•  

  Mirki jaki ekstruder polecacie w temacie ultra modyfikacji do Ender'a 3?
  Ale taki mega-najlepszy.

  Czy istnieje jakaś opcja, przy której nie będzie problemu z blokowaniem się filamentu podczas druku?

  Już przerabiam drugą modyfikację wraz z "direct-drive" (z drukowanych części) ale co chwilę jednak nadal występują problemy że a to mniej filamentu ciągnie albo po prostu zaczyna się zacinać i przeskakuje na zębatkach.
  Zmiana temperatur tutaj nic nie pomogła - kombinowałem już niemal ze wszystkim i prawie desperacko myślę nad zamówieniem całego modułu extrudera Micro-Swiss ale cena jednak trochę zaporowa mi się wydaje.

  Denerwuje mnie ten cały "bowden-tube" - ostatnio nie zaczynam druku bez dokładnego przeczyszczenia całej drogi filamentu bo inaczej na 99% coś się zblokuje albo zacznie się tzw "under-extrusion" i dupa tak czy siak.

  Myślę nad zmianą całego układu i nie wiem co byłoby najlepsze. A jeśli nie to opchnę tą drukarkę i przesiądę się na coś żywicznego bo tyle jaj jest z niedoskonałościami FDM że głowa mała..

  #ender3 #druk3d #ender
  pokaż całość

 •  

  Chciałem sobie unowocześnić bramę wjazdową, jednocześnie przedłużając życie mocno styranego pilota. Do przycisku dolutowałem kabelki, wyprowadziłem je do relaya, na RPi za pomocą prostego serwera www ustawiam GPIO by relay się zwarł i otworzył/zamknął bramę.

  Potem tylko skrót w #ios mi pozwala na "Hey siri open garage", co wysyła zapytanie do tego serwera www, ten zwiera piny i otwiera. W ten sposób mogę sobie otworzyć bramę jak jestem np. minutę od domu, by podjechać akurat jak się otworzy :)

  Łączenie z siecią domową przez wifi, przez zwykły wbudowany adapter - oprócz tego mam drugi, który gdy wykryje zaparkowane auto (a raczej jego kamerę) to się z nią łączy i powoooooli (1.5 MB/s xD) zgrywa nagrania z katalogu RO na serwer w domowej sieci

  #diy #raspberrypi #techsupportmcgyver
  pokaż całość

  źródło: rpi.jpeg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika grykom

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.