•  

  #oswiadczenie #takaprawda #nosaczsundajski #bekazpodludzi

  Ale z dzisiejszych gorących wali cebulą.
  Jakiś mirek dodał wpis, że ,,pieniądze szczęścia nie dają” to głupie powiedzenie i zebrał ponad 1800 plusów.
  Tymczasem jest wiele przykładów potwierdzających, że pieniądze nie gwarantują szczęścia. Ludzie bogaci również mają problemy, nie każda majętna osoba jest zdrowa, dożywa 90 lat, nie zapada na depresję i żyje w szczęśliwym związku.
  Jasne, posiadanie pieniędzy wiele rzeczy ułatwia, ale kwestionując trafność tego powiedzenia sugerujecie, że problemy to może mieć tylko Polak robiący u Janusza, a ktoś bogatszy to co najwyżej martwi się wyborem nowego samochodu pod kolor garnituru.
  Taki wasz obraz:
  pokaż całość

  źródło: nosacz.jpg

  •  

   @smoczewski: @PanKarolKnuropatwa: czasami depresja wynika z charakteru, który umożliwił zdobycie świetnej pracy czyli dorobienie się. Ludzie obrotni może są wydajniejsi i zdolni do ogarnięcia większych przedsięwzięć ale za kosztuje ich to więcej stresu niż nas spokojnych robiących za 2000 netto. Szybciej chorują, słabną, popadają w załamanie a w konsekwencji w depresję a z depresji już nie można się wyleczyć. Chwilowe uczucie podobne do depresji odczuwamy jak ktoś wany nam umrze ale z czasem to przechodzi. A depresja trwa do końca życia i często kończy się samobójstwem.

   To w skrócie okiem janusza psychologii.
   pokaż całość

  •  

   @jezus_cameltoe: Posłużyłem się zbyt skrajnym przykładem. Oczywiście też masz rację, chociaż w tej grupie "nas spokojnych" również może depresja wystąpić, bo ograniczenia finansowe mogą u niektórych osób prowadzić do frustracji i załamania jeśli np. zachoruje ktoś nam bliski i nie mamy środków na leczenie, albo jesteśmy w sytuacji gdzie ta większa kasa byłaby potrzebna. Tak naprawdę depresja może dotyczyć każdej osoby niezależnie od zarobków czy motywacji życiowych. Pozdrawiam pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika falden

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)