•  

  Rowerowe świry z #katowice ktoś dzisiaj chętny na rower? Tak w okolicach 16:30/17?
  #rowerowekatowice #ruszkatowice #rower

 •  

  456658 - 230 = 456428

  Jesienna trasa po Beskidach.

  Głównym celem było sprawdzenie dokąd sięga asfalt na Skrzyczne. Prawie dwa lata temu jechaliśmy tam z @byczys'em w naszą pierwszą wspólną trasę i w połowie podjazdu było tyle śniegu, że już się koła ślizgały.
  W sumie szału nie ma, ale na 825 mnpm można wjechać. Dróżka za to bardzo przyjemna, bo wyłączona z ruchu, więc tylko piesi turyści i rowerzyści.
  Później skierowałem się na Salmopol, gdzie klasyczny kofibrejk w karczmie, zjazd do Wisły, zdjęcie na zaporze, podjazd pod zameczek prezydencki i przez Istebną i Koniaków w kierunku Żywca.
  Bardzo podobała mi się droga przez Kamesznicę. Koniecznie muszę tam jeszcze pojechać z drugiej strony, bo ta końcowa ścianka wygląda na niezłą rzeźnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  W Żywcu McZestaw, bo już ciągnąłem na oparach. Przy okazji sprawdziłem lifehacka od @kolkohyt - kosze na śmieci przy maku otwierają klapę, jeśli naciśnie się nogą tę wajchę u dołu. Wykop bawi i uczy!
  A dalej już na spokojnie do domu. Przykro, gdy się pomyśli, że jeszcze niedawno o godz. 19 można było dokręcać 60 km, a teraz zimno, ciemno, ultralighty, lampki. Ech... A będzie tylko gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #mortalszosuje - mój tag

  #rowerowyrownik #szosa #wykopcanyonclub #100km #200km (nr 21)
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: skrzyczne.jpg

 •  

  #mrrobot #netflix #seriale

  Ktoś wie gdzie mogę obejrzeć 1 odc z polskimi napisami? Znalazłem na iitv ale nie wyświetla mi w openload napisów

 •  

  Mirki, potrzebuję pomocy. Sprzedałem coś na allegro, gość uszkodził towar i chce ode mnie pieniędzy za naprawę.

  Sprzedałem na allegro karabin do ASG (coś w stylu karabinu do paintballu) na licytacji. Gość odebrał ode mnie osobiście karabin, dał hajsy i w sumie wszystko spoko. Karabin przed sprzedażą był w serwisie, sporo części wymienione na nowe, z pewnością był sprawny bo sam strzelałem przed sprzedażą jeszcze około 100 kulek.

  Mijają 24 dni od sprzedaży i dostaję maila z prośbą o zwrot bo karabin jest uszkodzony. Mówię WTF, sprawdziłem ile czasu allegro daje na zwrot - 14. Odpisuje że nic nie zrobię bo przedmiot w chwili wydania był sprawny. Założył dyskusję na allegro gdzie opisał w sumie to samo co w mailu ale dokładniej. Odpisałem mu normalnie że karabin sprzedałem sprawny itd., wszystko zgodnie z prawdą a on dalej ma do mnie problem. Poniżej załącze dyskusję z allegro. Proszę o pomoc co mam robić żeby nie musieć mu płacić pieniędzy za to że on uszkodził swój karabin.

  Wołam #allegro #prawo #sprzedaz #airsoft #asg

  W ostatniej wiadomości gość pisze coś o nie sfinalizowaniu transakcji - już tłumaczę. W opisie napisałem że karabin jest wyposażony w pas nośny, jednak gdy gość nagle przyjechał do mnie po towar jeszcze nie miałem go uszykowanego i nie mogłem tego paska znaleźć. Dogadaliśmy się że mu dośle ten pasek pocztą. No i tu się przyznam do błędu bo zapomniałem o tym. Wartość takiego paska to około 10-20zł, gdzie karabin poszedł za nie całe 800.

  Dyskusja:

  Szanowna Pani,

  ponawiam prośbę o przyjęcie zwrotu towaru niezgodnego z opisem. 14 dni na odstąpienie od umowy jest, jeśli dobrze rozumiem, czasem kiedy można zwrócić towar bez podania powodu. Tutaj powód jest bardzo dobry. 29 września otrzymałem od serwisanta informacje co się nie zgadza z opisem.

  Replika ma 481 fps - nie jak podane w aukcji 510.
  Kosz silnika jest uszkodzony - nie byłem o tym poinformowany.
  Sam silnik 'ledwie zipie' cytując serwisanta. - nie byłem o tym poinformowany.
  Magazynek nie działa. - nie byłem o tym poinformowany.

  Wymiana kosza silnika, silnika oraz magazynka to kosz około 480zł. Koszt uszczelnienia repliki i/lub wymiany części do osiągnięcia 510fps jest trudny do policzenia.
  Proszę więc o obniżenie ceny chociaż o koszt części niezgadzających się z opisem, lub zgodzenie się na zwrot towaru. Będę zadowolony z obu opcji, chociaż tak jak prosiłem za pierwszym razem - zwrot jest milej widziany.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Adam Parmańczuk
  02.10.2017 13:58:42

  Szanowny Panie,

  Wygrał Pan licytację, przedmiot odebrał Pan osobiście ode mnie dnia 6 września. Karabin przekazywałem w pełni sprawny, został przed sprzedażą sprawdzony w serwisie.
  Allegro umożliwia zwrot towaru i odstąpienie od umowy gdy powiadomi się o tym sprzedającego w 14 dni od otrzymania towaru, z podaniem powodu.
  Wiadomość od Pana otrzymałem dopiero 24 dni po otrzymaniu przedmiotu, termin zwrotu już minął.
  Do tego karabin sprzedałem Panu jako osoba prywatna. Jeśli nadal nie jest Pan pewien czy może skorzystać z zwrotu, proszę przeczytać FAQ Allegro "Odstąpienie od umowy i zwrot towaru".
  Nie zamierzam dopłacać ani obniżać ceny - przedmiot w chwili wydania był sprawny.
  Przykro mi ale nie mogę nic zrobić.
  02.10.2017 15:41:53

  Szanowna Pani,
  idąc tym tropem mógłbym sprzedać cokolwiek z nieprawdziwym opisem, trzymać kciuki, żeby kupujący nie zdążył w 14 dni zwrócić towaru, a potem odesłać go z kwitkiem, mimo wprowadzenia w błąd.

  Jeśli chodzi o liczenie dni: może pomoże fakt, że nie sfinalizowaliśmy transakcji. Mieliśmy się co do przesłania pasa nośnego "dogadać", gdyż nie udało mi się go odebrać przy pierwszej próbie.

  Jeśli chodzi o regulamin, wolałbym, żeby Pracownik Allegro to rozwiązał, ale:

  "Czy mogę odstąpić od umowy tylko w przypadku nowych przedmiotów?
  Nie tylko. Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje Ci (jako konsumentowi) także w przypadku towarów używanych, powystawowych, poprezentacyjnych, przecenionych i objętych promocją."

  "Odstąpienie od umowy
  Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy."

  Jednak jestem przekonany, że nasz spór nie toczy się o odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, a o niezgodność towaru z opisem.

  W związku z tym uprzejmie ponawiam prośbę.
  Pozdrawiam serdecznie
  10.10.2017 02:53:34
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika emtei

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.