ಠ︵ಠ凸

 •  

  Zawsze chciałem sobie zbudować małą instalację fotowoltaiczną. Mieszkam w bloku i nie mam dużego dachu, który mógłbym zamienić w prawdziwą elektrownię, dlatego wybór padł na balkon. Tu mogłem wybrać montaż paneli na barierce albo pod parapetem zewnętrznym. Pierwsze rozwiązanie sprawiłoby, że balkon będzie przynajmniej w części zacieniony, druga opcja wiązała się z niższą mocą instalacji.
  Panele zamontowałem na dwóch równoległych profilach aluminiowych mocowanych do elewacji. Panele są wsuwane od boku pomiędzy szyny i całość jest zamykana na końcach. Około 1cm miejsca za panelami umożliwił przeciągnięcie przewodów 2.5mm^2. Panele są łączone równolegle dając łącznie nominalnie 250W, punkt pracy z maksymalną mocą 18V. Wymuszone warunkami nieoptymalne położenie obniża moc paneli do ok. 120W w słoneczny dzień.
  Energia jest gromadzona w akumulatorze 100Ah, 12V z użyciem kontrolera MPPT EPEVER 2210AN.
  Do wyjścia "LOAD" kontrolera jest podpięty inwerter "czysty sinus" małej mocy do 300W. Teoretycznie taki inwerter powinien być podłączony bezpośrednio do akumulatora, dlatego jeśli przekroczę 10A poboru kontroler ładowania pdp. go odetnie. Dlaczego takie rozwiązanie? Mogę śledzić statystyki mocy pobranej i chwilową moc obciążenia.
  Urządzenie wykorzystuję do ładowania hulajnogi elektrycznej i laptopa. Do ładowania telefonu wyprowadzę osobny odczep od akumulatora z użyciem przetwornicy step-down, żeby ograniczyć straty konwersji.
  Instalacja powinna zapewnić mi prawdziwie ekologiczne przemieszczanie się UTO. Powody jej założenia są bardziej światopoglądowe, niż ekonomiczne. Przy okazji nauczyłem się wielu rzeczy i udowodniłem sobie, że umiem co jest dla mnie wartością nie do przecenienia.

  #diy #fotowoltaika #elektronika #majsterkowanie

  Więcej fotek w komentarzach.
  pokaż całość

  źródło: 1590684073570.jpg

 •  

  #drony jakby ktoś jeszcze szukał "zajebistego" drona do 500+ to na instagram wyświetliła mi się reklama ;) #humor

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1590036062703.instagram.android.jpg

 •  

  samochód ma już 9 lat – benzyna (ಠ‸ಠ)
  spadają mu obroty pomimo wciśniętego non-stop gazu
  na przykład gdy jestem na trzecim biegu i obroty osiągają 2800, zaczynają spadać do 2500 dość szybko, bo zacząć znowu rosnąć do 2800.
  kolejny bieg to samo licznik pokazuje 27, wskazówka spada w okolice 23 i wraca do 27
  gdy próbowałem dłużej przytrzymać na biegu robi się to nawet 3x nim samochód się rozpędzi [a raczej zacznie mocniej przyspieszać]. gaz wciśnięty cały czas tak samo mam 20 obr. spada do 17, przypiesza do 23, spada do 20, przyspiesza do 25 i spada do 23, aż wrzuce wyższy bieg…
  czy ktoś wie co się dzieje, jakaś podopowiedz, co mogło się zepsuć?
  #motoryzacja #samochody #renault #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
  pokaż całość

  źródło: d-mf.ppstatic.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika chrzanu180

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.