•  

  To całe #programowanie to niezła ściema. Szukam pierwszej pracy, czegoś, żeby się zaczepić. Prywatnie poświęciłem trochę czasu, poznałem PHP, jQuery, MySQL. Byłem już chyba na dwunastu rozmowach i za każdym razem ta sama gadka, że może by i zatrudnili, ale za połowę oczekiwanej kwoty. Wiem, że nie od razu zarabia się jak #programista15k, ale proponowanie osobie znającej kilka języków i technologii czterech tysięcy za etat uważam, za nieporozumienie i brak szacunku. Ojciec na durnej budowie zarabia wiecej. A niby taka piękna branża. #zalesie #oszukujo pokaż całość

  •  

   @teddybear69: Jakiś link do repozytoriów z przykładowym kodem?
   PHP to tylko język. To że poznałeś składnię i wiesz jak "wydawać w nim komendy" nie oznacza że faktycznie umiesz to robić.

   Jeśli faktycznie masz zamiar się tym zajmować to radzę jak najszybciej zrozumieć że umiejętność programowania to nie jest znajomość języka programowania, tylko umiejętność przekładania wymagań biznesowych na kod.

   Kod można napisać na X różnych sposobów, to że coś działa nie oznacza, że działa dobrze.

   To że napisałeś mniejszy system nie oznacza, że inna osoba, która po Tobie przyjdzie go rozwijać będzie w stanie w łatwy sposób zrozumieć jak on działa.

   Po tym co piszesz widać ewidentnie, że jesteś zdecydowanie na początku drogi i radzę jednak trochę więcej pokory, swoje trzeba odpracować za najniższą (sic!) stawkę w tej branży i wtedy trzeba się najbardziej przyłożyć i garnąć ile tylko się da od osób bardziej doświadczonych od Ciebie.

   Już nie wspomnę o tym, że doświadczenie to nie jest tylko X lat używania języka. To także X lat rozwiązania problemów biznesowych, umiejętność zauważania wzorców i umiejętność zrobienia czegoś tak dobrze jak tylko się da w ramach ograniczeń czasowych.

   Pominę również aspekt kontaktów z klientami/pracodawcą bo to już umiejętności miękkie, które są równie ważne i których jak widać niestety zdecydowanie Ci na ten moment brakuje.
   pokaż całość

  •  

   @teddybear69: Ok, w tym momencie jeśli spłycasz "odtykanie kibla" do programowania jako całości to już widzę, że to troll i w sumie szkoda, że poświęciłem tu czas żeby odpisywać.

  • więcej komentarzy (141)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika diwi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.