•  

  Ciekawostki z rynku nieruchomościowego i kredytowego. Bez teoretyzowania, tylko z autopsji.
  Bo poza udzielaniem się na tagu #gielda działam głównie w pośrednictwie kredytowym i mam też spółkę deweloperską (nieźle, co?).
  W bankach trwa nadal żałoba, nowej produkcji mało. Przygnębienie to za małe słowo by opisać ich stan.
  Sam jadę na refinansowaniu innych kredytów i na firmówkach. Nowych tematów budowlanych jak na lekarstwo, zakupy jakieś czasem się trafiają. O tym co się dzieje w bankach niech świadczy fakt, że Millennium potrafi decyzję wydać w 42 minuty, a rok temu wydawali w 27 dni roboczych.
  Zdolności kredytowe tragiczne. Nawet zamożniejsi klienci (klasa średnia) są już poważnie przejęci wysokością rat.
  Niektórzy pośrednicy kredytowi z krótkim stażem i tacy co sami przesadzili z zakredytowaniem szukają nowej roboty., bo przecież z czegoś trzeba żyć, a ten model pracy polega na samozatrudnieniu.

  W budowlance jest w wielu zakresach taniej. Np obecnie elewację można zrobić na kosztorysach z początku tamtego roku i jeszcze zostaje na kebaba (Katowice i okolice). Firmy budowlane o słabszej reputacji mają już problem z robotami. (Typowe "paproki" pierwsze odpadną z rynku).
  Klientów pytających o domy jest znacznie mniej, w zasadzie "jak na lekarstwo" i głównie gotówkowi, lub z niewielkim posiłkiem kredytu.
  Dzwoniła dziś do mnie jakaś przedstawicielka z portalu nieruchomościowego pytać czy nie chcę zamieścić ogłoszenia i tak od słowa do słowa mówiła, że dużo ludzi się wstrzymuje. Budowy mniejszych deweloperów też odkładane "ad calendas graecas".
  Jeśli to jest krajobraz przedrecesyjny, to proszę sobie wyobrazić jak będzie wyglądała recesja w pełni.
  Kolega mickpl proszony jest o nieodpisywanie, bo mnie zablokował bajarz.
  #nieruchomosci #kredythipoteczny #gielda #finanse
  pokaż całość

 •  

  W jaki sposób obecnie można dostać decyzję odmowną banku? Złapałem się na patologii, gdzie bank chce mi przyznać kredyt, ale o 150k pomniejszony od wnioskowanej kwoty. Nie wyczaruję magicznie takiej kwoty, więc potrzebuję jednoznacznie odmownej decyzji, aby móc wycofać zaliczkę od dewelopera. #kredythipoteczny #banki #finanse

  •  

   @Issac: już to zrobiłem i bank nie zamierza wydać decyzji odmownej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest to decyzja pozytywna z pomniejszoną kwotą - stąd szukam doświadczenia kogoś kto znalazł się w identycznej sytuacji

  •  

   @Issac: W czasie długiej analizy banku zdolność spadła właśnie o te 150k. Myślałem by złożyć wniosek do innego banku (i w czasie analizy też spadnie zdolność przez decyzje RPP), ale pewnie skończę w tej samej sytuacji zamiast odmowy

   +: Issac
  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika eth7

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)