•  

  Jest może tutaj taka dziewczyna co ma chłopaka?

 •  

  Dzisiaj podszedł do mnie starszy Ukrainiec i spytał powolnym głosem: "Zigareta?". "Da" odpowiedziałem i wręczyłem szanownemu Panu papierosa, Pan spytał natychmiast potem: "pożar?" a ja wreczyłem mu zapalniczkę. 16 razy odbijał krzesiwo aż udało mu się zapalić 1/4 tytoniu w ujściu papierosa i oddalił się chwiejnym krokiem z dzwiękiem mojego "pażausta".
  .

  W Gulliverze odwalała się jakaś przymiarka do walki boxerskiej a la .Pudzian, Popek. Może ktoś wie.

  Z ciekawych rzeczy dzisiaj, nie miałem wody przez 4 godziny, ni zimnej ni ciepłej. Pod moją kamienicą popsuł się autobus i odpalał 20 minut w rytmie "blyat'ów" na pobliskim przystanku oraz słyszałem też strzały z pistoletu gdzieś w okolicy (generalnie na UA dużo broni jest w nielegalnym obiegu więc praktycznie każdy ochroniarz ma przy sobie klamkę). Dzisiaj kulminacja bo zwykle tyle ciekawych rzeczy się nie dzieje.

  Żeby nie było też, zdążyłem poznać tu już wiele osób i generalnie mam bardzo pozytywny stosunek wobec lokalnej populacji (jest naprawdę w porządku!). Ludzie są pomocni a młodsi ludzie są nieczęsto tytanami pracy, wiele poznanych tu osób mieszka w Kijowie samemu od 17 rok życia np i opłaca rachunki sama lub przy niewielkim wsparciu rodziców. Wiele osób chcę się uczyć języków i jest bardzo ciekawa świata. Dużo młodych podróżuje po Europie mimo ograniczonych funduszy. Kijów sam w sobie wygląda jak skrajność, z jednej strony jest gigantyczna bieda i ludzie w hipermarketach na kasie najtańsze możliwe produkty i znoszone ubrania a z drugiej w chu drogie samochody typu lamborghini i markowe ubrania. Albo ktoś jest mega biedny albo mega bogaty.

  Powiem wam, każdy dzień tutaj jest ciekawy (。◕‿‿◕。)

  #rottnaukrainie #rottredukcja #ukraina
  pokaż całość

 •  

  A pod stadionem w Kijowie pełną parą idą przygotowania do debaty prezydenckiej. Tyle policji i wojska to ja nigdy nie widziałem a nawet czołg zajechał, przed stadionem są 3 serię bramek, każda otoczona kordonem policji. A wszystko to przez to że na stadionie odbędzie się debata prezydencka Poroszenki z Zelenskiym. Niestety z pszekowym paszportem nie chcieli mnie przepuścić nawet przez pierwszą bramkę więc musiałem cały ten kordon obejść.

  Jak dreptałem sobie do domku na ulicy Saksahanskoho, to za mną słyszałem już jakiś wybuch (zakładam że większa petarda). Jest fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Powiem wam, każdy dzień tutaj jest ciekawy (。◕‿‿◕。)

  #rottredukcja #ukraina #rottnaukrainie
  pokaż całość

 •  

  Przeniosłem się na Ukrainę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Od ponad dwóch tygodni mieszkam w stolicy, Kijowie. Muszę przyznać że dla ciekawskich, są pewne niedogodności mieszkania na Ukrainie:
  - Picie wody z kranu = Zatrucie pokarmowe, w supermarketach są 5l baniaki z wodą, i tego najczęściej używa się do robienia herbaty, kawy.
  - W metrze, autobusie, łapki w kieszeniach na portfelu i komórce. Nie zostawiać też niczego bez zaufanej pary oczu na dłużej jak 5 minut. Na zdjęciu moja klatka schodowa, jak wychodziłem to tutaj stał "cały" rower ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Wszędzie próbują Cię wkręcić i wydymać, połowa taksówek na mieście jest trefna i można usłyszeć rachunek rzędu 400uah za przejazd, gdy Uber'em lub Ukłonem ten sam przejazd to 58uah ale to samo dotyczy nie tylko taksówek ale chociażby fryzjera czy nawet siłowni.
  - W mniejszych sklepach i marketach produkty sprzedawane są często przeterminowane, zawsze trzeba sprawdzać datę ważności. Dotyczy to również duży sieci supermarketów choć tam rzadziej (ja osobiście nadziałem się na masło miesiąc po terminie w dużym supermarkecie)
  - Wyjebunda na prawo, na grupie FB na której szukałem mieszkania często widzi się ogłoszenia typu "Budowa nielegalna, problemy ze światłem", tona osób pracuje na czarno.
  - "Niektóre" budynki się sypią i nie są zbytnio zabezpieczone więc istnieje ryzyko oberwania dziką cegłą odpadającą z budynku (Z mojego balkonu np rośnie drzewo :D)
  - Technika budowlana tutaj to lata 70, walenie kostki brukowej bezpośrednio na ziemie, przychlapanie betonem gdzie trzeba, w związku z tym często spotyka się chociażby zapadnięte chodniki które potrafią nawet wyglądać na względnie nowe. Uważać pod nogi trzeba mega bo można nawet wpaść czasami do jakiejś dzikiej dziury.

  Powiem wam, każdy dzień tutaj jest ciekawy (。◕‿‿◕。)

  #rottnaukrainie #rottredukcja #ukraina
  pokaż całość

  •  

   @DobrzeiSmacznie:
   Ja płacę dużo bo siedzę na Airbnb i się komfortowo ustawiłem. Jeśli mieszkanie chciałbyś normalne to w Kiev'ie 2 pokojowe wyglądające OK to od 9k UAH do 17k UAH, są specjalne grupy na FB. Wynajmowanie przez np olx.ua to gwarant że trafisz na oszustów.

   Zależy czy coś zrobiłeś czy nie, jak nie to 100$ w portfelu starczy żeby nie robić sobie problemów, jak złapią Cię na czymś to prędzej 1000$. Ale to wiem z opowiadań bo na szczęście unikam kontaktu z Milicją.

   Biorąc pod uwagę że dogaduję się mieszaniną Polskiego i Ukraińskiego to tak, od razu zauważają, bardzo pozytywny stosunek ludzi do nas "Pszeków". Ludzie, przynajmniej w Kijowie są do Polaków bardzo przyjaźnie nastawieni, dużo bardziej niż do innych nacji. Chętnie też pomagają i sami zagadują. Jest nas też względnie tutaj mało. Najbardziej lokalni cięci są na turków, których jest tu sporo.
   pokaż całość

  •  

   @DobrzeiSmacznie: Za całe mieszkanie naturalnie. Z Milicją to wiem tylko z opowiadań że potrafią przetrzymywać kogoś jak nic nie zrobił długo (np kilka godzin na mrozie) w trakcie gdy np "Cię sprawdzają" i 100$ skraca ten proces do 2 minut. Nie mniej jednak jak mówię, to tylko opowiadania bo trzymam się z daleka od Milicji.

  • więcej komentarzy (39)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika corpseRott

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.