•  

  I coś takiego szanuję w opór! Wincyj ⬇️ @ciocia_krystyna #nsfw #lubiekiedyciociaprzyjezdza #szlaufyzinstagrama #milf

  źródło: Screenshot_20220702-070020_Instagram.jpg

  •  

   @olinek_okraglinek: hej olinku, chuja nas to obchodzi xD Przynajmniej ludzie są różni, a to czy ktoś ma ttatuże, czy nie? Jego sprawa. Nikt nie nakazuje posiadania znajomych/różowych z tatuażami.

   Natomiast pierdolenie o tym, że ludzie nic sobą nie reprezentują więc robią tatuaże to jedno wielkie "XD"

   Owszem są takie przypadki, ale znakomita większość osób jakie znam z tatuażami to normalni ludzie... którzy lubią tatuaże ¯\_(ツ)_/¯

   Podkreślam, że mówię to jako osoba, która nie ma na sobie pół tatuażu, nawet takiego z czipsów.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (50)

 •  

  Wygląda to strasznie, parę najbliższych lat będzie tragedią dla wielu osób.

  Czy dałoby radę utrzymać inflację w celu inflacyjnym w obecnych czasach? Pewnie nie ale by nie było takiego armagedonu jaki widzimy teraz. (Cel inflacyjny to 2,5% +/-1%)

  Więc dziękuję rządowi i RPP za to, że zjebali sprawę, a obywatele poniosą konsekwencję.

  Inflacja zjada dwie roczne wypłaty, jak ktoś ma kredyt to sam widzi o ile wzrosło, a rząd mówi, że jest zajebiście.

  #inflacja #bekazpisu #gielda #zalesie
  pokaż całość

  źródło: 20220702_073833.jpg

  •  

   @RomanPL: pierdolenie. Ta cała wielka opozycja też w chuju ma to państwo i nie zamierza nic dobrego z nim zrobić. Rozchodzi się tylko o poglądy społeczne (jedni popierają kolorowych drudzy nie) i tylko na tym budują swoje poparcie i nakręcają przeciwko drugim. Do pizdy cała ta władza, PiS jako pierwszy, a cała reszta za nim.

   Potem przyjdzie wykopek i powie, że ojej biedna opozycja ma związane ręce. Chuja prawda.

  • więcej komentarzy (69)

 •  

  Nie ma to jak wytatuować sobie skrót „Jan Paweł 2 gwalcil małe dzieci”

  Kapela to największy odklejeniec w historii frikow i nawet z tym nie handlujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #primemma #famemma

  źródło: IMG_0819.PNG

 •  

  Dzisiaj do wygrania 300 mln złotych w Eurojackpot. Jeśli wygram i będzie to wygrana pierwszego stopnia wśród plusujących wylosuję 30 osób które otrzymają nagrodę w złotówkach polskich. Nagroda wynosić będzie ilość plusów tego wpisu dzielona przez 500 a wynik pomnożony przez ilość plusów tego wpisu. Przykładowo 1600 plusów podzielone przez 500 to 3,2. 3,2 x 1600 to 5120 złotych. Jeśli wygrana będzie drugiego stopnia to nagród będzie 20 po 250 złotych. Obowiązuje stan plusów na godzinę 19:55 dnia 1 lipca.

  #rozdajo #eurojackpot #lotto
  pokaż całość

  źródło: eurojacek.jpg

 •  

  Moje podejrzenia kto sponsoruje Atora, manipulatora są jak mniemam trafne. Sponsorem są Chiny lub Chiny i Rosja. Ilość chińskiej propagandy opluwania Zachodu, i lizania dupy owym Chińczykom wylewają się w jego praktycznie każdym vlogu. Atorek uważa się za speca od ekonomii i gospodarki. Powinien więc wiedzieć, że w Chinach owszem produkuje się różne rzeczy ale pod nadzorem zachodnich korpo. Bez zachodniego know-chow oni sami nic nie wyprodukują dobrego. Stwierdzenie, że Chiny duszą gospodarczo Zachód jest tak zabawne, że nie jest to do opisania. Tak samo gadka o czipach, czy mikroprocesorach. One są, nikt ich nie powstrzymuje, po prostu fabryki na TAJWANIE nie w Chinach, nie wyrabiają, bo zapotrzebowanie po Covidzie jest tak olbrzymie. Inne rzeczy są, wszystko jest, nawet jeśli opóźnione to dalej jest. Zachód prowadzi przenoszenie swoich fabryk na rodzime ziemie lub do zaprzyjaźnionych Indii czy innych krajów azjatyckich. Chiny nie mogą zatrzymać eksportu na Zachód bo z tego żyją, oni są zwykłą fabryką, którą zarządzają zachodnie korpo w większości. Tezy atorka o potędze gospodarczej tego kraju są równie śmieszne. Juan?, wydmuszka, nikt nie ma odwagi w niego inwestować. O kryzysie mieszkaniowym w Chinach atorek nie słyszał? O recesji w Chinach atorek nie słyszał? Albo o tym że przez blokadę portów przez szaleństwo covidowe wszystkie wskaźniki im na łeb poleciały też nie słyszał? Ekonomista od siedmiu boleści. Nie wspominając o tym jak twierdził, że poziom życia w jego cudownych Chinach jest lepszy niż na Zachodzie i że to przez wolność gospodarczą tam XD. Kraj w którym poza dużymi aglomeracjami ludzie jedzą szczury czy smażą na oleju ze ścieków, albo żyją w skrajnej biedzie to już nie wspomni. Potem jeszcze z kwestii pseudo ekonomicznych atorek chwali także rubla jako obraz potężnej gospodarki rosyjskiej. Że sankcje nie działają i że Polska dała się wykorzystać zuemu Zachodowi. No i że te zue media kuamią, bo jak rubel rośnie to znaczy, że jest ok, nie? XD. Rosja, która bodajże wczoraj oficjalnie zbankrutowała, która jest niewypłacalna, która zamknęła giełdy w obawie przed reakcjami inwestorów. Sztucznie nabity rubel nie ma wymiernej wartości poza Rosją. Ale dla pana MAGISTRA to zbyt wiele do zrozumienia. No i kolejną sprawą, jest porównywanie "zamordyzmu" Zachodu do zamordyzmu w Chinach. W Chinach, gdzie są obozy koncentracyjne dla mniejszości etnicznych, gdzie jest system social credit, gdzie morderstwa na organy są powszechne, czy też gdzie nie ma wolności słowa, a za sprzeciw partii idziesz siedzieć. W Chinach, skąd latały filmiki jak powalają turystów na glebę, by im zrobić test na covida (niedawno było na wypoku). Porównywać to, do restrykcji u nas czy w innych krajach Zachodu jest śmieszne. Nie popierałem i nie popieram lockdownów, ale one były niczym w porównaniu z horrorem jaki rozgrywa/ł się w Chinach.

  Dorzucam jeszcze standardowe straszenie wojną, budowanie nienawiści wobec Ukraińców, Niemców, Amerykanów itd. No i megalomania, wręcz niesamowity samozachwyt. Tam miał rację, tu miał rację, głupi Morawiecki mógł go posłuchać itd. Chwalenie się listami od polityków (XD) czy odklejka, że niby pisze do niego jakiś Mason XDD władca świata. Zastanawia mnie tylko, czy on wie, jaką krzywdę wyrządza wpatrzonym w niego ułomkom. Zresztą wystarczy zajrzeć w komentarze pod jego filmem, można się przestraszyć stopnieniem odklejenia jego widzów. Należałoby ukrócić jego działalność na Youtubie, należącym zresztą do Zachodu, którego tak bardzo nienawidzi przecież. Jego twórczość jest szkodliwa, bardzo negatywnie wpływa na społeczeństwo. Sianie propagandy, czy to rosyjskiej, czy to chińskiej, jest czymś nie do przyjęcia. Powinny go prześwietlić odpowiednie służby, bo jest to działanie na szkodę Polski, jak i Zachodu. Od początku wojny na Ukrainie zresztą między słowami kibicował Putinowi, twierdził, że przyjdzie kolejny rzut wojsk, który na pewno będzie nowoczesną armią. Twierdził także, że Ukraina prowokuje Rosję itd. Roztrząsanie Wołynia, budowanie narracji, że rząd daje Ukraińcom z kieszeni Polaków, i że to przez to ceny rosną itd. Było to na samym początku tej wojny. Podobnym obrzydlistwem jakie ten człowiek robi jest nawijanie o ciągłej zdradzie/sprzedaniu nas przez Zachód. Przypominanie Jałty i odnoszenie tego do współczesnych czasów XD. Było to mówione kilkaset razy chyba już, sztuczne budowanie nienawiści do naszych sojuszników, nienawiści do Europy, do USA, to nie jest normalne. Żerowanie na strachu, panice i cierpieniu ludzi. Dlatego zachęcam do zgłaszania jego działalności na YouTube, to może się zrewiduje lub spadnie z rowerka. Nie można przymykać oka na tak karygodne zachowania wręcz dywersyjne, skrajnie nienawistne i toksyczne. Dziękuję za uwagę.
  #ator #pracowniktvn #bekazpodludzi #ukraina #wojna #rosja
  pokaż całość

  źródło: takbycniemoze.png

 •  

  WIELKA WYKOPOWA BITWA AKTORSKA - EDYCJA 1!

  Tag do obserwacji lub czarnolistowania: #mirkoserial
  WYNIKI: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lB5Mibb9dIyMa8kJXzzA8USzFSlc-fV-DJB8bYbM-7w/

  Zasady: Tym razem ocenimy żyjących aktorów. W ankietach głosujemy na najlepszego naszym zdaniem aktora, uwzględniając całokształt jego kariery. Z każdej grupy do fazy pucharowej przechodzi dwójka aktorów z najwyższym wynikiem. Głosowania trwają nie krócej niż 24 godziny.

  GŁOSOWANIE W KOMENTARZACH!

  Podoba Ci się co robię? Postaw mi kawę (buycoffee.to/mateusz). Pamiętajcie o plusiku dla zasięgu! Dziękuję! Miłej zabawy :)

  #glupiewykopowezabawy #ankieta #seriale #filmy
  pokaż całość

  źródło: G10.png

 •  

  Mam taką rozkminę na temat #rozowepaski otóż zauważyliście, że 90% z nich nic nie planuje? Ich życie orbituje wokół 2 rzeczy tylko rozrywka i #niebieskiepaski tylko i wyłącznie to. Rozmowa na temat dyskusji naukowo-filozoficznych? Gdzie tam. Rozmowa na temat przyszłej pracy i ścieżki kariery. Gdzie tam. Rozmowa na temat jak chce zarządzić swoim życiem, czy chce kupić samochód, mieszkanie? Gdzie tam.

  Idą na te pseudostudia gdzie 5 lat balują by skończyć magistra socjologii a potem hurr durr czemu nie mam 15k (╯︵╰,)

  Równouprawnienie, równouprawnieniem ale dalej #natura rządzi ludzkim mózgiem. Kobieta ma być od tego by wydawać twoje pieniądze, na które zapierdalasz.

  #pracbaza #korposwiat #studbaza #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

  źródło: shutterstock_1236647857-33956bbd3788e7b057f985ef665dfa71.jpg

 •  

  Nie wiem jak to u was, ale z moich obserwacji wynika, że różnica pomiędzy ludźmi z miasta i ze wsi pod względem atrakcyjności jest kurwa gigantyczna. W typowej polsce powiatowej ciężko spotkać chada albo naprawdę ładną julkę. I nie mówię tutaj o typowych zadupiach z 40 mieszkańcami tylko niedużych miejscowościach po kilka tys. ludności. Same przeciętne mirki i mirabelki. W dużym mieście natomiast totalny wysyp oskariatu. Największy szok kiedy idzie się przez główny rynek w weekendowe wieczory. Praktycznie same osobniki z top tier półki genetycznej. Totalne chady po 190cm wzrostu z kwadratowymi szczękami albo oskarki pretty-boye, których nigdy nie spotkasz na wsi. Wszyscy ładnie ubrani, wyrzeźbieni z ząbkami prostymi jak od linijki. p0lki niczym modelki i jak na nich patrzysz to ma się wrażenie, że każdy z nich zarabia minimum 10k miesięcznie. Nawet jak z wyglądu jesteś całkiem przeciętny to przy tych ludziach czujesz się nikim. Wycofany jak z totalnie innej ligi, innego poziomu, a to wszystko przez pryzmat wyglądu.
  Ogólnie nie wiem czy % ludzi brzydkich jest mniejszy w mieście niż na wsi, ale faktem jest, że pobalować i rozerwać się na miasto wychodzą w większości tylko ludzie atrakcyjni. Brzydkich na ulicy nie widać, bo po prostu siedzą w domach i unikają społeczeństwa. To tylko potwierdza jak blackpill przenika całe nasze życie. Ci, którzy rodzą się ładni i przystojni na wsi emigrują do miasta, a brzydcy bez perspektyw egzystują na zadupiu.

  #blackpill #przegryw #spierdolenie #gownowpis #redpill #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

 •  

  Wygrywamy Rajd Safari w WRC 2! Dzięki za Wasz doping!

  #rajdy #rajdy24 #wrc #motoryzacja

  źródło: meta.jpeg

 •  

  Zasady znane i lubiane, wylosowana z plusów wraca z tobą do pokoju podczas wakacji na greckiej wyspie ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  pokaż spoiler #ladnapani #ladnadziewczyna #buziaboners #figuraboners #bikini #pornoruletka
  pokaż całość

  źródło: 428628ead5ba608f490288b773d1eb85.jpg 18+

 •  

  Mirki, czy to jest ta cała ZABAWA?

  Weźcie mi wytłumaczcie, bo nie ogarniam tego. Jestem po pierwszym roku studiów w Warszawie i wczoraj poszedłem za znajomymi "nad Wisłę". Nazwijmy ich Marta, Kamil i Kasia.
  Marta mówi: - Chodź Anon nad Wisłę, kupimy piwo i pójdziemy posłuchać muzyki.
  Pomyślałem, że spoko. Jestem z Wrocławia, więc znam klimat Wyspy Słodowej, ale te całe Bulwary w Warszawie, to jakieś chore gówno.

  Było tak, poszliśmy, kupiliśmy po piwku i usiedliśmy na schodkach. Wokół pełno odpicowanych Julek i Oskarków. Z jednej strony jakieś dresy zaczęły puszczać ruskie techno z głośnika, z drugiej ktoś zaczął jarać zielsko. Japie****, nienawidzę zapachu tego gówno. Dopiliśmy piwo i poszliśmy szukać tej całej ZABAWY.

  Pierwszy klub od mostu nazywał się "Szerokie Bary". Podchodzimy, ale było tam chyba z milion ludzi, na parkiecie same łyse karki z koszulkami 60 i napisem śmierć konfidentem. Dziewczyny to jakiś koszmar, same Karyny z makijażem pośmiertnym.
  Myślę sobie: "Co do kurwy?" i mówię do znajomych, żeby iść dalej, bo tu jest jakieś dziwne towarzystwo. Nie minęło chwila a z głośników zaczęło lecieć discopolo. Kasia oczywiście chciała zostać, bo kurwa "każdy zna discopolo, będzie fajnie Anon". Powiem Wam tak - Nie było fajnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Może każdy zna, ale nie każdy słucha.
  Jak staliśmy, to zaraz do Marty podszedł jakiś Andrzej z tekstem "mała, choć na parkiet". Na szczęście reszta przyszła po rozum do głowy i poszliśmy dalej szukać ZABAWY.

  Następny klub. Leci jakaś muza jakby zapętlili RMF MAXX, dj chyba z pięć razy puszczał Dawida Podsiadło, oczywiście wszystkie Julki sikały po gaciach, jakby takie "Małomiasteczkowy" puszczano na okrągło im jeszcze nie zbrzydło. Dobra, ale jest spoko. Ludzie normalniejsi i muzyka do tańczenia i do posłuchania. Siadamy na leżakach, niestety ten mój był jakiś zaszczany, ale zauważyłem to i go odłożyłem. Innego miejsca nie było, więc poszedłem po piwo. Oczywiście Marta i Kasia mówią, żeby "wziął im jakieś drinki". Myślicie, że ja się znam na drinkach? Otóż nie znam się w ogóle, ale pomyślałem, że znajdę jakieś menu i zamówię im coś ładnie brzmiącego. Podchodzę do baru, a sytuacja jak na zdjęciu. Ludzi jak w ulu, połowa już najebana, a 3/4 spocone jak prosiaki. Stanąłem, ale co chwilę wpychał się jakiś "hehe Oskarek" z koleżankami, bo oni kurwa królowie warszawki nie będą czekać w kolejce. Z tego wszystkiego zanim doszedłem do baru to stałem chyba z 30 minut. Ale ZABAWA czeka.

  Barman pyta co chce, to mówię, że "poproszę menu na drinki". A on mi mówi, że nie mają takiego wydrukowanego i wisi tam jedno (pokazuje palcem na jakiś słup 10 metrów za moimi plecami, gdzie w koło było chyba ze 100 osób, więc jakbym odszedł to bym czekał kolejne pół godziny. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ok, zajebiście. Ale mówi, że "jak powiem jaki chce smak, to on mi zrobi". Ale ja nie wiem, jaki ja chce smak. Dziewczyny poprosiły tylko o jakieś drinki. Mówię mu, że "to dla koleżanek, może coś owocowego". Dobra, typ o wyglądzie wydziaranego Enrike z tunelami, powiedział, że spoko, zaczął machać tymi kubełkami i po 10 minutach i lataniu po całem barze w poszukiwaniu składników, w końcu zrobił takie kolorowe drinki. Do tego jeszcze dwa piwa z nalewaka. Wyciągam portfel, żeby zapłacić, A TEN MI MÓWI "120 zł".

  Mirko, no ja pierdole, wiem, że inflacja i w ogóle, ale to jest po prostu kradzież w białych rękawiczkach. To było jakieś zwykłe piwo typu Kozel, a te drinki były tak małe, jakby je zrobili "na spróbowanie". Dobra, chuj, zapłaciłem, ledwo się z tym zabrałem, ale już siadam ze znajomymi, w końcu ZABAWA CZEKA, już do mnie macha. Patrzę, a nie ma Marty. Znajomi mówią, że poszła do toalety. Siedzimy, gadamy, pijemy, a Marty nie ma. Nie ma jej najpierw 15 minut, potem 30, a potem już 40 minut. To mówię do znajomych, że pójdę sprawdzić, czy się nie zatrzasnęła w kiblu. Idę na tyły tego klubu, a tam tylko dwa kible i kolejką jak do wyprzedaży karpi na święta w Lildu. Ja pier***. Dobra, Marta stała na początku, to się wróciłem. Gadamy, gadamy, mija kolejne 30 minut, a Marty nadal nie ma. Mówię, że znowu idę jej poszukać. Przy kiblach jej nie ma. Przy barze jej nie ma. Nad Wisłą jej nie ma. Gdzie teleportowała się Marta? Otóż Martę zaczepił jakiś Belmondo i Marta poszła tańczyć z nim na parkiet nic nam nie mówiąc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Idę do niej i mówię, że "Marta choć, bo czekamy na Ciebie", a ona mówi, "żebyśmy przyszli potańczyć". Oczywiście jakiś Belmondo ważniejszy od znajomych. Dobra, jebać, zaraz nadejdzie ta mityczna ZABAWA. Poszedłem mówię, że Marta już na parkiecie, Kaśka wystrzeliła jak strzała. Kamil powiedział, że skoczy jeszcze po piwo, a że ja nie miałem ochoty znowu stać przy tym barze jak debil, to poszedłem na parkiet do dziewczyn.

  Nadchodzi ZABAWA.

  Oczywiście, kiedy dotarłem to znowu leciał Dawid Podsiadło, jakżeby inaczej. ( ͡º ͜ʖ͡º) DJ chyba ma z nim dzieci, że tak go uwielbia. Dobra, tańczymy, tańczymy, jest ok. Jest ta mityczna ZABAWA, Kamil przyniósł piwo, nie mija 20 minut, zmienia się DJ i zaczyna puszczać jakaś elektronikę, której ja kurwa nie słucham, chyba nikt normalny tego nie słucha. Mówię do Marty "chodźmy może dalej" a Marta "nieee, fajnie jest", no i Belmondo się kręci obok. Dobra zostawiłem ją i Kaśkę, a z Kamilem poszliśmy posiedzieć. Oczywiście w tym czasie ktoś nam zajebał leżaki. Na jednym z nich była moja bluza, więc szybko go namierzyłem. Podchodzę, żeby odebrać mój leżak, na którym siedziała jakaś Juleczka, a ona mówi "to mój leżak, nie wiem skąd to bluza". Ja pi*****. Mówię jej, że zabrała go z naszego miejsca, dlatego są na nim moje rzeczy, to zaraz wstał jakiś białorycerzyk Seba i do mnie z mordą "Jak kobieta mówi, że to jej, to jest jej. Zaraz mogę Ci to inaczej wytłumaczyć". Zajebista rozmowa. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Odwróciłem się i poszedłem.

  Nie przedłużając, poszliśmy potem do następnego klubu nad Wisłą, gdzie cały czas waliło smażoną wołowiną, bo na tyłach robili burgery. Oczywiście cena za burgera to było 39 zł, za ku**a, kawałek bułki z Lidla i mięso z zamrażarki, ja pe****. Ale byłem głodny, to zamówiłem. Smakował jak każdy burger. Posiedzieliśmy tam trochę, ale odechciało mi się tej ZABAWY. Dziewczyny coś tam jeszcze poskakały i zamówiliśmy Ubera. Na koniec Kasia zapytała czy bym nie pojechali razem z nią, pewnie dlatego, że teraz jest dużo gwałtów w Uberach. Ale szkoda mi było już kasy, bo wydałem na to zasrane wyjście większość oszczędności, spojrzałem tylko kto jest jej kierowcą Ubera i wróciłem nocnym.

  Rano wstałem i ciągle się zastanawiam, czy to była ta cała ZABAWA?

  #warszawa #zabawa #oskarek #normictwo
  pokaż całość

  źródło: zabawa.jpg

 •  

  Wrzucam jeszcze raz, bo moderacja usunęła.

  Od początku wojny obserwowałam pewnego komandosa z Ukrainy na instagramie, Władosa. W kwietniu nawet z nim trochę pogadałam i wysłałam 100$ na zbiórkę na okulary noktowizyjne.

  Dzisiaj rano dowiedziałam się, że niestety zginął tydzień temu w Lisiczańsku. Bardzo smutne, zważywszy że takich młodych ludzi ginie tam codziennie mnóstwo. F**tin zabrał im młodość i życie :(

  Sława Ukrainie (⇀‸↼‶)

  #wojna #ukraina #rosja #feels
  pokaż całość

  źródło: streamable.com

 •  

  Tutaj nitka z aktorami, którzy są gwarancją tego, że film będzie kiepski( ಠ_ಠ)
  Ja zaczynam:

  #film #glupiewykopowezabawy #kiciochpyta #pytanie #filmy

  źródło: ei_1656235973979.jpg

  •  

   @banjo: pizza mrożona na jakimś poziomie zaczyna się od 12-14 zł i jest zazwyczaj zbyt mała, żeby dorosły chłop mógł się najeść. Zawsze można kupić gówno o stosunku ciasta do składników takim, że korzystniej wyjdzie położyć wędline na ciasto drożdżowe, ale po co to jeść?

   Jak Ci zostaje składników to zawsze możesz narobić więcej ciasta i zamrozić, a i tak będzie lepsze niż kupne pizze.
   Możesz również pójść zgodnie z tradycją i nawrzucać losowych składników zalegających w lodówce.

   W przeliczeniu domowa pizza wychodzi taniej, zdrowiej i nieporównywalnie smaczniej, a jej przygotowanie jest banalnie proste.

   Dlatego, choć w to nie wierzę, zgodzę się z @Phyrexia. Geniusze zrobią sobie pizzę w domu.
   pokaż całość

  •  

   @banjo: no pizzę w domu (kamień, mmm, piekna sprawa :> ) możesz zrobić na wypasie, albo tanio i po bandzie. Tylko , że moim zdaniem nawet tanio i po bandzie jest lepsze niż pizze mrożone :)

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Martwego liska spotkałem na drodze (╯︵╰,) Ciekawe co się stało, pewnie potrącany
  #zwierzaczki #smutek

  źródło: IMG_20220625_073013.jpg 18+

 •  

  No to szach mat p0lki, bo kibieta kończy się na 60 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) #homorobrazkowy #heheszki #logikarozowychpaskow

  źródło: Screenshot_20220625-062628_Instagram.jpg

 •  

  Daily reminder

  Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski
  To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rusyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

  W 2022 w sytuacji napaści Rosji na Ukrainę Kościół Katolicki milczy i nie potępia wprost agresji Rosji. Wynika to z tego, że od kilkunastu lat Watykan ramię w ramię z Cerkwią Prawosławną kierowaną z Rosji sączy antyzachodnią propagandę, którą określił w 2013 jako „przeciwdziałanie promowania współczesnego świata konsumpcji idącego z zachodu”.

  Poprzez działania kościoła widać jak na dłoni, że wszelkie ruchy skrajnie katolickie na zachodzie są w efekcie mocno pro-rosyjskie (z polskiego podwórka m.in. Konfederacja, Solidarna Polska, Ordo Iuris, Radio Maryja oraz cała rzesza prawicowych katolickich celebtrytów jak Ziemkiewicz, Piekara itd.), nawet jeżeli nie są bezpośrednio finansowane przez Kreml.

  PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Wybrane daty (ważniejsze, znane i mniej znane, które można prosto opisać - ogólnie mogłoby tego być 10x więcej jakby się zagłębić w historię jak KK się panoszył przez lata na terenach Polski i niszczył nasz kraj):

  1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

  1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]

  1234r. - Sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Katolicki Zakon Krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), który dostał w tylko w dzierżawę ziemię Chełmińską, z nadania papieża Grzegorza IX bezprawnie przejmuje pełną władzę na dzierżawionych ziemiach odrywając je od Polski i tworząc osobny byt państwowy, który przez kolejne stulecia najeżdżał i plądrował Polskie ziemie.

  1308r. – Zakon Krzyżacki dokonuje rzezi w polskim Gdańsku zabijając setki Gdańszczan.

  1321r. – Sąd papieski skazuje Zakon Krzyżacki na grzywnę oraz oddanie Pomorza Królowi Polskiemu za rzeż dokonaną w 1308 roku, jednak po apelacji zakonu Watykan odstępuje od wyroku i pozostawia Pomorze pod władaniem Zakonu Krzyżackiego. Polska pozostaje bez żadnego odszkodowania za zbrodnie dokonane na ludności polskiej przez katolicki Zakon Krzyżacki.

  1411r. - Pokój Toruński - po pokonaniu zakonu krzyżackiego pod naporem władców katolickich i papieża wymuszone zostało oddanie Zakonowi Krzyżackiemu ziem polskich i zwolnienie poddanych zakonu z przysięgi na wierność Królowi Polskiemu.

  1444r. - Po podpisaniu korzystnego dla Polski 10 letniego pokoju z Turkami Władysław Warneńczyk pod namową legata papieskiego Juliana Cessariniego zrywa zawarty pokój i ginię pod Warną wprowadzając w Polsce okres bezkrólewia oraz powodując przejęcie władzy na Węgrzech, których był królem, przez Habsburgów.

  24 września 1455 – Papież Kalikst III rzuca klątwę na Stany Pruskie i ich sojuszników, czyli Królestwo Polskie.

  1459r. - papież Pius II podtrzymuje klątwę nałożoną na Stany Pruskie i Królestwo Polskie.

  3 czerwca 1460r. - Papież Pius II nakłada ekskomunikę na króla Polski Kazimierza Jagiellończyka i czynnie wspiera Zakon Krzyżacki w wojnie Polsko-Krzyżackiej zwanej wojną trzynastoletnią.

  1509r. - Papież Juliusz II odwołuje brewę, w której zmuszał Prusy Zakonne (dawny Zakon Krzyżacki) do złożenia hołdu lennego Królowi Polskiemu, który miał być składany wedle wcześniejszych traktatów i porozumień, doprowadzając do kolejnej wojny Polsko-Krzyżackiej wywołanej przez Zakon przy wsparciu Watykanu.

  1520r. - Edykt Toruński – Wydany przez Zygmunta I Starego wprowadzał cenzurę na pisma protestanckie pod groźbą banicji i konfiskaty majątku. Był początkiem represji Kontrreformacyjnych Kościoła Katolickiego wobec ludności Królestwa Polskiego.

  1551r. – Wydane dzieło Andrzeja Frycza Modrzewskiego „O naprawie Rzeczypospolitej” zostaje ocenzurowane z ksiąg „o kościele” oraz „o szkole” pod wpływem biskupa katolickiego Stanisława Hozjusza.

  1555r. - Sejm Piotrkowski uchwalił, że król ma zwołać sobór narodowy i ustanowić niezależny i suwerenny Polski Kościół Narodowy. Król Zygmunt II August pod naporem nuncjusza apostolskiego z Watykanu zignorował postanowienia Sejmu oddając całkowicie sprawy Kościoła polskiego Watykanowi.

  24 czerwca 1575r. - Tumult cmentarny. Podburzeni przez katolicki kler katoliccy wierni zaatakowali kościoły protestanckie, gdy nie udało im się wedrzeć na teren świątyni ewangelików zniszczyli pobliski chrześcijański niekatolicki cmentarz wywlekając martwe ciała z grobów. W tym ciała patriotów i bohaterów narodowych tj. Stanisława Myszkowskiego, kalwina, bliskiego współpracownika króla Zygmunta Augusta sygnatariusza unii Lubelskiej z 1569r. (tworzącej jeden organizm państwowy - Rzeczpospolitą Obojga Narodów w miejsce Unii Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.)

  1577r. - Biskupi Katoliccy rzuczają klątwę na Konfederację Warszawską i jej uczestników z 1573r. którzy zagwarantowali wolność religijną w Rzeczypospolitej. W 1578r. klątwę tę podtrzymuje papież Grzegorz XIII wydaną bullą.

  1589r. - Drugi Synod Piotrkowski – Biskupi Katoliccy razem z nuncjuszem papieskim za aprobatą Zygmuna III Wazy (tzw. Króla Jezuitów) odebrali równię praw innowiercom zapewnioną w konfederacji warszawskiej z 1573r., znieśli pobór podatków dla duchowieństwa katolickiego oraz nadali im wiele przywilejów podatkowych i majątkowych, nadali biskupom jurysdykcję nad szlachtą, zarządzili likwidację szkół niekatolickich, burzenie synagog, zakazano targów w niedzielę i święta, wniesiono do króla o rozprawienie się z prawosławnymi (stanowiącymi w tamtym czasie ~40% populacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów).

  1594r. - Zygmunt III Waza jako koronowany król Polski i Szwecji łamie postanowienia zawarte w Uppsali ze Szwedami, w których obiecał zachować wolność religijną dla szwedzkich protestantów i brak ingerencji katolickiej w sprawy szwedzkie. Złamane postanowienia oraz oddanie wysokich stanowisk w Szwecji katolikom doprowadziły do buntu, wojny i obalenia władzy Zygmuna III w Szwecji, a w rezultacie do stulecia wojen Polsko-Szwedzkich zakończonych Potopem Szwedzkim.

  1603r. - Wpisanie na polski indeks ksiąg zakazanych dzieł Jana Mączyńskiego, polskiego leksykografa i tłumacza, posła lubelskiego na sejm, arianina (Bracia Polscy), wydawcy pierwszego Polsko-Łacińskiego Słownika (o którym Jan Kochanowski napisał fraszkę "Na słownik Mączyńskiego") oraz Rozprawy o Języku Słowiańskim (dzieło zagubione/zniszczone) oraz dzieła Jana Frycza Modrzewskiego „o naprawie rzeczypospolitej” i szeregu innych istotnych dla kultury narodowej i państwowości polskiej dzieł przez "mecanasa uczonych" katolickiego biskupa Bernarda Maciejowskiego.

  1610r. - Władysław IV Waza, syn Zygmunta III Wazy traci tron Rosji i niweluje unię Polsko-Rosyjską ze względu na opór króla Zygmunta III Wazy (fanatycznego katolika) wobec przejścia Władysława na prawosławie. Zakończyło się to wygnaniem Polaków z Kremla w 1612r. i ustanowieniem dynastii Romaowów w Rosji, która odtąd jeszcze bardziej zagrażała Polsce i w przyszłości doprowadziła do rozbiorów Polski (przy udziale katolickich zdrajców z Targowicy błogosławionych przez katolickiego papieża).

  1638r. - Katoliccy biskupi likwidują protestancką Akademię Rakowską niezgodnie z obowiązującym w królestwie prawem i wbrew sprzeciwowi świeckich posłów zarówno wyznania katolickiego jak i niekatolickiego.

  21 listopada 1655r. - Przeor Augustyn Kordecki podczas oblężenia klasztoru na Jasnej Górze przez Szwedów w pisemnym liście do Króla Szwecji poddał klasztor pod władanie Króla Szwedzkiego i uznał władzę Króla Szwedzkiego Karola X Gustawa nad Polską.

  20 października 1658r. - Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.

  1658r. - Wydano nakaz opuszczenia Rzeczpospolitej lub przjeścia na katolicyzm przez Braci Polskich (nakaz dotyczył tylko mężczyzn), nakaz wydano za namową katolickiego biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego. Nakazu takiego nie zastosowano wobec żadnych innych protestantów.

  1662r. – Sejm walcząc z równością kobiet w społeczeństwie, które u Braci Polskich wygłaszały kazania i prowadziły działalność duszpasterską na równi z mężczyznami, wydał wyrok opuszczenia Rzeczpospolitej pozostałym po wcześniejszych wygnaniach kobietom Braci Polskich ze względu na ich „herezje” antykatolickie.

  1689r. - Skazanie i zabicie poprzez ścięcie oraz konfiskata dóbr należących do Kazimierza Łyszczyńskiego, zasłużonego wojskowegoi patrioty Polskiego broniącego Rzeczpospolitej za prywatne rozważania i zapiski (wykradzione przez sąsiadów) ateistyczne.

  22 maja 1733r. - Sejm Konwokacyjny pod inspiracją Kościoła Katolickiego odebrał niekatolickim obywatelom Polski prawa polityczne, dostępu do urzędów i pełnienia funkcji publicznych.

  1772r. - Pierwszy Rozbiór Polski – pochwalony później przez papieża Piusa VI w liście do carycy Katarzyny II. Ratyfikowany na sejmie rozbiorowym m.in. przez zwolenników przeprowadzenia rozbiorów: biskupów Andrzeja Młodziejowskiego i Ignacego Jakuba Massalskiego, a także prymasa Polski Antoniego Kazimierza Ostrowskiego.

  1792r. - Zawiązanie Konfederacji Targowickiej przez biskupów katolickich przeciw Królowi Polskiemu i Konstytucji 3 Maja pod protektoratem prawosławnej Rosji. Katolicki nuncjusz papieski skutecznie naciskał na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego o dołączenie do Konfederacji Targowickiej, która mimo bycia wspieraną i kierowaną przez prawosławną Rosję została pobłogosławiona przez katolickiego papieża,który sprzedał wiernych katolicyzmowi Polaków prawosławnemu caratowi Rosji.

  1793r. - Drugi Rozbiór Polski
  Efektem działań Konfederacji Targowickiej na sejmikach ziemskich 29 maja 1793 roku w asyście wojsk Rosyjskich wybrano posłów rekomendowanych przez władze konfederacji targowickiej. 22 sierpnia podpisano traktat cesyjny, w którym Polska oddała 0.25mln km2 terytorium Rosji. 2 września zatwierdzono cesję na rzecz Prus. 15 września Rosjanie rozwiązali Konfederację Targowicką, 24 września unieważniono Konstytucję 3 maja oraz większość uchwał wprowadzonych przez Targowicę.

  1794r. - Powstanie Kościuszkowskie – Polscy patrioci zdradzeni przez Kościół Katolicki starają się walczyć o to co pozostało z Polski. Katoliccy biskupi z Targowicy zostają powieszeni za zdradę.

  1795r. Październik – Trzeci rozbiór Polski.

  1795r. Grudzień - Papież Pius VI wydaje brewę potępiającą powstanie kościuszkowskie i błogosławi Trzeci Rozbiór Polski. W Liście do carycy Katarzyny II chwali ją za działania w 1772r. i pierwszy rozbiór Polski.

  1831r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI wydaje brewe "Impensa charitas" skierowaną do katolickich biskupów działających na okupowanych przez Rosję ziemiach polskich nakazując gaszenie powstańczych zapałów i promowanie uległości i poddaństwa wobec prawosławnego Cara Rosji wśród Polaków.

  1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.

  1864r. - Katolicki Papież Pius IX potępia Polskie Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji, uznał władzę prawosłaengo Cara Rosji nad katolickimi Polakami, których bunt i dążenia niepodległościowe nazwał "niesprawiedliwym rokoszem" i potępił polskie pretensje do niepodległości nazywając je "knowaniami rewolucyjnymi".

  1894r. - Katolicki Papież Leon XII nakazuje polskim biskupom, duchownym i wszystkim Polakom posłuszeństwo wobec zaborców, w tym wobec protestanckich Prus i prawosławnej Rosji.

  1919r. - Po 6 miesiącach od uzyskania niepodległości przez Polskę Watykan uznaje niepodległość Polski, później niż Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

  1933r. - Katolicki Watykan podpisuje Konkordat z 3 Rzeszą Adolfa Hitlera sankcjonując jako pierwszy kraj na świecie rządy Nazistów na arenie międzynarodowej.

  1939r. 1 Września – Zbrodniarz wojenny i przywódca faszystowskiej Słowacji katolicki ksiądz Józef Tiso wydaje rozkaz, aby wspólnie z Hitlerem wojska słowackie przeprowadziły atak na Polskę.
  Watykan do ostatniego dnia bronił go po wojnie przed wyrokiem za zbrodnie wojenne i ludobójstwo jakiego dokonał za swoich rządów. Dzisiejsi katoliccy księża słowaccy starają się rehabilitować zbrodniarza przynależącego do ich kościoła.

  1939r. Październik – Watykan wspierający 3 Rzeszę ustanawia Niemieckich biskupów na podbitych terenach Polski łamiąc Konkordat zawarty z Polską.

  1943r. 15 Prażdziernika – Rząd na uchodźctwie postanawia przelać swoją głęboką katolicką wiarę na sztandary i zmienia dewizę Wojska Polskiego z "Honor i Ojczyzna" na "Bóg, Honor i Ojczyzna" marnując czas i pieniądze Polaków, którzy w tym samym czasie wykrwawiają się rzeczyiwście walcząc o ojczyznę.

  1945-1950r. Watykan pomaga uciekać Nazistom, oprawcom narodu Polskiego, przed sprawiedliwością oraz Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym badającym i skazującym zbrodniarzy wojennych. Biskup Katolicki Alois Hudal osobiście pomaga w ucieczce do Brazylii Franzowi Stanglowi SS-manowi odpowiedzialnemu za prowadzenie obozów zagłady w Treblince i Sobiborze.Wśród uratowanych przez Kościół Katolicki Nazistów znajdowali się m.in. Josef Mengele (Anioł Śmierci z Auschwitz-Birkenau), Klaus Barbie oraz Adolf Eichmann.

  1950r. - Kościół Katolicki w Polsce Ludowej w porozumieniu z komunistycznymi władzami okresu stalinowskiego ustanawia, że będzie zwalczał pozostałości polskiej partyzantki (Żołnierzy Wyklętych) nazywając ich bandami podziemia.

  1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na śmierć za zdradę w 1079, roku patronem Polski. [1]

  1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

  1980r. 16 Sierpnia – biskup Katolicki Lech Kaczmarek odmawia odprawienia Mszy dla strajkujących stoczniowców w Gdańsku. Dopiero po porozumieniu z komunistycznymi władzami PRL msza zostaje odprawiona.

  1980r. 17 Sierpnia – współpracujący z władzami PRL prymas Wyszyński potępia w swoim kazaniu strajki na Stoczni, zaleca powrót do pracy.

  1983r. - Jan Paweł II zatwierdza nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, który zmiejsza wagę przestępstw seksualnych duchownych Katolickich wobec małoletnich. W efekcie tego Kościół Katolicki staje się bezpieczną przystanią dla księży pedofili, którzy wykorzystują dzieci na całym świecie jak i w Polsce.

  1989r. - Powstaje Komisja Majątkowa mająca zwrócić zagrabione Kościołowi Ziemie, jej działanie nie jest kontrolowane przez żadneurzędy. Komisja fałszowała dokumenty, zawyżała obszary i zaniżała ceny gruntów przejmowanych przez Kościół. Nastąpiło i trwa dotej pory rozkradanie ziem Polskich przez Kościół Katolicki i Watykan.

  1998r. - Polska ratyfikuje Konkordat, który przyznaje Kościołowi Katolickiemu przywileje na terenach 3 Rzeczpospolitej Polskiej jakich nie mają inne związki wyznaniowe. Od tej chwili polscy podatnicy są okradani przez Kościół Katolicki i Watykan z ich ciężko zarobionych pieniędzy.

  2001r. - Papież Jan Paweł II w dekrecie "O ochronie świętości sakramentów" nakłada klauzulę tajności na przestępstwa seksualne księży - "sprawy te objęte są sekretem papieskim" - co powoduje jeszcze silniejsze tuszowanie przestępstw seksualnych dokonywanych przez kapłanów Kościoła Katolickiego wobec dzieci – w tym polskich dzieci.

  2012r. – Polski Episkopat rękoma abp. Michalika podpisuje z Rosyjskim patriarchą Cyrylem, byłym współpracownikiem KGB, przyjacielem Włodzimierza Putina, dokument, w którym obie strony wnoszą, że podejmą się „przeciwdziałaniu promowania współczesnego świata konsumpcji idącego z zachodu”. W rezultacie Polski Kościół Katolicki staje się tubą propagandową Rosyjskiej narracji o złym zachodzie niszczącym tradycyjne wartości, który może zostać obroniony tylko przez konserwatywną Rosję.

  2013r. - Arcybiskup Józef Wesołowski oraz ksiądz Wojciech Gil zostają oskarżeni o dopuszczanie się czynów pedofilskich na Dominikanie, Wojciech Gill przyznaje się do winy.W reakcji na odkrycie skandali pedofilskich w Kościele Katolickim Arcybiskup Józef Michalik przerzuca winę za pedofilę w Kościelena molestowane dzieci i rodziców twierdząc, że winę ponoszą rozwodnicy i edukacja seksualna, a nie molestujący dzieci księża katoliccy.

  2017r. – Kardynał Parolin podczas kolejnej wizyty w Rosji (wcześniejsze w 2013 oraz 2015) potwierdza Władimirowi Putinowi gotowość Watykanu do współpracy z Cerkwią Prawosławną i władzami Rosji w sprawie „uniwersalnych wartości humanitarnych” czyli kontynuowania wspierania antyzachodniej i antycywilizacyjnej narracji Rosji z ambon Kościołów Katolickich, w tym z kościołów znajdujących się w Polsce.

  2020-2021r. – Pod naciskiem Katolików i z ich inspiracji obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny został anulowany wyrokiem pseudo sędziów TK będących fanatycznymi katolikami, co spowodowało zgon kobiety; która osierociła swoje pierwsze dziecko; której to kobiecie odmówiono wykonania zabiegu ze względu na zmianę interpretacji prawa przez katolickich sędziów zasiadających w TK.

  Grudzień 2021r. – W Białymstoku szpital odmawia kobiecie dokonania aborcji płodu bez mózgoczaszki, który nie ma szans na przeżycie i mimo opini lekarzy, że przesłanka do wykonania zabiegu istnieje, powołując się w swoich działaniach na wyrok pseudo-TK i na opinię Katolickiego związku prawników Ordo Iuris.

  8 marca 2022r. – Rosja przeprowadziła inwazję na Ukrainę, w ciągu 12 dni konfliktu bombardowała miasta i dokonywała i dokonuje zbrodni przeciw ludzkości na cywilach, ponad milion uchodźców przemieściło się do Polski uciekając przed wojną. Katolickie Radio Maryja w ten czas ostrzega w swoich programach przed uchodżcami próbując wprowadzić zamęt wśród ludności Polski, a Katolicki Watykan oficjalnie słowami kardynała Parolina wzywa do „zaprzestania eskalacji słownej”(sic!) i do tej pory nie potępia ataku Rosji na Ukrainę unikając nazywania wojny wojną i potępienia Rosji, która wywołała kryzys humanitarny, który rozlał się na terenie Ukrainy i Polski.

  2022r. marzec - Papież Franciszek, głowa Kościoła Katolickiego, w swoich przemówieniach dotyczących wojny na Ukrainie rozpętanej przez Rosję skupia się na żałowaniu "biednych rosyjskich żołnierzy" oraz potępia zbrojenia Europy Wschodniej, w tym Polski, nastawione na obronę przed ewentualnym atakiem Rosji. Stwierdza, że zamiast wydatków na zbrojenia Europa powinna próbować "walczyć z głodem na świecie". Głodem, który w tym roku będzie wywołany wojną jaką rozpętałą Rosja z największym eksporterem zbóż.
  Wszelkie wypowiedzi głów Kościołą Katolickiego i Watykanu od rozpoczęcia wojny na Ukrainie przez Rosję nastawione są prorosyjsko, więc w rezultacie są skrajnie antypolskie (jak zwykle, od setek lat Watykan nic nie zmienił swojego haniebnego podejścia do Polski ani nie zatracił miłości do Rosji i jej impreializmu[patrz rozbiory i powstania polskie przeciwko Rosji])

  2022r. maj - Papież Franciszek, głowa Kościoła Katolickiego za atak Rosji na Ukrainę wini NATO mówiąc bezczelnie, że to "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO sprowokowało Rosję". Tym szczekaniem NATO wg Rosji było m.in. przystąpienie Polski do paktu NATO.

  Bibliografia (w trakcie przygotowania/robocza):
  [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
  [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1
  [2.1] Roman Czaja, Zenon Hubert Nowak: Państwo zakonu krzyżackiego w Prusach – próba charakterystyki.
  Zakon krzyżacki w Prusach i Inflantach. Podziały administracyjne i kościelne w XIII–XVI wieku. Roman Czaja, Andrzej Radzimiński (red.). Toruń: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2013 ISBN 978-83-231-3073-4.
  [2.2] Norman Davies, Vanished Kingdoms: The Rise and Fall of States and Nations, Penguin

  [3] Historia Gdańska Edmund Cieślak, Czesław Biernat, Edmund Cieślak – 1995

  [4.1] Loew, Peter Oliver (2010). Danzig. C.H.Beck. p. 36. ISBN 978-3-406-60587-1.
  [4.2] Urban, William (2010). "Baltics. Sources (1300–1500)". In Rogers, Clifford J. (ed.). The Oxford Encyclopedia of Medieval Warfare and Military Technology.

  [5.1] Davies, Norman (2005), God's Playground. A History of Poland. The Origins to 1795, I (Revised ed.), Oxford University Press, ISBN 978-0-19-925339-5
  [5.2] 2011 Rok Pokoju Toruńskiego (2011) Arkadiusz Skonieczny, Toruń 2011 ISBN 978-83-923638-6-6

  [6.1] K. Łukasiewicz, Władysław Warneńczyk, Krzyżacy i Kawaler Św Katarzyny, Warszawa 2010
  [6.2] Zygmunt Ryniewicz, Leksykon bitew świata Almapress Warszawa 2008
  pokaż całość

 •  

  W obronie #alkohol muszę przyznać, że dość sporo odpierdalałem też na trzeźwo.

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  #zalesie #rodzice #bombelek #oswiadczenie #logikaniebieskichpaskow
  Ale to życie jest dziwne, mam 32 lata, mam 1 dziecko, 8 miesięczną córeczkę.
  Dawniej byłem obojętny na dzieci wręcz mnie wkurwiały.
  Ich cierpienie miałem w dupie.
  Albo coś typu "kobieta urodziła ciężko chore dziecko"
  A moja odpowiedź od razu "czemu ona tego nie usunęła" po co się tam męczyć.

  No i nie rozumiem co zmieniło się w mojej głowie.
  Ale stałem się innym człowiekiem, jak słyszę, czytam informację że ktoś zgwałcił, pobił itp dziecko to aż mi łzy lecą po policzkach jak można coś takiego zrobić takiemu niewinnemu stworzeniu.
  Albo że jakaś "Kasia w wieku 5 lat zachorowała na raka i zbierają na operację" od razu wysyłam jakiegoś grosza i patrzę na moją Zosię z łzami w oczach, że jakby ją coś takiego spotkało to bym chyba tego nie przeżył.

  Kurwa a serio dawniej potrafiłem zwrócić komuś uwagę, żeby wyszedł z restauracji z dzieckiem bo drze ryja a ludzie tu chcą odpocząć w wakacje.
  Moja żona mówi, że przeszło to jej wszystkie oczekiwania jak się zmieniłem.

  ---
  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #62b41dffdf4a91d3addd775c
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  #zalesie #zwiazki #dzieci #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  22 lutego urodziła nam się córeczka.
  Moja żona na dzień matki, miała marzenie otrzymać złotą bransoletkę z złotymi literami tworzące imię dziecka "Weronika"
  Koszt 570 zł.
  Dodam, że po urodzinach naszej córki, też dostała prezent w postaci złotego pierścionka za 2,5 klocka - z kamieniem w kolorze oczu naszej córki - zielonym.

  Zgadnijcie co ja dostanę jutro.
  Obstawiam
  - nic
  albo
  - loda

  Zawołam jutro i powiem co dostanę.

  ---
  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #62b2bfd3870c402260f76078
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  pokaż całość

 •  

  "Jeśli Ukraina nie powstrzyma Rosji, zagrożone mogą być kraje bałtyckie, a nawet Polska – powiedział Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej z premierem Luksemburga."

  komik zaczyna już nas straszyć byle dostać więcej od zachodu, obrzydliwe, ale w sumie czego można było się innego spodziewać

  #ukraina #rosja

 •  

  Mirki, jak się nazywała ta gra, w której trzeba było brakujące słowa uzupełnić i zgadnąć tytuł artykuły na wiki?
  #kiciochpyta #wikipedia

 •  

  #gry #komputery

  Kupiłem sobie komputer:

  i9-12900KF
  32GB DRR4 3200Mhz
  3090 RTX od Ventusa
  SSD1 - Samsung 870 QVO 2TB
  SSD2 - Samsung 980 1TB
  Płyta Główna - MSI MAG z690 Tomahawk

  do tego monitor - ROG SWIFT PG279Q

  I przychodzę do was z pytaniem, jakie są gry, w które każdy kiedyś musi zagrać.Mam dużo gier na wirtualnych dystrybucjach i dużo mi się już instaluje, ale chciałbym jeszcze wysłuchać opinii z innego zródła bo może o czymś zapomniałem. Interesuje mnie w zasadzie każdy gatunek gry.

  Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
  pokaż całość

 •  

  Jak to jest, że na vikopie panuje wszechobecny zachwyt nad Ukrainą i Ukraińcami w Polsce, a z kim nie rozmawiam to każdy ma ich zwyczajnie dosyć? A to że jeżdżą samochodami jak dzicz, kręcą w robocie, parkują gdzie im się podoba nie patrząc na przepisy czy otaczających ich ludzi, kłamią na każdym kroku, są agresywni i niegodni zaufania.

  Nawet mój wychowany w zachodniej cywilizacji szwagier pochodzenia ukraińskiego (kilka lat dorastania we Włoszech przed przyjazdem do Polski) do spółki z moim mega postępowym ojcem mówi, że ma ich dość i niech już wypie*****ją xD
  Rozmawiam z ludźmi z różnych warstw społecznych - od pracownika żabki po właściciela sporej firmy i od nikogo nie usłyszałem choćby jednego dobrego słowa na ich temat.

  Czy na tym portalu rządzą neuropkowe boty cisnące się w call-centrowych kurnikach i kreują jakąś alternatywna rzeczywistość, wyzywając wszystkich od ruskich onuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #ukraina #rosja #imigranci i zapraszam do tanga #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Niedziela, 5:30, a koteł już w pracy na wieży obserwacyjnej (jest kontrolerem lotów ptaków).

  #pokazkota #milekzgnilek #pracbaza trochę przy okazji #grybezpradu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 1655609335307.jpg

 •  

  Spotkałam na rowerze taką krówkę. Muszę być chyba nie takim złym człowiekiem, że zdecydowała się okazać swoją sympatię <3

  #krowy #zwierzaczki #zwierzeta #zwierzaki #wies #wycieczkarowerowa #wycieczka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: streamable.com

 •  

  francuskie auta są zajebiste, a vaginiarze dupa cicho

  odwieczna beka z ludzi wyśmiewających francuskie auta na forach a sami jeżdżą przepierdziałym volkswagenem po helmucie albo audicą po dwóch szkodach całkowitych. kupuje taki jeden z drugim rozbitą A8 i wyśmiewa ludzi w nowym 508 jakby pana boga za nogi złapał xD a potem nic nie je przez miesiąc bo własnie dowiedział się ile kosztuje serwisowanie tego szrota xDD

  i w ogóle jak te auta wyglądają? rocznik 2016 wygląda jakby go kurwa klepali w 2006. kokpit to w ogóle żenada, wstyd, hańba i frajerstwo. jak można w ogóle coś takiego montować do nowoczesnych aut w tej cenie w dodatku? bo oczywiście vag w normalnej cenie to bieda edition z pakietem ABC, gdzie u francuza masz doposażony egzemplarz.

  no dobre ale to vag.. to może coś premium, np. BMW? no zajebisty wybór, laguna 3 za 27k pln z 2011r ma lepsze wyposażenie niż bmw za 70 tys zł xDD wystarczy popatrzeć na otomoto, w bmw jest taka bieda, że aż oczy wypala ten czarny smutny jak pizda kokpit, bo nawet głupi ekranik z navi kosztował tyle w salonie, że nawet najwieksi nowobogaccy sie na niego nei decydowali xD

  NO DOBRA STACHU, ALE NIEMIEC TO SIE NIE PSUJE,A FRANCUZ TO WIADOMO HEHE KROLOWA LAWET

  no pozwole sobie to przemilczeć XD znam masę osób jeżdżących vagiem i to wierutna bzdura z tą rzekomą bezawaryjnością. Chcesz sobie kupić wyważone A4 w benzynie? taki chuj, masz do wyboru spierdolone 1.8 tfsi albo równie dobre 2.0 tfsi XDDD a może kupisz fajne młodzieżowe benzynowe Scirocco? aaaa taki chuj jak słonia nos, spierdolone 1.4 tsi XDDDDD

  A to że laguna 2 (tylko wersja diesel) się jebała to faktycznie imponujący dowód. mit awaryjnych francuzów to prawie jak alfa na lawecie. łechtanie sobie ego ludzi, którzy nigdy w takim aucie nie siedzieli.

  z resztą co tu pisac, każdy myslący czlowiek wie o co biega

  #bekazvaga #francuskie #motoryzacja #samochody #peugeot #citroen #renault #samochody
  pokaż całość

  źródło: XDDD.png

 •  

  Ogolnie nie rozumiem dlaczego koty mogą sobie chodzić na wolności bez smyczy i ludzie jeszcze w blokach budują jakieś mostki aby kotek sobie mógł wychodzić a pies musi być na smyczy. Kot śmierdzi i robi syf i jest zwierzęciem drugiej Kategorii. A psy w 99 % zawsze mają właścicieli i jak sobie biega luźno to poprostu właściciel jest 20 metrów dalej i ma go na oku i powinien przynajmniej posprzątać gówno w teorii. Natomiast kot robi co chce bo to kot. Czas z tym skończyć. Chcesz kota to wychodź z nim na spacer albo trzymaj go 24 godziny na dobę w domu ( dla mnie to znęcanie się nad zwierzęciem - często praktykowane przez właścicieli) pokaż całość

  źródło: IMG_20150727_110232 (Kopiowanie).jpg

 •  

  Takiego maluszka znaleźliśmy wczoraj w lesie podczas górskiej wyprawy. Siedział biedny w dziurze i strasznie płakał. Z racji, że od dawna z różowa myśleliśmy o nowym członku rodziny to postanowiliśmy kolegę zaadoptować.

  Po długim weekendzie idziemy do weterynarza, zobaczymy co nam powie o nim. Wygląda na mix owczarka z husky.
  Póki co, dużo je i jest bardzo aktywny.

  #pies #psy #pokazpsa #piesel #pieseczkizprzypadku
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika cyberchosnek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)