mnie o pomoc z znalezieniu, ale ja z kolei w ogóle w jego branży nie siedzę i nie wiem jakie są sprawdzone rozwiązania.

  #it #programy #medycyna #pomocy
  pokaż całość

 •  

  #remontujzwykopem #kiciochpyta #malowanie Remontuję sobie domek, poprzedni właściciel miał ułańską fantazję i pomalował balustrady i futryny na nie pasujące do niczego kolory. Zrobił to farbą olejną. Teraz pytanko do wykopowych fachowców: W jaki sposób to przemalować? Balustrady stalowe, futryny drewno. Czy muszę wszystko zjechać papierem ściernym, wystarczy nałożyć grunt, czy może są jakieś farby, które mogę nakładać bezpośrednio na olejną i będzie ok? pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Jak to jest z tym #aliexpress ? Powinienem się cykać zamawiać tam pierdółki do kuchni? Z jednej strony się cykam, bo niby Chiny nie mają takich regulacji jak UE i zamówię np. sylikony do wypieków którymi zatruję siebie i rodzinę. Z drugiej, nosz qwa, oblazłem ostatnio wszystkie cholerne Home&You, Empiki, Pepco i co tam jeszcze centra handlowe mają w temacie małych AGD i WSZYSTKO ale to WSZYSTKO jest produkowane w chinach. Z resztą koleżanka z roboty mi pokazywała co sobie pozamawiała i to samo jak w pysk strzelił jest w polskich sklepach kilkanaście razy drożej. Analizował ktoś ten temat? pokaż całość

  •  

   @dzieju41: myślę, że przy dużej skali produkcji, nie opłaca się różnicować jakości wyrobów, bo jednostkowy koszt produkcji jest na tyle niewielki, że drożej kosztuje często przestój linii niż minimalna różnica w cenie surowca..
   może rynek pl nie jest zbyt wielki pod kątem wolumenu produkcji, ale np. jak większe zakłady u nas (choćby spożywka) robią coś pod swoimi markami... to i na marki własne marketów zwykle idzie to samo.... jedyna różnica to inne rolki z opakowaniami....
   dlatego też myślę, że mimo wszystko silikony do wypieków raczej dużo różnić się nie będą.. (chińczycy w końcu też pewnie z tego korzystają i muszą żyć :) )
   pokaż całość

  •  

   @biegamztoporkiem: lepiej kup w IKEA. Też produkują w Chinach, ale przynajmniej kontrolują co tam jest produkowane i nie użyją trujących substancji bo to byłaby ogromna strata dla ich marki.

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Mireczki mam parę pytań odnośnie zakończenia wynajmu mieszkania. Przeprowadzam się w końcu na swoje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) , niestety w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu ( ͡° ʖ̯ ͡°) , ale po kolei:
  - Wynajmuję od lat mieszkanie w kamienicy, zarządzanej przez firmę reprezentują właściciela nieruchomości
  - W ciągu tych paru lat zmienił się właściciel, a co a tym poszło także administrator, bo nowy miał swojego
  - Na ostatniej prostej mojego wynajmu wyszło, że poprzedni administrator podobno nie przekazał nowemu dokumentów dotyczących na przykład rozliczeń lokatorów za media, co jest dla mnie sporym problemem bo co rok wychodziło że jestem na plusie
  - Nie wiem też od kogo domagać się zwrotu kaucji, bo każdy odsyła mnie do tego drugiego, nowy do starego, stary do nowego i tak do porzygu.

  Jak rozumiem ktoś przepieprzył pieniądze i kłamie mi w żywe oczy, nie wiem tylko kogo pociągnąć do odpowiedzialności, a nie chcę robić niepotrzebnych afer i drzeć się na wszystkich wokół. Może ktoś będzie posiadał wiedzę po czyjej stronie leży odpowiedzialność?

  Na chłopski rozum jeśli w umowie jest zapisane jaką kaucję wpłaciłem to nowy właściciel i admin powinni być tego świadomi i przy transakcji z poprzednikami wyegzekwować te pieniądze. Co do rozliczeń to potrafię sobie wyobrazić że nie dostali dokumentów i mogą nie wiedzieć ile mi wyliczyć, jednak ja mam swoją kopie rozliczenia z ostatniego roku, na której poprzedni administrator informuje jaką kwotę jestem na plus, więc czy dostarczając ten dokument nowemu wraz z np potwierdzeniami przelewów powinienem chyba móc wyegzekwować od niego rozliczenie mnie jak należy? Oni twierdzą, że powinienem się domagać zwrotu nadpłaty od starego administratora.

  Wujek google nie pomógł mi zbytnio, bo odnajduję tylko przypadki zmian administratorów we wspólnotach mieszkaniowych i w sumie tylko odnośnie przekazywania dokumentacji a nie spraw finansowych. Ktoś coś? Proszę ładnie o pomoc, poradę, może link do odpowiedniej podstawy prawnej?

  #prawo #wynajem #pomocy
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @biegamztoporkiem idziesz do tego z kim masz umowę. Po zmianie właściciela powinieneś dostać wypowiedzenie i umowę z nowym. Po kaucję do starego i nadpłatę też.

  •  

   Po zmianie właściciela powinieneś dostać wypowiedzenie i umowę z nowym.

   @stassma: nieprawda. Nie gadaj glupot.

   @biegamztoporkiem: masz umowe z nowym wlascicielem i ma on obowiazek zwrocic ci nadplate. Wszystko przez to, ze w momencie gdy zmienil sie wlasciciel, zmieniona zostala strona ktora ma wobec ciebie zobowiazania. Czyli nowy administrator bierze na siebie ryzyko i zobowiazania starego wlasciciela a ty masz prawo zadac od nowego wlasciciela/administratora kontynuowania powierzonych obowiazkow. Kontynuowania czyli takze w kwestii rozliczen. pokaż całość

 •  

  Polecam wam serial #happy ostatnio dodany na #netflix. Niezły ubaw, mnóstwo czarnego humoru, a i wizualnie bardzo przyjemny.

  źródło: youtube.com

  +: m.....k, Flyhaba +7 innych
 •  

  Hej ludzie z #poznan mam pytanko dotyczące #internetmobilny lub ogólnie #internet. Przeprowadzam się w tym roku na Smochowice i niestety po kablu Orange może mi zaoferować tylko 10Mb więc szukam lepszych opcji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Jest tu ktoś kto mieszka w tamtych okolicach, ma szybkiego neta i jest z niego zadowolony? W mojej lokalizacji kablówka odpada, od Netii chcę trzymać się z daleka. T-Mobile może mi dać na firmę nieograniczony net z routerem i to chyba najlepsze wyjście jakie obecnie znalazłem, ale nie wiem jak w praniu ten net działa. pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika biegamztoporkiem

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)