"Spoko, mam czas" hasło dobre na wszytsko :)

 •  

  Murki i Mirabelki z #katowice #wroclaw i okolic tychże miast!

  NIE ŻEBRAM O HAJS

  Co roku w okresie świątecznym staramy się otwierać nasze serca dla wszystkich, którzy znaleźli się w trudniejszej od nas sytuacji. Dużo ludzi angażuje się w akcje Szlachetnej Paczki, akcji Caritas, wpłaca pieniądze na rzecz jakiejś akcji, fundacji czy schroniska. CHWAŁA WAM ZA TO! Jesteście wielcy nawet w najmniejszych drobnych gestach i nie zapominajcie o tym! ♥ Nawet jeśli to jest ten symboliczny dodatkowy talerz przy stole, to wiedz, że to mały krok który może okazać się milowym. Dlaczego?
  Bo tak powstała fundacja o której chcę Wam powiedzieć. (przypominam, że nie żebram o hajs więc jeśli chcesz już zrezygnować z czytania - daj mi proszę jeszcze dwie minuty). Ku zdziwieniu fundacja nazywa się WOLNE MIEJSCE. ʕ•ᴥ•ʔ
  Od kilku już lat organizuje ona w dzień Wigilii (tak! w sam ten dzień, nie dzień przed, nie dzień po!) "rodzinne" świętowanie Bożego Narodzenia. Stoły są suto i smacznie zastawione, przygotowany jest program artystyczny, upominki i wiele innych świątecznych atrakcji. Wolontariusze uwijając się jak mrówki, starają się aby każdy gość niezależnie od sytuacji w jakiej postawiło go życie, poczuł ciepło nie tylko za sprawą barszczu, ale też atmosfery. WSTĘP JEST DLA KAŻDEGO. Osoba wchodząca na teren musi spełniać jeden warunek - być trzeźwa (czego pilnuje ochrona).
  Dlaczego Wam o tym piszę? Bo jestem użytkowniczką tego portalu od kilku lat i pamiętam różne historie pojawiające się na Mirko o samotnych świętach, smutku i przeróżnych sytuacjach losowych w skutek których ktoś nie mógł np na czas dojechać do domu.
  Mirku i Mirabelko! Jeśli jesteś z Wrocławia lub Katowic (również okolice: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice) i masz poczucie, że to będą samotne i beznadziejne dla Ciebie Święta, przyjdź. Serdecznie Cię zapraszam!
  A może znasz kogoś kto nie ma z kim podzielić się opłatkiem? Może znasz całą rodzinę, która nie może sobie pozwolić na karpia, pierogi i inne pyszne potrawy? A może ktoś starszy? A może ten, który mówi Ci kierowniku i prosi o dwa złote? A może student, który pracuje w pocie czoła i do domu ma 300km i nie da rady dojechać na święta? Jeśli tak, PRZYJDŹ, PRZYPROWADŹ, POWIEDZ, ZAPROŚ!
  Masz pytania? Napisz do mnie lub skontaktuj się bezpośrednio z Fundacją na facebooku / mailowo.
  Siadając przy stole jesteśmy równi.

  Na chwilę obecną nie mam informacji czy w innych miastach, również organizowane są wigilie. Jak tylko się dowiem, uaktualnię post przed powtórnym wrzuceniem go przed Świętami. Jeśli macie jakieś pytania, postaram się sprawnie odpowiedzieć na miarę mojej wiedzy.

  #swieta #bozenarodzenie #wolnemiejsce #zaproszenie #wesolychswiat #wigilia

  pokaż spoiler A może ktoś chce zostać wolontariuszem? ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ #wolontariat
  pokaż całość

 •  

  Wszyscy mają kartkę, mam i ja!
  Dziękuję za śliczna kartkę z #fuerteventura od @Samcro
  Już myślałam, że o mnie zapomniałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: embed.jpg

 •  

  To co? Pijemy w sobotę 1 grudnia? Gdzie idziemy? Tylko siedzieć i pić? Pić i grać w planszówki? Laserowy Paintball, a potem browar? Moja propozycja jest taka, żeby skoczyć do Laserhouse na laserowy paintball, a potem do Ludiversum (5 metrów dalej) na piwko i planszówkę. Ewentualnie do CyberMachiny. Tam browar + gry na konsolach i takie tam. Pasuje? Która godzina to wszystko?

  Wołam zainteresowanych z poprzednich kilku wpisów:
  @mull @WroclavskyDres @oboe-vol2 @Lette @koxok @busz_menka @blaszczu @Jormungand

  #slaskiewykoppiwo #katowickiewykoppiwo #katowice
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bylejaka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)