O mnie w 300 znakach

 •  

  Miry, składałem reklamację w biurze podróży na ciulowy hotel podczas wakacji. Biuro reklamację uznało i jako rekompensatę proponują voucher 500pln na swoje usługi. Zaakceptować czy cisnąć ich o żywą gotówkę?
  #turystyka #prawo #reklamacja #pytaniedoeksperta

 •  

  Mirki z #transport znajomy spowodowal kolizje w niemczech, rozwalil drzwi w chlodni(towar do wywalenia,naczepa do naprawy),#januszebiznesu wyslal mu o to takie pisemko, zaznaczam ze kolega jezdzil u niego na zwyklej umowie jako #kierowcy , jest w ogole mozliwe sciagniecie z kierowcy takiej kwoty? #prawo

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1539366534832.44.52.png

 •  

  Mirki, chyba właśnie mnie oyebali na stacji na paliwo, tankował mi gościu z obsługi, moja różowa poszła zapłacić A ja grzebałem coś w aucie. Zwróciło moją uwagę że tankował i słyszałem że już "wybiło" więc było pełno, a typek za zaczął znowu tankować, ale stwierdziłem że może dolewa jeszcze trochę i olałem sprawę. Jak różowa wróciła do samochodu i pokazuje mi rachunek i pokazała mi rachunek na 240zł to myślę wtf, ile musiało podrożeć paliwo, patrzę a tam na paragonie 46 litrów. Najlepsze że w aucie jest zbiornik na 45l przy czym miałem jakieś 1/4 jeszcze, zawsze wchodziło ok 33l a teraz 46? Wróciłem się pogadać z tym gościem o co chodzi, zaczął gadać, że przecież chciałem pod sam kurek itp. wkurwilem się niesamowicie i poszedłem, bo nie chciałem robić #inba przy pełnej stacji ludzi. Teraz pytanie czy wrócić do obsługi i poprosić o nagranie z kamer (choć nie chce mi się wierzyć żeby gościu tankował gdzieś na lewo, tym bardziej że siedzialem w samochodzie) Czy po prostu pisać do #lotos ze skargą?
  #prawo #kiciochpyta #kradziez
  pokaż całość

  •  

   @Sytcoin: dość prawdopodobne, że miałeś jednak trochę mniej niż 1/4, a sam bak (jak się go "dopcha") pomieści trochę więcej niż pojemność z instrukcji. Aczkolwiek różnica 13 litrów jest co najmniej podejrzana, ale jeżeli byłoby to np. 5 litrów to spokojnie może się zdarzyć.

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Kurna ja ślepy jestem czy właściwości trzech wydziałów pokrywają się ze sobą w całosci?

  – XV Wydział Gospodarczy – sprawy gospodarcze z obszaru właściwości sądów rejonowych w Grodzisku Mazowieckim, Piasecznie, Pruszkowie, dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dla Warszawy-Woli w Warszawie, dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie i w Wołominie,
  – XVI Wydział Gospodarczy – sprawy gospodarcze z obszaru właściwości sądów rejonowych w Grodzisku Mazowieckim, Piasecznie,Pruszkowie, dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dla Warszawy-Woli w Warszawie, dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim,Otwocku, dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie i w Wołominie,
  – XVII Wydział Gospodarczy – sprawy gospodarcze z obszaru właściwości sądów rejonowych w Grodzisku Mazowieckim, Piasecznie,Pruszkowie, dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dla Warszawy-Woli w Warszawie, dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie i w Wołominie,”.

  #prawo
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  mirabele, murki, mam dylemat życiowy odnośnie ścieżki zawodowej.

  otóż jestem aplikantem radcowskim(1 rok), od studiów pracowałem w różnych kancelariach i działach prawnych, obecnie w komórce radców prawnych podmiotu publicznego -specjalnie nie kminie jakiego bo od razu zostanę rozszyfrowany xD- umowa kończy mi się w przyszłym tygodniu, mają mi ją teoretycznie przedłużać, ale w międzyczasie wyskoczyła mi opcja pracowania w korpo za 2-3 razy większą kasę.

  I tu sie zaczyna dylemat(prawdopodobnie wywołany jakimś moim syndromem sztokholmskim)- w obecnej pracy mam chujową atmosferę, pensja to super 1,5k na rękę, niepłatne nadgodziny i niejednokrotne wracanie do domu po północy bo ktoś spierdolił temat (jednostka dostała by po dupie gigantyczne kary i jako jedyni poczuwamy się do odpowiedzialności i jakiegoś dbania o dobro tego kurwidoła), mecenas będący moim patronem-tak popełniłem ten błąd i pracuje z patronem- traktuje mnie jak głupie gówno na każde zawołanie, mobbing w chuj i jak bym nagrał jakieś akcje i poszedł z tym do sądu wszelkie odszkodowania i zadośćuczynienia były by moje xD. Ogólnie masa minusów, ale jeden zajebiście duży plus- pracuję w miejscu o specyfice prawnej którą lubię i oporowo dużo się uczę.

  z drugiej strony korpo - już w jednym pracowałem- 2-3 razy większa pensja +premie, bez cudowania z wyjściami na zajęcia na apce, zakres obowiązków od a do z, a nie 'dzisiaj pan zrobi coś z prawa pracy, a jutro pan pisze pisma dot. specyfikacji budowlanej', ogółem nie za trudna, dobrze płatna praca. ale znając korpo i ich promocje średniactwa- praca która mnie raczej uwsteczni.

  W związku z czym obawiam się, że w przyszłości chcąc założyć własną kancelarię -co w sumie jest moim marzeniem- przez czas pracy w korpo po prostu stanę się chujowym, nieskutecznym pełnomocnikiem, dodatkowo włączyły mi się jakieś głupie sentymenty w związku z zostawieniem radców samych i świadomością że nie ogarną tego burdelu jacy fundują im pozostali pracownicy. Ale też wizja ciągłego stresu, liczenia każdej złotówki jest słaba. nie mówiąc już o założeniu rodziny przed 30 czy wyprowadzce z domu rodzinnego, na co obecnie po prostu mnie nie stać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  jak prawne mirki to widzą? co doradzają- bo wiem że są też osoby z prawem do wykonywania zawodu czy to adwokata czy radcy?

  #pytanie #pracbaza #prawo

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  pokaż całość

  źródło: ellel.org

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania po prawie, aplikacji i robieniu na swoim w kancy mowie tak:
   - lec do korpo.
   Osobiscie nie narzekam na siedzeniu na swoim ale majac wpis w CV o pracy w korpo w razie klopotow znow sie do korpo zalapiesz.
   Pracowalem w malych firemkach i wielkiej korpo na aplikacji i naprawde nie czuje sie by moja wiedza była z tego powodu mniejsza. Obecnie jak wspomniałem mam wlasna kancelarie i nie jest tak źle (ale to.sie jeszcze oplaca poza miastami wojewodzkimi czyli zwyczajnie w mniejszych miastach). pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  # 469 #pratchettnadzis

  Kiedy Kościół Omniański dowiedział się o Koomim, pokazywano go w każdym miasteczku kościelnego imperium, by zademonstrować zasadnicze błędy jego rozumowania.
  Miasteczek było sporo, więc musieli go pociąć na bardzo małe kawałki.

  Pomniejsze bóstwa

 •  

  Załóżmy, że mam auto, takiego gruza, który jest w złym stanie. Ma ważny PT i to nawet bez puszczania oka do diagnosty.
  Chce go sprzedać jako gruza i nie brać żadnej odpowiedzialności obojętnie czy komuś zatrze się silnik po 5 km, odpadnie koło w trakcie jazdy i będzie miał czołówkę, no po prostu to jest gruz, sprzedaje jako gruz i jak wyjedzie za brame to nie chce go nigdy więcej widzieć.

  Skoro okazuje się, że zapisy typu "kupujący zapoznał się ze stanem technicznym" itp. niczego mi, jako sprzedającemu, nie gwarantują to jak mam to rozegrać i co dopisać na umowie/fakturze sprzedając samochód:
  a) jeśli auto jest moje prywatne i sprzedaje na umowe K-S
  b) auto jest towarem handlowym (prowadzę komis)

  Nie ma tutaj żadnej próby oszustwa, kombinowania czy ukrywania niczego.

  #motoryzacja #samochody #prawo

  /cc @bigger
  pokaż całość

  •  

   @KeepCalm: to co pisał @Adams_GA: przy czym jak prowadzisz działalność (zwłaszcza w zakresie obrotu pojazdami) to w zasadzie nie wyłączysz rękojmi całkowicie + w umowie (lub na dodatkowym papierze, bo kupiec może chcieć sprzedać auto dalej i nie chce kolejnego kupującego zbytnio informować o problemach technicznych samochodu) zapis typu np.:
   sprzedawca nie gwarantuje sprawności technicznej pojazdu (najlepiej jeszcze wskazać jakieś ogólne usterki, które mogą o tym świadczyć), albo kupujący oświadcza, że został poinformowany o ... (i tu litania ewentualnych usterek) i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń.
   Jakby się pisało umowę to da się coś takiego ładnie wpleść.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Tak w ramach przypomnienia.

  W Polsce płaci się opłatę sądową w wysokości 5% wartości dochodzonego roszczenia. Ale maksymalnie 100.000,00 złotych. Czyli powyżej 2 milionów pozywasz za darmo. Dochodzi jeszcze wynagrodzenie dla pełnomocnika, rozliczne różnie w zależności od werdyktu, ale w tej sprawie nie więcej niż 25.000,00 złotych.

  Po co to piszę? A no po to, że skoro powyżej 2 milionów złotych pozywamy za darmo to w sumie możemy sobie pozywać o dowolną kwotę, i tak za to nie płacimy. A często pewnie uda się coś ugrać. Więc do wysokości roszczenia podchodziłbym z dużym dystansem.

  #sapkowski #wiedzmin #prawo
  pokaż całość

  +: lubie-sernik, HeadH +2 innych
 •  

  Właśnie opublikowano wyniki egzaminu wstępnego na aplikacje radcowską. Niestety zdałem i teraz będę musiał zostać jakimś bieda radcą prawnym ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dajcie parę plusów na pocieszenie #zebroplusy

  #chwalesie #niechwalesie #prawo #radcaprawny

  •  

   nie zamierzam, zajmuje się tylko prawem spółek i ogólnie prawem nowych technologii

   @Grezerr: każdy tak na początku mówi, a potem się okazuje, że prezes twojego głównego klienta ma siostrę co ma problem i bawisz się w jakieś podziały majątku i alimenty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   A tak bardziej serio to jakiekolwiek pisma związane z alimentami to wysyłałem chyba jeszcze na 1 roku aplikacji. Potem już nic poważnego w tym zakresie nie robiłem, ale i tak czasami ktoś wpadnie "z ulicy" do kancelarii się podpytać. pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika eaxene

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (7)