Lubie jedzonko, dobre pićko i serdeczność ludzi. Pozdrawiam Schab

 •  

  Najbardziej w tym wegańskim czy tam wegetariańskim „mięsie” rozwala mnie to, że ceny tego są w cholerę wysokie w porównaniu do zwykłego mięsa, a przecież zwolennicy takiego odżywiania krzyczą, że produkcja kilograma prawdziwego mięsa jest x razy droższa od takiego wegetariańskiego xD Jak chce się przekonać do tego ludzi to najpierw muszą być konkurencyjni pod względem cenowym #weganizm #wegetarianizm pokaż całość

  •  

   @dzikischab: Ale weganizm nie wymaga kupowania tego "mięsa". Twój argument można sparafrazować do: "istnieje drogie wegańskie jedzenie". No pewnie, że istnieje - tak samo jak istnieje drogie niewegańskie jedzenie. Ale w samej swojej naturze weganizm nie wymaga kupowania drogiego jedzenia, większość warzyw i owoców jest tańsza niż mięso. (per kg/per kaloria).

   Poza tym, czytam rownież, że produkcja mięsa i nabiału w stanach jest znacznie dofinansowywana (przynajmniej w US, nie wiem jak w PL), a produkcja warzyw i owoców już nie [1]. Więc trzeba policzyć jaka powinna być prawdziwa cena sklepowa gdyby te dofinansowania cofnąć.

   [1] Źródło
   pokaż całość

  •  

   @dzikischab: Koszty produkcji, a koszty sprzedaży to dwie różne rzeczy. A ceny wegetariańskich gotowców w Polsce są tragicznie wysokie, bo i tak Janusze sobie ustawiają. W takiej Anglii mleko roślinne zazwyczaj kosztuje mniej niż krowie, w Polsce zaś wołają za 1l ok. 10 złotych. Tak czy siak nie zmienia to faktu, że wegetariańskie pożywienie jest tańsze w produkcji niż mięso.

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Cześć Wam.
  Mój brat trafił do instytutu psychiatrii(chyba szpital psychiatryczny) z tego powodu, że przy psychologu otwarcie mówił o swoich myślach samobójczych. Psycholog wezwał karetkę, tak tam trafił. Gdy już tam trafił to wpisał mnie w upoważnieniu do możliwości uzyskania jego stanu zdrowia. I teraz moje pytanie do Was. W jaki sposób mogę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o jego stanie zdrowia? Próbowałem przez telefon, ale mnie zbywają. Problem polega na tym, że jest kawał drogi ode mnie i mogę tam być dopiero jutro. Dodatkowo się boję, bo myślę, że zastraszyli go tam w szpitalu. Dziękuje Wam za pomoc pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika dzikischab

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)