wykopowe nkwd

 •  

  Łażąc po necie zauważyłem coś znajomego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #imigranci

  źródło: 5629cfbd92cc4a51ac3a5a15ef285f4a.jpg

  •  

   @jack-lumberjack: niestety, czytelniej niż napisałem napisać nie umiem. W tekście OP wyśmiewa rozumowanie takie, jak piszesz: człowiek, który nigdy nie był poza Teksasem tłumaczy Szwedowi, jak wygląda Szwecja. Czyli człowiek bez bezpośredniego doświadczenia z X tłumaczy człowiekowi zaznajomionemu z X jak wygląda X.

   A Twój przykład jest inny — tutaj opisywanym obiektem są Polacy i ich zachowania, więc musiałbyś to przedstawić jako „człowieka nie znającego Polaków tłumaczącego Polakom jacy są Polacy”. Zaproponowałem powyżej przykład ludzi (w domyśle — Stereotypowych Amerykanów, którzy nigdy w Polsce nie byli i Polaków nie spotkali) którzy (na podstawie Wiedźmina 3) uznali nas za rasę rasistów i nam to próbowali wmawiać.

   Schematycznie bym zdanie OP‑a rozrysował jak wyżej, tzn. „człowiek bez wiedzy o X tłumaczy ludziom z wiedzą o X jak działa X”, zaś Twoje to by było coś innego: „człowiek bez wiedzy o Y tłumaczy ludziom zaznajomionym z X »jaki jest stosunek X do Y«” — a do tego potrzeba i wystarczy wiedza o Y, nie o X. (tutaj: X to Polacy, Y to geje, Żydzi, Murzyni czy Azjaci)

   Na przykład, znam mojego kolegę. Wiem jaka jest jego opinia o jego byłej dziewczynie. Wiem to, pomimo że nie znam jego byłej dziewczyny — ta wiedza mi nijak nie jest do tego potrzebna.
   pokaż całość

   +: D....a
  •  

   @jack-lumberjack: czytaj może tak długo aż zrozumiesz bo jest to dosyć jasne

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bonus37

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)