•  

  Znalazłam takiego biedaka. Co mam robić? Ledwo chodzi.

  #ptaki @moon_bluebird @aaadam91

  źródło: 1596790557492.jpg

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Ja już nie mogę... W poniedziałek przyjachała do mnie i do żony moja matka, która obraziła się na naszą córkę 6 lat że ta nie chciała się przytulić i dac się pocałować na przywitanie. Moja matka obrażona, moja żona była zła na mnie, że przy mojej matce nie wziąłem jej stony a wczoraj usłyszałem od mojej córki, że ona tej babci nie lubi bo jest dziwna... Piękny początek urlopu...

  Moja matka mieszka na drugim końcu Polski i widzimy się rzadko i córka no nie za bardzo jest do niej po prostu przyzwyczajona że tak powiem no i żona tez nie za bardzo ma kontakt z moją matką. Zaprosilismy ją żeby przyjechała do nas na małe wakacje. Co do naszej córki, to córka nie jest typem dziecka, które lubi się przytulać itp. O ile była mniejsza to jeszcze jako tako ale im była starsza tym większą niechęć miała do przytulania i jakiś buziaczków, i to nie tylko do jakiś cioć i wujków ale też i do nas. Może od czasu do czasu jakiś przytulasek, trochę częsciej do żony, ale to wszystko. No cóż, ten typ tak ma i nic się na to nie poradzi.
  Moja matka jest starej daty i nie wszytsko rozumie. Jak przyjechała to od razu chciała zobaczyć swoją wnuczkę a wnuczka ewidentnie babcię olała bo padło tylko "cześć babciu" i to jeszcze dzięki żonie bo powiedziała do córki żeby się pzywitała z babcią.
  Moja matka od razu ramiona szeroko i chciałą objąć córkę, córka od razu stanęła za żoną i powiedziała "ja nie chcę się przytulać" i moja matka od razu "no ale jak to nie chcesz się do babci przytulić?, nie chcesz babci dać buziaka?, babcia się stęskniła za tobą, babcia przywiozła ci prezent" - wtem do akcji wkroczyła moja żona i oznajmiła, że cóka nie lubi się przytulać i skoro nie chce tego robić to prosi moją matkę żeby na to nie nalegała.
  Moja matka znowi zaczęła gadać do córki "ale jak to nie chcesz się przytulić do babci?" itp. Nie powiem, zrobiło mi sie po prostu żal mojej matki bo tak rzadko widzi wnuczkę a tu jak już dochodzi do spotkania to córka nie chce się nawet przytulić, więc powiedziałem do córki, że moze tylko przytulenie bez całusków na co córka powiedziała nie, więc wyciągnąłem do niej rękę i mówie, ze może zrobi wyjątek dla babci a córka przyknęła nie! i lekko uderzyła mnie w dłoń... Na co od razu moja żona powiedziała, ze dlaczego ją zmuszam skoro dobrze wiem, że córka nie lubi się przytulać. Odpuściałem bo już wtedy atmosfera była dość napięta. Córka zabrała prezent i poszła do swojego pokoju.

  Nie minęła godzina i moja matka chce ze mną rozmawiać... Miała do mnie pretensje i zaczeła dosłownie naskakiwać na mnie, ze my dziecko wychowujemy na jakiegoś dzikusa, dosłownie tak powiedziała. I że wegług niej to chyba moja żona nastawiła córkę przeciwko niej bo kiedyś nasza córka zachowywała się wobec niej zupełnie inaczej. Nie pomogły tłumaczenia, że ona widzi wnuczkę bardzo rzadko i córka już od jakiegos czasu nie lubi być przytulaną. Nie, według mojej matki coś jest nie tak z rozwojem naszego dziecka i powinniśmy coś z tym zrobić.
  Następnie żona powiedziała mi, że ma do mnie lekki żal, że nie poparłem ją kiedy powiedziała mojej matce że córka nie lubi się przytulać a ta dalej nalegała na przytulenie córki a ja zamiast wziąć stronę żony i przede wszytskim córki to nacisłem na córkę żeby jednak przytuliła się z babcią. A wczoraj od córki to usłyszałem, ze ona tej babci nie lubi bo jest dziwna.

  W ogóle to teraz jest dziwna atmosfera bo moja matka siedzi prawie cały czas w swoim pokoju i dzisiaj już zdążyła mnie poinformować, ze ona zmierza w piątek wrócić do domu. Żona co prawda odzywa się do niej, ale moja matka odpowiada jakimiś tam pół słówkami. Normalnie oszaleć można. Chciałem żeby to był fajny czas a wyszło tak, ze panuje jakaś dziwnie napięta i grobowa atmosfera.

  #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zalesie #anonimowemirkowyznania

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5f21753d7b115fe4bd875e4f
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  [====================....................] 49% (115zł/235zł)
  Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania ale sprawa jest dość prosta: nikogo nie można zmuszać do przytulania się. Babci się zrobiło przykro i czujesz się winny ale jakby dziecku było przykro to już byloby ok 'bo to tylko dziecko'? Czyli standard, dziecko nie ma prawa wyrażać swoich uczuć bo liczy się tylko to że babcia tęskniła? Ziom nie tędy droga. Z babcią pogadaj że takie tu panują zasady i nikt nikogo na siłę nie będzie przytulał. Koniec i kropka. Jak nie zrozumie to znaczy że ona ma problem ze sobą. Serio żeby dorosła osoba się obrażała na małe dziecko o takie coś? Wytłumacz że mala potrzebuje czasu i już, jak babcia nie rozumie to trudno. A z córką porozmawiaj ze rozumiesz że się nie chce przytulać z obcą dla niej osoba. Może ma pomysł jak mogłaby się pobawić z babcią żeby ją lepiej poznać i się przyzwyczaić. Daj jej czas.
   Stanowcze podejście żony jak dla mnie na plus, tym bardziej że nie pisałeś że się awanturowała, była niemiła tylko po prostu wzięła stronę dziecka.

   A na koniec nie obwiniaj się o to ale też nie win za atmosferę dziecka. Mieliście dobre zamiary a jeśli ktoś nie potrafi uszanować regul panujących w danym domu i się o nie obraża będąc gościem to cóż- świadczy to tylko o nim. Może lepiej będzie żeby przed następnym spotkaniem babcia częściej dzwoniła do wnuczki, opowiadała trochę o sobie i uczestniczyła w życiu dziecka? Może wtedy córka sama będzie się chciała przytulić do babci na powitanie bo to nie będzie dla niej obca osoba tylko po prostu bliska jej babcia? A może teraz uda się wam znaleźć taką formę spędzania razem czasu żeby i córka i babcia były zadowolone? A jeśli nie no to trudno- miałeś dobre zamiary i to też się liczy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (81)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika erln

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)