•  

  Świadomość i pełna akceptacja faktu, że coś takiego jak sens życia, jego cel, misja, zwał jak zwal, to jedynie społeczny marketing, daje poczucie niesamowitej wolności i spokoju.

  Nie licząc promila ludzi nauki, sportu, kultury itp, których droga i miejsce w którym są, jest często i tak dziełem przypadku, to dla całej reszty populacji, zażynanie się "sensem" w życiu, to fikcja, a dalej tylko męka i ból.

  Nieskończenie większy od majaczącego gdzieś na horyzoncie "celu", często wgranego nam przez otocznie, ma samo życie, w tej właśnie sekundzie. Ciepło desek mojego tarasu, cierpki smak świeżego soku i ten narkotyczny wręcz zapach letniego poranka.. Nogi w słońcu, głowa w cieniu.
  Nic ale to nic nie przebije radości jaka towarzyszy człowiekowi w takim momencie. Nic co możemy dostać z zewnątrz, nic co możemy osiągnąć, a już na pewno kupić.

  Otwórzcie oczy Mireczki, dotknijcie nagą stopą trawy i poczujcie tą nieskończoność, tu, teraz i bez żadnych kosztow.

  Milej niedzieli.

  #pracbaza #pieniadze
  pokaż całość

  •  

   @KrolWlosowzNosa Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika czlowiek_sukcesu

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.