•  

  Mircy jakie polecacie dość tanie drinki do zrobienia? takie wiecie trochę fiu bździu jak w klubach, ale nie do przesady i nie jakieś proste w stylu whisky z colą, gin z tonicem czy wódka z ogórkiem xD Najlepiej takie, żeby trzepały w łepie ale żeby alkoholu nie było czuć za bardzo.

  #alkohol #alkoholizm #drinki #barmanstwo

 •  

  Rynek gastronomiczny we Wrocławiu się rozwinął, ą ę, fine dining, a w pizzy to już mamy taki dobrobyt, że klękajcie Neapole.

  Otóż chciałbym powiedzieć, że jest to GÓWNO PRAWDA.

  pokaż spoiler W tym poście dostanie się lokalom i dostawcom pokroju woopita i pyszne.pl

  Zamówienie dobrej jakościowo pizzy we Wrocławiu to jest wyczyn, a jak ta sztuka się komuś uda, to warto uwiecznić tę chwilę pamiątkowym wpisem na fejsbuku, bo może się długo nie powtórzyć.

  1. Czasy dostawy

  Tu mam absolutnie największy #boldupy. Standardem Wrocławskim jest dostarczenie pizzy w 90 minut od zamówienia. Czaicicie to? W tym czasie zazwyczaj można wsiąść w samochód, pojechać do danego lokalu, zjeść, wrócić do domu i nauczyć się chińskiego. I nieważne czy jest niedzielne popołudnie kiedy faktycznie jest więcej zamówień (protip: podwoić liczbę kierowców w niedziele), ale niezależnie od dnia i godziny. Jak ktoś deklaruje dostawę poniżej godziny to czuć ekscytację, bo to przecież super szybko. I żeby nie było - dzwonię zazwyczaj do pizzerii, które są do 3km od mojej chaty. Zamów Dominos ktoś powie? Patrz punkt 3.

  2. Woopit i pyszne.pl

  Na wstępie dedykuję wspomnianym firmom utwór Comy. Ogólnie jest to loteria i złożyłem już poprzez obie aplikacje wystarczająco dużo zamówień, żeby nie wierzyć w ich jakość obsługi. Świetnie, że oferują często dostawę z lokali dobrej jakości, które nie oferują dowozu. Niestety te lokale czasem są dostępne, a czasem nie i tutaj też nie ma żadnej reguły zależnej od dnia tygodnia i godziny, więc to trochę jakby ich nie było wcale. Jedzenie czasem przyjeżdża w zadeklarowanym czasie, czasem nie. Czasem jest ciepłe, czasem nie. Raz czas dostawy jest krótki, a innym razem 3h. Innymi słowy - o kant dupy rozbić, SLA żadne ;)

  3. Jakość
  Tu polecam odpalić sobie dowolny odcinek Magdy Gessler xD A tak serio, to nie oczekuję że mi tu każdy zaserwuje pizzę z truflami, ale jak ktoś kładzie szynkę konserwową na pizzę, a w menu ją nazywa "prosciutto di parma", to niech po prostu wypierdala. W jakości chodzi o jakość składników, mają być zwyczajnie uczciwe. Ciasto ma być zrobione zgodnie ze sztuką. Pizza nie może ociekać tłuszczem jak golonka na jarmarku. I ciepłe ma być. Tylko tyle, a większość lokali nie jest w stanie spełnić tego warunku. Suche, niedoprawine pizze, ciasta drożdżowe zamiast spodu pizzy, szklanka oleju utrzymująca się na powierzchni, to jest niestety standard.

  4. Obsługa
  Czasem po prostu ręce mi opadają jak widzę jak prowadzone są lokale. W niezłej pizzerii regularnie jest komunikat "nie możemy odebrać, bo zajmujemy się obsługą gości w lokalu". Cieszę się, ale jest listopad, więc nie macie ogródka, a Wasz lokal w środku składa się z dwóch stolików xDDD No i tak jest za każdym razem jak tam dzwonię, gdzieś od września. Sprawdzałem, lokal działa nadal. Inni np. jak mi pomylili zamówienie i dostarczyli pizzę bez sera (mają taką), to powiedzieli że owszem dostarczą mi tę którą zamawiałem, ale muszę za nią zapłacić jeszcze raz xDDD

  Podsumowując:
  Jak masz ochotę na pizzę i nie chcesz wychodzić z domu, to lepiej zrób sobie kanapki, bo kurwa nie warto. Nie znam w tym mieście scenariusza, w którym pewne jest, że wszystko będzie ok. Dostanę szybko ciepłą pizzę, która nie jest zrobiona ze składników jak na karmę dla psa.

  Lokale, które mimo wszystko podpadają pod któryś z punktów: LeSer, Mania Smaku, Pizza nel Parco, Pizzasso, Muzyczna, Projekt Pizza, Pizza Station, Bunga, TiAmo, Bravo, Bube, Center Pizza, Taormina, Etna. W każdym z nich trafiłem na problem z którymś z podpunktów, najczęśniej w jakości lub czasie dostawy. Siecówek nie liczę, bo żadna z nich nie jest na poziomie, nawe Pizza Hut.

  Znacie jakąś pizzerię, która nie leci w ciula?

  #jedzenie71 #wroclaw #niepopularnaopinia #zalesie
  pokaż całość

  GIF

  źródło: media1.tenor.com (499KB)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bluck

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.