Wiedza jest kluczem do zrozumienia.

 •  

  W związku z upadającą turecką gospodarką, Grecja (ze wsparciem UE), powinna złożyć ofertę zakupu obszaru Stambułu zaznaczonego okręgiem, oczywiście po jego wcześniejszym opuszczeniu przez Turków. Nadmorskie położenie umożliwiłoby stałe połączenie z Grecją i całą Unią, odbudowane mury Teodozjusza odizolowałyby ten obszar od Turków, a surowe prawa zabroniłyby osiedlania się bez zgody autonomicznego samorządu.

  Jestem gotowy finansowo wesprzeć taką inicjatywę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  #grecja #turcja #bizancjum #historia #konstantynopol #geopolityka
  pokaż całość

  źródło: konstantynopol.jpg

 •  

  Ciekawe punkt nowej umowy koalicyjnej w Niemczech: "Zniesienie wiz dla pewnych grup Rosjan, np. młodych poniżej 25. roku życia."
  Czyżby Niemcy liczyli na drenaż rosyjskiej siły roboczej? To też oznaczałoby zwiększenie kulturalnych wpływów niemieckich w Rosji i rosyjskich w Niemczech. Większa obecność Rosjan w Niemczech to silniejsze przyciąganie rosyjskiego punktu widzenia. Jest to też oczywiście pomysł na zbliżenie Rosji do Niemiec i zachodu. Zachod wciąż ma obezwładniającą siłę przyciągania dla młodych Rosjan, którzy widzą dychotomie rozwojową.
  To wpisuje się w kolejny punkt: "Gotowość do konstruktywnego dialogu z Rosją, dążenie do utrzymania znaczących i stabilnych relacji z nią;"
  #niemcy #ekonomia #gospodarka #rosja #geopolityka
  pokaż całość

  źródło: 1.jpg

 •  

  Rozwiązała międzynarodowy kryzys za cenę OŚMIU rocznych pensji software developera w jej kraju.
  Polska prawica jej nienawidzi bo odebrała im zabawkę! ZOBACZ JAK BARDZO: www.wykop.pl

  pokaż spoiler Nie no serio, HARACZ ZAPŁACIŁA, WIELKI HARACZ DLA DYKATATORA :D 8 rocznych pensji!

  #bialorus #niemcy #geopolityka #bekazprawakow #bekazpisu pokaż całość

  źródło: img.dorzeczy.pl

  •  

   @qwarqq: No tak, dla cesarzy bizantyjskich opłacanie barbarzyńców by ich nie najeżdżali też było rozwiązaniem. Pozwoliło Bizancjum na przedłużenie swojego istnienia.

   Tylko nie nazywajmy tego haraczu od EU jakimś wielkim zwycięstwem Europy. Jest to zwykłe uleganie szantażyście i opłacanie się za tzw. ochronę. Stawka się zwiększy następnym razem oraz zaczną zgłaszać się inni. Wystarczy zerknąć na mapę ile państwa graniczy z EU i ile by chciało mieć kasę za tzw. ochronę Europy. Choć wydaje mi, się że Europa już płaci i Turcji i państwom północnej Afryki.

   ku hańbie Romejów

   I Rzeczpospolita zresztą opłacała się Tatarom Krymskim, płacąc okup zwany podarkami dla chana. Dopiero Rosja rozwaliła siłą Chanat Krymski i nic nie płaciła. Do dzisiaj ma Krym.

   Wiec nie wiem co jest lepsze. Opłacanie szantażysty i cieszenie się, że już nas nie atakuje bo bawi się za tą kasę, czy pozbycie się szantażysty raz na zawsze.

   Może lepiej by Białoruś wchłonąć do UE i przesunąć granice na wschód. To by było prawdziwe zwycięstwo Europy.
   pokaż całość

  •  

   @cotamnaswiecie: Tu znalazłem ciekawostkę o Tatarskich zwyczajach, które stanowią podstawę cywilizacji ruskiego mira. Warto rozumieć jak to działa a nie pisać o sukcesie Merkelowej.

   "Przyjechaliśmy do Lublina, miasta, gdzie tak jak w Konstantynopolu sprzedają ludzi i kobiety; są to Szwedzi, których Tatarzy w ostatniej porażce zabrali, a z której nikt nie uszedł, gdyż zostali otoczeni zewsząd. Najdroższa kobieta kosztuje tylko 300 dukatów. Przez litość chciano już wykupić wszystkie i potem odesłać. Kiedy sprzedającemu nie dają tyle, co żąda, bije biedną niewolnicę podług upodobania i robi z nią to, na co nie każda chętnie pozwala. Czynią zapewne to dla wzbudzenia litości w kupujących. Jest tam między innymi bardzo piękna dziewczyna, którą zostawili na podarunek dla chana. Królowa jednakże będzie się wszelkimi sposobami starała, aby ją z rąk ich wyswobodzić." pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika cotamnaswiecie

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)