•  

  Właśnie wróciłem do domu w Legionowie z #marszniepodleglosci #warszawa
  Przeszedłem przez most w Marszu. Włączam TV a oni nadal idą przez ten most...
  Ile tam jest ludzi!

 •  

  Tytuł znaleziska brzmi:

  'Boli nas łączenie kotwicy powstańczej z falangą'. Ważny apel powstańców...

  Opis zaś:

  Dla weteranów Armii Krajowej znak Polski Walczącej jest świętością. Z narażeniem życia malowali go na murach, by w ten sposób sprzeciwić się niemieckiemu okupantowi. Dlatego przed Marszem Niepodległości głoszą osobisty, lecz niezwykle ważny apel. 'Protestujemy przeciwko próbom zawłaszczenia...'

  W treści znaleziska mamy powtórzenie tych słów i filmik, na którym powstańcy o tym wszystkim mówią.

  Szacunek dla powstańców, prawda? Cześć i chwała bohaterom, prawda?
  Gdzieżby znowu. Wykopie konserwy zakopują to jako spam, albo, co jest najwyższym możliwym poziomem absurdu, jako informację nieprawdziwą, bo przecież jak powstaniec mówi, że go boli, to pewnie kłamie, a jak wyborcza wyświetla apel i pisze o tym apelu, to manipuluje.

  Dawno nie poczułem takiego obrzydzenia. Polska walcząca, patriotyzm, nie szkaluj narodu, a gdy przychodzi co do czego i weterani chcą wystosować apel, to nie można dopuścić do tego, by zobaczyło go jak najwięcej osób. Bo zagrażają konserwowemu odbiorowi rzeczywistości. Bo zwracają uwagę na problem, którego konserwy nie chcą dostrzec. Który wg konserw nie występuje, bo nie. Bo ci którzy totalitarny reżim odczuli na własnej skórze, pewnie nie mają o nim pojęcia, a pewne hasła i symbolika im przeszkadzają, bo dali się zmanipulować.

  Tfu!

  Mam dla Was listę wielkich patriotów, którzy na te chwilę postanowili pokazać faka powstańcom i ich uczuciom. Dam sobie rękę uciąć, że któryś z nich za jakiś czas bąknie coś o patriotyzmie, wypomni komuś rzekomą ojkofobię i takie tam brednie. I gwarantuję wam, że mu nawet powieka przy tym nie drgnie.

  #patologiazewsi #bekazprawakow #bekazpodludzi #powstaniewarszawskie #polska #neuropa #4konserwy.ru
  pokaż całość

 •  

  Hoho, dzień dobry. Dawno się nie widzieliśmy :3 Dziesięć lat kurła. Jako, że przed nami jubileusz mojej obecności tutaj, warto rozdać parę cukierków, uścisnąć dłonie zasłużonych Mirków i Mirabelek oraz takie tam. Nie będę się rozwodził jaki wypok był kiedyś, tylko uronię łezkę nad jego przyszłym stanem. Mam nadzieje, że jego pozytywna moc pozostanie niezmieniona. Jak każdy prawilny wykopowicz ze stażem organizuje #rozdajo kilku drobnych gadżetów ( ͡º ͜ʖ͡º).

  Do rozdania mam:
  - Kilka fajnych pocztówek z moich skromnych wypraw
  - Trochę słodyczy z nowo otwartego sklepu (osobiście staram się ich unikać, ale teraz będę miał powód żeby do tego sklepu przynajmniej wejść XD)
  - Magnes na lodówkę z Corfu, całkiem ładny :]
  - Ręcznie malowany (przeze mnie) obraz, którego motyw/temat wymyślicie Wy :D

  Namaluje to, co będzie napisane pod najbardziej plusowanym wpisem. Liczę na kreatywność xD. Pamiętać proszę, że jego wymiary to 30x30cm (skromne). Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że postaram się wyrobić z malunkiem do końca tego tygodnia, ALE... zbliża się 11 listopada, a ja z kolei biorę udział w 3 poznańskim biegu niepodległości. Ze względu na to, że mój pierwszy bieg i takie tam, staram się jakoś do niego przygotować. Realizacja malowidła może się przedłużyć 14/15 listopada. Chyba i tak warto plusnąć ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler skoro już taka prywata poszła... miło będzie gdzieś na trasie biegu zobaczyć jakiegoś kibicującego wykopka, zapraszam także do wspomagania nas w tym pięknym i masowym blokowaniu miasta <3


  Dołączam atencyjne zdjęcie, które jest mieszanką dwóch największych ikon wykopu, których ostatnio miałem przyjemność poznać na #wy, hehe. W tle również reprezentacja malowidła (niestety, nie mam takiego skilla, nie ja robiłem) , a drugim planie paczka pocztówek, które trafia do jednego pechowca. OCH, zapomniałbym wspomnieć o moim mentorze @m__b, (nie obraź się, wybrałem najlepsze zdjęcie z google xD). Dzięki za spoko serwis. Walić te tagi. Przyzwyczaiłem się, cho na rogala.

  #jubileusz

  Pozdro!
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika do_ob

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)