Początkujący programista iOS na etacie, nie koniecznie zarabiający 15K ale z głodu nie przymierający. Fan marki Apple oraz Alfa Romeo i wszystkiego innego co ma niezły, nietuzinkowy wygląd. Właściciel bloga www.zmakowani.pl

 •  

  Nie wiem czy pamiętacie, jak jakiś miesiąc temu pisałam, że mój kolega dostał 30zl podwyżki i napisał do dyrektorki regionalnej, że czuje się "jakby napluła mu na twarz"
  Zostal zwolniony xD
  #korposwiat

 •  

  Kanistry.
  Z angielskiego nazywane Jerrycan. Nazwa wzięła się od tego, że alianci skopiowali projekt od Niemców (Germans - stąd Jerry). Kanister powstał w 1937 roku na zamówienie Wehrmachtu, który w specyfikacji podał, że pojedynczy żołnierz musi mieć możliwość przenoszenia dwóch pełnych pojemników lub 4 pustych - stąd charakterystyczny "potrójny" uchwyt na górze kanistra. Duży otwór umożliwiał spełnienie wymogu wysokiego przepływu płynów, a kanciasty kształt ułatwia transport i magazynowanie.

  W 1939 roku amerykański inżynier Paul Pleiss wraz z niemieckim kolegą zbudował samochód, którym mieli podróżować po Indiach. Inżynierowie-podróżnicy zorientowali się, że nie mają zbiornika na zapasy wody pitnej i w tym momencie na rozwiązanie wpadł Niemiec - na lotnisku w Berlinie miał dostęp do kanistrów i udało mu się pozyskać trzy sztuki. Po odbyciu podróży Niemiec nie tylko zostawił kanistry Pleissowi, ale wręczył mu również dokumentację pomocną w ich produkcji. Amerykanin zostawił samochód w Indiach i wrócił do Stanów, gdzie próbował zainteresować wynalazkiem przedstawicieli armii. Ci byli sceptyczni, więc Pleiss ściągnął samochód (z kanistrami) do USA i dopiero prezentacja praktyczności i poręczności kanistra spowodowała zmianę zdania wojskowych.

  #kalkazlinkedina ?
  #ciekawostki
  #karnister
  #wojna
  pokaż całość

  źródło: x3.wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika brzoza0989

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)