•  

  320196 - 23 - 18 = 320155

  Mam nadzieję, że to ostatnie wycieczki w śniegu. Wczoraj był taniec na lodzie i odmrożone stopy, dziś kąpiel w błocie i zamarznięta przerzutka. Wiosno, jedziesz z tematem!!!

  I przy okazji pękło mi 500km od początku roku :-)

  Statystyki:

  Dystans: 23 km
  Wertykalnie: 10m(↑0m/↓10m)
  Czas: ◷01:17:45
  Średnie tempo: 3:25 min/km
  Średnia prędkość: 17,55 km/h
  Kalorie: 635 kcal

  Dystans: 18 km
  Wertykalnie: 10.1m(↑0m/↓10.1m)
  Czas: ◷01:09:54
  Średnie tempo: 3:48 min/km
  Średnia prędkość: 15,79 km/h
  Kalorie: 513 kcal

  W tym tygodniu to już 41km!
  #rowerowyrownik
  pokaż całość

  źródło: APC_0082.jpg

 •  

  327562 - 50 = 327512

  2 imprezy urodzinowe jednego dnia - to nie mogło się dobrze skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wrzucam wczorajsze zdjęcie kota na drzewie #pokazkota

  Statystyki:

  Dystans: 50 km
  Wertykalnie: 120.7m(↑60.6m/↓60.1m)
  Czas: ◷02:17:58
  Średnie tempo: 2:46 min/km
  Średnia prędkość: 21,60 km/h
  Kalorie: 1389 kcal

  W tym tygodniu to już 156km!
  #rowerowyrownik
  pokaż całość

 •  

  331127 - 106 = 331021

  To było bardzo dobre :)

  Statystyki:

  Dystans: 106 km
  Wertykalnie: 1754m(↑887m/↓867m)
  Czas: ◷04:36:49
  Średnie tempo: 2:36 min/km
  Średnia prędkość: 23,05 km/h
  Kalorie: 3085 kcal

  W tym tygodniu to już 106km!
  #rowerowyrownik #100km pokaż całość

  źródło: APC_0074-2.jpg

 •  

  Mirki, mam pytanie do fanatyków malarstwa, mam obraz którego zdjęcia wrzucam poniżej, jakość żałosna ale nie wiem jak to sfotografować żeby było dobrze bo mocne światło odbija się od płótna a obraz sam w sobie jest bardzo ciemny

  Tutaj jeszcze kilka zdjęć podpisu którego za nic nie mogę rozczytać:
  https://i.imgur.com/7URNexd.jpg
  https://i.imgur.com/haohA62.jpg
  https://i.imgur.com/RDADJqW.jpg

  Pierwsza litera imienia to Z.
  Nazwisko zaczyna się na R - na żywo wygląda to jak coś w stylu "R*z**t***** - jest data, chyba 1911.
  Ktoś wie kto może być autorem tego wiekopomnego dzieła?

  #malarstwo #sztuka
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Dzisiaj przebiegłam 2,25km :)

  Chyba zaczynam lubić bieganie ( ಠ_ಠ)

  pokaż spoiler Nigdy, przenigdy nie lubiłam biegać , a teraz jest w pytę


  Może to przez waleczne skarpetki XD

  EDIT: przynajmniej wyszłam z piwnicy, łydy mam mocarne, wiem o tym, staram się z tym coś zrobić XD

  #bieganie #biegajzwykopem #ulanekurwy #byledolata #skarpetkiboners
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Kurnaaaaa.... kiedyś to były super kolorowe animowane bannery we Flash. Nie to co teraz jakieś html5 canvas co wyglądają lipnie - jak w latach 90 ;) Kilka moich starych bannerków na #behance

  https://www.behance.net/gallery/62962207/SWF-banners-animation

  #grafika #flash #animacja pokaż całość

  źródło: swf.jpg

 •  

  Jakiś czas temu użytkownik @Taco_Polaco popełnił świetny wpis. Zilustrował go fotografią Dorothe'y Lange. Zainspirowało mnie to do stworzenia wpisu na temat czym była amerykańska fotografia amerykańska początku XX w. w kontekście gospodarczym, politycznym oraz społecznym. Dodatkowo z okazji Dnia Kobiet krótka analiza fotografii Lange pt. Matka Tułaczka (pic. rel). Serdecznie zapraszam, zostawcie łapkę w górę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W skrócie, załamanie gospodarcze i społeczne terenów wiejskich, spowodowanych wielkim kryzysem doprowadziło do powstania w 1935 roku z polecenia Roosevelta Farm Security Administration (FSA) - swego rodzaju agencji rolniczej. Miała ona na celu organizację pomocy poszkodowanym nadzorując pożyczki, organizując obozy dla migrujących oraz wsparcie w przenoszeniu się rolnikom w miejsca, w których łatwiej było się utrzymać. Przy Farm Security Administration powstał dział historyczny, zajmujący się dokumentacją działalności organizacji. Jego dyrektorem został doradca ekonomiczny Roy Stryker, który miał decydujący wpływ na kształt i sposób fotografii tworzonych dla FSA. Za jego sprawą wytypowano 20 fotografów.

  Potrzeba dokumentacji konsekwencji recesji wśród ludności wiejskiej wynikała nie tyle z potrzeb artystycznych, co biurokratycznych. Fotografia została włączona w rolę propagandową. Zdjęcia pojawiały się w czasopismach, ulotkach, często w konfiguracji z zestawem przygotowanego wcześniej, manipulującego tekstu. Stryker wyznaczał miejsca, które fotografowie odwiedzali i mówił im jaki rodzaj tematu mają przedstawiać. Zdjęcia FSA sprawiały wrażenie bezstronnych, lecz w rzeczywistości miały narzuconą technikę - ukazywały biedę w sposób wyabstrahowany, z zakazem fotografowania ludzi szczęśliwych.

  Fotografowie FSA budowali obraz silnej tożsamości amerykańskiej. Dla wielu ludzi wielki kryzys oznaczał potrzebę powrotu do tradycyjnych wartości i prostszego sposobu życia. Nie skupiały się one raczej na technice, lecz prezentowały rolników jako podporę amerykańskiego społeczeństwa. Fotografowie często ukazywali kobiety w roli wzmacniającej tradycyjne poglądy na temat relacji pomiędzy płciami i stabilności rodzinnej, jako żony, matki podpory.

  Wśród osób zatrudnionych przez Strykera była wspomniana wcześniej Dorothea Lange, doświadczona fotografka dokumentująca wcześniej m.in. skutki kryzysu w San Francisco. Potrafiła ona przekazać opowieść w sposób symboliczny, tak cenny przy okazji roli propagandowej.

  ....

  Dorothe Lange - Matka Tułaczka, Nipomo, Kalifornia, 1936
  Fotografia będąca ikoną ilustrującą trudy życia podczas wielkiego kryzysu i prawdopodobnie najbardziej znana fotografia powstała w ramach projektu Farm Security Administration. Lange twierdziła, że spotkała kobietę przypadkiem i w zaledwie 10 minut stworzyła serię kilku zdjęć o wybitnym, dokumentalnym charakterze.

  Lange skupia się na pojedynczej osobie, ukazując ją jednak jako archetyp, nie jednostkę. Skutki wielkiego kryzysu przedstawia za pomocą tradycyjnego motywu macierzyństwa i rodziny. Kobietę uwiecznia jako Madonnę, symbol godności i cnoty w kulturze chrześcijańskiej, która niekoniecznie przedstawia wierzenia portretowanej Florence Owens Thompson. Decyzja Lange, by zignorować jej tożsamość czyni problematycznym przejrzysty status fotografii dokumentalnej i obraz wartości amerykańskich, które próbowała określić. Kontrowersje wzbudza również wyretuszowanie kciuka, który pojawia się w oryginanej odbitce w prawym dolnym rogu. Palec, wg autorki zaburzał jej kompozycyjny zamysł, był zbędnym elementem.

  Spójrzmy jednak na genialną stronę formalną fotografii. Lange odwróciła twarze dzieci, aby nie odwracały uwagi od wyrazu twarzy matki; tworzą one niejako ramę. Dłonie ułożone w geście zmartwienia, przy ustach jako symbol ciężkiej pracy i wytrwałości. W końcu brak kontekstu fotografii, która wzmacnia poczucie wykorzenienia, którego doznali farmerzy. Obraz nabiera cech uniwersalnych, budzących uczucie smutku i wyodrębnienia. Bez względu na uwarunkowania kulturowe każdy może się z nim utożsamić.

  Lata później Thompson wyraziła żal, że zdjęcie Lange utrwaliło jej wizerunek jako osoby ubogiej. W rzeczywistości podróżowała ona po Kalifonii poszukując pracy i angażując się w działalność na rzecz poprawy życia robotników.

  ….

  Mimo roli dokumentalistów, większość fotografów pracujących dla FSA zdołała wypracować indywidualny styl, jednocześnie zaspokajając potrzeby instytucji. Niektórzy z nich opierali się surowej kontroli tworząc fotografie będącymi czystym zapisem zdarzeń, nie propagandą. Na uwagę zasługują takie nazwiska jak Walker Evans, Jack Delano, Russell Lee, Marion Post Walcott, Arthur Rothstein. Ich dokumentalne podejście do fotografii wpłynęło na całe pokolenie fotografów prasowych.

  Bibliografia: Juliet Hacking, Historia Fotografii

  #sztuka #kultura #historiasztuki #historiajednejfotografii #fotografia #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

 •  

  336727 - 32 = 336695

  Ile jeszcze tego zimna???

  Statystyki:

  Dystans: 32 km
  Wertykalnie: 61.5m(↑31.4m/↓30.1m)
  Czas: ◷01:30:53
  Średnie tempo: 2:51 min/km
  Średnia prędkość: 20,97 km/h
  Kalorie: 873 kcal

  W tym tygodniu to już 32km!
  #rowerowyrownik

  źródło: IMG_4206.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika edicsson

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.