•  

  #pytanie #pytaniedoeksperta
  Czy gdziekolwiek na świecie (chociażby najbardziej rozpoznawalny 4chan) powstało coś takiego jak #pasta ?
  Chodzi mi o wersje które w swojej budowie bardziej przypominają opowiadania (fanatyk wędkarstwa, Cejrowski i buty z CCC). Najlepiej jakby były podane jakieś istniejące przykłady.

  +: M........n, Cronox
 •  

  #studbaza #matura #gorzkiezale #gownowpis
  Kilka tygodni temu był na mirko wpis mojego autorstwa w którym pytałem się o uczelnie (nie najlepsze) na których jest informatyka na zadowalającym poziomie. Dziś już wiem, że z takim wynikiem jaki osiągnąłem nawet na nie się nie dostanę.

  •  

   @cheronea: każdy kierunek inżynierski to wyższy poziom matematyki (całki oznaczone, potrójne, matematyka dyskretna, takie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zapchaj dziury są, nie wiem, ile dokładnie na tym kierunku ale dość proste w zaliczeniu. Największy odsiew na I i II roku, potem przepychają. Z tego co słyszałem jest kilku wybitnych prowadzących, że aż chce się chodzić na zajęcia. No i chyba standard, że semestry odsiewowe mają najmniej wspólnego z kierunkiem.

   Polibuda ma ostatnio dużo hajsu na koła naukowe, więc można ostro eksperymentować (np łazik budują, ja uczestniczę w projekcie greenpower). Co do informatyki to budynek D jest najświeższy jeżeli chodzi o remont, także sprzęt jest nowy.

   Jak jesteś samotnikiem to na pśk jest stosunkowo mało ludzi (raptem 10k studentów na całej uczelni)
   pokaż całość

   +: Freakz
  •  
   I..........t

   +1

   @cheronea: typie, uczelnia tu nie ma znaczenia. idź nawet na uniwersytet ekonomiczny w krakowie na infe. ważne abyś studiował w warszawie/krakowie/wrocławiu przez rynek pracy.

   +: Freakz
  • więcej komentarzy (8)

 •  

  #studbaza
  Witam, mam pytanko odnośnie uczelni wyższych w kraju. Stoję przed wyborem uczelni wyższej. I teraz konkrety.
  PW i UW odpadają, bo nie zdawałem rozszerzenia z majcy ani nie startowałem w żadnych olimpiadach, konkursach w których można było dostać m.in. indeks tych uczelni (100% z rozszerzeń z matematyki i fizyki żeby się tam dostać to za dużo dla mnie jak na 4 lata zaniedbań). Ze stolicy zostaje jeszcze #wat (cywilne) i #pjwstk (stolica jest tutaj tylko przykładem który ostatnio rozważałem). Mogą być oczywiście jeszcze inne miasta (Wrocław, w którym mam trochę znajomych, Gdańsk czy Lublin - sam jestem z lubelszczyzny), jednak od razu podkreślam, że wolałbym iść na dzienne niż na wieczorowe (nie wiem czy po 8h pracy byłbym w stanie jeszcze myśleć nad książką).
  Jako dodatkową informację mogę podać, że kwalifikuję się na stypendium socjalne i rodzice raczej finansowo by mi nie mogli pomóc jeżeli wybrałbym dzienne.
  I tu jest pytanie: Czy istnieje takie rozwiązanie, w którym
  dobra uczelnia + w miarę fajne miasto, w którym mógłbym się utrzymać za te stypendium
  nie jest tylko mrzonką?
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @tallman: @vladek: Co jest złego w informatyce na WAT? Sam myślę czy na to iść, ale nie wiem czy
   1) się dostanę z podstawą z matmy na 90% i angielskim na 68%
   2) bardzo cisną z przedmiotów, które się przyszłemu klepaczowi nie przydadzą (typu jakaś wyższa matematyka, socjologia, itd)

  •  

   @fefler matma, fizyka i elektronika przesiewa ~50% studentow na 1 roku. A pozniej nie uczysz sie prawie niczego praktycznego, a przedmioty sa prowadzone identycznie jak 10-15 lat temu przez 60 letnich dziadkow ktorzy wymagaja np wiedzy z jaka czestotliwoscia taktuje szyna pentium 3. Przez 7 semestrow mialem jeden przedmiot z trchnologii webowych ktory polegal na tym zeby na koniec oddac dowolna aplikacje internetowa w dowolnej technologii, gdzie na zajeciach mieliamy czas zeby.go sobie pisać. Nie wiem jak jest na innych ale ja sie mocno rozczarowalem. pokaż całość

   +: fefler
  • więcej komentarzy (31)

 •  

  Mam obecnie 4 miesiące wolnego i chciałbym nadrobić swoje braki w #matematyka w zakresie podstawowym oraz pogłębić swoją wiedzę do etapu poziomu podstawowego. Matury z rozszerzenia nie pisałem ze względu na bardzo słaby wynik na listopadowej maturze próbnej oraz w związku ze zdaniem sobie sprawy na jakim stanie jest moja wiedza (4 lata olewałem sobie przedmiot). Powiedzmy że w ostatnim roku nauki interesowała mnie tylko podstawa, nie mam pojęcia jak obliczać granicę ciągu a chciałbym być w stanie jakoś sobie poradzić w dalszych etapach mojego smutnego życia. Chciałbym prosić pomoc przy wyborze repetytoriów, zbiorów zadań i wyprowadzeń wzorów (do tej pory traktowałem wzory które znajdują się chociażby w karcie wzorów jako świętość i nie zastanawiałem się nad ich wyprowadzeniami) które są w stanie naprawić to, co z własnego lenistwa zaniedbałem.
  PS I: Mogą być repetytoria z wcześniejszych lat bo o tym, że materiał do matury jest teraz bardzo okrojony może świadczyć fakt, że pomimo braku nauki byłem w stanie napisać podstawę >75%.
  PS II dobra konsola
  PS III O tym, że mój mózg domaga się matematyki może być przesłanka o tym, że czasami potrafię się wyłączyć z rozmowy po to, by coś sobie policzyć (chociażby zmianę pola powierzchni gdy obie zmienne zmieniają się jednocześnie o te same wartości [tak wiem, takie rzeczy to się w podstawówce na przerwach robi]) lub prosta próba mnożenia kwadratów liczb (wyszło w sumie że sprawdza się to tylko dla liczb <20 ale to i tak sukces że chciało mi się takie coś robić gdy mam wolne).
  pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika cheronea

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)