Potrzebujesz strony internetowej dla Twojej firmy? Napisz do mnie

 •  

  Mirki, dopiero zaczynam przygodę z kryptowalutami i mam w związku z tym (zapewne banalne dla was) pytania, ale może mi ktoś to wyjaśni.

  1. Zarejestrowałem się na Coinbase (chyba najczęściej polecane) i przelałem tam symboliczną kwotę na pierwsze zakupy. Kupiłem bitcoina i doge, ale zaniepokoiła mnie kwestia opłat. Czy to normalne, że są takie wysokie (rzędu ponad 1 euro za zakup - wpłacałem euro).
  2. Jak już napisałem, wpłaciłem tam euro z revoluta, ale czy to dobrze? W czym kupujecie?
  3. Jaką inną platformę do zakupu polecacie?
  4. Mam portfel na komputerze w postaci Electrum. Jak się wejdzie tam w informację o portfelu, to jest tam taki długi ciąg znaków nazwany "Główny klucz publiczny". Co to jest? Jak rozumiem, nie można na to wysłać BTC? A czy można ujawniać?
  5. Mam też drugie pytanie dotyczące programu Electrum. Co należy zrobić w teoretycznej sytuacji, gdybym np. zmieniał kompa albo robił format dysku? Czy wystarczy zachować ten główny plik z portfelem i potem na nowym systemie zainstalować Electrum, wpisać hasło i będzie dostęp do portfela?
  6. Zrobiłem pierwszą transakcję (z Coinbase przesłałem do swojego portfela). Chciałem zapytać, czy jak ktoś mi np. za coś płaci, to może być wpisany jakiś dodatkowy tekst (coś jak tytuł przelewu), żebym wiedział chociaż od kogo lub za co? Albo inaczej - jak poznać, za co się dostało płatność?
  7. Ostatnie pytanie jest bardziej dotyczące filozofii kryptowalut. Co się stanie, gdyż już się wykopią wszystkie BTC? Jest to waluta deflacyjna, więc gdyby np. za 20 lat to się stało i będzie powszechna płatność kryptowalutami, to ceny chleba i innych produktów powinny spadać wraz ze wzrostem użytkowników... W pewnym momencie dojdzie do sytuacji, że chleb będzie kosztować np. 1 satoshi, bo nie może mniej. Może lepsze są jednak kryptowaluty inflacyjne?

  Przepraszam jeszcze raz za może lamerskie pytania.

  #kryptowaluty #bitcoin
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika blogers

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.