•  

  Nie wiem ilu ludzi o tym myślało, ale często chodzi mi po głowie, że Bitcoin może być największym transferem wartości pomiędzy generacjami w historii ludzkości (co zresztą wielu ludzi już przewidziało)

  W obecnej sytuacji doszliśmy do momentu w którym niewielka liczba ludzi kontroluje ogromną większość finansowej wartości: głównie długu. Rządowego, prywatnego, itd. A dług jest obietnią. Obietnicą, że ktoś coś dla ciebie zrobi, w zamian za anulowanie tego długu.

  No i teraz mamy nowe pokolenie, która jest po uszy w gównie, bo zanim skończy 25 lat już jest zazwyczaj zadłużone, a żeby jakoś funkcjonować musi się zadłużać jeszcze bardziej. W zasadzie są oni ekonomicznymi niewolnikami. Gdyby nic się nie miało zmienić, to nie są oni w stanie spłacić tego całego długu który przerzuciły na nich poprzednie pokolenia (które oczekują teraz, że coś za niego dostaną).

  No i teraz myk jest taki, że z punktu widzenia tej nowej generacji, najlepiej byłoby się po prostu wypiąć na wszystkich. Jesteś winny 100 tysięcy cebulionów, rząd zwiększa podatki, wszystko coraz więcej kosztuje? Jeżeli przestaniesz używać i oszczędzać w cebulionach i będziesz wolał Bitcoiny, to twoje długi w cebulionach staną się mniej warte. W twoim własnym interesie jest się wypiąć i uznawać tylko Bitcoiny. A to właśnie ta nowa generacja pracuje, płaci podatki, i jest silnikiem i rękami systemu ekonomicznego. Jeżeli oni kolektywnie zdecydują, że bardziej im się opłaca nowa waluta, i za swoją pracę i wysiłek nie będą akceptować "starych papierków" i między sobą używać np. BTC, to wszyscy inni będą się musieli dostosować.

  Nie potrzeba wcale tak wielu ludzi, żeby zwyczajnie zawalić poprzedni system. Niedługo będzie 10 lat i Bitcoin z roku na rok jest wyżej. Ile lat potrzeba, żeby prawie każdy zrozumiał, że twoje cebuliony i dolary są tak samo "wirtualne" jak Bitcoin, ale co roku są warte coraz mniej, bo ktoś ciągle produkuje nowe?

  Oczywiście to jedynie rozważania. Jak będzie w rzeczywistości okaże się z czasem.

  #bitcoin
  pokaż całość

  •  

   @autorytet_paramoralny: Gdzie? Na całym świecie na raz? Przez kogo? IMO, już za późno. Niektóre kraje mogą nawet wykorzystać go jako broń ekonomiczną. Pierwsze kraje które zaczną skupować BTC i podsycać atmosferę hyperinflacji, mogą się nieźle ustawić. Chiny i tak planują zrobić coś takiego ze złotem w ciągu najbliższych paru lat. Prędzej czy później ktoś to wykorzysta z BTC albo innymi cyfrowymi walutami. Ciężko powiedzieć dokładnie jak to zadziała.

   @Michaukso: Lightning Network itd. Do kupowania pierdół w sklepie to możesz dalej używać karty kredytowej/debetowej VISA, którą spłacasz/przedpłacać raz w miesiącu transakcją w BTC ze swojego prywatnego portfela BTC/LN. Ten pomysł z tym, że w biedronce trzeba płacić transakcją na blockchainie to jest nieporozumienie. Instytucje finansowe dymają nas na pierdyliardy dolarów w grubych przekrętach, a nie kradnąć nam kasę za fajki w żabce.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  #kryptowaluty #bitcoin #fullnode

  takie pytanie mam o uruchomiony węzeł.
  Niby działa, jakieś tam wykresy pokazuje w oknie debugowania, po paru godzinach już po wykonanej synchronizacji pokazał ileś tam GB wysłanych / odebranych danych.
  W oknie programu w dolnym rogu wyświetla 8 aktywnych połączeń no i niby ok, ale...

  na stronie https://bitnodes.earn.com/ jak puszczam test mojego IP na porcie 8333 (otwarłem port w systemie) to strona twierdzi, że nie ma takiego numeru, tzn.

  78.11.173.29:8333 is unreachable

  co teraz ? działa to czy nie ?

  Win 10 / Bitcoin Core wersja v0.15.1 (64-bit)
  pokaż całość

 •  

  Zabawne jest to, że wszyscy pieją z zachwytu, że 10k usd, a przed chwilą płakali jak spadło do 15k usd. Postrzeganie cen to jakaś magia. Ja kupowałem za 10k ale pln i ciągle mam wrażenie, że kupując teraz nieźle przepłace. Za rok będę żałował, że żałowałem i nie kupiłem więcej dzisiaj. Tylko HODL, bo to są takie czary mary, że mózg robi pułapki a'la fatamorgana na pustyni.
  #bitcoin

  •  

   @jutjub: Ważne żeby zrozumieć: na mediach społecznościowych inne grupy ludzi są głośne w innych momentach. Ci co kupili po 20k albo sprzedali w dołku albo siedzą cicho. Teraz jarają się i hałasują ci którzy kupili < 10k i mają zyski.

 •  

  Wielu użytkowników najbardziej interesuje jaka będzie cena #bitcoin w przyszłości, by zrobić dobrą inwestycję. Zazwyczaj nie rozmawiam o cenie bo interesuje mnie głównie technologia, ale tym razem podzielę się swoją opinią jak rozwijać się będzie sytuacja. Moja prognoza, jest 99.99% pewna, bo jest oparta zarówno na fundamentalnych podstawach, analizie wolumetrycznej oraz technicznej, historycznych trendach i obecnych wydarzeniach.

  * Krótkoterminowo, cena Bitcoin będzie albo rosła, albo pójdzie w dół, albo ostro wystrzeli bokiem. Nikt tego nie wie, bo jest to niemożliwe do przewidzenia, a nawet jakby było to nikt nie marnowałby czasu żeby się tym z Tobą podzielić. Wszyscy, którzy gadają o takich rzeczach publicznie shillują, albo po prostu chcą zarobić na Twojej atencji (reklamach na YT itd.).
  * Długoterminowo Bitcoin będzie warty bardzo dużo, albo zero. Albo coś pomiędzy.

  Na podstawie mojej analizy, przewiduje, że najlepszą strategią inwestycyjną w krypto jest i zawsze było wsadzenie w #btc jakieś drobnej części swoich wszystkich inwestycji (1-10%), i trzymanie ich tam pare lat, wrócenie do swojej normalnego życia i zajęcie się jakąś sensowną robotą, co by mieć za co potencjalnie kupić więcej w przyszłości. Za parę lat będzie spory zysk, albo niewielka strata, albo coś pomiędzy.

  Najgorszą strategią jest marnowawanie czasu na szukanie porad inwestycyjnych od ludzi, którzy zazwyczaj sami nic nie wiedzą i tracenie wszystkich środków w ciągu kilku miesięcy, handlując na nieprzewidywalnym rynku.

  BTW. Najlepsze inwestycje w życiu to wiedza, rodzina i zdrowie, a nie jakieś magiczne cyfrowe tokeny.

  BTW2. Jakby ktoś chciał dodać mnie na Twitterze, gdzie prawie nigdy nic nie piszę (ale może zacznę): https://twitter.com/dpc_pw

  BTW3. Jakby ktoś chciał posłuchać o technicznych tematach, to mam kilka filmów na YT: https://www.youtube.com/channel/UCT9pHXoWE-Etuc-HzIFPbXg

  #kryptowaluty
  pokaż całość

  •  

   @Gimpson: Buffet ma czas, wiedzę i środki by poznać dobrze fundamentalną wartość wielu biznesów, oraz polityczne i ekonomiczne kontakty, które pozwalają mu kupować dużo taniej niż zwykły zjadacz chleba, oraz chronić jego tyłek, jak się wszystko pali. Gdyby np. FED nie ratował mu banków w czasie kryzysu finansowego, to może nie byłby już taki bogaty.

   Tak czy inaczej, inwestycje w akcje, a inwestycje w krypto to są zupełnie dwie różne pary kaloszy i nawet Buffet się nie tyka krypto, bo wie, że się na tym nie zna. pokaż całość

   +: fifek90
  •  

   Chciałem sobie zrobić trochę heheszki, a tu tyle oburzonych. :D

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  czy dobrze kminię, że jeśli fundusze grały na spadki to w chwili ich zamknięcia będzie skok do góry, bo będą musiały odkupić bitki, żeby pozamykać kontrakty? można gdzieś podejrzeć jak grały?
  #bitcoin

 •  

  Powstał system płatności LN oparty o api coinbase, co de facto czyni z coinbase bank LN. W połączeniu z bankiem STRIKE dla sklepów tworzy pełny klon systemu bankowego opartego na bitcoinie, jedyny model sieci LN który się skaluje.
  Najwyraźniej LN całkowicie przeskoczy bezsensowny model scentralizowanych hubów (nie wspominając nawet o zdecentralizowanej sieci) przechodząc do ostatniej fazy, czyli pełnej centralizacji wymagającej zaufania do odpowiednika banków.

  Komuś się jeszcze naiwnie wydaje, że więcej niż promil użytkowników będzie się bawiło w stawianie noda aby używać LN (przede wszystkim dlatego, że LN wymaga bycia online aby odbierać płatności + obecne klienty wymagają pełnego zsynchronizowanego noda), bawić się w otwieranie jakichś kanałów, płacenie opłat transakcyjnych itp? Większość i tak już trzyma bitcoiny na giełdach.

  Coinbase nawet samo podliczy i wyśle do urzędu skarbowego (na razie tylko amerykańskiego) podatek więc zwolennicy Core powinni być zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Skoro płatności z coinbase/innych giełd/ będą prawie darmowe, natychmiastowe i ograniczone tylko do legalnych zastosowań, to zapewne ktoś płacący za zwykłą transakcję ma coś do ukrycia... co w oczywisty sposób skończy się prędzej czy później delegalizacją.

  Na szczęście m.in. dzięki opóźnionemu wejściu segwit i co za tym idzie LN ethereum zdołało przejąć masę zastosowań i użytkowników, bez tego to mógłby już być definitywny koniec kryptowalut.

  #bitcoin #lightningnetwork #kryptowaluty
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Bardzo ciekawa, długa i niepokojąca rozmowa nt. #bitcoin i ogólnie #kryptowaluty pomiędzy Ivan Liljeqvist a Richardem Heartem

  rozmowa - LINK [ENG]

  ---

  Richard Heart Twitter -> LINK

  pokaż spoiler Raczej mało przyjemny w odbiorze, momentami wręcz bezczelny, ale wch00j inteligenty i wydający się rozumieć Bitcoin`a w bardzo szerokim spektrum typek.


  Ivan Liljeqvist YT -> LINK

  pokaż spoiler Programista i Youtube`owy ogarniacz od Bitcoin i innych kryptowalut
  pokaż całość

  •  

   @withoutSmallGarden: Świetne. Znam i respektuje Richarda Heart i wciąż jestem Bitcoinowym maksymalistą, ale zgadzam się z nim w wielu aspektach i przekonał mnie teraz, żeby być bardziej pesymistycznie nastawionym. Bańka pękła i będzie lecieć w dół aż nie zostaną tylko prawdziwi HODLerzy. Co może być nawet przy $1k. Altcoiny muszą się wyzerować, a publika stwierdzić, że to wszystko była histeria i głupota. I wtedy zobaczymy. Może będzie hiperinflacja, może krach na amerykańskich giełdach, kto wie. Albo kilka lat posuchy. Bitcoin miał się dobrze przed bańką to przeżyje i tą bańkę. A alty... zobaczymy ile osób chciałaby trzymać alty jeżeli nie generują one żadnych pomp przez rok albo dwa. :) pokaż całość

  •  

   @withoutSmallGarden: Pod koniec się tak wzburzył, że rechoczę bez przerwy. :D

   +: Rzuku
  • więcej komentarzy (1)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dpc8

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.