•  

  385 + 1 = 386

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: Fantasy
  Ocena: ★★★★★★★★☆☆

  W drugim tomie bezpośrednio kontynuujemy wątki z tomu pierwszego.

  Po fiasku w pierwszym tomie Vuko otrzymuje drugą szansę od bóstw opiekujących się Midgaardem, które pomagają mu się wyswobodzić z pułapki i instruują co powinien dalej uczynić. Celem jest opanowanie mocy i nauka czynienia.
  Filar z kolei nadal ucieka w przebraniu Amitraja, by z dala od kultu Matki założyć nowy Kirenen. Wraz z Brusem muszą unikać forteli stale zastawianych przez przeciwników, chociaż tutaj mamy raczej wewnętrzne utarczki kultystów niż faktyczną chęć odnalezienia „ciemiężcy”.

  W tym tomie znacznie ciekawsze jest to co się dzieje u Filara, ponieważ Vuko zajmuje dłuższą chwilę zebranie się w garść i ruszenie w jakimś konkretnym kierunku. Wydarzenia z poprzedniego tomu wywróciły do góry nogami stosowane przez niego nowoczesne nanotechnologie, co wymaga zaadaptowania się do nowych warunków. I to jest ciekawe, ponieważ te wszystkie bajery, w które był wyposażony czyniły z niego nadczłowieka.

  Mimo, że akcja w tym tomie rozwija się dość powoli, to nie czułem znużenia. Fabuła brnie do przodu powoli, ale wytrwale. Ocena odrobinę niższa głównie przez wątek Vuko.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: cdn-lubimyczytac.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika cherrylady

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)