•  

  #abcdetailingu Lekcja dwunasta: Niewidzialna wycieraczka

  Po co nam niewidzialna wycieraczka? Przede wszystkim poprawia komfort i widoczność podczas jazdy. Tworzy warstwę hydrofobową na powierzchni szyby, woda zbija się w większe krople a pod wpływem ciągu powietrza jest usuwana z szyby bez użycia wycieraczek. Komu jest potrzebna? Jeżeli jeździmy z prędkością powyżej 50 km/h może okazać nam się przydatna. Czemu akurat 50 km/h? To granica aktywacji większości tego typu preparatów więc jeśli nie ruszamy się z terenu zabudowanego nie ma sensu nakładać NW i wydawać pieniędzy. W internecie można znaleźć opinie, że po nałożeniu NW normalne wycieraczki zaczynają skrzypieć. Osobiście korzystałem z 5 lub 6 tego typu preparatów i zdarzyło się to raz. Rozwiązaniem okazało się wymiana starych, zużytych piór wycieraczek na nowe.

  Ok przejdźmy do samej aplikacji a właściwie do przygotowania szyby pod aplikację. Prep w sumie jest najważniejszym etapem pracy. Jego celem jest usunięcie wszystkich osadów mineralnych z powierzchni szyby. Jak to zrobić? Będzie nam potrzebny płyn do szyb, mikrofibry, produkt typu glass polish, alkohol IPA w butelce z atomizerem, nitrylowe rękawiczki opcjonalnie glinka, lubrykant do glinki (woda z szamponem), maszyna polerska (może być DA, nie tylko rotacja) i twardy pad polerski. Jak poznać czy mam zakamienioną szybę? Wystarczy obficie zlać ją wodą. Na powierzchni powinna tworzyć się tafla wody, jeśli woda spływa i tafla się gdzieniegdzie rozrywa oznacza to, że mamy zakamienioną szybę. Zaczynamy.
  W pierwszej kolejności myjemy najdokładniej jak się da szybę za pomocą płynu i mikrofibry. Jeśli już to zrobiliśmy pojawia się wariant opcjonalny - glinkowanie szyby. Przy jakimś szczurze warto się o niego pokusić, przy bieżącej pielęgnacji to strata czasu. Jeśli podjęliśmy się tego zadania spryskujemy szybę lubrykantem i oczyszczamy za pomocą glinki. Po tym procesie warto usunąć resztki lubrykantu poprzez mycie szyby płynem. Teraz najważniejszy etap czyli polerowanie szyby. Do tego celu używamy produktów typu glass polish - lekki past ściernych do szkła. Usuną one jedynie osad wapienny z szyb, nie są to środki przeznaczone do "cięcia" rys na szybach. Możemy robić to ręcznie lub maszynowo. Do ręcznego polerowania możemy użyć padów polerskich ręcznych, filcowego pada polerskiego lub aplikatorów dołączonych do produktów. W przypadku pracy maszynowej potrzebujemy maszyny polerskiej, może to być rotacja ale dual action też się nada. Na talerz nakładamy twardy pad polerski (ja używam niebieskiej gąbki NAT). Niezależnie od wybranej metody nakładamy środek na aplikator i raz przy razie polerujemy szybę do czasu wypracowania środka. Gdy skończymy pracę na całej powierzchni pozostałości pasty wymywamy alkoholem IPA. Warto także szybę wypłukać woda pod ciśnieniem z bliskiej odległości - usuniemy drobinki pasty, które osadziły się w mikrorysach na szybie. Przy okazji możemy zobaczyć czy tafla ciągle się rozrywa. Jeśli tak należy powtórzyć etap polerowania. Jeśli tafla jest jednolita oznacza to, że pozbyliśmy się osadów mineralnych z szyby i możemy przejść do aplikacji niewidzialnej wycieraczki. Tu produkty różnią się od siebie metoda nakładania na tyle, że polecę kilka środków i na ich przykładach opiszę proces aplikacji.

  Na filmie Shiny Garage Drop Off, która leży od 4-5 miesięcy na szybie.

  #detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   Ja czyszcze szyby pianką i nakładam potem 2 warstwy niewidzialnej wycieraczki na wszystkie szyby w aucie. Na pewno twoim sposobem efekt byłby lepszy, ale mi taki uproszczony sposób wystarcza, najważniejsze żeby dlugo polerować do momentu aż czujemy pod mikrofibrą ze szyba jest już bardzo śliska. Moim zdaniem nawet w niższych prędkościach jest duża różnica, woda tworzy na szybie malutkie kropelki zamiast dużych rozprysków i widoczność jest lepsza, to samo na bocznych szybach. pokaż całość

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Ktoś mądry powie mi jak to jest? Bo ja już nie wiem xd
  Załóżmy - zarabiam 3,5k brutto na zleceniu (poniżej 26r.ż), to dostaję tyle samo na rękę (ale nie mam płatnych urlopów etc). A jeżeli ta sama kasa, ale na UOP, to mniej więcej ile mi zabierają? Jeżeli jestem poniżej 26r.ż. to mniej płacę podatku?
  #praca #pracbaza #ekonomia xd

  •  

   Rozumiem że jesteś studentem, dzięki temu na umowie nie musisz opłacać składek zdrowotnych, emerytalnych. Na umowie o pracę wszyscy płacą składki niezależnie od wieku, poniżej 26 roku życia nie płacisz tylko podatku dochodowego. Przed zmianami które szykuje nam pis od podatku odlicza sie częściowo składkę zdrowotną, dlatego różnica która Ci wyszła z kalkulatora (200zl) jest mniejsza niz wychodzi na logike z pierwszego progu podatku dochodowego (19%) pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Ludzie, co kupić do 1500? Może być używka, może być nówka cokolwiek.

  Celowałem w 1070 ale już są po 1800 O_o

  Poza tym to stare karty bez gwarancji które mogą się rozpaść i zostanę z niczym.
  Poradź coś mirku!

  #gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd pokaż całość

  •  

   też jestem w patowej sytuacji, rok temu kupiłem monitor 3440x2560 i w takiej rozdziałce moje 1060 6GB pociągnie już maks forze horizon 4, AC Valhalla mam kupione i nie zagrałem ani razu bo na minimalnych wygląda jak gra z 2005 roku. Poniżej 3070 wszystko jest za słabe, a 4 koła dać to chyba pejsy by mi spłonęły. Powoli się skłaniam ku Xbox series X, albo bardziej prawdopodobne Oculus Quest 2, pieprzyć te karty graficzne

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Jak spożytkować około 1,5 kg #jalapeno? Mam już w słoikach w occie. Bardziej wolałbym wysuszyć w suszarce i schować. Tylko czy suszyć w całości czy też pokroić i odrzucać środek z nasionami?
  #papryczki #pytanie #ostrezarcie

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika freepoint

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)