(´。• ω •。`)

 •  

  Mireczki, potrzebuję rady/pomocy. Chciałabym kupić sobie tablet, jego głównym (albo może nawet jedynym) przeznaczeniem byłoby robienie notatek na zajęciach, nie wiem, czy robiłabym na nim coś jeszcze, może co najwyżej YouTube bym odpalała raz na jakiś czas, ale niekoniecznie. Chciałabym, żeby pożył tak ze dwa lata - na wydatek jakiego rzędu powinnam się nastawiać? Nie wiem, czy brać jakieś najtańsze opcje na rynku typu za 200-250 zł z jakąś śmiesznie niską rozdzielczością, czy nie patrzeć na nic, co nie kosztuje przynajmniej 500 zł. A może jeszcze więcej? Do tego jeszcze trzeba doliczyć etui i klawiaturę... Nigdy dotąd nie miałam tabletu, nie wiem, jaki duży powinien być, żeby był poręczny, ale też żeby w miarę wygodnie się na nim pisało. Pomocy (ꖘ‸ꖘ) #kiciochpyta #pytanie o #tablet #elektronika #studbaza pokaż całość

  •  

   @die_ente: Wiem, rozważałam tę opcję, ale to konpletnie nie jest to, o co mi chodzi. Po pierwsze można na takim pisać wyłącznie ręcznie, a dla mnie to nie jest zaletą - pisanie ręczne jest wolniejsze, a na zajęciach liczy się szybkość. Poza tym z tego, co czytałam na ich temat, wynika, że da się w nich zrobić tylko po jednej notatce naraz i nie ma gdzie ich zapisywać, nie da się też przerzucić takiej notatki nigdzie indziej.

   @Androo: pisałam wyżej, przeczytaj jeszcze raz.
   pokaż całość

  •  

   @Analityk: najpierw chciałam dać "technologia", ale uznałam, że z dwojga złego już tamto lepsze xD

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  "Zamiast obrączek, wymienili kółka od firanek" czyli najsłynniejszy ślub Powstania Warszawskiego w kolorze

  Według różnych ustaleń historyków w czasie 63. dni walk w Warszawie zawartych zostało od dwustu pięćdziesięciu nawet do pięciuset małżeństw. Jednak zdecydowanie najbardziej znanym jest to z 13 sierpnia 1944 roku, uwiecznione przez fotografa PW - Eugeniusza Lokajskiego "Brok".
  Młodą parę tworzyli sanitariuszka Alicja Treutler "Jarmuż" oraz plut. pchor. Bolesław Biega "Pałąk", uroczystość odbyła się w kaplicy przy ul. Moniuszki 11. Ślubu udzielił niewidoczny na tym zdjęciu ksiądz Wiktor Potrzebski „Corda”, kapelan śródmiejskich oddziałów Armii Krajowej. Drużbowie "Pałąka" nie dotarli na uroczystość, gdyż odpierali niemiecki atak na Nowy Świat. Cała uroczystość została uwieczniona również przez ekipę filmową dzięki czemu już parę dni później film ze ślubu został wyświetlony w kinie „Palladium”.
  Zabandażowana ręka pana młodego to efekt odniesionej rany w czasie powstańczych walk.Niepewność najbliższych dni, czy też godzin sprawiała że młodzi ludzie pragnęli przeżyć często ostatnie chwile razem...
  Alicja i Bolesław przeżyli Powstanie. Po wojnie wyemigrowali do USA.

  Zdj. autorstwa Eugeniusza Lokajskiego

  Zachęcam do obserwowania mojego tagu poświęconego historii: #brusilow12

  #historiajednejfotografii #fotohistoria #historia #powstaniewarszawskie #iiwojnaswiatowa #ciekawostki #polska
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @brusilow12: Znam tę historię! Jeśli dobrze pamiętam poprzednią wersję tej opowieści, sami zainteresowani nawet nie pamiętali, że wzięli ślub właśnie wtedy, nie pamiętali nawet momentu składania przysięgi (dlatego gdy udało się ich odnaleźć i pokazać im zdjęcie i nagranie, byli mile zaskoczeni i wdzięczni), a poza tym poznali się dopiero w powstaniu, więc ich znajomość nie była wtedy jeszcze zbyt długa. :)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dessy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.