•  

  Dziś mi stuknęło 5 lat na Wyspach. Pamiętam jak samolot przy lądowaniu samolot zszedł poniżej poziomu chmur i zobaczyłem piękno* UK w całej ozdobie - bure zabudowania Bradfordystanu ciągnące się rzędami jednakowych ruder. Później nie było lepiej bo prosto z lotniska pojechałem do najgorszego miasta w UK - Hull . O klasie tego miasta niech świadczy to, że w Hull City grał Grosicki. Na początku było ciężko - ludzie bełkoczą w jakimś dziwnym narzeczu co bardziej przypomina pierwotną mowę niż angielski, sportem narodowym jest walka z grzybem ( #yorkshire ), samochody jeżdżą po złej stronie drogi, pogoda taka sobie i ciągle wieje.
  Ehh, kiedyś to było. A teraz, człowiek przeniósł się na południe, ludzie mówią po ludzku, pogoda jakby lepsza a i o grzybie zapomniałem. Tylko Peak District szkoda bo daleko, ale kiedyś jak miałem bliżej to regularnie jeździłem.

  *UK potrafi być ładne, tylko trzeba wyjechać z miasta. Mając samochód lub przynajmniej rower można zwiedzić setki niesamowitych miejsc - od takich jak na obrazku po farmę na której mieści się fanklub silników parowych i zabytkowych. Aczkolwiek moim ulubionym jest schronisko dla sów gdzie można potrzymać w dłoni naprawdę wielkie ptaki.

  #uk #emigracja
  pokaż całość

  źródło: upload.wikimedia.org

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dEJWS

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)