•  

  @likk: Nie będzie już piesków z rana? Jak żyć przyjacielu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  +: likk, Cronox
 •  

  @realbs

  Zawołajmy się na mirko drugiego września i po prostu ja przyznam Tobie rację lub ty mi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Chyba jednak nie musimy czekać do drugiego września.

  #united

 •  

  #pracbaza #embedded #mikrokontrolery #avr #arm
  Niedługo kończę studia(automatyka i robotyka), po ich skończeniu planuje szukać jako programista systemów wbudowanych.
  Na chwilę obecną znam dość dobrze C, może nawet trochę bardziej niż dość dobrze, programowałem sporo mikrkontrolery avr, głównie różne projekty na studia, jestem na specjalizacji systemy mikroprocesorowe, więc trochę tego było, kiedyś zbudowałem prostego linefollowera, uczę się powoli programować stmy, znam też VHDL.
  Chciałem spytać osoby pracujące w embedded, jak wyglądała wasza pierwsza praca, co wymagał od was pracodawca, na co zwracał uwagę, zatrudniając osobę bez doświadczenia? Jakich zarobków można się spodziewać na starcie, oraz jakie jest zapotrzebowanie w Polsce na takie osoby obecnie?
  pokaż całość

  •  

   Nie chciałbym się przebranżawiać, nie próbując nawet szukać pracy w zawodzie, no chyba, że rzeczywiście przez niskie zapotrzebowanie będą z tym problemy.

   @fransua: No i bardzo dobrze myślisz :) Nie słuchaj @Blitzkrung programistów Javowych jest na pęczki a dobrego programistę embeded, który pisze wydajny i stabilny kod w C jest trudno znaleźć. Rynek embeded jest na pewno mniejszy niż Javy czy andro-apek ale na pewno bardzo ciekawy i perspektywiczny.

   Moje rady:
   - idz na jakieś wakacyjne praktyki, część etatu, stażystę, etc... zobaczysz czego Ci brakuje i zdążysz nadrobić w trakcie studiów,
   - naucz się C++/Javy, jakiś język obiektowy warto znać (Java przyda się w Androidzie, C# odpuść bo to nie Twój profil),
   - naucz się pythona albo jakiegoś innego języka skryptowego, przydaje się, czasami jako klej do łączenia na szybko fragmentów większego systemu, budowania testów, etc...,
   - musisz ogarniać podstawy elektroniki i nie bać się lutownicy,
   - ucz się NUMERKÓW !!!, jak w przyszłości chcesz projektować a nie tylko klepać kod według czyjegoś projektu to MUSISZ mieć dobre rozeznanie w algorytmach numerycznych i DSP: podstawy sterowania, filtr kalmana, różniczkowanie/całkowanie, interpolacja, ekstrapolacja, filtry FIR/IIR, filtry adaptacyjne, transformaty (FFT), etc...
   - edit: ucz się narzędzi i technik: git, Linux, design patterns, unittest, etc... czytaj i przeglądaj cudzy kod, szukaj tam inspiracji i dobrych wzorców, ucz się na błędach cudzych nie swoich ;)

   W Krakowie jest Delphi - fajne miejsce na start. Mają ciągły nabór na programistów, niezłe programy praktyk, robią dużo w embeded. Konkurencja dla Delphi otwiera się gdzieś na Śląsku albo w okolicach Częstochowy. W automoto jest sporo embeded.

   Prawdopodobnie jest sporo pracy (np. jako freelancer) na rynku zabawek, gadżetów, etc...

   W AGD jako freelancer nie popracujesz, mają własnych developerów a nie wiem czy w PL jest jakiś duży producent z działem R&D - warto sprawdzić.

   Ale według mnie największy rynek będzie w IoT. Celuj w ten segment :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika fransua

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.