•  

  Tak jak wiele osób, po ostatnich wypowiedziach Miłościwie Nam Panujących planuję przygotować się do emigracji. Chciałbym do tego czasu mieć wstępnie opanowany język kraju, do którego bym emigrował oraz poprawić mój angielski, co wymaga czasu, dlatego już teraz pytanie do mirków z #emigracja - jaki kraj (+ region/miasto) polecacie?
  Moje preferencje (poza oczywiście korzystną relacją zarobki/koszty życia):
  Dużo słońca (niekoniecznie musi być bardzo ciepło)
  W niedużej odległości (powiedzmy do 2-3h autem) jakieś fajne okoliczności przyrody (najlepiej góry)
  Dość młode społeczeństwo (nie chciałbym mieć samych starych ludzi wokół)
  Sensowne połączenie komunikacyjne z Polską
  Fajne miasto, w którym można znaleźć ciekawe zajęcia poza pracą
  Duży rynek pracy, względnie odporny na nadchodzący kryzys
  Bez większych problemów z falą imigrantów i religią pokoju

  Co umiem (w domyśle - gdzie mógłbym pracować): programowanie (poziom junior, c++ i python) i właściwie większość rzeczy związanych z komputerem i #it . Dużo jestem w stanie się nauczyć do momentu wyjazdu, więc możecie podpowiedzieć, w jakim kierunku warto byłoby iść pod kątem danego kraju. Do tego mam kat. B i lubię jeździć autem. Do pracy fizycznej niestety średnio się nadaję.

  Moje dotychczasowe pomysły: Niemcy (spełniają praktycznie wszystkie warunki, ostatnio bardzo spodobał mi się Freiburg), Australia (trochę daleko od Polski), Austria (Wiedeń jest piękny, ale niestety drogi).

  Jako że podobnych wpisów widzę coraz więcej zapraszam do szerszej dyskusji, może jeszcze komuś się przyda. :)
  pokaż całość

 •  

  Cześć, może ktoś podsunie mi rozwiązanie mojego problemu.
  Od dłuższego czasu pracuję nad porównywarką kursów bukmacherskich. Aktualnie mam problem z ustaleniem, że Drużyna A u Bukmachera1 jest tą samą drużyną, co Drużyna A u Bukmachera2. Gdy nazwy są takie same nie ma problemu, ale często są różne - np. Legia, Legia Warszawa, L. Warszawa. Próbowałem wykorzystać różne algorytmy porównujące stringi, ale ich skuteczność nie była do końca satysfakcjonująca (np. 1FCK i FC Köln czy HSV i Hamburger SV miały bardzo małe podobieństwo według nich).
  Najlepiej, żeby pomysł był jak najmniej czasochłonny do realizacji. Co obecnie mi się nasuwa:
  - pobieranie tabel ligowych udostępnianych przez bukmacherów i porównywanie zespołów w nich (minusy: musiałbym napisać scrapowanie tych tabel, ciężko może być porównać puchary)
  - mam powiązanie mecz-liga, więc myślałem o tym, że gdy znajdzie jedno powiązanie pomiędzy takimi samymi nazwami uznać, że te ligi są tym samym i w ramach tej ligi porównywać nazwy zespołów (minus: wszystko zaburzają puchary, jak teraz chociażby Superpuchar Europy, który może mi się powiązać z ligą angielską)
  Dodatkowym problemem jest to, że niższe ligi są u jednych bukmacherów rozbijane, a u innych podawane jako jedno (np. 4 liga niemiecka).
  Z góry dziękuję za każdy komentarz, nawet luźna myśl może pomóc. :)
  #python #programowanie #naukaprogramowania
  pokaż całość

  •  

   @pitersi: Tak, ale są nazwy zespołów trzy, albo nawet czteroczłonowe i to zwiększa mi liczbę słowników. Sprawdzę to, ale zapewne podobnie działały algorytmy, które testowałem. Tak czy inaczej dzięki wielkie, bo to oznacza, że to nie ja mam jakieś braki, nie pozwalające mi wymyślić jakieś prostsze rozwiązanie, tylko problem jest ciężki do rozwiązania. :)

  •  

   @dylo: dodaj dodatkowe parametry czyli rodzaj sportu, date spotkania, czas meczu i potem algorytm, który sprawdza znaki w nazwie klubów.

   +: dylo
  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Czego warto uczyć się, żeby złapać pracę w #python? Z tego co widzę po ogłoszeniach, bardzo pożądane jest Django, do tego jakiś Javascript i PostgreSQL. Dobrze kombinuję? #naukaprogramowania

  •  

   @dylo: nie o to mi chodzi. Mam na myśli że nie ma co się uczyć wszystkiego co jest wymagane w ogłoszeniach, jeśli część dotyczy tego, czego nie chcesz robić. Jeśli chcesz iść w webdev to uczysz się Django, a Tensorflow olewasz bo Ci się nie przyda, jeśli chcesz iść w ML, to olewasz Django. A prawcodawcy wymagają i tego i tego, ale na dwóch różnych stanowiskach gdzie jedynym punktem wspólnym jest python.

  •  

   @CytrynowySorbet: Ja wiem o co Tobie chodzi, ale nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Może było one niezbyt dokładne, więc sprecyzuję - czego najczęściej wymagają pracodawcy od stażysty/juniora?

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dylo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)