Głównie książki, czasem kino. Do tego wszystkiego boks, żeby nie było nudno. Czytam, piszę, tłumaczę. Wolę wschód od zachodu.

 •  

  Po czym przyjdzie wykopek i powie, że Piszczka nie lubią, nie szanują i chcieli żeby odszedł kilka sezonów temu XD
  #mecz

  źródło: streamable.com

 •  

  Drogie wykopki zarzucające mirko ściekiem pod tytułem "reeee, Żydzi zabijają kobiety i dzieci, szczelajo w domy i szpitale". Pomyśleliście czasem o tym, że Hamas i Hezbollach celowo robią sobie magazyny broni i stanowiska artyleryjskie na osiedlach i w pobliżu obiektów takich jak szpitale, szkoły etc., żeby
  1) zniechęcać Żydów do kierowania tam rakiet,
  2) zyskać potężny oręż propagandowy w przypadku wystrzelenia rakiet przez Izrael, bo pół świata będzie mówić o "nowym Holocauście".
  Terroryści mają w dupie swoją ludność cywilną. Im więcej niewinnych Palestyńczyków (zwłaszcza kobiet i dzieci) zginie, tym lepiej z ich perspektywy, bo będą mogli aktywniej rekrutować narybek i uzyskiwać większe międzynarodowe wsparcie. Serio myślicie, że Izrael chętnie robi sobie zły PR i eliminuje cywili zamiast celów wojskowych? XD WYKOPKI ŁYKAJĄ ISLAMISTYCZNĄ PROPAGANDĘ, JA NIE MOGĘ.

  #izrael #palestyna #bekazmirkow
  pokaż całość

 •  

  Jakiś czas temu byłem w #izrael, zainteresowałem się w wtedy nieco przyczynami konfliktu z Palestyną. W dużym skrócie było tak, że gdy po drugiej wojnie światowej utworzono państwo Izrael, a żydzi zaczęli tam zjeżdżać, to zwyczajnie wywalono z domów dotychczasowych mieszkańców tego terenu. Izrael radził sobie naprawdę dobrze gospodarczo i rósł w siłę, zresztą nie mógł inaczej bo za sąsiadów miał arabów, którzy chcą ich zniszczyć, a z tyłu głowy holokaust. Ostatecznie sytuacja jest taka, że potomkowie ludzi wywalonych z domu żyją w strefie Gazy oraz Zachodnim Brzegu Jordanu raczej w skrajnej biedzie, szczerze nienawidzą żydów, nie mają żadnych szans na powrót do włości swoich dziadków, ale przez ich bojownicze zapędy są trzymani za mordę przez Izrael, bo trochę luzu skończyłoby się rozlewem krwi. Z drugiej strony Izrael również widzi w nich zagrożenie, bo ci ludzie nie mają żadnych szans na asymilację z żydami - to taki dziwny sąsiad, który mówi dzień dobry na klatce, ale w głębi duszy cię nienawidzi i spodziewasz się, że w każdej chwili może wyszkoczyć z nożem - to prowadzi z kolei do jeszcze większego dokręcania śruby przez Izrael.
  Są tu dwie strony medalu, a najgorsze jest to, że nie ma z tu dobrego wyjścia.
  #wojna #palestyna
  pokaż całość

  •  

   Z tego względu też trochę dziwi mnie utopijne podejście niektórych wykopków i negatywne nastawienie do Izraela.

   @Szatan_Krol_Ciemnosci: większość wykopków to etatowi i bezrefleksyjni antysemici. Bekowe jest natomiast to, że w tym kontekście powielają argumenty ugrupowań lewicowych, których zasadniczo nienawidzą, no i oczywiście powielają jakieś islamistyczne wizje, przed którymi sami ostrzegali, zwłaszcza w kontekście migracji XD. Tymczasem teraz chcieliby chyba utworzenia skrajnie islamistycznego państwa, które domknęłoby islamistyczny pierścień w regionie.
   No i argument holocaustu... Żydzi nauczyli się, że bezbronność pozwoliła na masową rzeź ich ludzi. Wobec tego teraz robią wszystko, żeby działać prewencyjnie i nie dopuścić do powtórki z rozrywki. Prawda jest okrutna: jeżeli Izrael będzie miękki i nie będzie odpowiadał siłą na islamski terroryzm, to Hamas, Hezbollah i setki innych radykalnych ugrupowań przeprowadzą Holocaust v.2. Z perspektywy Europy silna pozycja Izraela to plus. Z Żydami można robić biznes, można uprawiać turystykę, można liczyć na współpracę, z islamistami można liczyć na to, że jednak nie będą chcieli przeprowadzać ekspansji na północ.
   pokaż całość

  •  

   poparcie dla Palestyny w Polsce spowodowane jest częściowo dużą ilością analogii pomiędzy tym co działo się w Polsce podczas i po II wojnie światowej i tym co się dzieje teraz w Izrealu

   @kaarp: to jest bardzo demagogiczny argument. Przecież w Polsce po II WŚ nie istniał żaden żydowski systemowy terror. Tak, wielu komunistów, pracowników UB czy NKWD było pochodzenia żydowskiego, ale to wynikało przede wszystkim z tego, że wśród Żydów przedwojennych znaczna część miała lewicowe poglądy (co wynikało też pośrednio z dyskryminacji, jakiej doświadczali), a ci, którzy byli syjonistami, wyjechali do Izraela. W związku z tym komunizm był dla nich pewnego rodzaju gwarantem bezpieczeństwa, którego nie uzyskali w II RP, a tym bardziej w trakcie holocaustu. Poza tym wielu Żydów uczestniczących w stalinowskim terrorze była importowana z ZSRS. No i najważniejsza rzecz: ilu tych Żydów było generalnie w strukturach? Rozumiem, że da się wyciągnąć kilka większych nazwisk, ale przecież aparat terroru był potężny, może okazać się, że w rzeczywistości "żydowscy oprawcy" to była garstka.
   No i warto pamiętać, że zbrodnie na ludności żydowskiej były dokonywane przed wojną, w trakcie wojny i po wojnie. Część band, zaliczanych dziś do grona "wyklętych", ale również ludność cywilna w najlepsze łupiły ocalałych Żydów, a nastroje antysemickie nadal były w społeczeństwie bardzo silne (vide np. zbrodnia w Bolesławcu, pogrom kielecki etc. etc.).

   > Wprowadzili się na czyjeś ziemie i zaczęli wprowadzać swoje zasady.

   I Żydzi, i Arabowie rościli sobie prawa do tych ziem. Utworzenie państwa Izrael zostało usankcjonowane, zyskało aprobatę demokratycznego świata, trudno w takim przypadku mówić o tym, że to jakiś zabór i nielegalne działanie, zwłaszcza że Arabowie dysponowali i dysponują nadal olbrzymimi ziemiami wokół Izraela, a same narodowości w ich przypadku to raczej wydmuszki polityczne: dość wspomnieć, że jeszcze kilka dekad temu Syria mocno romansowała z Egiptem, chcąc utworzyć arabskie superpaństwo. Poza tym: Izrael istnieje i będzie istniał, problemem Palestyny jest to, że nadal wierzy w możliwość jego zniszczenia, co jest po prostu mrzonką.
   pokaż całość

   +: Iknsg
  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Ten wpis plusują wszyscy, którzy gardzą zarówno szowinistycznym syjonizmem Izraela jak i fundamentalistycznym terroryzmem Hamasu, nie obchodzi was kto zginie ani kto wygra ale śledzicie temat bo to fantastyczna drama, 100x lepsza niż cokolwiek na netfliksie.

  #izrael #palestyna #bliskiwschod

 •  

  Kogo popierasz w konflikcie?

  • 58 głosów (29.59%)
   Izrael
  • 138 głosów (70.41%)
   Palestyna
  •  

   @Mamciewbupsku: wykopki typowo. Tydzień temu walczyli z islamskim terroryzmem, dzisiaj chcą utworzenia skrajnie islamistycznego państwa, bo nie lubią Żydów za to, że na polskich ziemiach 70 lat temu mordowali ich naziści, a zresztą każdy wie, jacy ci Żydzi naprawdę są xD.

  •  

   Nie wszyscy są tak ograniczeni jak ty i nie wkładają wszystkich muzułmanów do jednego wora z napisem "terroryzm". Ja popieram Palestyńczyków bo w tym konflikcie są stroną broniącą się przed żydowską agresją.

   @trueself: ja nie wkładam wszystkich muzułmanów do jednego wora. Po prostu każdy rozumny człowiek wsadzi islamistów z Hamasu, Hezbollahu i innych ugrupowań do terrorystycznego wora, bo są terrorystami, na dodatek finansowanymi przez państwa, z którymi wykopki najczęściej walczą i w których radykalny islam zdobywa coraz większe wpływy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Przypominam że ZSRR nazywał żołnierzy AK terrorystami którzy wychowują kolejne pokolenie Polaków w nienawiści do związku radzieckiego.

  Wykopki to jednak ograniczone stworzenia
  #izrael

 •  

  Nie przestaje mnie zadziwiać jak lewica mając obsesję na punkcie bronienia lgbt, jednocześnie daje radę nie rozumieć praktycznie niczego odnośnie tego czym jest homofobia ani skąd się bierze. Ciągle słyszę tylko argumenty typu "co ci przeszkadza związek dwóch dorosłych ludzi", "stosunki seksualne chętnych stron nikogo nie krzywdzą" itp... Taka obrona mija się całkowicie z istotą sprawy i zdradza dość dziecinne rozumienie relacji międzyludzkich. Źródłem homofobii nie jest per se niechęć do stosunków seksualnych u osób tej samej płci. Prawdziwym źródłem jest nielubienie u ludzi ogólnych cech charakteru, które są wysoko skorelowane z byciem gejem czy lesbijką. Homofobia to tylko heurystyka pomagająca te cechy wykrywać. Tylko heurystyka, ale za to wysoce skuteczna - warto ją stosować.

  #4konserwy #neuropa #lgbt
  pokaż całość

 •  

  różne dane mówią, że 40-50 % Polaków nie widzi nic złego w biciu dzieci (klapsy)
  z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że te 40-50% Polaków to idioci

  •  

   klaps to przemoc, ja pierdole xD

   @MrBoston: jeżeli sądzisz, że klaps to nie przemoc, to podejdź do policjanta albo karka na ulicy i sprzedaj im klapsa. Ale dobra: rozumiem, że klaps to nie wpierdol. Tym bardziej nie rozumiem obstawania przy nich: co one mają dawać? Przecież zdaniem obrońców klapsów to one nie bolą i są zasadniczo neutralne, więc czy nie lepiej zastąpić je rozmową albo karami, które nie są związane z użyciem siły? Odnoszę wrażenie, że jedyne, co jest z perspektywy rodziców atrakcyjne w klapsach, to możliwość przegięcia pały i balansowania na pograniczu klapsa i regularnego wpieprzu.
   Mnie tam mama też czasami "sprała", i to nie tylko na klapsach się kończyło, bo i paskiem zebrałem. Ogólnie mama była najlepszą mamą na świecie, ale kiedy ją denerwowałem (mowa o wieku 10+), to po prostu dawała w ten sposób upust swojej frustracji. I właśnie tak to teraz widzę: to nie była metoda wychowawcza, tylko jej słabość. Gówniarz wkurzył dorosłą babę tak, że ta musiała go okładać, żeby zszedł z niej stres. A najgorszą karą nie były dla mnie i tak żadne klapsy, tylko to, że była na mnie wkurzona i np. się nie odzywała. Reprezentuję pokolenie, w którym takie "klapsy" były normalną metodą wychowawczą, i uważam to po prostu za rzecz arcygłupią i arcynieskuteczną. To czysta porażka wychowawcza i przejaw niemocy rodzica.
   pokaż całość

  •  

   @Monke tak dziecko się ode mnie odwróci bo dostanie klapsa jak uderzy kolegę w przedszkolu xD

   @Jamniki2 chcesz biciem przekonywać dziecko, że nie wolno bić innych? XD a zastanawiałeś się może, dlaczego ucieka się do przemocy? Może bierze tatusia za wzór?

  • więcej komentarzy (77)

 •  

  Może mi ktoś podać powód dla którego p0lacy uważają bezsensowny zapierdol za najlepszą formę spędzania dnia? W pracy trzeba zapierdalać, żeby szef widział, po pracy trzeba zapierdalać koło domu, rozumiem jak robi się coś potrzebnego, ale obserwując moich sąsiadów to klepią, stukają caly dzień chyba tylko po to, żeby nie siedzieć w domu z babą.
  #przegryw

  źródło: comment_1619100102y77osJbupFStX5nE5sUu86.jpg

  •  

   A wykopki i tak powiedzo że polaki to naród nierobów żyjący za 500+ xD

   @Marek1991: ten typ Polaka jest bardzo pracowity, zresztą nie bez przyczyny na Zachodzie Polacy mieli renomę znakomitych, rzetelnych i wszechstronnych fachowców (dopóki nie zaczęła się tam zjeżdżać patologia po otwarciu granic). Problem jest taki, że często jest to robota albo niewolnicza (bo trzeba pokazać, jak ciężko pracuję, co jest wykorzystywane przez pracodawców), albo totalnie bezsensowna. Jak to śpiewał Kazik, "Cała jego ciężka praca, wszystko było chuja warte, gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę". Po prostu praca dla ludzi tego typu jest sensem samym w sobie, są zafiksowani na robieniu czegoś, w rezultacie wychodzi gówno, a oni żyją jak chomiki w kołowrotku. Nie ma celu, nie ma efektów, trzeba robić i przekonywać cały świat, że się robi ponad siły. pokaż całość

  • więcej komentarzy (45)

  •  

   @Handyman moja babcia jak miała 5 lat uciekała przed Wehrmachtem, a jej dom zniszczył niewybuch, który potem zakopali za stodołą. No i pracowała od 16 roku życia w szwalni, a w moim wieku już miała dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Nice try xD.

  •  

   @matabora: czemu? Urodziła się w 34, mieszkała niedaleko bombardowanego Wielunia, uciekli wraz z rodziną, a jak wrócili, to dach był zarwany przez bombę, która nie wybuchła, więc jej ojciec, a mój pradziadek, ją ściągnął i zakopał. Potem przeszedł jeszcze sowiecki front, ale to wspomina całkiem dobrze, a już za wczesnego PRL zaczęła pracę. Raczej nie ma tu jakiegoś związku przyczynowo-skutkowego, tyle tylko, że pokolenie moich dziadków miało srogo przewalone, więc to, co jest w tym memie, raczej średnio pasuje do polskiej rzeczywistości. pokaż całość

  • więcej komentarzy (108)

 •  

  Klockarze kojarzą mi się z 13- latkami z trądzikiem którzy wyspyrlali pieniądze od babci, cioci, trochę z komunii, ojciec dołożył stówkę i w końcu kupili swoją wymarzoną konsole. Na baterie do pada już nie starczyło, ale na kod do gejpassa z pringlesow owszem. Po kilku miesiącach cena tej POTĘŻNEJ konsoli jest już poniżej rynkowej. Podczas gdy gracze #ps5 zakupili swoje konsole ponieważ mieli na to zapas funduszy, teraz ich konsola winduje wysokie ceny, wszyscy chcą mieć ten ekskluzywny towar z zaawansowanym padem i grami na wyłączność #konsole #xbox pokaż całość

  źródło: image.jpg

 •  

  Przyjęcie niedoszłej gwiazdy ligi - przed państwem
  Richmond Boakye - niech ucieka z tej ligi jak naszybciej

  #mecz #ekstraklasa #ekstraklasaboners #meczgif #gifekstraklasaboners

  źródło: streamable.com

 •  

  (。◕‿‿◕。)

  #patriotyzm #polska #dumazpolakow

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: streamable.com

 •  

  Wczoraj zostałem zaatakowany przez napastnika z maczetą

  Sam do końca nie wierzę w to co się stało, więc nie zdziwię się jeżeli Wy nie uwierzycie.

  Ale od początku:
  Ja i mój team (2 gości po 40) mieliśmy pojechać do domu klienta i zmienić mechanizm w oknie. Na „budowę” przyjechaliśmy około 10, okolice Brixton, Londyn. Mieliśmy problemy ze zmianą całego mechanizmu, więc spakowaliśmy się i mieliśmy zamiar pojechać do fabryki aby oni to zrobili. Pożegnaliśmy się z klientem i pozostało czekać na telefon od menagerki (potwierdzenie że możemy odwieźć skrzydło do fabryki). Jednak menagerka wysłała nową instrukcję instalacji która miała pomóc w problemie. Nie chcieliśmy wchodzić na budowę, więc postanowiliśmy spróbować podmiany na ulicy za autem. Pomiędzy naszym „vanem” a mazdą z tyłu było wystarczająco miejsca. We trójkę staliśmy na ulicy (auto było zaparkowane na ulicy, równolegle do chodnika). Co chwilę przejeżdżały obok nas auta, norma. W którymś momencie wyjąłem z boku auta szlifierkę kątową i stałem na ulicy z tyłu vana. Zauważyłem nadjeżdżające dwa skutery więc schowałem się za autem gdzie była reszta mojego teamu.
  Pierwszy skuter (kierowca i pasażer) praktycznie wjechał we mnie, kierowca próbując ustać motocyklem kopnął moją lewą nogę. Drugi skuter(sam kierowca) zatrzymał się za pierwszym. Kierowca pierwszego zapytał się mnie coś, ale odpowiedziałem że go nie rozumiem. Ściągnął maskę (inteligentny złodziej xd) i powtórzył pytanie „ how to get to Streatham”. Odpowiedziałem że nie wiem, a mój team leader doradził żeby sprawdził sobie na nawigacji. W tym samym momencie kierowca drugiego skutera zszedł z niego, rozpiął kurtkę i wyjął z niej maczetę... tak, jebaną 30cm maczetę (na moje szczęście w pokrowcu), wskazał nią na mnie i coś powiedział, nie pamiętam co dokładnie. Cofnąłem się w stronę chodnika, ale napastnik ruszył za mną mijając chłopaków z zespołu, zacząłem uciekać wzdłuż vana, gdy nagle poczułem uderzenie w plecy i to że wyrwano mi szlifierkę z ręki. Okrążyłem auto i dołączyłem do reszty zespołu szukając pomocy, niestety chłopaki stali bezczynnie, kompletnie zszokowani. Gość z maczetą okrążył auto za mną, ale na szczęście przestał mnie gonić i wrócił do swojego skutera. Krzyczał coś jeszcze do mnie zdenerwowany (chyba faktem że nie oddałem mu po dobroci sprzętu) ale wsiadł na skuter i zaczął odjeżdżać. Kierowca pierwszego skutera nie ruszył się, ale jego pasażer pokazywał nóż schowany za pasem, chyba chciał zniechęcić nas do próby odzyskania sprzętu. Oba skutery odjechały z naszą szlifierką. Sprawdziłem plecy, jak się okazało całe. Murzyn nie zdjął przez cała akcję pokrowca z maczety. Raczej umyślnie, maczeta ma przestraszyć a nie zabić (chyba).
  Po chwili szoku złapałem za telefon i zadzwoniłem pod 911. Po krótkiej rozmowie dyspozytor poinformował że wysyła radiowóz. Dosłownie w mniej niż minutę po rozłączeniu (a jakieś 2-5min od akcji) nadjechał superb na sygnałach. Wysiadło 3 policjantów i zaczeli wypytywać. Każdy z nas opowiedział co się stało, a po chwili dołączył do nas świadek który siedział w aucie kilka metrów od nas. Gdy napastnicy odjechali to podążył za nimi do stacji paliw tesco gdzie weszli do środka. Świadek wrócił na miejsce zdarzenia i od razu podbiegł do policjanta. Wyjaśnił że widział co się stało i gdzie napastnicy pojechali. Policjant przez radio poprosił o radiowóz aby sprawdził stację paliw. Policjantka w tym czasie chodziła po sąsiadach którzy mieli kamery na domach w poszukiwaniu nagrania. Ogólnie notatka sporządzona, dane zebrane, uparli się żeby sprawdzić mi plecy bo w afekcie mogę nie czuć rany. Cały i zdrowy. Podziękowali nam i powiedzieli że będą w kontakcie. Wróciliśmy do naprawy okna, ale tym razem w domu klienta.
  Oprócz strachu i zdziwnienia nic się nie stało, szkoda tylko szlifierki :/ Najgorsze jest to że napastnicy byli pewni siebie, najpewniej nie pierwsza ich akcja. Team leader stwierdził że pal licho to że ukradli, ważne że nikogo nie skrzywdzili.

  A i opis sprawców: 2 czarnoskórych oraz jeden "olive" skin. Kolory przypadkowe.

  Po 16 dostałem telefon od policji że potrzebują moich oficialnych zeznań i czy mogą zadzwonić dziś aby je sporządzić. Wyjaśnił że mają kilka osób aresztowanych i dzwonią po wszystkich dziś poszkodowanych aby dopasować napastników do ofiar.

  Jakąś chwilę później zadzwonił do mnie policjant, zebrał zeznania, poinformował że mogę zostać wezwany na rozpoznanie napstników lub do sądu na rozprawę. Ogólnie jestem strasznie zaskoczony sprawnością policji, tyle złego się o nich słyszy a tu wszystko błyskawicznie i sprawnie. Plus ciągle oferowane wsparcie medyczne czy psychiczne.

  To mnie trochę potwierdziło że powszechny dostęp do broni powinien być normą. Wątpie że podjechali by tak na kozaka wiedząc że któryś z nas może miec glocka za pasem, a tak są pewni że nie mamy nawet noża.

  Jeżeli dotarłeś aż tutaj to podziwiam. Dorzucam zdjęcie policjanta (jak spisywał team leadera) oraz mapę z painta do ułatwienia zrozumienia sytuacji. Ogólnie raczej historia chaotyczna ale tak ją zapamiętałem.

  Miłego dnia i uważajcie na siebie mirki

  #patologiazmiasta #bron #cosieodjebalo #historia #londyn #napad
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wyk.jpg

  •  

   Cywilizowani ludzie w takich sytuacjach powinni być prawnie upoważnieni do zabijania takich barbarzyńców bez patrzenia na jakieś bzdury w stylu 'przekroczenie obrony koniecznej'.

   @RzutKamieniem: no spoko, ale jak chcesz to zrobić? Ja mam czasami wrażenie, że zwolennicy dostępu do broni biorą swoje wizje z filmów z Jackiem Chanem.
   - mój dom, moja twierdza, zabiję włamywacza, dlatego potrzebuję shotguna: spoko, ale zanim dojdziesz do pomieszczenia, w którym go trzymasz, zanim otworzysz sejf, zanim załadujesz broń, zanim przygotujesz ją do strzału, to już jesteś trupem od 5 minut.
   - mam prawo zabić śmiecia, który mnie atakuje na ulicy: spoko, ale ten śmieć już ci mierzy w głowę i jest gotów strzelić, jeśli wykonasz jakikolwiek ruch, a ty masz w kaburze nieprzygotowaną do strzału broń. Jeśli zechcesz jej użyć, to sam dostaniesz kulkę.

   W 95% przypadków jesteś skazany na porażkę w konfrontacji z patusem, który chce cię skrzywdzić. Nie ma mowy o skutecznej obronie koniecznej, a tym bardziej o jej przekraczaniu. Życie to nie jest film ani gra komputerowa.
   pokaż całość

  •  

   @RzutKamieniem: no ale w większości systemów prawnych, jeżeli jesteś legalnym posiadaczem broni, to możesz jej w takiej sytuacji użyć. Nawet w Polsce tak jest i z tym się w pełni zgadzam. Po prostu w takiej sytuacji, w jakiej znalazł się OP, nie ma realnych sposobów na bronienie się.

  • więcej komentarzy (147)

 •  

  TO CO SIĘ TU ODCZYNIŁO PRZEZ TE 3 DNI NA TAGU #matura TO JEST KURWA DRAMAT

  tl;dr ostatniej linijce

  Julki, które co roku mają wakacje za granicą, przejmują się BLM, chodzą na protesty czerwonych piorunów.... KURWA NIE UMIEJĄ ANGIELSKIEGO. Jeżeli ktoś myślał, że stare pokolenie jest głupie i przez nie teraz pis robi co chce to nie. NOWE JEST TAK SAMO GŁUPIE i nic się nie zmieni. Twoja babcia kupiła pościel za 15 tysięcy? Twój syn wyśle blika a twoja córka wyśle zdjęcie cycków za arkusz maturalny xD.

  Co czwarta wierzy, że zrobi karierę dupskiem w Internecie. Ale powiedzmy sobie szczerze: jaka jest wartość dupy jeżeli próbuje się za nią kupić pseudo arkusze z angielskiego? 50 gr? 2 zł? Nie więcej niż 10zł?

  Stonóg miał rację. Cały ten kraj trzeba jeэać tak jak platforma tego nie zrobiła. A pisiory będą wam po kolei dowalać lekcje religi, zakazy aborcji, blokady na wycieczki do czech. Bo ten naród jest za głupi aby być wolny. Ten naród jest Mickiewiczem, musi siedzieć i cierpieć i marzyć o wolności.

  #przemyslenia #takaprawda #polityka

  Btw dzisiaj mijałem maturzystkę która stała na przystanku. Stała w samej koszuli i w żakiecie, nogi gołe. Wiatr wiał, zimno jak skurwesyn ale dupsko na wierzchu musi być xD

  PS. jak ci się nie chciało tego czytać to przynajmniej popatrz sobie na nóżki maturzystki
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @SzubiDubiDu: bo ludzie generalnie się tak szybko nie zmieniają i nie różnią się tak bardzo pomiędzy najbliższymi pokoleniami czy krajami ¯\_(ツ)_/¯. Sądzisz, że na wykop.de byłoby inaczej? Byłoby tak samo. I tak część ludzi szukałaby sposobu na ominięcie stresującego egzaminu. Na zachodzie podchodzą do ściągania i oszustw zdecydowanie bardziej restrykcyjnie (co jest dobre), a i tak kombinatorów nie brakuje. Zgodzę się, że nowe pokolenie bardzo różni się od tego wychowanego w latach 90. ze względu na skokowe wtargnięcie nowych technologii, nagłe podwyższenie standardu życia, ale z drugiej strony wiele motywów zachowań jest takie samo.
   Ja zdawałem maturę dekadę temu, osobiście mam wgrany w mózgu jakiś moduł radykalnej uczciwości (a przy okazji nie miałem problemów z nauką), ale myślę, że tak z połowa mojej licealnej klasy by zakładała durszlaki na łeb, żeby dostać arkusz przed maturą. A jeśli dodać do tego znaczną część nauki w trakcie pandemii i zdecydowanie wyższy stres, to podejrzewam, że chętka na obejście systemu jest obecnie zdecydowanie większa.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Mircy, wklejam link do zbiórki na leczenie kota, którego dokarmiałam:
  https://zrzutka.pl/t2u3af

  Kot został postrzelony z wiatrówki. Nie przypadkiem. Celowo, z bardzo bliskiej odległości. Łapkę udało się uratować. Fundacja, która zajęła się kotkiem zorganizowała zrzutkę na pokrycie kosztów leczenia. Jeśli ktoś może, ma chęć i możliwość- proszę o dorzucenie chociaż kilku złotych. A może ktoś mógłby dać kici dach nad głową? Po rehabilitacji będziemy szukali mu domu stałego.
  #koty #kot
  pokaż całość

 •  

  #polska

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: i1.jbzd.com.pl

 •  

  Kacper Przybyłko, Philadelphia Union [1] - 1 Atlanta United
  W dwumeczu 4 - 1 i meldują się w półfinale LM w strefie CONCACAF ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
  #concacaf #golgifpl #golgif #mecz #pilkanozna

  źródło: streamable.com

  •  

   @matixrr: jak oni szli z tym kontratakiem, to myślałem, że biegną sobie na ludzie w kierunku swojej bramki, nie niepokojeni przez rywala xD. Zwłaszcza ten Przybyłko praktycznie poruszał się z nogi na nogę, a ten, który do niego dogrywał, niby biegł do piłki, ale i tak prawie wyszła na aut. Boże, co za ślamazarny futbol, już w ekstraklasie można zobaczyć lepsze sprinty i więcej zaangażowania.

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  A ja dziś mam nocną w górach, i browarki też mam

  źródło: IMG_20210505_004447.jpg

 •  

  Jak ja kurwa kisnę z tych antyszczepów to wykracza poza skalę. Pardon, ale gadki o tym aby nie zaszczepionych wyłapywać to akurat nie jest taki zły pomysł. Wyłapać, dojebać im przymusowy 15 godzinny wykład o wirusach, bakteriach, grzybach i szczepieniach, to może w końcu czegoś by się o życiu nauczyli. Odra kurwa powrót robi w 2021, a tu banda nieuków ma rozkminę czy na covid się szczepić, bo olaboga tam metale ciężkie. Byście kurwa jedno AAS zrobili z próbek z jakiegokolwiek piachu w mieście to byście chyba zawału dostali.
  Pluć to mało.

  #koronawirus #szczepienia
  pokaż całość

  •  

   W pewnym mieście w Polsce podobno ludzie zgłaszają się na szczepienie, dostaje kartkę z pierwszym szczepieniem i data na 2 dawkę i wychodzą nie szczepiąc się, tak zrobiony punkt szczepień, że najpierw paszport covidowy, a potem szczepienie...

   @Krasnal_eg: potwierdzam, byłem tym miastem w Polsce. Skąd wy w ogóle bierzecie takie głupoty? XD

  • więcej komentarzy (193)

 •  

  Mirki! Jako, że coraz więcej z was ma możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko covid-19 pamiętajcie, że wykop nie jest reprezentatywnym odzwierciedleniem opinii społeczeństwa i to, że szurskie i antyszczepionkowe opinie słychać tu tak głośno, to nie znaczy, że ludzi o takich poglądach jest tylu w rzeczywistości. Niech zwycięży zdrowy rozsądek i nauka, zaszczepmy się wszyscy na pochybel niedouczonym baranom!

  #koronawirus #covid #szczepienia #nauka
  pokaż całość

  •  

   @MichelDeProteina: dla mnie najlepszym probierzem ewolucji szura jest mój szwagier, ratownik medyczny. W tym środowisku szuranie wbrew pozorom słychać głośno. Na początku były typowe argumenty jak z tego wątku. Potem, jak zaczął jeździć głównie do duszących się osób, zauważyłem strużkę potu na jego skroni. Zaczął mówić o tym, że to jest robota jak na wojnie, tylko nie strzelają. Oczywiście się nie zaszczepił wtedy, kiedy mógł, bo po co. Potem, o kurcze, co za dziwo, złapał covid xD. Teraz szwagier zwolennik szczepienia, mówi że już drugi raz nie wytrzyma takiej fali jak ta wiosenna. Jak słyszy, że gdzieś wychodzę ze znajomymi, to mi przypomina o dystansie i maseczce i prosi, żebym jednak może się z nikim nie spotykał. Mieszka z rodzicami i sam sobie robi kwarantannę. Myślę, że to powinno wiele osób przekonać. pokaż całość

  •  

   Mówisz o zapychaniu służby zdrowia, a tymczasem w 2020 mieliśmy mniej hospitalizacji niż w 2019.

   @Krupier: jedno jest wynikiem drugiego. Mieliśmy mniej hospitalizacji, bo trzeba było odwoływać planowe hospitalizacje, planowe zabiegi etc. Konieczne było także wydzielenie części oddziałów szpitalnych na potrzeby chorych na covid, więc najzwyczajniej w świecie szpitale nie mogły przyjmować wielu pacjentów, co doprowadziło do większej liczby zgonów. Przerzucano lekarzy, pielęgniarki i ratowników do obsługi pacjentów covidowych, przy tym trzeba było zachować specjalny reżim sanitarny, żeby nie roznosić wirusa na innych pacjentów i przede wszystkim nie zarazić pracowników ochrony zdrowia. Pośrednio będzie to oczywiście odczuwane nadal, bo kulała też diagnostyka etc.

   Bezobjawowych przyjmowano w polskich szpitalach na początku jesiennej szajby przez co zajmowali niepotrzebnie łóżka. Ba, później był nawet odgórny przykaz by hospitalizować każdego z saturacja poniżej 94% (mógł odmówić jedynie na piśmie).

   @Krupier: nawet jeśli przez krótki okres tak było, to generalnie nie był to standard. Mój znajomy był chory bezobjawowo w sierpniu - nawet nie rozmawiał z lekarzem. Drugi znajomy był chory z lekkimi objawami na przełomie lutego i marca, a więc wtedy, kiedy było już naprawdę krucho, i rozmawiał tylko z lekarzem rodzinnym, który dał mu L4. W marcu z objawami byli chorzy rodzice mojego znajomego: tylko kontakt z lekarzem rodzinnym. Naprawdę znasz w swoim otoczeniu kogoś, kto nie miał objawów i trafił do szpitala? Może to były jakieś sporadyczne historie związane np. z występowaniem innych chorób, ale w czasie, kiedy naprawdę liczba hospitalizacji była olbrzymia, o dostanie się do szpitala wcale nie było łatwo i brali tylko trudne przypadki.
   Co do obniżonej saturacji: delikatna sprawa, bo im później trafisz na oddział, tym mniejsze szanse na przeżycie. Dużo osób wzywało karetkę już kiedy zaczynali się dusić i wiele z nich zasiliło statystyki zgonów.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (253)

 •  

  Change my mind. Covidowcy jako pierwsi zgłosiliby się na roboty do Rzeszy, bo w radiu tak mówili i ładne plakaty wieszali, a przecież media nie kłamią co nie?

  #koronawirus

  źródło: i1.wp.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika camelinthejungle

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.