Widma ściągnąłeś z internetu

 •  

  i cyk, szósteczka.
  od mojego ostatniego zamowienia od OnePlusa minely 4lata.

  #oneplus #android #telefony

  źródło: oneplus.jpg

  •  

   @Shodan56: Wszyscy piszą, że tak drogo, nawet były krzyki że drogo w stosunku do 5/5t, ale za wersję 8/128 zapłaciłem 2320zł (revolut+zniżka studencka). Może w kontekście 1+1 z której się przesiadam jest zdecydowanie drożej, ale jedynka była bardziej okrojona w stosunku do konkurencji. Plus przez te 4 lata ceny smartfonów poszły w górę.

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki pomocy. Mam router mikrotika (RB915G-2HnD), jeżeli odłączę wszystkie urządzenia wifi oprócz laptopa i smartfona (Xiaomi Mi 5), to w speedteście z laptopa mam śmiesznie niskie prędkości rzędu 10-20Mbit/s, a dla smartfona 5-10Mbit/s. Jeżeli wyłączę wifi w smartfonie, to prędkości z laptopa są racjonalne, oscylują w okolicach 50-80Mbit/s. Nie rozumiem, dlaczego sieć tak zwalnia po podłączeniu do niej telefonu.

  Uprzedzając pytania: urządzenia są w odległości do 3m od routera bez większych przeszkód, wg RouterOS zużycie procesora przy tych 20Mbit/s wynosi szczytowo do 20%, oba urządzenia synchronizują się nieźle, dla laptopa przynajmniej na 72Mbps, a często wyżej. W firewallu/NAT mam tylko kilkanaście reguł i gdzieś 250 otwartych jakichkolwiek połączeń, w miarę zaktualizowany RouterOS (6.42.1, najnowszy stabilny 6.42.2), w sieci wifi wymuszony tylko standard N (chociaż przy B/G/N to samo), częstotliwość ustawiona ręcznie na taką, gdzie najmniej się w okolicy dzieje (kanał 5 albo 6, nie pamiętam)

  #mikrotik #siecikomputerowe #sieci
  pokaż całość

  •  

   @grajlord sprawdź zużycie CPU przy testach. Może masz jakieś dziwne kolejkowanie ustawione.

   @carlo497: Okazało się, że to bug Mikrotika, który olewali przez kilka lat wciskając ludziom, że kupują gówniane telefony. Poprawiali to w ostatnich edycjach, na razie zaktualizowałem do najnowszej wersji "rc" RouterOSa i chyba działa poprawnie.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika grajlord

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.