•  

  Mireczki z tagów #meble #stolarstwo

  Rozwaliłem stolik taki jakiś najtańszy z brw (rysunek poglądowy dołączony) urwałem tą nogę po lewej stronie, w zasadzie to jest taka cała płyta zwyczajna u grubości 1,5cm i kształcie prostokąta. Chycone to było na bolce i dodatkowo wzmocnione taką bordową listwą poprzeczną przez środek. Jako że już drugi raz naprawiam to i już nie będę tego robił po łebkach to chcę do tej listwy przywalić jakiś kątownik i na wkręty złapać od wewnątrz a najlepiej żeby taki kątownik był chycony do płyty dolnego blatu, do nogi i do tej poprzecznej. I chciałbym to na jakieś zwykłe wkręty do płyty, tylko czy szerokosć płyty 1,5cm to nie za mało żeby jakikolwiek wkręt to utrzymał? czy może jakoś na wylot tą poprzeczną płytę złapać i zaślepką zakleić? To drugie rozwiązanie pewnie lepsze bo wystarczy że przewiercę płytę od zewnątrz i wkręce jakiśdługi wkręt w płytę poprzecznąpodtrzymującą i będzie. pokaż całość

  •  

   @ozzi91: To się trzyma na same kołki? nie ma połączeń minośrodowych? Zawsze możesz dodać więcej kołków zalać wikolem bo widzę że tylko jeden kołek miał tam kontakt z klejem. Kątownik nie wiele ci da, skoro wyrwałeś kołki to wyrwiesz i śrubki 12mm bo większe ci nie wejdą.

  •  

   @ozzi91:Kup w sklepie poxipol 2 składnikowy, jest on po wymieszaniu gęsty. Weź wypełnij wszystkie ubytki tym klejem, i złóż do kupy. Coś jak by szpachlowanie tylko ze klejem. Wkręty ci dużo nie pomogą tanie płyty wiórowe to tera badziew że od patrzenia się rozlatuje.

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Czy ktoś montował listwy przypodłogowe samoprzylepne, warte są uwagi? Zastanawiam się nad trwałością fabrycznego kleju.
  #remontujzwykopem

  źródło: listwa-przypodlogowa-elastyczna-samoprzylepna-pozostale-rogoznik-519569469.jpg

 •  

  Mam pytanie, pleśń/grzyb nad oknami. Co polecacie? Mieszkanie w bloku. Po stronie zewnętrznej na elewacji też nieciekawie ale z tym samemu nie można kombinować, natomiast zaczęło to wchodzić do pomieszczenia.

  #remontujzwykopem

  •  

   Pracuje w tym temacie kilka lat. Firma Polygon Austria. Tak więc, skoro problem był bagatelizowany to jest z lekka dupa bo mury są już przesiąknięte. Możliwe są dwa rozwiązania albo wiercisz dziury i grzejesz albo będziesz zwalczał grzyba latami. Farba o jakiej wspominasz pomoże zamaskować problem a i tak nie na długo. Jak długo będzie wilgoć w ścianie tak długo będziesz miał problem.

  •  

   @Chael: I tak i tak. w blokach zawsze są to zgłoszenia od zarządu danego bloku, domy prywatne to domy prywatne. Tu jest tak że usunięcie problemu leży po stronie właściciela. Czy to dom czy blok to właściciel za to odpowiada. Nie wiem jak jest w Polsce.

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika chudzik2145

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.