Ja

 •  

  Cześć, poradźcie co można zrobić gdy żadna firma nie chce/nie może podprowadzić internetu do domu? Mieszkanie jest przy centrum większego miasta, w kamienicy. Jest doprowadzone orange po starym miedzianym kablu, który może obsłużyć chyba do 5-6 mieszkań. W kamienicy jest ich 12.

  Orange nie chce zmodernizować tego kabla na światłowód/nowszy miedziany, który obsłużyłby całą kamienicę. Inni operatorzy:
  - mają problem z wejściem do studzienek orange
  - mają problem z przejściem przez sąsiednie kamienice (z jednej strony kamienica kościoła, który nie zgadza się na nic innego poza orange, a z drugiej "nie bo nie"). Upc sobie odpuścił, a mniejsze firmy kopią się z biurokracją orange od roku.

  Jakiś pomysł co może zrobić administracja/mieszkańcy kamienicy? Obecnie pozostaje netia z biedanetem 10-16mbit albo radiowe. Do przeciągnięcia z najbliższej studzienki jest może 15 metrów, ale właściciel kamienicy (kościół) się nie zgadza :(

  #orange #internet
  pokaż całość

 •  

  @mBank: zgody marketingowe wyłączone, a Wy wydzwaniacie z ofertami. Pracownik po przyciśnięciu przyznał się, że co pół roku to ja muszę odnowić moją niechęć do waszych reklam, bo inaczej spokoju mi nie dacie.

  Dzisiaj płaciłem w markecie budowlanym kartą. Efekt w mniej niż 15 sekund - "może chciałbyś kredyt na remont?"! Konsultant nie wie co zrobić, jedyne co wie, to że sam zgody nie wycofam. Wycofywałem ją już ze trzy razy przez konsultanta i dwa razy przez stronę. Jak bardzo mocno muszę nie chcieć? Może pieniądze z mbanku wycofać? A nie, to już zrobiłem i dostaje za to oferty z kredytami, bo kasy nie mam...

  Wiecie co? Może giodo pomoże - nie dość, że czuję się atakowany reklamami, to jeszcze szpiegowany aplikacją. Wykopki - pomóżcie!

  pokaż spoiler #afera #mbank #wykopefekt
  Aaa mbanku - przez waszą mlinię już się kontaktowałem. Przez mCzat też - macie moje prośby gdzieś i nic z tym nie potraficie zrobić.
  pokaż całość

  •  

   @MichaelT128: ktoś ewidentnie leci w kulki. Może jest więcej takich osób, którym to przeszkadza i nie mogą wyłączyć? Z resztą, z reklamacją już próbowałem kilka lat temu jeśli dobrze pamiętam i wydaje mi się, że pomogło tylko na rok

  •  

   @ZespolmBanku: wiecie co, ja mam wszystkie zgody wyłączone na waszej stronie. Od konsultanta dowiedziałem się, że mimo tego mam jeszcze jakieś inne zgody, o których nie wiem. Od innego konsultanta mam nagranie, że te zgody nawet jak wyłącze, to wy sami włączycie po pół roku. Tak, zacząłem zapisywać te rozmowy z Waszą infolinią, mczaty i robić screenshoty tych upierdliwych reklam odkąd nie mogę ich wyłaczyć.

   Zawsze myślałem że w Polsce jest opt-in z marketingiem, a wy macie opt-out. Pojedyncza reklamacja tu chyba nie zmieni polityki lecenia w kulki całego banku wobec znacznej ilości klientów. Samemu raczej nic nie wskóram, dlatego zastanawiam się nad jakimiś instytucjami, które mają czas i osoby od tego. Do tego dochodzi nie samo reklamowanie, ale inwigilowanie tego co i gdzie kupuję, a następnie podsuwanie mi mocno personalizowanych treści reklam

   ps. wierzyć mi się nie chce, że ktoś służbowo siedzi na wykopie po nocach i patrzy w mikrobloga co ludzie piszą. Mi za to nie płacą!
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  cześć, powiedzcie mi co daje afiliacja w publikacji, poza przypisaniem "się" do danej jednostki, jeśli nie jestem jej pracownikiem? Ma to jakikolwiek wpływ na prawa autorskie, majątkowe itp, czy tylko te mityczne punkty, o które walczą naukowcy?

  Z jednej strony mam firmę, która sfinansowała 100% badań i pokryje koszty publikacji, a z drugiej uczelnie, która nic nie dała a chce afiliacje. Publikacja tylko mojego autorstwa

  #nauka #studia #doktorat
  pokaż całość

  •  

   @Jakis_ja: no pierwsze co mi do głowy przyszło to było zapytanie uczelni, później szukałem w google aż w końcu przyszedłem popytać na wypok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Jakis_ja: to jest duży krąg :D uczelnia potrafi odesłać do uczelni, która odsyła do uczelni. Nawet za bramę nie trzeba wychodzić żeby sie zapętlić ;)

   @UltimaThule: z dwojga wolę chyba mieć chyba inwestora/porządnego klienta, który nie kręci pod nosem i nie boi się, że ktoś przyjdzie z pretensjami o prawa (chociaż raczej to jest mało prawdopodobne). Z drugiej strony jeśli promotor ma się obrażać o takie rzeczy, to też jest coś nie tak. No ale ja na uczelni mao siedzę i się trochę już odzwyczaiłem od tamtego światka pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Kiedy korzystanie z prawa obywatelskiego według radnych jest przestępstwem... Sesja Rady Gminy Ożarowice, w punkcie interpelacje i zapytania poddano pod głosowanie wniosek o zwrócenie się przez organ wykonawczy gminy do prokuratury, w zw. z notorycznym nadużywaniem Ustawy o dostępie do informacji publicznej (?!) i tym samym nękaniem pracowników.
  Wniosek został jednogłośnie podjęty, wszyscy za (⁉).
  http://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/ozarowice-wnioski-o-udzielenie-informacji-publicznej-paralizuja-urzad-radni-maja-dosc,105098.html
  W artykule pojawia się zdanie:

  Urzędnicy i radni po prostu mają już dość. Chcieliby zająć się pracą dla lokalnej społeczności, a nie zajmować się w kółko rozpatrywaniem wniosków.
  Hm. Chcielibyśmy przypomnieć, że odpowiadanie na pytania obywateli/ek, też jest pracą dla lokalnej społeczności.

  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk
  pokaż całość

  źródło: ożarowice.png

  •  

   @terr0: przecież niektóre urzędy paraliżują się same, bez pomocy obywateli. Ilość papierów i problemów jakie generują zapewnia im pracę i dobre zajęcie. Dlatego niepoważnym jest wysyłanie urzędnikom tego typu zapytań i zawracanie głowy, bo zwyczajnie nie mają na to czasu, procesując własne dokumenty i sprawy. Obywatel urzędnikowi jest potrzebny tylko do wygenerowania jego pensji, resztę pracy i problemów urzędnik zapewnia sobie sam.

   pokaż spoiler #pdk
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (100)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika didijo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.