•  

  Oglądając #dark od jakiegoś czasu byłem wręcz pewien że aktor grający Ulricha Nielsena, grał też w Hanibbalu czy choćby w gwiezdnych wojnach. Gdy zacząłem dzisiaj 3 sezon z ciekawości spojrzałem na listę aktorów na filmweb i ku mojemu zdziwieniu Ci aktorzy są strasznie do siebie podobni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #netflix #seriale

  źródło: scontent-lga3-1.cdninstagram.com

 •  

  Mam mały problem. Kupiłem nowego #surface 7 pro. Po aktualizacji windowsa przestaje działać dotyk ( aktualizuje się sterownik dotyku) i dalej nie rusza. Próba reinstalacji windows, odinstalowania sterownik nic nie daje. 4 tysiące na sprzęt i kurwa takie cyry. Czytałem że wile osób ma taki sam problem
  #windows #informatyka #komputery #laptopy pokaż całość

 •  

  Zaczynam dzisiaj nowy etap w życiu.

  Od ponad 10 lat zajmowałem się copywritingiem, ale coś we mnie pękło - nie wiem, może się wypaliłem - i kompletnie odechciało mi się zarabiać na pisaniu. Za coś jednak żyć trzeba, więc postanowiłem się przebranżowić.

  Po 6 miesiącach urlopu zacząłem szukać ofert pracy, które odpowiadałyby mi zarówno pod względem zarobków, jak i obowiązków. Zupełnie się tego nie spodziewałem, ale trafiłem... do lombardu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nie mam żadnego doświadczenia, a moim głównym atutem w tej branży jest, chyba, dość dobra orientacja w świecie technologii. Myślę, że dość sprawnie potrafię wycenić dany sprzęt i sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku - mój pracodawca, po dość ciekawym teście, stwierdził, że nadaję się idealnie.

  Szukając informacji, które przydadzą mi się na nowej drodze życia, trafiłem na tag #perelkilombardu z ponad 500 subami. Przyszło mi na myśl, że być może Wy, Mircy, w dalszym ciągu bylibyście zainteresowani historiami z drugiej strony baryk... lady. Tag jest już, niestety, nieaktywny, ale kusi, aby utworzyć własny. Z pewnością czeka mnie wiele ciekawych sytuacji, które będą dla mnie tak samo nowe, jak dla Was.

  W związku z tym pytanie - czy ktokolwiek byłby zainteresowany ciekawostkami lombardziary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #lombard #ciekawostki #pracbaza
  pokaż całość

  •  

   @ZaPolish: teraz nie zbyt ale za jakiś czas jak 500+ i inne socjalne programy stracą na wartości to jak najbardziej ( inflacja, kryzys)

   Jeśli nie ma się doświadczenia w tej branży, to zatrudnianie pracowników to bardzo głupi pomysł. Nie ma chętnych do pracy w lombardzie, mało kto ma na tyle silna Psyche żeby wytrzymać 3 miesiące. Oprócz tego trzeba by było naprawdę trafić na pracownika by dał on sobie rady. Znajomość sprzętu, umiejętność wykrywania kłamstwa, brak zaufania do ludzi to bardzo ważne cechy w tej branży. Umiesz liczyć licz na siebie. Trzeba myśleć bardzo kreatywnie żeby nie wtopić kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @TenTypZez: widocznie obracasz się w innym środowisku ludzi. Baza danych w której można znaleźć przynajmniej paru swoich znajomych daje dużo do myślenia ( przed rodo można było wyszukiwać wszystkich o danym imieniu i nazwisku w sieci z zielonym logiem )
   Nikt Ci się nie przyzna że chodzi do Lombardu bo jest to dla niego wstydliwa sprawa. Masa patologi, sprzęt z sieci komórkowych, wszelkiej maści dziwacy którym się w życiu nie udało to tylko część klientów. Jest też dużo ludzi ,, pod przykrywką " na co dzień normalni często wykształceni mający rodziny i dzieci. Ale gdy kończy się miesiąc nie chcą za bardzo mówić żonie gdzie się podziało 500-1000zl z konta więc zastawiają i za to piją/ćpają/grają czasem i ruchają ( ͡° ͜ʖ ͡°) a później po woli spłacają lub wpłacają odsetki by przedmiot nie przepadł pokaż całość

  • więcej komentarzy (90)

 •  

  Tak mnie wzięło by opowiedzieć swoją ostatnią historię z pracy w tej branży która miała miejsce jakieś 2 lata temu. Aktualnie zmieniłem pracę lecz czasem brakuje mi tego dreszczyku emocji, ciągłej niepewności i specyficznych klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Po przekazaniu wypowiedzenia dostałem pracownik, którego miałem szkolić. Dziewczyna w ostatnich dniach szkolenia została sama a ja miałem wolne i przy okazji gorączkę 39 stopni. Nagle siedzę w domu, dostaje telefon od kierownika i tysiąc wiadomości na messanger. Koleżanka wydała nie ten telefon co trzeba klientowi, ten zabrał do domu piękną SGS7 i zapłacił 120zl z opłatą za zastaw. Jego złom został w zastawie klientki, która przyszła w ten sam dzień odebrać telefon i okazało się że go nie ma. A była to klientka pochodzenia romskiego o bardzo awanturniczym charakterze. Zwyzywała tą biedna dziewczynę, kierownik skontaktował się więc ze mną bym to załatwił ( na początku myśleli że to moja wina i że źle podpisałem pudełko, był to mój zastaw ) Pod wpływem silnych emocji i 39 stopniowej gorączki pojechałem do lokalu. Sprawdziliśmy na kamerach kto odebrał telefon i jego adres zamieszkania w systemie. Pojechałem na osiedle bloków. Po wyjściu na 4 piętro zadzwoniłem na dzwonek i otworzył starszy pan, nie był to mój klient, poprosiłem by wyszedł jego syn lecz ten stwierdził że syn jest za granicą.
  - czyli mówi pan że syn 2 godziny temu odebrał telefon z Lombardu i pojechał za granicę
  - o czym pan do mnie mówi, mój syn nie chodzi do Lombardu i nic nie zastawia !!!

  Sytuacja wydawała się przegraną ale stwierdziłem że dobrze by było poczekać pod klatką, jeśli to była moja wina to stracę 1200zl. Ustawiłem auto idealnie w stronę klatki i czekałem 2 godziny.

  No i widzę mojego delikwenta szary dres, napuchnięta morda, brzuszek i fajka w gębie

  Szedłem do samej klatki za nim po czym szybko podszedłem i wyjaśniłem mu jasno sytuację że jest złodziejem i jeżeli nie odda to zaraz tu będzie radiowóz. Patrząc z dzisiejszej perspektywy aż dziwię się że miałem tyle odwagi, mogłem dostać wpierdol i na tym by się skończyło, jednak samo słowo policja dało mu wiele do myślenia.
  Odzyskałem telefon, ładowarkę i nawet danych debil nie skasował tylko przełożył swoją kartę i zaczął używać ᶘᵒᴥᵒᶅ Właścicielka w ramach przeprosin dostała od koleżanki bombonierkę i zniżkę przy odbieraniu zastawu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  To by było na tyle jak sobie coś jeszcze przypomnę to dam znać.
  Ale mi tego brakuje :-(
  jednak korpo to nie to samo
  #perelkilombardu #lombard #pracbaza #coolstory
  pokaż całość

 •  

  Ostatnio w pracy rozchorowałem się i złapałem jakiegoś wirusa. Najprawdopodobniej od jakiegoś klienta bo pracuję w niezbyt zdrowym środowisku.W pewnym momencie strasznie rozbolała głowa, gdy klient zastawiał telefon dałem mu o 100zł za dużo, coś mi się pojebało i tak się wywaliłem. Zacząłem już trochę majaczyć i na tym zakończyłem pracę. W pewnym momencie zrozumiałem że już tej kasy nie odzyskam bo to jednak lombard jest. Co się odjebało to ja nie wierzę, dzisiaj ten gość przyszedł odebrać telefon i zwrócił mi 100zł xDDDD Jednak są jeszcze uczciwi ludzie na tym świecie. Odzyskałem wiarę w polaków ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #perelkilombardu #coolstory
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika gadatos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.