•  

  Dzień dobry mireczki i mirabelki!

  Ostatnim czasem rozpocząłem naukę gry w #szachy. Stąd też mój wpis - poszukuję osoby chętnej do wspólnych rozgrywek na poziomie czysto amatorskim. Być może znajdzie się osoba, która również przymierza się do zgłębiania tejże szlachetnej gry jaką są szachy, bądź poziomem przewyższa me umiejętności, jednakże jest skora przekazać swą wiedzę. Najczęściej zdarza mi się rozgrywać partie w godzinnach porannych do przysłowiowej kawy, jednakże w godzinach wieczornych również jestem dyspozycyjny.

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
  pokaż całość

  +: s.............a, Freakz +4 innych
 •  

  Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja

 •  

  Osobowość - w jakim stopniu jest ona ukształtowana przez nas samych?

  Jak już wiadomo, oczywistą oczywistością jest wpływ rodziców na kształtowanie własnej osobowości bądź nawet własnego postrzegania czyli tożsamości. Otoczenie również ma istotny wpływ, jednakże czy istnieje jakaś zależność, na którą mamy wpływ? Czy istnieje czysto hipotetyczna sytuacja, w której zaczynamy od pustej kartki - swoiste de integro bądź chociażby katharsis.. psychiatra w tym pomaga? Jeśli tak, to w jaki sposób to czyni?

  #przemyslenia #psychologia #psychiatria #byt
  pokaż całość

  +: M.....a, Cronox
  •  
   G........d

   +1

   @byt199: To jest dość obszerny temat. Na osobowość wpływa wiele czynników, od wrodzonych, poprzez kształtowanie osobowości w poszczególne fazy rozwoju człowieka. Jeśli, możliwy by był 'reset' osobowości to w szpitalach psychiatrycznych nie było by tylu pacjentów.

   +: N...........a
  •  

   @byt199: No niby był przypadek Phineasa Gage'a, ale ciężko to nazwać psychiatrią ;)

 •  

  Czy tolerancja wzrasta wprost proporcjonalnie do wykształcenia jednostki? Jeśli wzrasta jest to wynik indoktrynacji systemu edukacji czy efekt żmudnych przemyśleń prowadzący do takich wniosków?

  Zapraszam do merytorycznej dyskusji, abstrahując już rzecz jasna od truizmów w postaci np. wychowania od której wydaje mi się, że można ucieć na przestrzeni lat.

  #przemyslenia

  PS. Pomóżcie z tagami dla zielonki. Dziękuję.
  pokaż całość

  •  

   @Sojer Jak myślisz, skąd wynika u Ciebie taki stan rzeczy? Wielu ludzi ma zaś odwrotnie, wraz z wiekiem większość rzeczy na które nie mają wpływu staje się dla nich obojętna, po części godzą się z tym. Może to Ci młodzi gniewni, szukają aż zanadto sposobu wyrażenia własnego bytu.. chęć tożsamości z pewną grupą..

   @sylwester-stallone Rozmawiałem kiedyś z pewnym człowiekiem, który uporczywie twierdził, iż poprzez medytację wzrasta w nas ta zdolność - zgadzasz się z tym? Jeśli chodzi zaś o mnie.. myślę że istnieją pewne przesłanki aby tak myśleć, prowadząc medytacje odrzucasz własny byt na rzecz energii która w tobie drzemie, jak i w każdym z nas - a to czyni nas bardziej empatycznymi. Jeśli się mylę, śmiało poprawcie mnie.

   A wróćmy do empatii.. czy więc nie jest tak, że empatia wzrasta wprost proporcjonalnie do wykształcenia które posiadamy? Tylko jednostki z ciut większym ilorazem inteligencji, a nawet nie inteligencji a wiedzy dochodzi kiedyś do tego stanu, jest to zacna umiejętność..
   pokaż całość

  •  

   @sylwester-stallone Zastanówmy się więc, czy aby na pewno ten człowiek jest wykształcony. Nie mamy wpływu żadnego na rodzinę, jaką dostajemy. Nie jest to nadany prerogatyw, a więc każdy logicznie myślący człowiek nie postrzegał by tego w taki sposób... Edukacja to jedyny racjonalny sposób wpływu na takie dzieci.. Bogu ducha winne..

   Istnieje też możliwość, iż jestem lekko oderwany od rzeczywistości.. a tacy ludzie się trafiają.. swoje w życiu przeżyłem, wiele widziałem ale tego typu postawa jest dla mnie nawet nie do wyobrażenia. pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika byt199

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)