•  

  A pamiętacie jeszcze to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #koronawirus #pandemia #heheszki

  źródło: image.jpg

  •  

   @trejn: no właśnie chodzi o to że nie miały czasu nic przygotować, nikt nie dał im przejrzeć nagrań żeby zrobić dogrywki i poprawić błędy w montażu, chciały nagrywać u siebie w szkole gdzie miały dostęp do pomocy naukowych (łatwiej byłoby im coś zaimprowizować, czuły by się bezpieczniej) to kazano im jechać do studia, były tam trochę na siłę bo powiedziano im że mają "poprowadzić" te lekcje w ramach pracy. Dajesz przykład dzieciaków z socjali ale dzieciaki nie muszą mówić tam nic mądrego, taki Dawid z naukowego bełkotu sziedzi za to nad scenariuszem kilkadziesiąt godzin, do tego oddaje go do recenzji kilku osobom i i tak zdarzają mu się drobne błędy ¯\_(ツ)_/¯ pokaż całość

  • więcej komentarzy (57)

 •  

  Dziś zapraszam Was do znaleziska, tym razem z zapomnianego kościółka na Dolnym Śląsku. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1709 r. Zbudowany został z modrzewia w 1746 r., zaprojektował go natomiast niemiecki architekt i budowniczy Carl Gotthard Langhans - autor takich dzieł architektury jak Brama Brandenburska w Berlinie czy Pałac Królewski we Wrocławiu. Powstał na kamiennej podmurówce, przy której jako budulec posłużyła „ruda darniowa” - czyli skała osadowa powstała ze słabo krystalicznych agregatów mineralnych. Otoczony jest ceglanym murem i zabytkową bramą z XIX wieku. Obecnie świątynia niszczeje, podłogi zostały zerwane, a w nawie głównej prawie nie ma już kościelnych ław. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.
  Link do znaleziska Tutaj

  Pozwoliłem sobie zawołać osoby, które plusowały moje wcześniejszy wpisy odnośnie moich wypraw w opuszczone miejsca.
  @ostrzyjnoz, @darek-jg, @marian1881, @tekon, @KiciurA, @mjnck, @xhoax, @papierowyrecznik, @pan_kleks8, @gerwazybuleczka, @DreamTheoryMalayaEnterprises, @raz-dwa-trzyy, @bylo_sobie_zycie, @pelikan1992, @Buniu, @haammhalabali, @Pani_Asia, @fordomaniak, @Toldi_Ty_Matole, @sailer, @Olga_Lengyel, @Borok, , @0twierac2, @gwiezdna , @TiempoSanto, @briskmann, @MLeko29, @Budo, @jazuu , @Xiggi, @martinlubpl, @BuddyBud, @beerkoff, @GeorgeOfRivia, @dasistfubar, @Nixon52, @mateopoznan, @lubiekebaps, @Bintang, @Polankowicz, @barrus89 , @blazko, @KiciurA, @mirkewolnystrzelec, @maciejasty, @Hoverion @smoczewski @mhorion, @WonszBonsz, @rolnik_wykopowy, @stronzo, @Pix777, @pu100stan, @Nubzor, @Mortadelajestkluczem @Felonious_Gru, @mimi352, @Mietek_Kretek, @hjgvcygv, @Blekitna_kropka, @pordzio, @Topnik, @konior966, @Pucian, @Kubas82, @aLbert_mrw, @sbk7225, @Neubert, @tetraedr, @qwert0

  Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
  Mój blog / Fanpage / Instagram
  #fotografia #opuszczone #podrozujzwykopem #dolnyslask #urbex #historia #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

  źródło: DSC_0409.jpg

 •  

  Na samym wstępie przepraszam jeśli kogoś zawołałem dwa razy.
  Piszę ten wpis po raz kolejny, bo wykop jest lekko upo*ledzony i nie pozwala na publikowanie tak długich wpisów (a ten w wordzie ma 54 strony XD) więc od razu mówię, że dalsze dwie części będą w komentarzach pod spodem.
  Jakiś czas temu wrzucałem wam fragment projektu ze Świata według Kiepskich, w którym to razem z moim przyjacielem zapisywaliśmy różne statystyki (tam bodajże były podane statystyki do odcinka około 160). Linki rzucam niżej:
  Wpis z zapowiedzią
  Wpis z pierwszą częścią

  Zadałem wtedy też pytanie o to jak wolelibyście mieć przedstawione dalsze statystyki. Większość z was pod ostatnim wpisem zagłosowała za tym, żeby następne statystyki przedstawić od odcinka 1 do odcinka 282 (gdyby ktoś nie wiedział – odcinek 282 był ostatnim odcinkiem wyreżyserowanym przez Okiła Khamidova, od odcinka 283 reżyserem był Patrick Yoka, a od 529 został nim Adek Drabiński). Więc.. cóż, chwilę nam zajęło obejrzenie tych 282 odcinków ale.. oto i one – statystyki 282 odcinków Świata według Kiepskich!
  Zanim zaczniemy to jeszcze zapodam ciekawostkę, że Okił Khamidov wyreżyserował RÓWNO pół serialu, gdyż odcinków jest 564. Matematykę zostawiam wam #pdk

  A i dwie ważne sprawy – po pierwsze pirmo to wiadomo, że zapisując obelgi czy toasty czasami się one powtarzają, więc nie miejcie tego za złe. A po drugo primo to są to statystyki ze wszystkich odcinków od 1 do 282, więc rzeczy takie jak obelgi, nazwiska itp. będą się powtarzać z poprzedniego wpisu. Ale to chyba zrozumiałe. I z góry też przepraszam, za wszystkie błędy jeśli takowe się pojawią w tekście

  Dobra, do rzeczy Marian, gówno to kogo obchodzi. Zapraszam do czytania.
  A więc w przeciągu 282 odcinków tego serialu zadziały się następujące rzeczy:

  - Zostało wypite 445 puszek piwa. Jednocześnie najwięcej piwa zostało wypite w odcinku 74 „Śmierć i Ferdynand” bo aż 11 puszek. Jedno z tych 439 piw zostało wypite nawet przez Babkę Kiepską.

  - Jeśli chodzi o wódkę to zostało wypite 497 kieliszków oraz 182 butelki wódki (wypite zostały także trzy małpki 0,2l, dwie popielniczki (przez psa co prawda ale.. no jednak zostały wypite) oraz łącznie osiem piersiówek). Tu najwięcej kieliszków zostało wypite w dwóch odcinkach – numer 58 „Kazachstanskije wieciera” oraz 113 „Armagiedon” – po 18 kieliszków wódki. Co do butelek.. tu może trochę zaskoczenie ale największa ilość wypitych butelek wódki w jednym odcinku to.. aż 22 butelki! Ten rekord padł w odcinku 184 „Tyrtum Pyrtum!”, gdzie trójka sąsiadów założyła szkołę picia alkoholu i brali udział w pojedynku na picie z Gruzinami (gdzie przedstawicielem Gruzinów był profesor Iwan Niczypuruk Jebiewdenko)

  - Słowo „kurde” padło aż 2964 razy co daje średnio 10,5 kurde na odcinek. Ale rzeczywistość wygląda trochę inaczej, były odcinki gdzie to słowo padało po 30 razy a były też odcinki gdzie nie padało w ogóle. Najwięcej „kurde” padło w odcinkach 225 „Demoralizator” (gdzie w przeciągu 5 minut odcinka „kurde” padło aż 21 razy) oraz 278 „Sylwester bez granic”. W obu przypadkach było to aż 49 „kurde” na odcinek.

  -„Jełop” zostało użyte łącznie 301 razy, najwięcej – bo po 9 razy – w odcinkach 64 „Lepsza połowa” oraz 244 „Jak ten czas leci”

  - „Dupa” oraz pochodne od tego słowa zostały użyte łącznie 823 razy – rekord należy do odcinka 278 „Sylwester bez granic”, tam padło to aż 20 razy

  - Słowa „gówno” / „zasrany” lub tego typu padły 686 razy, rekordowa liczba w wysokości 12 została osiągnięta w odcinku 234 „Zaskórniak”

  - Zwroty „W morde jeża” lub „W dupe węża” zostały użyte aż 405 razy. Rekordowa liczba była taka sama w pięciu odcinkach a mianowicie 133 „Lolek”, 165 „Nieznośna letkość bytu”, 203 „Zły Boczek”, 205 „Afera kryminalna”, oraz 225 „Demoralizator” i wyniosła ona 7 użyć tych zwrotów.

  - Marian Janusz Paździoch został nazwany mendą łącznie 105 razy. Najwięcej w odcinku (o ironio) 230 „Menda” gdzie ta obelga padła 10 razy (w zasadzie padła 9 razy ale policzyliśmy też tutaj tytuł)

  - „Co jest kurde noc jest kurde” / „Trzecia w nocy jest” lub inne tego typu zwroty zostały użyte 57 razy, gdzie w odcinku 176 „M jak Marian” padły one aż 5 razy, a raz użył zwrotu „Jakie dzień dobry, noc jest, druga w nocy jest" Marian Paździoch, kiedy drzwi w nocy otworzyła mu Mariolka. U Kiepskich trwała wtedy impreza.

  - Teraz pora na zwrot „Halińcia, śpisz?”. Tu jest pewien ciekawy fakt, bo w stosunku do Halinki to pytanie padło łącznie 27 razy, ale.. było też dość sporo przypadków gdzie to Halinka pytała Ferdka o to czy śpi. Pierwszy raz to właśnie do Ferdka padło to pytanie, a konkretniej rzecz ujmując to Halinka zapytała o to Ferdka 15 razy.

  - Pytanie o wizytę w pośredniaku lub zażądanie udania się tam padło łącznie 54. Niby niewiele, ale jak się tak pomyśli, że w odcinku 170 „Serce Chopina” padło to aż 10 razy to jednak nie wydaje się tak mało.

  - Jeśli chodzi o zagrożenia rozwodem lub spotkaniem u adwokata to łącznie było ich 32. Cóż.. tutaj nie sprecyzowaliśmy, kto kogo ma o to pytać i z ciekawostek to raz Mariolka zagroziła spotkaniem u adwokata Łysemu, a raz to Ferdek zagroził spotkaniem u adwokata Halinie.

  - Tera będzie ciekawe panie, bo sprawa jest poważna. Nielegalne wypróżnienia Arnolda Boczka, mówi to panu coś? Ta świnia pornograficzna bez czci i wiary wypróżniła się aż 92 razy w kiblu na dole, gdzie ma normalnie taki sam u siebie na piętrze. Co więcej w odcinku 248 „Ogór” rekordowo bo aż 4 razy korzystał z prywatnej publicznej toalety.

  -I ostatnia liczbowa statystyka – zawały Paździocha oraz ich przyczyny. Niby nie było ich dużo, bo 19 ale.. z drugiej strony to jednak dużo XD
  No dobra to teraz przyczyny tych zawałów:
  -Zawał wywołany nadmierną aktywnością fizyczną (odc. 143)
  -Zawał wywołany stresem, że Marian może się spóźnić (odc. 143)
  -Zawał wywołany hojnością Heleny, podarowała ona Kozłowskiemu asortyment, którym handluje Paździoch, mianowicie: chińskie stringi ręcznie haftowane 78 zł sztuka oraz tureckie jedwabne podkolanówki 56 zł za parę (odc. 150)
  -Zawał spowodowany spaleniem gaciów Dżordżio Bordżio Wypierdacze i muszelek Wenery (odc. 179)
  -Zawał spowodowany podejrzeniem Heleny o "ten tego" z Boczkiem (odc. 187)
  -Zawał spowodowany pojawieniem się u Paździochów bardzo dużej ilości rachunków, faktur i wezwań do zapłaty (odc. 202)
  -Zawał spowodowany tym, że po wejściu Boczka do klubu "Bazzaar" wszyscy pozostali uczestnicy zabawy opuścili pomieszczenie a klub został skazany na porażkę (odc. 204)
  -Paździoch w odcinku 211 doznał zawału, ponieważ w jego łodzi w piwnicy, w której trzymał zapasy znalazł Boczka, który te zapasy normalnie zeżarł przez co zniszczył marzenia Paździocha o wypłynięciu w świat
  -Zawał spowodowany zdemaskowaniem Paździocha przed jego matką. Miał udawać księdza, podczas gdy Helena ujawniła prawdę jego matce (odc. 215)
  -Zawał spowodowany odkryciem, że von Bibersztajn cały majątek przepierdzielił na ruletce i w rzeczywistości nie było żadnego ukrytego skarbu. W wyniku tego zawału Marian wyskoczył z okna (odc. 220)
  -Zawał spowodowany tym, że gdy Paździoch po nieudanej próbie wysadzenia kreta trotylem leżał martwy, Paździochowa w tym czasie zaczęła pozować do zdjęć, które robił Boczek. Po ocknięciu się Mariana, ten zobaczył, że stoją oni na jego działce, szczególnie Boczek, który stał w miejscu gdzie Paździoch niedawno wysiał brukselkę (odc. 240)
  -W odcinku 247 miały miejsce trzy zawały (rekord). Jeden był spowodowany zniszczeniem modelu Czerwonego Barona przez Boczka, drugi zobaczeniem w TV swojego rywala - Rajmunda Bączka - który wygrał zawody modelarskie i wyśmiał Paździocha, któremu rozdupcył się samolot, a trzeci był spowodowany ponownym zniszczeniem modelu drugiego Czerwonego Barona przez Boczka. Z tego samego powodu zawał miał także Boczek
  -Zawał spowodowany rozerwaniem kalesonów przez Ferdka i Boczka, a to były nowiutkie kalesony i nawet nie rozepchane w kroku (odc. 250)
  -Powodem zawału było żywiołowe odnoszenie się do życia bazarowego, z którego konkurencja chce go wygryźć, bezpośrednio połączone z aktualnym stanem psychicznym (odc. 254)
  -Zawał spowodowany zabiciem królowej jedwabników przez Boczka (odc. 263)
  -W odcinku 278 były dwa zawały. Paździoch zaprosił kilka osobistości (w tym proboszcza Czarka) na sylwestra. Poprosił Helenę by ubrała się stosownie, raz pokazała się z dużym dekoltem, raz z odsłoniętą dupą, a kiedy pokazała mu się z jednym i drugim oraz świecącymi rogami na głowie - Marian dostał zawału. Drugi zawał spowodowany był przybyciem Łysego wraz z całą ekipą. Roznegliżowana młodzież tańczyła przy muzyce na korytarzu a Paździoch z żoną i gośćmi (w tym osobami duchownymi) wyszli zobaczyć co się dzieje. Paździoch wtedy doznał drugiego zawału.
  -W odcinku 180 raz zawału doznał Ferdek, kiedy dowiedział się, że Waldek sprzedał jego saturator za 50 zł Paździochowi.

  Teraz przyszła pora na wszystkie nietypowe nazwiska bądź pseudonimy. Zasada jest taka sama jak przy poprzednich statystykach – jeśli coś jest po przecinku to znaczy, że padło to w tym samym odcinku, każdy nowy myślnik to nowy odcinek. No dobra a oto i one:
  -Jąkała
  -Nikolai Wyciskanu (Wyciskany?), Jean Paul Bezportfella, Kontatikte, Pavel Havel, Kałmanawardze
  -Jobel
  -Wiktor Wektor
  -Rodzina Pastewnych z Kurnika Dolnego
  -Fajfel
  -Proboszcz Kręć, siostra Konsoleta
  -Borys Kafarov, Miodopolscy
  -Żopa
  -Andrzej Pajda, Pan Mateusz, Stanisław Ignacy Mickiewicz, Józef Kociemba, King Kong
  -Wolfgang Amadeusz Doberman
  -Udo
  -Don Ferdinando, Halinda, Don Mariano, Herman Wyrwigłówka, Ponury Grabaż, Mortal Kombatant, Biały Rekin, Okrutny Grubas
  -(7 krasnoludków) Bolek, Chlorek, Gicorek, Grzybek, Gierek, Śpioszek, mgr inż. Kozłowski
  -Tymon Nadany
  -Vaal De Mar
  -Faraon Jerzy Totencham Trzeci
  -Jan Maria Rumba Rozpór Trzepiekoński
  -Józef Chlipała Bąk Gąsienica
  -Kozłowski aka Bobas, Ferdek aka Browar, Waldek aka Cycu, Franciszek Golas aka Arbuz, Halinka aka Balbina, Paździoch aka Sąsiad, Edzio aka Pinokio
  -Abstynent (truciciel piwa)
  -Dr Albert Śledzik
  -Ordynus Badziwił
  -Dr Franek Sztajms, Ambrozja Śledź
  -Dr Oziębło z Katedry Badań Snu i Jawy, Krzysztof Warzycha
  -Mietek Kopeć
  -Józef Pokrak
  -Teofil Zakwas
  -Wichura, porucznik Szydło
  -Ropa, pan Zakwas
  -Zenek Kociłow
  -Ferdeksztajn
  -Profesor Pom-Pom z Uniwersytetu Hong-Kong
  -Dejwid Koperfilc, Kiki
  -Efendi el Ferdi, Otto van Fazendof/Vazendof (?)
  -Klaudia Syfer, Palema Andreson ze Słonecznego Patrolu
  -Józef Konefał, Alfred Kwas, Ściemniak
  -Mordęga, Baran
  -Dżonba
  -Eugeniusz Geniusz, Mietek Podrucha
  -Dariusz Bączek, Kosmaty, Bu-czek, Paź-dzian
  -Euterpina (nazywana przez Ferdka Euzebia, Eterytka lub Euterpinda)
  -Pan Jan Pan
  -Doktor Rymuszka, profesor Paździochowski, profesor Boczkiewicz, Paździu, Bociu
  -Niedokończony Inżynier Adam Plastik
  -Komandor Szemro aka Bezprocentowy Baron (nazywany przez Ferdka Kondorem lub Kondosem)
  -Jan Pitol, Asmodeusz
  -Agent Polder, Agent Halik
  -Pułkownik Poręba ps. Tygrys,
  -Profesor docent doktor habilitowany Zbigniew Brzęczyszczykiewicz (nazywany przez Ferdka Brzęczyszczotkiewiczem), Harry Goldman
  -Yamahama Sukizuki zwany szerszeniem
  -Stanisław Ignacy Matejko
  -Wacław Cymes
  -Król Salmonelon, kapitan Żbik
  -Marias, Bocias, Paździas
  -Emanuel Adisa Debe, Karol Dzyndzel
  -Dolli (Halinka)
  -Agata Szybka, Andrzej Rozpór
  -Adam Miłosz, Wielebny Boczek
  -Profesor Doktor Marian Wilczur, Steven Szwindler
  -Zenobiusz Kalafior, Izydor Tempera (nazywany przez Ferdka Temperówka)
  -Klaudia Syfer, Arnold Boczeque, Kleopatra Burak
  -Wioletta Kręcik
  -Dyrektor działu podrobów i zarzynania Zenon Flak
  -Szpindler
  -Rajmund Kotek, Stefan Dzidziuś, Rozalia Kiepska pseudonim Matołek
  -Wadecki, Krawczuk, Edward Trefniś, Erros Rafaello
  -Jędrzej Peler, Wenancjusz Bazyli Motyl
  -Violetta Dallas
  -Lekarz teoretyk profesor Mścisław Mściwój Zemścicki
  -Jarek Dzięcioł, Daria Bączek
  -Augusto Piraneira z Monte Video, Cappo di tutti Ferdi, Mariano Paździollo, Don Cyco,
  -Anna i Alojzy Gućwińscy (Gućwińskie), Artur Garcia Rodriguez Kopeć
  -Mieczysław Antychryst
  -Mariusz Skowronek, Henryk Bączek (Człowiek Guma)
  -Harry Lepper, Kindybał, Cacek, Żaba, Faraon, Kanapa, Popelina
  -Bolesław Prut
  -Władysław "Eros" Kiepski (Wujek Władek)
  -Hrabia Kox, Doktor George Lolek z Californi, Don Ferdinando, Mister Mariano, Maria Chodupska
  -Profesor Doktor Eugeniusz Koperwas zwany Cudownym Dzieckiem Polskiej Bakteriologii
  -Gajowy Bronisław Czopek, Bruc Le, Don Cziczio
  -Piotruś Bubiak
  -Mecenas Jerzy Bimbał, Esterchazy Maria Bonawentura Fryderyk Lis Zabój Błotnicki
  -Stasiek zwany Smardzem, Sylwek Bażant (Zawijasty Bażant)
  -Maniuszko, Stanisław Ignacy Panderecki, Orzeszkówa, Zanusi
  -Stasek Bryzol
  -Tomasz Wielbłąd, reżyserowie Skorsizi i Szpilberg, Pamela Kowalski, Andrzej Gąsior, Jadwiga Barbara Przaśny
  -Adam Stanisław Fredro
  -Czesiek Struś
  -Profesor Doktor Edmund Cielak, Dejwid Koperwas
  -Nabuchodonozor Piszczyk Deodendor
  -Stefan Balon, Jadwiga Nagrobna, Katarzyna Brzdęk-Kolęda
  -Łoker (Paździoch)
  -Katarzyna Cholewa-Zalewa, Mateusz Czerstwy, Andrzej Dzidziuszkiewicz, Karol Grzmot
  -Krejzi Tadek, Maria Kądziel, Andrzej Kopara, Stefan Brzęczyszczykiewicz, Ksiądz Andrzej Kadłubek, Roman Ramol
  -Jan Kanty-Berbeć
  -Aleksander Biedrona
  -Rajmund Wyporek
  -Szymon Grucha, Baca Walek Pociotek Gąsiennica, Anatol Banan
  -Stanisław "Frodo" Frodziński, Sante Kutazzo, Szejk Abdullah Ibraham Ibu Abu Papu Olejko Alladin syn Szejka Abdullaha Ibrahama Ibu Abu Papu Olejka Alejajka
  -Rajmund Szajs Dziduśkiewicz, Stefan Popkorn, Juliette Ballon
  -Waldemar Krwawy, Jolanta Drapieżna, Mirosław Obierka, Ksiądz Stanisław Kupka, Marek Pałka, Doktor Kiełbasa
  -Walentina Twiordożopnaja, Hildegarda Gutentag, Mieczysław Kalosz
  -Zenon Malinowski (Art bussines director of international consulting center), Andrzej Baranowski, Sobieryba
  -Waldemar Bączek, Mariusz Max Grzechotnik
  -Profesor Wybździur-Kołatka
  -Barbara Pierdzi-Mąka, Kapitan Robert Ciocia
  -Belzebub zwany Waldemortem (nazywany przez Ferdka Bezlebiuszem)
  -Czesiu Wąsik, Renata Męczykoń
  -Balcyrewicz
  -Święta Mateczka Kozłowska, Andrzej Lipa, Marek Lipa, Janusz Lipa
  -Król podrobów Rysio, król dywanów Mustafa, królowa adidasów Nataszka, królowa 101 duperelów Tamara Twardodupcewa
  -Cietrzemrzak, Wybrzuszkiewicz, Brzęczybarszcz, Wzdymula, Cietrzpielak, Wygrzeszcz, Grzebyk, Matula, Wygrzmigórka, Przebrzydlak, Wybierka, Antoni Rozczaprak
  -Profesor doktor docent rehabilitowany Zygmunt Kozłowski z Akademii Górniczo-Wiertniczo-Hutniczej w Obornikach Śląskich, profesor magister docent nadzwyczajny Stanley Burak z Maderfaker University of California, pułkownik Kisiel, kosmita Tojebiuk Multiplex z odległej ale przyjaznej galaktyki Padaka
  -Ricardo Santos Crosfallus Posampas, Giovanni Rondo, senorita Sardina
  -Jan Banan, Marian Papaja, Barbara Rabarbar
  -Zenobiusz Bojler, Adam Miłosz, Andrzej Ciemniak, Harakiri Sepuku, Sven Kurdensen (nazywany przez Ferdka Skurwensenem)
  -Cezary Bałach-Ostobramski
  -Faraon, Belfegor, Barbara Przerwa, profesor Prut, Bernard Zwierz
  -Kazimierz Obierka
  -Władysław Centralny
  -Gonzo
  -Zbych Kupczyk - biznesmen przekręciarz
  -Barbara Skarpetowska
  -Profesor Iwan Niczypuruk Jebiewdenko
  -Maciorewicz
  -Ksiądz infułat Eugeniusz Bażant
  -Kuba Rarytas, Beata Belzebub
  -Stanisław Mięcikupa, ksiądz proboszcz Maślak
  -Magister Włlodzimierz Nieczuły
  -Wacław Bardacha, Barbarella Caban
  -Major Waluś w stanie spoczynku
  -Doktor Albert Kirsztajn, Gaćwińscy
  -Profesor Degler, Bolesław Krupa
  -Oliwier Baniak, Magda Kołek, piosenkarka Margaryna
  -Krzysztof Banach, prezes Konewka
  -Mecenas Waserman
  -Honorata Płaszczykowska, Grzegorz Bączyński, profesor Kopeć, Stanisław Badyl, Marianna Ćwierć-Parzącha
  -Stanisław Blumenfeld (alter ego Boczka)
  -Bączyńska, Maria Skłodowska Kuria, Goetlib und Hedwig von Bibersztajn, Gertruda von Bibersztajn zwana Frau Panzerfaust
  -Barbara Ćwierć-Pobożna
  -Tadeusz Wajche-Przełóż
  -Ksiądz Maślak
  -Ireneusz Nabrzeżny
  -Małgorzata Papilion, Marlena Czaszka, Marysia Rzepa, Jan Pałąk, namiętna Krystyna, Danuta Bierna, starszy szeregowy Wojciech Gąsior, czarnoksiężnik z Sosnowca, Mirosław Soczysty, magister doktor Zenon Grządziela
  -Magister inżynier Bogdan Kulchawy
  -Marek Trądzik, Stanisław Bączek
  -Andrzej Pierdzimąka, Leszek Czopek, Barbara Ojejnik, Władysław Zachciewajka ps. Lucyfer, Edzio ps. Pedzio, Paździochowa ps. Alexis, Halina ps. Balbina, Kiepski ps. Laczek, Rozalia Kiepska ps. Kanalia
  -Rodzina Pączków z Rzeszowa, rodzina Kopćów z Zadupia Wielkopolskiego
  -Janusz Wzdęty
  -Hubert Czteropak
  -Ingmar Rabarbar
  -Rajmund Bączek
  -Jasiek Pizdruń-Pociecha, Maria Masłowska
  -Bob Marlej, Roki Balboa, Adriano Czelentano, Grażyna Kokosińska, Czak Noris
  -Towarzysz Konik Marcin, ksiądz Maślaczek, mecenas Przeciępiętrzak
  -Grażyna Gruchola, Salomon Baba
  -Mecenas Kalwas
  -Małgorzata Bolesna-Mordęga, Józef Szyszka
  -Damian Obwarzan, Karol Diabełek, Dariusz Bączek
  -Olivier Jajniak
  -Jan Stefan Ślina
  -Loda Katoda
  -Ksiądz Piotruś, lekarz stomatolog Bocianowski, doktor Religia
  -Ksiądz proboszcz Pierożek
  -Stanisław Ignacy Mickiewicz
  -Piotr Rybik
  -Froilein Lola, General Kolzklotz
  -Edgar Pacierz
  -Stanisław Jerzy Fitkał-Podymał, Plemniak, Jerzy Kotlarczyk
  -Genowefa Nawtykała, Rysiek Przeręba, Zdzisiek Przydrożny, Marek Abażur
  -Gila Zytowska, Doktor Siergiej Kaczpirowski
  .
  I teraz coś o czym zapomniałem w ostatnim podsumowaniu, a pytało o to kilka osób. A mianowicie – toasty! Co prawda na początku dość długo się one nie pojawiały a jeśli już to były one bardzo klasyczne i niczym nie wyróżniające się ale.. i tak je zapisywaliśmy. Dopiero później scenarzyści dali się ponieść wyobraźni.
  Oto i toasty:
  -Zdrowie moje w gardło twoje
  -Za zdrowie Halinki i potomka
  -Zdrowie marynarki wojennej, zdrowie czołgistów, zdrowie wojskowych służb weterynaryjnych, na pohybel krzyżakom
  -Na drugą nóżkę, strzemiennego
  -Za konstruktywny dialog, najlepszego, za sukces w sklepiku panie kierowniku, za stracone złudzenia
  -Za poezję artystyczną i za Mickiewicza Adama przez muzę natchnionego
  -No to "cyk" jak powiedział budzik do zegarka
  -Zdrowie psychiczne
  -Po maluchu dla rozjaśnienia umysłowości
  -Za bezproblemową nieśmiertelność, no to cyk jak powiedział budzik do zegarka
  -Po maleństwie, no to siup
  -Za niezawisłe koleżeńskie sądownictwo
  -Chluśniem bo uśniem, na zdrowie
  -Za brudne, śmierdzące, ohydne pieniądze
  -No to "cyk" jak powiedział budzik do zegarka, chluśniem bo uśniem
  -Na zdrowie, zdrowie Mariolki
  -Za ligę mistrzów
  -Pierdykniem bo odwykniem
  -Oby nam sie
  -Najlepszego
  -Za nieśmiertelność
  -Oby nam sie, chluśniem bo uśniem
  -Za naszego dobrodzieja Mariana Paździocha
  -Rozchodniaczka
  -Jak to mówią: po ptokach
  -Za szczęście i dobrobyt tego domu
  -Po dziubasku, po maluszku, wiwacik, bum cyk cyk, rym cym cym z dupy dym, rach ciach ciach babke w piach, hulaj dusza piekła nie ma, itarara usiasiusia, umcia umcia pękła gumcia, rym cim cim cim dałabym cim, obok chatki rosną pierdawki a dupa goła gorzały woła, tyrtum pyrtum
  -Jeszcze na jedną nóżke, do dzieła
  -Najlepszego
  -Najlepszego na wieki wieków, zdrowia
  -Na zdrowie
  -Zdrówko
  -Najlepszego
  -Hops
  -Drzyzgo
  -Siup bo procenty uciekają, ahoj
  -Na zdrowie
  -Za nocną zmianę, za bezsenność w wielkim mieście, na drugą nóżkę
  -No to siup bo.. no, bo bąbelki, wie pan
  -Pierdykniem bo odwykniem, chluśniem bo uśniem
  -Zdrowie nasze w gardła wasze, oby nam sie
  -Na zdrowie, najlepszego
  -Drzyzgo, na drugą nóżke
  -"Kto nie zgadnie ten nie pije. Po stawie pływają, kaczki się nazywają, co to jest? No.. kaczki", hop siup cztery baby osiem dup
  -No to enter panie Paździochu
  -Rym cym cym, no to enter, pod te ufo i niezydentyfikowane obiekty, lata Tadek po orbicie, za nieważkość, chlup w ten kaczy dziób
  -Na zdrowie pronu i wronu
  -Kręci ksiądz i białogłowa, co ukręci w mordę schowa (toast przed jedzeniem), jedzie pociąg do Berlina, chlup w ten kaczy dziób
  -To chlup w ten kaczy dziób
  -Rym cym cym, chlup w ten kaczy dziób, jadą wozy kolorowe
  -Po dziabągu
  -Jedzie ksiądz na karuzeli, drzyzgo, na drugą nóżkę
  -Skacze małpa na gumie, PBG - piłka bramka gol, jadą wozy kolorowe
  -Po dziabągu, za ten rok round the clock, rym cym cym i przybieżeli do Betlejem pasterze (tu leci dalej kolęda)
  -Na drugie nóżkie, piłka bramka gol, rym cym cym
  -Voulez vous chansons d'amour Acropolis adieu idegol (wulewu szansą damur akropolis adie idegol - niezrozumiałe ostatnie słowo), chanse lise Mona Lisa, dupa kościotrupa, pod te fazę
  -Chluśniem bo uśniem

  Druga część niżej w komentarzu

  Jak ktoś przeczytał całość to jestem w niezłym szoku. No i cóż, na koniec jeszcze zostawię wam komentarz do plusowania jeśli chcielibyście być wołani na finalne podsumowanie wszystkich odcinków. Myślę, że to będzie gdzieś.. za minimum pół roku. Ale na pewno będzie!
  Dziękuję też za wszystkie komentarze pod poprzednimi wpisami, wszelkie wsparcie i miłe słowa (。◕‿‿◕。) Bardzo się cieszymy, że nasz projekt tak się wam spodobał (ʘ‿ʘ)

  #swiatwedlugkiepskich #statystyka #polskieseriale #heheszki #kiepscy #seriale #gownowpis #humorobrazkowy #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: scontent.flcj1-1.fna.fbcdn.net

 •  

  Tak sobie myślę, że Łukaszenka nas rozegra, jeśli te parę tysięcy uchodźców przytrzyma na granicy, aż do mrozów -20 lub - 30. Nagle pójdzie w świat info, że np 1 nocy zamarzła setka uchodźców, kilkadziesiąt osob odmroziło kończyny i trzeba amputować, pewnie w tej setce znajdzie się kilka dzieci które zamarzną. Będą latać po świecie filmy uchodźców z odmrożeniami, amputowanymi kończynami, zamarzniętych kobiet i dzieci. Liczba zgonów z wychłodzenia na granicy co dobę itd. (wiem że 95% tam to młode byczki 20-30lat). Wszyscy obrońcy demokracji i praw człowieka nam będą chcieli wjechać na granicę, od USA po UE. Może nawet rząd ugnie się wtedy pod naciskami innych państw i ich wpuści. Jeśli teraz lewackie media robią nam cyrk, tak że SG boi się strzelać w powietrze, to co media zrobią w takiej sytuacji
  #bialorus
  pokaż całość

 •  

  Rozmawiałem wczoraj z kolegą który jest kierownikiem w średnim januszexie (ok 20 osób) Zaczął narzekać że nie ma kim robić, że pracownicy przez 3 lata obskakują 10 firm w cv, że każdy kogo przyjmie to porobi max pół roku i ucieka. Powiedziałem słuchaj znasz mnie wiesz jak robię daj mi 5k netto i masz rzetelnego pracownika który zmieni zawód na twój(odlewnictwo). Zaczęły się wywody że nie znam tego czy tamtego, że jakbym to wszystko umiał to może wtedy, z czego i tak połowa pensji pod stołem xD Wielkie zdziwienie że ludzie wolą na ochronie siedzieć niż zasuwać za stówkę więcej xD
  Aktualnie od już kilku lat mają tyle zleceń że ludzi brakuje na całą drugą zmianę przez co firma traci setki tysięcy złotych. Zamiast podnieść pracownikom, zapłacić więcej niż inne lokalne januszexy to właściciel woli psioczyć że nie znajduje wyszkolonych pracowników za minimalną, nie wkładając w firmę ani złotówki od 15 lat.

  Taki obraz "uciskanego" polskiego przedsiębiorcy

  #antykapitalizm
  pokaż całość

 •  

  Jedyny patostreamer z klasą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: Screenshot_20211019-075401_Chrome.jpg

 •  

  Czy taki destylator się nada do bimbru?

  #pytanie #alkohol #pytaniedoeksperta

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_6453.JPG

 •  

  Ja chyba naprawdę żyje w jakieś bańce xD
  większość zakładów płaci najniższą+jakieś premie, soboty, niedziele i tak dalej i ludzie za to żyja i utrzymują rodziny. 4k brutto za pracę magazyniera? Gdzie nie potrzeba żadnych umiejętności to chyba super?
  #pracbaza #zarobki

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20211016-093200.png

 •  

  #studbaza #matematyka
  Tylko JEGO książka, której nie można znaleźć xD

  PS. Zaciąga, bo nie jest Polakiem i mówi jak Julian z Pingwinów.

  źródło: ei_1634302114536.jpg

 •  

  Olej ZDROŻAŁ O 100% w 5 lat

  Dalej pisiorku tłumacz mi że 4,99 wtedy to więcej niż dycha dzisiaj xD

  XdddDdDDDDD

  pokaż spoiler XdddddDdDddDDdDddddddDDDDDD


  pokaż spoiler XdddddDdDddDDdDddddddDDDDDDdDDdDDDDDDddddDdddDfd


  #bekazpisu #polityka #bekazprawakow #inflacja
  pokaż całość

  źródło: SmartSelect_20211015-183424_Samsung Internet.jpg1284585425601712680

 •  

  Kto tyla doł
  Tusk jest gupi
  Jan Paweł Drugi
  Żołnierze wyklęci

  Poproszę moje 6 milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jakby ktoś nie zauważył, to jakieś trollkonto a nie Polsat xD

  #bekazpisu #polityka #bekazprawakow #heheszki #humorobrazkowy

  źródło: SmartSelect_20211015-130430_Samsung Internet.jpg80571727876049472090

  •  

   -Panie premierze a wie pan ile kosztuje litr benzyny?

   -Staram się od czasu do czasu wjechać na Orlen żeby się wysrać, aby zobaczyć, jak kształtują się ceny. Porównuje je z cenami za baryłkę. Pani mnie pyta o cenę benzyny, a po drugiej stronie jest prezes Obajtek. On cieszy się z tego, że z wyjątkiem cen za skorzystanie z toalety, rosną ceny 95, 98, diesla, nawet LPG rośnie. Jest to zjawisko miecza obosiecznego. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla koncernów paliwowych oznaczałoby to ciężki czas.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

 •  

  -Panie premierze a wie pan ile kosztuje litr benzyny?

  -Staram się od czasu do czasu wjechać na Orlen po hot-doga, aby zobaczyć, jak kształtują się ceny. Porównuje je z cenami za baryłkę. Pani mnie pyta o cenę benzyny, a po drugiej stronie jest prezes Obajtek. On cieszy się z tego, że z wyjątkiem cen za skorzystanie z toalety, rosną ceny 95, 98, diesla, nawet LPG rośnie. Jest to zjawisko miecza obosiecznego. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla koncernów paliwowych oznaczałoby to ciężki czas.

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #heheszki #bekazpisu
  pokaż całość

  •  

   @robert5502:
   -panie premierze a wie pan ile kosztuje litr benzyny?
   -Staram się od czasu do czasu wjechać na Orlen po hot-doga, aby zobaczyć, jak kształtują się ceny. Porównuje je z cenami za baryłkę. Pani mnie pyta o cenę benzyny, a po drugiej stronie jest prezes Obajtek. On cieszy się z tego, że z wyjątkiem cen za skorzystanie z toalety, rosną ceny 95, 98, diesla, nawet LPG rośnie. Jest to zjawisko miecza obosiecznego. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla koncernów paliwowych oznaczałoby to ciężki czas. pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  Co stało się z waszymi klasowymi "lizusami i kujonami?" Co w życiu osiągnęli? Czy ich pozycja jest dziś większa niż pozostałych?

  U mnie:

  Agata, podstawówka - zawsze cicha, dobrze się uczyła, jest dzis urzędniczką w gminie
  Bartek, gimnazjum - głośny i rozgadany, po prostu zdawał, jest zastępcą wójta

  Zauważyłam, że kobiety z mojej klasy zajmują gorsze stanowiska niż moi koledzy z dawnych lat.

  #pracbaza #studbaza #pytanie
  pokaż całość

  źródło: polki.pl

  •  

   @jmuhha: no witam jestem, ogólnie to po gimnazjum zacząłem olewać trochę oceny i zluzowałem, maturę ogarnąłem na luzie, dostałem się na zajebisty kierunek ale dopadła mnie depresja i spierdoliłem się z wysokiego konia. Później powłuczyłem się po gówno pracach, które w sumie złożyły się na spoko cv i obecnie zmieniam robotę na taką 5k netto więc, not great not terible

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Tl;dr brzydzę się różnego rodzaju imprezami i przez to cholernie ciężko mi poznać nowe osoby, pomocy

  Mam wrażenie, że mój przegryw polega na tym, że nienawidzę imprez, chodzenia do pubów i innych takich rzeczy, przekonałem się o tym wczoraj pracując jako dostawca jedzenia.

  Nie mam problemu z rozmawianiem z ludźmi, jestem w miarę pewny siebie. Gdyby ktoś mi kazał zagadywać do przypadkowych ludzi na ulicy o jakieś pierdoły, to nie miałbym z tym problemu (tzn. z zagadywaniem). Mam dosyć charakterystyczną osobowość (nie potrafię tego opisać, trzeba byłoby mnie poznać), uważam że opowiadam ciekawie i w ogóle myślę że jestem wart poznania osobą. Absolutnie nie jestem "cichym typem". Jak coś mi się nie podoba, to mówię o tym wprost. Jak dostanę w mcdonaldzie 19 nuggetsów zamiast 20, to będę się o to wykłócać. Mówię to tylko tak dla zobrazowania, że przegryw niekoniecznie musi być cichutki i chodzić z głową w dół.

  Moje spierdolenie zaczęło się już w podstawówce, którą większość spędziłem w domu na siedzeniu przed kompem. Potem gimnazjum spędziłem na graniu w lola z kilkoma kolegami przegrywami z klasy, to samo w liceum z tymi samymi kolegami.

  Rok temu skończyłem 18 lat i przeprowadziłem się ze wsi do dużego miasta. Myślałem, że przez to że w dużych miastach jest więcej ludzi, będzie łatwo mi kogoś poznać. Gówno kurwa. Przez rok nie poznałem żadnej nowej osoby, jedyny kontakt jaki mam (i to jeszcze tylko przez messengera i discorda) to właśnie z tymi kolegami z którymi grałem w lola przez całe gimnazjum i liceum.

  Wpisywałem w internet frazy typu "gdzie kogoś poznać". I mi wyskakiwało:
  - Kluby
  - Eventy
  - Koncerty
  - Puby
  - Tinder

  NIENAWIDZĘ jakichś właśnie klubów, koncertów itd. Brzydzę się tego, że tam się chleje, simpuje do kobiet, no i w ogóle całkowicie mi się nie podoba cała atmosfera w takich miejscach, nie potrafię precyzyjnie wskazać co. W takich miejscach staje się właśnie spięty, niepewny siebie i widać z daleka że rasowy przegryw. Zapytacie się, skąd ja to moge wiedzieć. No bo jak to, bywałem w takich miejscach? Zaraz do tego wrócę.

  Tinder też jest śmieszny, próbowałem. Nie jestem oczywiście przystojny, z wyglądu jestem zwyczajny. To jest raczej aplikacja polegająca na zabawianiu dziewczyn, tzn. to ja mam się starać, to ja mam ciągle wymyślać tematy do rozmowy. Zresztą, co ja wam będę tłumaczył, sami to wiecie najlepiej. Obrazek który wstawiłem opisuje to chyba najlepiej. Wiedziałem, że tinder taki jest, ale chciałem sam dla siebie spróbować. Nie udało się, trudno, nic wielkiego nie straciłem. Zyskałem tylko wiedzę na własnej skórze, że nie warto tego używać w moim przypadku.

  Wracając, pracuje jako dostawca jedzenia w jednej z tych największych firm. Wczoraj miałem zamówienie do odebrania z pubu. Wchodząc tam od razu czułem się nieswojo, stresowali mnie wszyscy ci ludzie wokół. Czułem, że to totalnie nie są moje klimaty. Jeszcze na dodatek zgubiłem tam jedną słuchawkę. Stwierdziłem, że wolę sobie jutro kupić nowe niż wracać tam z powrotem.

  Rozumiecie? Ja normalnie taki nie jestem. Jestem przez większość czasu pewny siebie, stanowczy, nie zależy mi na tym żeby mojego słowa kogoś nie uraziły.
  To nie jest oczywiście jedyny taki przykład. Np. była jeszcze kiedyś taka sytuacja, że umówiłem się ze starym kolegą z wczesnego dzieciństwa na grilla, we dwójkę. Jak się okazało, że zaprosił jeszcze dwie jakieś obce mi osoby imprezowiczki, to dosłownie spierdoliłem xD.

  Gdzie ja mam poznać takie osoby jak ja? Mam wrażenie, że nie da się poznawać nowych osób nie chodząc na jakieś różne imprezy. A na pewno są osoby, których tak samo jak mnie, nie ciągnie do takich miejsc. Tylko gdzie takie osoby znaleźć? Takie które faktycznie będą chciały mnie poznać, a nie że to ja muszę robić potrójne salta w powietrzu żeby kogokolwiek zainteresować.

  Aktualnie tłumię w sobie ten smutek, pracując jako dostawca po 11 godzin dziennie 6 dni w tygodniu.

  #przegryw #tinder #rozwojosobistyznormikami #przyjazn #znajomi #wychodzimyzprzegrywu #zalesie
  pokaż całość

  źródło: szzzzzzzzzzzz.jpg

  •  

   @polskimurarzpl: piszesz że nie masz problemów z ludźmi ale jak miałeś się spotkać w 4 osoby to uciekłeś, a nie było to w pubie czy na koncercie. W pracy czy w mc może podchodzisz do rozmowy formalnie, a spotykając się z ludźmi prywatnie to co innego? Jak kogoś poznasz to jest małe prawdopodobieństwo że nigdy nie będzie chciał cię wyciągnąć do pubu. Kluby to rozumiem że ci nie pasują ale puby masz różne, są takie gdzie się idzie bo tanio, masz multitapy gdzie możesz popróbować różnych ciekawych piw, są też giereczkowe gdzie masz konsole, planszówki itd, nawet oparte na tej samej tematyce mogą mieć różny klimat. Miejsca gdzie możesz kogoś łatwo poznać to różne szkolenia które trwają dłużej, szkoła wieczorowa/zaoczna, treningi sportowe, organizacje społeczne, praca. Dziewczynę spoko możesz poznać gdzieś przypadkiem wymienić się kontaktami i elo, ale jak chcesz zdobyć znajomych to potrzebujesz dłuższych interakcji. Czasem wystarczy że gdzieś tam zakumplujesz się z jedną osobą i cię wciągnie w swoje towarzystwo pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Trwa pandemia ludzie umierają, mają powikłania
  Szury- "to już nie ma innych chorób niż covid?"

  Ludzie masowo się szczepią, powikłania poszczepienne występują w granicach błędu statystycznego
  Szury - "to wszystko przez szczepionki"

  ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  Trzeba być niespełna rozumu aby popierać wprowadzenie narzędzia które pozwoli rządowi decydować kto może pracować a kto nie.

  Ci sami ludzie później będą płakać że PiS zwiększa swoje autorytarne możliwości.

  #koronawirus #bekazpisu #bekazlewactwa

 •  

  Ludzie, co kupić do 1500? Może być używka, może być nówka cokolwiek.

  Celowałem w 1070 ale już są po 1800 O_o

  Poza tym to stare karty bez gwarancji które mogą się rozpaść i zostanę z niczym.
  Poradź coś mirku!

  #gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd pokaż całość

 •  

  Produkcja oleju ze ścieków - podstawy azjatyckiego streetfoodu.

  Smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #raportzpanstwasrodka

  źródło: youtube.com

 •  

  Widzicie chłopy? Wielkie królewny z byle kim (spokojnym, ułożonym inżynierem bez nałogów) nawet nie zatańczą, bo to ujma dla nich.
  #przegryw #rozowepaski #blackpill

  źródło: 245157434_4548321291880759_6850605543833191495_n.jpg

 •  

  Jak myślicie, co znowu wymyślili? Człowiek gdzieś tam z tylu głowy ma epidemie SARS, gdzie zachorowało na to ponad 8 tysięcy na świecie, a zmarło aż 774. Niby w artykule dementują i uspokajają, że nie ma szans na powtórkę i tak wielką ekspansję.

  Wyobraźcie sobie, gdybyśmy chodzili w tych maseczkach jak w jakimś filmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #koronawirus #covid19 #heheszki pokaż całość

  źródło: IMG_8500.PNG

 •  

  Witam szanowne grono.

  Jestem w trakcie sprzedaży auta. Postanowiłem powiesić w nim kartki i postawić go w „widocznym” miejscu. Na celownik wybrałem sobie parking pod tzw. „Nowym rynkiem” w mojej miejscowości.

  Na parking są 3 wjazdy, przy żadnym nie ma informacji o tym, iż jest to teren prywatny. Nie ma tam żadnych opłat ani nic tego typu.
  Wczoraj jednak dostałem telefon, że mam do rana usunąć pojazd bo inaczej zostanie on odholowany na mój koszt.
  Pan stwierdził, że handlować to sobie mogę pod domem a nie pod sklepami na parkingu.
  Zapytałem go wprost dlaczego późnym wieczorem stoi tam łącznie z moim samochodem z 10 aut a czepia się tylko mojego…
  Samochód zabrałem, trochę podyskutowałem.

  Pytanie czy on tak w ogóle może ? Nie przedstawił się jako właściciel, zgaduję że kimś tam jest skoro się przyczepił. Ale jak to jest z informacją o takich rzeczach? Mówie o znakach informujących o tym że jest to teren prywatny itp.

  Czy on w takiej sytuacji ma prawo mi odholować samochód na mój koszt ?

  #prawo #prawodrogowe #parkowanie #motoryzacja
  pokaż całość

  •  

   @Phyrexia: PO nie bało się ruszać kontrowersyjnych spraw tj wiek emerytalny czy OFE. Po miejmy nadzieję upadku PiSu będzie trzeba odbudować relacje międzynarodowe, i jakoś ogarnąć cały ten bałagan który zostanie, a jakieś małe partie bez doświadczenia wątpię żeby dały sobie radę. Sama piszesz że nie masz na kogo głosować więc tylko marudzisz nie dając rozwiązania ¯\_(ツ)_/¯

  • więcej komentarzy (164)

 •  

  Możecie mieć swoje Parkery, żelowce, cienkopisy i inne cuda wianki, ale tego pomarańczowego skurczybyka nic nie pobije. Überdługopis BIC to synonim RIGCzU, to atrybut człowieka sukcesu, to oznaka pragmatyzmu i dobrego gustu. Pisze do samego końca, nie przerywa, nie zacina się i kosztuje grosze. All hail The Pen
  #dlugopis #studbaza #szkola #pisanie #kaligrafia pokaż całość

  źródło: obraz_2021-10-12_185037.png

 •  

  Troje pacjentów do wyczyszczenia:
  -czajnik
  -żelazko
  -ekspres do kawy

  Kiedyś próbowałam kwaskiem cytrynowym i o ile z czajnikiem dało radę, o tyle przy żelazku to on się tam skrystalizował za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytałam o sodzie oczyszczonej. Z Waszego doświadczenia co jest najlepsze i w jakich proporcjach?
  #kuchnia #kiciochpyta #rozowepaski pokaż całość

  źródło: kamien-w-czajniku.jpg

 •  

  Wacha po 5,92, gdzie jesteście teraz, pisiorskie chojraki z kanistrem? Katolickie rodziny obronione?

  W miesiąc ceny LPG wywaliło o prawie 40 groszy xD

  Ta sama stacja, zdjęcia własne

  #bekazpisu #polityka #bekazprawakow #codziennacenapaliwa #paliwo #inflacja pokaż całość

  źródło: 1634037831872.jpg86072648461492854880

 •  

  Unboxing #rozdajo z https://www.wykop.pl/wpis/60701953/dzien-dobry-mirki-i-mirabelki-przygotowalismy-dla-/ od @twojbrowarpl

  Zestaw składa się z 18 elementów i mamy tu wszystko, co potrzeba do przygotowania własnego piwa. Jakość oceniam 10/10 - widać, że są to akcesoria na wysokim poziomie, nawet butelki są w komplecie z zamknięciami patentowymi - czyli nie trzeba mieć kapslownicy i zaciskać na każdej jednej. Mamy wiadro z rurką fermentacyjną, kranik, wężyki, zaworki, filtrator i inne przydatne gadżety, których szczerze mówiąc zastosowania jeszcze nie poznałem :D. Gar do zacierania na wysokiej jakości - nie jest to tani chiński szmelc, spokojnie bigosu nagotujesz #pdk. Jeżeli chodzi o zestaw surowców wybrałem "APA" - jako jeden z polecanych na pierwszy raz. W niedalekiej przyszłości i gdy tylko czas pozwoli pojawi się kolejny wpis, co mi z tego wyszło, czy były jakieś problemy i jaki jest efekt końcowy.

  Jeszcze raz pozdrawiam ekipę z @twojbrowarpl i dziękuje za prezent.
  pokaż całość

  źródło: 2021-10-06 19.27.18.jpg

 •  

  Przy okazji sprzątania pokoju coś się znalazło z dawnych lat. Zagadka, co to jest? [ja wiem i plusującym odpowiem jak nikt nie zgadnie]
  #zagadka #cotojest

  źródło: cdn.discordapp.com

 •  

  Jak mnie denerwują dzbany które za terenem zabudowanym jadą 80 wiec musisz go wyprzedzić. A potem w terenie zabudowanym on Cię wyprzedza bo musi jechać 80 km/h.

  #polskiedrogi #polska #samochody #logikarozowychpaskow

 •  

  Mogę już kupić kuwetę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Pierwsze podejście na C+E i zdane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #chwalesie #bekaztransa #prawojazdy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: received_1982056190621522.jpeg

 •  

  W autobusach komunikacji miejskiej wyświetlają filmik o "polskim rozkładzie" (zamiast polski Ład), w którym jest napisane jak to Warszawa i warszawiacy stracą na tym programie. Przecież nie powinno być tak, że trzaskowski robi sobie w komunikacji miejskiej nagonkę na PiS. Patologia, nie ważne za kim byłbym, to uważam że ZTM to nie jest miejsce na sianie propagandy anty rządowej.
  #warszawa #polityka #bekazpisu
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika czy_pisiont

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)