dawna, renesansowa mieszana formacja piechoty

 •  

  #historia #fotohistoria #ciekawostkihistoryczne
  372. Ra-ra-rasputin lover of the russian queen - 3.
  Kiedy Polak słyszy jakieś nowe informacje, postrzegane przez niego jako niezatwierdzona wersja czegoś, co już zna, natychmiast chowa się w swojej skorupie i zrywa wszelkie kontakty. Nazywa się to zamkniętym systemem wierzeń i przekonań. I tak jest źle, ale w dodatku Polacy starają się zachować kiepski obraz świata, a obraz, który zamyka przed nimi wiele możliwości. Część kazania jest zakończona, wróćmy do naszych złoczyńców.
  W poprzednim odcinku zadałem wam pytanie, jakie było wytłumaczenie dla współczesnej publiczności lat 1910. tej rzekomej bliskości z cesarską parą rządzącą, tego prostego, brudnego wieśniaka.
  Gdybyście wszyscy byli otwarci na dyskusję, powiedzialibym mi, nie wątpię, że ten brudny wiejski człowiek pomagał bardzo choremu nastęmpce tronu poradzić z chorobą hemofilii, a wdzięczna caryca za tą niezbędną pomoc była mu bardzo zobowiązana.
  I będziecie się mylić. To nie mogło być wtedy wytłumaczenie.
  Dlaczego? Ponieważ przed 1917 r. choroba następca tronu była ściśle utrzymywaną tajemnicej państwowej. O tym wiedział tylko najbliższa rodzina (wiedzieli nawet nie wszyscy wielcy książęta Romanowowie), i bardzo ograniczony krąg osobiście wiernych lekarzy (jeden z nich pozostał wierny do końca i został zastrzelony z rodziną).
  Jak więc współczesne gazety tłumaczyły czytelnikom rzekomą bliskość Rasputina do carów? - Niebiańsko piękny penis . Nie żartuję, to było wtedy prawdziwe wyjaśnienie. Na początku XX wieku tłumiona cały XIX wiek szeroka publiczność była bardzo ciekawa w kwestii seksualności, a ponadto nowa bardzo popularna teoria Freuda łączyła problem psyhologiczny kobiet z ich życiem seksualnym. Tak więc, jak pisano w artykułach, nasza cesarzowa, urodziła pięcioro dzieci, stała się bardzo histeryczna po stronie psychologicznej i jednocześnie bardzo religijna. Jedynym sposobem na uspokojenie tej prawie obłąkanej kobiety było naprzemienne modlenie się i pieprzenie jej, a ponieważ oczywiście car był zbyt słaby i wyczerpany przez 300-letnie panowanie dynastii, zlecił te uciążliwe obowiązki zdrowemu syberyjskiemu mistycznemu gigantowi z niebiańsko pięknym penisem.
  Był to początek XX wieku. Wielu czytało sylabami.
  Od tamtych czasów szeroka publiczność stała się nieco mniej łatwowierna. Stała się znana nowa informacja o chorobie potomka. A więc nowa wersja, którą znajdziecie w 100% współczesnych artykułów na ten temat w Polsce brzmi tak:
  Cesarzowa urodziła bardzo chore dziecko. Dzieciak ten bardzo cierpiał. Medycyna nie mogła pomóc. Rodzina była zdesperowana. Tylko Rasputin był w stanie wyleczyć najgorsze objawy choroby następca imperium. Więc, logicznie rzecz biorąc, został przyjęty do dwora i miał wpływ i jakieś osobiste relacje z rządzącą parą.
  Pozwólcie, że zadam wam jedno pytanie - jak Rasputin leczył chorego chłopca?
  Naprawdę, jak? Brudny chłop że.
  Przeczytajmy opisy o tym, jak Rasputin leczył hemofilię:
  za pomocą telegrafu:
  ""Szczególnie zadziwiająca jest historia wyzdrowienia carewicza w Spale 11 października 1912 r. Pogrążony w ekstazie Grigorij Rasputin wysłał intencyjne modlitwy o uzdrowienie umierającego chłopca z oddalonego o tysiąc kilometrów Petersburga. Kiedy zostały odczytane, Aleksy nagle ozdrowiał, wprawiając w zdumienie lekarzy, którzy jeszcze kilka godzin wcześniej nie dawali następcy tronu żadnych szans na przeżycie."" rp.pl
  przez święty krzyż:
  ""Zrozpaczona matka (caryca Aleksandra - ja ) w akcie desperacji kazała wezwać późnym wieczorem Rasputina. Ten akurat przebywał w Petersburgu, więc po kilkudziesięciu minutach stawił się w pałacu i zaczął modlić nad chłopcem. Następnego dnia, ... chłopiec (Aleksy - ja ) nie tylko żył — ale miał się dobrze."" wiadomosci.onet.pl
  i nawet po prostu:
  ""Nikt nie mógł ukoić jego cierpienia. Aż do przybycia Rasputina, który szczęśliwym zbiegiem okoliczności uspokoił Aleksego."" historia.org.pl
  Co jest napisane powyżej - powyżej jest napisane, że Rasputin był CZARODZIEJEM.
  Jakie więc wyjaśnienie proponują współcześni historycy, aby wyjaśnić status ulubieńca cara i carycy, którym cieszył się Rasputin - był on bardzo silnym magiem i potrafił leczyć choroby słowami i ruchami rąk.
  Chłopaki, to jest diagnoza całej tej historii Rasputina.
  Oficjalna legenda mówi:
  Rasputin, brudny człowiek niskiego stanu, był osobą, która regularnie była zapraszana do królewskich pałaców, miał wiele spotkań z carem, carycą, ich dziećmi. Czasami nawet wpływał na decyzje polityczne.
  Jaki powód daje oficjalna legenda tym osobliwym okolicznościom:
  1) miał nieziemski pięknego penisa (20% badaczy)
  2) był bardzo silnym magikiem (80% badaczy)
  I to historycy piszą na początku XXI wieku o wydarzeniach z początku XX wieku. Nie jakiś kronikarz z szesnastego wieku opisujący zamorskie ziemie. Europa dzisiaj.
  Czy macie robaki w mózgach?

  Dzisiejsza fotografia jest przykładem, jak udowodnić historyczną wiarygodność photoshopa z naklejanymi głowami. Wystarczy sfilmować popularny film lub serial o wydarzeniach, w którym umieszcza się scena, która sugeruje, że wątpliwe zdjęcie jest prawdziwym dokumentem historycznym.
  Kto chce poznać bardziej zdroworozsądkową wersję wydarzeń w przyszłym wpisie, a nie otrzymywać własną wiedzę historyczną z piosenek dyskotekowych - dodaje plusy. Nie chowajcie się w skorupie.
  @biceps35: , @zyjacy_w_ciekawych_czasach: , @Kedlov: , @espu: , @WeezyBaby: , @GrzeesiekLBL: , @DeathFromSandman: , @jotpeg: , @kompocki: , @derylio1: , @Thexil: , @w01t3k: , @robson7: , @Waspin: , @Smutny__memiarz: , @Gorillazz: , @orfan: , @B0hnna: , @kompocki: , @granadilla: , @Rski: , @Kresowiec: , @Krzyszy: , @Rozpuszczalnik320: , @Dawkins_Wszechwiedzacy: , @bumckfsz: , @topola_osika:
  pokaż całość

  źródło: rasp-31.jpg

 •  

  #historia #fotohistoria #ciekawostkihistoryczne
  370. Ra-ra-rasputin lover of the russian queen - 2.
  Trochę mi wstyd wołać do tych, którzy już wsparli mnie w poprzednim odcinku, ale w przypadku, gdy zrobiliście to z dokładnie taką moją reakcji na myśli, wołam:
  @WeezyBaby: , @w01t3k: , @DeathFromSandman: , @another_throwaway23: , @espu: , @Jin: , @Deirdree: , @Krzyszy: , @jotpeg: , @Gorillazz: , @Fearaneruial: , @eskobaar: , @robson7: , @orfan: , @zyjacy_w_ciekawych_czasach: , @derylio1: , @biceps35: , @Rozpuszczalnik320: , @mlodyel: , @granadilla: , @bialy_murzynek: , @GrzeesiekLBL: , @angerisagift: , @Patrykm: , @Kedlov: , @B3t4x: , @kurokagami: , @B0hnna:
  O wiele bardziej nie oczekuję, że jeszcze raz będziecie cierpieć przez kolejny mój tekst, więc:
  TL;DR dzisiejszego odcinka - Dziennik cara jest oczywistym fałszerstwem dokonanym po rewolucji, ale ponieważ opinia polskich historyków o ostatnim z rosyjskich carów nie różni się zbytnio od opinii bolszewików, nikt tak naprawdę nie kwestionuje rażącej sztuczności tego dokumentu.
  Wszystkich, którzy lubią jednak czytać dłużej, zapraszamy do kontynuowania.
  Poprawna odpowiedź na poprzednie pytanie jest taka - że zdjęcie pokazane w poprzednim odczinku zostało zrobione poprzez posadzienie Rasputina na krzesło przed dużym drukowanym zdjęciem dwóch generałów.
  Niektórzy z was:
  @SzybkiStachu: , @Trapas: , @bumckfsz: , @Tytanowy: , @Dawkins_Wszechwiedzacy: , @topola_osika: , @Kasia123456789: , @CryNetWorker: , @SS_Sturmgewehr44: , @invictuss:, @Frater: , @dqdq1: , @kompocki: , @hero-strates: , @Watykanczyk_2137: , @Smutny__memiarz:
  wyrażali opinię, że absurdalne było z mojej strony przypuszczenie, że informacje zawarte w polskiej Wikipedii odzwierciedlają dominujący punkt w oficjalnej polskiej nauce historycznej. Ponad to, że zawarte tam informacje nie różnią się z mojej opinii znacząco od treści słynnej popularnej piosenki.
  Pokażmy kilka cytatów.
  Caryca Aleksandra była zachwycona i postanowiła trzymać go jak najbliżej siebie, a Rasputin szybko stał się jej najbliższym powiernikiem i doradcą. Ich więź była niezaprzeczalna, a Grigorij nie zamierzał wypuścić z rąk takiej okazji. Kilka lat później opublikowano fragmenty prywatnej korespondencji Aleksandry kierowanej do Rasputina, które miały potwierdzać ich intymną wręcz zażyłość.
  Zastępca Redaktora Naczelnego portalu Historia.org.pl.
  Witał się z parą cesarską pocałunkami w usta, do cara zwracał się „ojczulku", a do carycy Aleksandry „mateczko". O sympatii, jaką cieszył się w rodzinie panującej, świadczy choćby fakt, że w swej korespondencji do męża caryca Aleksandra zawsze nazywała Rasputina „przyjacielem".
  Dziennik Rzeczpospolita.
  Wpływy Rasputina na dworze stały się nieograniczone. Podczas nieobecności Mikołaja rządy faktycznie sprawowała caryca, która we wszystkich poczynaniach ulegała coraz bardziej wszechwładnemu mnichowi. Także w sprawach polityki, wojskowości i ekonomii. _
  wiadomosci.onet.pl ; wielkahistoria.pl
  _Cesarzowa Aleksandra Fiodorowna święcie wierzyła, że życie jej syna jest w rękach Rasputina, dlatego wpływy syberyjskiego chłopa na dworze rosły. Cieszył się przywilejami. Próbował wywierać wpływ na decyzje wagi państwowej, tłumacząc, że miał "wizje". Kiedy w 1915 roku Mikołaj II postanowił osobiście poprowadzić armię i większość czasu spędzał w kwaterze dowództwa wojsk rosyjskich w Mohylewie (dzisiejsza Białoruś), władza przeszła w ręce cesarzowej, a ta uzależniała ją od zdania Rasputina. Pod nieobecność cara Rasputin decydował o sprawach wagi państwowej, w tym obsadzaniu stanowisk w rządzie.

  TVN24
  „Znam Rasputina zbyt dobrze, by wierzyć w te plotki o nim”… „Rasputin to prosty wieśniak, który potrafi ulżyć cierpieniom mego syna za sprawą jakiejś dziwnej mocy. Zaufanie carycy do niego jest wewnętrzną sprawą rodziny i nie pozwolę, by ktokolwiek się do tego mieszał”. Car wiedział, co mówił.
  kresy24.pl

  Wydaje się, że jest to już i tak za długi wpis, więc będziemy kontynuować następnym razem, jak zawsze fotokolaż dla koneserów a też
  Dzisiejsze pytanie do miłośników historii Rosyjską które brzmi następująco - Jakie było wyjaśnienie rzekomej bliskości pary cesarskiej do brudnego włóczęgę Rasputina, które zostało zaproponowane współczesnej publiczności w latach 1910-tych?
  pokaż całość

  źródło: rasp2.jpg

  •  

   @mobutu2:
   ,,wyrażali opinię, że absurdalne było z mojej strony przypuszczenie, że informacje zawarte w polskiej Wikipedii odzwierciedlają dominujący punkt w oficjalnej polskiej nauce historycznej. Ponad to, że zawarte tam informacje nie różnią się z mojej opinii znacząco od treści słynnej popularnej piosenki.'' nic takiego nie twierdziłem. Plusnąłem wpis, który udowadniał, że piosenka disco nie jest jak twierdziłeś źródłem dla polskiej wiki tylko znajduje się w sekcji o kulturze i sztuce. pokaż całość

   źródło: comment_1599651759MfGWZ0mVbAvQVTE7YP2fxY,w400.jpg

  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bumckfsz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)