Prowadzę bloga „Kraina Korzyści”, gdzie opisuję dużo ciekawych ofert i promocji bankowych. Zamieszczam również na nim zestawienie wartych uwagi kont bankowych. Trochę osób z Wykopu już z mojej analizy korzystało i byli zadowoleni, bo pomogła im w wyborze konta.

 •  

  https://www.e-pity.pl/ Korzystał ktoś z tego? Nie ukradną danych? (ಠ‸ಠ)
  #podatki #finanse

  •  

   @Siley: Teraz może być bezpieczny, ale kto da Ci gwarancję, że za jakiś czas nie będą mieć jakiegoś wycieku danych? Po co korzystać z zewnętrznych rozwiązań zamiast z tych ministerialnych?

   Jak nie chcesz korzystać z https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ bo wolisz sam wypełnić PIT, to możesz go samemu wypełnić w rządowej aplikacji e-deklaracje i wydrukować lub wysłać przez internet.

   To co wrzucił @Melioratywny_ nie powinno Cię odstraszać do skorzystania z ministerialnych rozwiązań, bo czy z nich skorzystasz czy nie, to Twoje dane i tak tam są. Jeżeli ktoś będzie znał Twoje dane do logowania to się tam zaloguje nawet wtedy, gdy Ty z tego rozwiązania nigdy nie skorzystasz.
   pokaż całość

   +: Siley
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Hej, rozliczałem przed chwilą PIT elektronicznie i wyszło mi 500zl nadpłaty, czy możliwa jest taka ilość czy zrobiłem jakiś błąd.

  #finanse #pieniadze #pity

  •  

   @DomaC: Jeżeli u pracodawcy nie złożyłeś PIT-2 (robi się to najczęściej od razu przy podpisywaniu umowy) i w związku z tym pracodawca nie mógł naliczać się ulgi podatkowej, to co miesiąc potrącał Ci z wynagrodzenia i przekazywał do US zbyt dużą zaliczkę na podatek (bez uwzględnienia kwoty wolnej od podatku). W związku z tym US dostał od Ciebie w ciągu roku zbyt dużą zaliczkę i powstała nadpłata podatku, którą teraz muszą Ci zwrócić. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Witam, mam pytanie, jak się otrzyma zwrot podatku w sensie kasa już bedzie na koncie to jest jakies potwierdzenie tego, że oni wyslałi hajs czy cos? #kiciochpyta #finanse #podatki

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Jestem pełnomocnikiem mojego brata, który nie mieszka w Polsce, pracuje i żyje legalnie w innym kraju za oceanem i dostałem zadanie do wykonania. (trochę się tego obawiam stąd ten wpis). Chodzi o przekazanie sporej sumy gotówki (powyżej 100k zł) innej osobie, bez umowy po prostu mam przekazać te pieniądze i męczy mnie myśl, że mogę mieć przez to problemy. Pieniądze są legalne i przelewane z zagranicznego konta brata i przewalutowane na jego koncie w Polsce.
  Czy można sobie z banku pobrać taką kwotę i bez problemów związanych z urzędem skarbowym czy co gorsza problemów z prawem przekazać innej osobie?
  Nie chce mieć żadnych problemów z tym związanych. Dodatkowo na początku roku już raz pobierałem w jego imieniu pieniądze w celu kupna ziemi budowlanej.
  #bank #bankowosc #kiciochpyta

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

 •  

  #podatki #finanse

  Hej! Mam nadzieje że pytanie nie jest głupie (jestem jeszcze młody xD). Czy da się jakoś sprawdzić online historię moich przekazanych podatków 1%? Chciałem coś sprawdzić a nigdzie nie mogę tego znaleźć. Rozliczała mnie ciotka która jest księgową - na razie nie chce mi się do niej odzywać, stąd pytanie do Was. Ktoś coś?

  •  

   jest dostep do pit przez portal podatkowy, ten gdzie sie rozliczasz.. ale musisz znac te dane logowania.. mail i jakis tam kod.

   @gravelet: Nie ma tam dostępnych PIT-ów z poprzednich lat. Do logowania żaden mail nie jest potrzebny. Trzeba użyć albo profilu zalogowanego albo danych z obecnego PIT-11 i zeszłorocznego PIT-36 lub PIT-37.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Ktoś miał taką sytuację, że na stronie podatki.gov.pl w składkach na ubezpieczenia zdrowotne miał wpisane 0,00 a w pit-11 normalną kwotę ? Czy trzeba to uzupełniać na stronie do kwoty składek ubezpieczeń zdrowotnych? Reszta liczb (kwot) na stronie i w picie się zgadza.
  #pit #epit #finanse #podatki #pytanie #pytaniedoeksperta pokaż całość

  +: Increev
  •  

   @Bartout624: W PIT-11 jest wpisana kwota składek zdrowotnych, które pomniejsza podatek dochodowy i które pracodawca naliczał przez cały rok. Składki zdrowotne można odliczać od podatku i ten sposób go zmniejszać.

   Przy rozliczeniu rocznym w PIT-37 w pozycji 107. można tyle maksymalnie wpisać składki zdrowotnej, ile jest w PITach-11 od pracodawców. Nie można tam jednak wpisać więcej niż suma kwot z pozycji 105. i 106. Jeżeli ta suma będzie wynosić 0, czyli należny podatek wynosi 0 zł już przed uwzględnieniem składek zdrowotnych. Po prostu już nie ma co tu od niego odejmować. W takim przypadku w pozycji 107. wpisuje się 0 zł.

   Zacytuję jeszcze opis tej pozycji widniejący tuż obok: "Suma odliczanych kwot nie może przekroczyć sumy kwot z poz. 105 i 106."
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Ej mirki może mi mama dać 300k na mieskanie czy trzeba wtedy płacić podatek od darowizny? #mieszkanie #prawo #finanse

  +: Increev
 •  

  Cześć!
  Mówi się że edukacja klienta jest najtrudniejsza - i ja się z tym w 100% zgadzam. Szczególnie w temacie #kredyt #kredythipoteczny #finanse #bank - są to rzeczy których jeśli nie nauczyli nas rodzice, to nie nauczy nas tego szkoła, a jedynie nasze doświadczenie - niestety często są to smutne i złe doświadczenia.

  Powiem wam czego unikać, jak się przestrzec, jak nie wpaść w spirale zadłużenia. Bo ostatnimi czasy jako doradca kredytowy 70% klientów jakich obsługuje to Ci którzy nabrali sobie chwilówek, oraz pozabankówek i mają mega problemy ze spłatą, bo nagle muszą mieć 10-20-30 tys na spłate na już.

  Podstawowe rzeczy które musicie wiedzieć:

  - Kredyty trzeba spłacać! Brzmi banalnie, ale patrząc na zachowaniu wielu osób mam wrażenie że o tym zapominacie - fajnie się bierze kredyt na nowego iphone, wakacje, laptopa, czy samochód - ale potem przez 2-5-10 lat musicie to spłacać

  - Nie kupuj rzeczy na które Cię nie stać - jeśli zarabiasz 2500 i nie masz możliwości kupienia za gotówkę telefonu za 4 tys - lepiej przemyśleć 5 razy zanim się weźmie coś na raty - niby kwota 100 czy 200zł miesięcznie to małe kwoty, ale w momencie kiedy się o tym zapomni, straci prace, nagle zepsuje się auto czy się zachowuje, lub cokolwiek - te 100 czy 200zł zostaną wydane na konsumpcje nie na raty kredytu. A lepiej sobie odłożyć kasę którą w razie czego możesz wydać na inne rzeczy, niż wpakować się w raty i miec zobowiązanie.

  - Jeśli nabrałeś 2-3-4 chwilówki bo miałeś problem z pracą, okres przejściowy, niespodziewane wydatki - od razu szukaj pomocy w konsolidacji tego - nie czekaj aż miną te 30 czy 60 dni i nagle firma pożyczkowa wymaga od Ciebie 3 czy 5 tys na już - bo wtedy często jest już za późno aby się tego pozbyć za pomocą kredytu bankowego - szczególnie jeśli przeciągniesz strunę i bedziesz nie spłacać tego 2 czy 3 miesiące po terminie

  - Jeśli straciłeś płynność finansową i boisz się że będa problemy ze spłatą - działaj od razu! Od razu idź do doradcy i szukaj pomocy. Jeśli liczysz że "jakoś to będzie" - najcześciej wcale nie będzie. Nie zapłacisz 2-3-4 rat z rzędu i możesz zapomnieć w najbliższym czasie o jakiejkolwiek konsolidacji czy kredycie bankowym. Także jeśli czujesz problem - reaguj

  - Nie chodź sam po bankach i nie składaj wniosków kredytowych - ilośc zapytań ma ogromne znaczenie. Jeśli przejdziesz się sam po 5 bankach i złożysz 5 wniosków - już jest to dużo. A każdy bank ma wymagania i inaczej patrzy na klienta - w jednym bez historii kredytowej dostaniesz kredyt, w drugim nie. W jednym jeśli masz 8 kredytów już - dostaniesz kredyt, w innym nie. Takich przykłady jest cała masa. Korzystaj z pomocy doradcy - zawsze lepiej na tym wyjdziesz

  - I na boga - czytaj umowę kredytową! Pytaj, wnikaj, podważaj wszystko. Doradca w banku będzie chciał Ci sprzedać droższa ofertę bo ma z tego kasę. Dowali Ci ubezpieczenie które jest drogie - bo ma z tego kasę. Zawsze weź kalkulator i pomnóż wysokość raty x ilość rat

  Pewnie takich rat jest jeszcze całe mnóstwo - może ktoś chciałby się jeszcze podzielić swoimi doświadczeniami - proszę bardzo. Jeśli uważasz że pisze głupoty, lub się z tym nie zgadzasz - też wal śmiało :) Podyskutujemy.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika eshabe

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (7)