Siła 4, Percepcja 5, Wytrzymałość 2, Charyzma 8, Inteligencja 6, Szczęście 1

 •  

  JG i WS ratują tę kolejkę. Przyznałbym obu drużynom po dodatkowym punkcie.

  #mecz

 •  

  Mirki muszę kupić telewizor na święta. 65cali do gier, netflixa i sportu. Kupię coś porządnego do 6000zl? Jestem zielony w temacie błagam o pomoc. #telewizory #telewizor #rtv

  +: zagu
 •  

  Tak sobie myślę, może dałoby radę zebrać kilkaset mireczków. Wybralibyśmy jakąś shitty walutę, każdy by się obkupił i zaczęlibyśmy pompować walutę to the moon. Spamowalibyśmy cały internet, wzrosłoby z 200%, zrealizowalibśmy zyski i nara xD CO WY NA TO WYKOPOWE WILKI?

  #bitcoin #kryptowaluty

 •  

  Odkąd zacząłem wyznawać filozofię "HODL" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie HODL i wszystko staje się prostsze.
  Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z dupy tak jak kiedyś.

  Nowe ATH? HODL
  Bitcoin leci na pysk? HODL
  Zhakowali giełdę? HODL
  Wyśmiała cię jakaś laska na imprezie? HODL
  Wszyscy inwestują w IOTA? HODL

  I od razu lżej i można się wziąć za siebie a nie płakać czy się wkurwiać.

  #bitcoin #heheszki
  pokaż całość

 •  

  Od 2 dni TVP Info i cały #tvpis wystawia Morawieckiemu taką piękną laurkę, że chyba faktycznie zostanie premierem. #polityka

 •  

  Sławomir Mentzen zebrał info jak to jest z tym podatkiem za krypto. Linki do wpisów:
  https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/1580607602000437
  https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/1581229525271578

  Niżej wrzucam treść

  "Ponieważ cena bitcoina bije kolejne rekordy, zbliżając się nieubłaganie do 10 000 dolarów, coraz większa liczba osób zaczyna zastanawiać się nad sprzedażą części swoich bitcoinów. Podstawowe pytanie jakie należy sobie wtedy zadać brzmi: jaki podatek dochodowy należy zapłacić oraz co zrobić, żeby ten podatek był jak najniższy?
  Internet po prostu zalany jest mnóstwem błędnych informacji oraz "dobrych rad" mających pomóc w niezapłaceniu podatku od sprzedaży bitcoinów. Ponieważ kryptowalutami interesuje się już od 4 lat oraz jestem doradcą podatkowym, postanowiłem sprostować niektóre błędne informacje. Najpierw jednak podstawy:
  1. Sprzedając bitcoiny musimy zapłacić podatek dochodowy od różnicy pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu. W zależności od wysokości dochodu, zapłacimy 18% lub 32% podatku.
  2. Jeżeli mamy zarejestrowaną działalność gospodarczą, możemy wybrać podatek liniowy i zapłacić 19% podatku.
  Nie powinno tu być żadnych wątpliwości. Musimy zapłacić podatek od zysku ze sprzedaży bitcoinów. W najlepszym wypadku podatek wyniesie nas 18% zysku. Niestety ta prosta zasada jest bardzo nieprzyjemna, dlatego wiele osób próbuje kombinować by podatku nie zapłacić. Pojawiło się w ten sposób wiele mitów, z których kilka najpopularniejszych omówię poniżej.
  Mit nr 1 - "Podatek dochodowy płaci się dopiero po wycofaniu pieniędzy z giełdy kryptowalut".
  Ten popularny kiedyś pogląd jest już na szczęście rzadko spotykany. Wpłacenie albo wypłacenie pieniędzy na giełdę nie jest w ogóle zdarzeniem podatkowym, nie ma więc żadnego znaczenia dla naszych rozliczeń ze skarbówką. Podatek trzeba zapłacić od dochodu ze sprzedaży bitcoinów, niezależnie od tego, czy wycofaliśmy zysk z giełdy.
  Mit nr 2 - "Można się rozliczać ze sprzedaży bitcoinów na ryczałcie 3%".
  Zostało wydanych kilka interpretacji podatkowych które potwierdzały tę możliwość. Problem jest taki, że były to interpretacje warunkowe. Jeżeli Urząd Statystyczny uzna, że sprzedaż bitcoinów jest " sprzedażą detaliczną towarów niekonsumpcyjnych, nieżywnościowych, gdzie indziej niesklasyfikowanych", to można rozliczać się 3% ryczałtem. Początkowo nawet GUS wydawał takie interpretacje, ale kiedy tylko nasi urzędnicy zorientowali się, że przypadkiem stworzyli w Polsce raj podatkowy (oraz miejsce idealne do prania pieniędzy), to oczywiście przestali takie interpretacje wydawać. Dlatego nie ma już co liczyć na możliwość sprzedaży bitcoinów i płacenia 3% podatku od ich wartości.
  Mit nr 3 - "Można za bitcoiny kupić towar lub usługę i nie zapłacić wtedy podatku".
  No nie można. Jeżeli kupujemy na bazarze ogórki za bitcoiny, to z punktu widzenia prawa podatkowego zawieramy transakcję barterową. To znaczy my sprzedajemy panu rolnikowi bitcoiny, a on nam sprzedaje ogórki. Od sprzedaży bitcoinów powinniśmy zapłacić podatek, a zakup ogórków nie jest oczywiście dla nas żadnym kosztem. Dlatego jeżeli płacimy za cokolwiek za pomocą bitcoinów, to urząd skarbowy traktuje to jako sprzedaż bitcoinów i domagać się będzie podatku. Co płynnie prowadzi nas do mitów 4 i 5.
  Mit nr 4 - "Można za bitcoiny kupić złoto, potrzymać je 6 miesięcy i sprzedać bez podatku".
  Pomysł jest sprytny. Opiera się na założeniu, że złoto jest rzeczą. A rzeczy, jeżeli nie prowadzi się działalności gospodarczej, można sprzedać po 6 miesiącach od zakupu bez podatku. Problemy są dwa. Pierwszy jest taki, że Ministerstwo Finansów nie jest do końca przekonane, że złoto jest rzeczą. Bez posiadania interpretacji indywidualnej, bałbym się sprzedaży złota inwestycyjnego bez podatku. Drugi problem jest znacznie poważniejszy. Zakup złota za bitcoiny jest opodatkowany tak samo jak zakup ogórków za bitcoiny. Czyli nie będziemy musieli zapłacić podatku od sprzedaży złota, ale od sprzedaży bitcoinów za złoto już tak.
  Mit nr 5 - "Nie trzeba płacić podatku od wymiany jednej kryptowaluty na drugą kryptowalutę".
  Jest to chyba najbardziej rozpowszechniony błędny pogląd. Jeżeli sprzedajemy BTC za ETH, to mamy do czynienia ze zwyczajnym barterem. Czyli sprzedażą BTC i zakupem ETH. Przychód stanowi dla nas wartość sprzedanych bitcoinów, a kosztem nie będzie wartość kupionych ethereum, tylko cena po jakiej sprzedawane bitcoiny kupiliśmy. Dokładnie tak samo jak ze złotem lub ogókami.
  Czy oznacza to, że nie da się legalnie pozbyć bitcoinów bez podatku? Oczywiście nie. Ale odpowiedzi jak to zrobić nie należy szukać w komentarzach w Internecie, tylko u dobrego doradcy podatkowego, który dokładnie całą transakcję zaplanuje i przeprowadzi. Ponieważ, jak już wiele razy pisałem, podatek dochodowy muszą płacić tylko ci, których nie stać na jego legalne omijanie. Ta zasada dotyczy również właścicieli bitcoinów.
  W razie czego, wiecie gdzie mnie znaleźć"

  "Ponieważ dla wielu osób płacenie podatku od wymiany jednej kryptowaluty na inną wydaje się nie być intuicyjne, posłużę się innym przykładem.
  Załóżmy, że otrzymałeś w spadku mieszkanie o wartości 200 000 zł. Ponieważ masz już inne mieszkanie w którym mieszkasz, postanawiasz te otrzymane wynajmować. Po roku orientujesz się, że ktoś komu wynająłeś mieszkanie wcale nie musi Ci płacić, a dzięki naszemu kochanemu państwu Ty nie możesz go z tego mieszkania po prostu wyrzucić. Gdy po kolejnych dwóch latach i utracie nerwów w związku z działaniem polskiego sądownictwa, udaje Ci się wreszcie pozbyć niechcianego lokatora, masz już dosyć wynajmowania mieszkania. Najchętniej byś je sprzedał, ale nie możesz, bo sprzedaż mieszkania w ciągu 5 lat od daty jego otrzymania powoduje konieczność zapłacenia podatku w wysokości 19% wartości mieszkania.
  Wpadasz na genialny pomysł. Przecież nie musisz sprzedawać mieszkania. Możesz je zamienić na domek letniskowy nad jeziorem. Znajdujesz nawet człowieka, który na taką zamianę się zgodzi.
  I w tym momencie nasze kochane państwo wkracza ponownie. Otóż zamiana mieszkań jest traktowana jako równoczesna sprzedaż oraz zakup nieruchomości. Czyli i tak trzeba zapłacić podatek w wysokości 19% wartości mieszkania, nawet jeżeli się je zamienia na domek letniskowy o identycznej wartości. Wymieniamy mieszkanie o wartości 200 000 zł na domek letniskowy o wartości 200 000 zł i musimy zapłacić od tej transakcji 38 000 zł podatku dochodowego. Są na to interpretacje podatkowe i sprawa ta nie budzi żadnych kontrowersji.
  To teraz pomyślmy.
  Zamiana mieszkania na domek letniskowy podatkowo oznacza sprzedaż mieszkania i konieczność zapłaty podatku.
  Zamiana bitcoina na złoto podatkowo oznacza sprzedaż bitcoina i konieczność zapłaty podatku.
  To jakim cudem zamiana bitcoina na ethereum nie miałaby oznaczać sprzedaży bitcoina i konieczności zapłaty podatku?"

  #kryptowaluty #btc #podatki
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dzerald

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.