(...)

 •  

  Reverse Engineering Zentrum postanowiło przyjrzeć się serbskiemu systemowi certyfikatów covidowych, znajdując kilka ciekawych faktów na temat.

  TL;DR; Wygląda na to, że Serbskie instytucje mogły celowo zmodyfikować datę na negatywnym wyniku testu Djokovica.

  Źródło rewelacji

  W Serbii wyniki testów PCR są zarządzane przez centralny rejestr wyników testów. Po teście otrzymujesz certyfikat testu z kodem QR. Przeskanowanie tego spowoduje przejście do witryny rejestru testowego, gdzie można sprawdzić poprawność testu. Jednak sama strona internetowa zawiera tylko część informacji zawartych w certyfikacie papierowym: imię i nazwisko osoby badanej, wynik testu i numer testu. Nie ma więc możliwości sprawdzenia kiedy ktoś był testowany za pomocą strony z wynikami testu.

  Trochę więcej możemy dowiedzieć się z samego adresu URL: znajduje się w nim kod, który zaczyna się od uniksowego znacznika czasu. Sygnaturę czasową w adresie URL certyfikatu (1640187792) można również przekonwertować na czas czytelny dla człowieka. W negatywnym teście z 22 grudnia znacznik czasu i data w certyfikacie testu pasują do siebie.

  W przypadku pozytywnego testu PCR #djokovica, który zgodnie z dokumentem sądowym został oceniony 16 grudnia, sygnatura czasowa (1640524880) pochodzi z 26 grudnia. ( ಠ_ಠ)
  Na stronie wyników testu znajduje się również „kod potwierdzający”. Badającym udało się znaleźć więcej testów i odkryli, że pierwsza część tego kodu jest rosnącym identyfikatorem testu i odpowiada w przybliżeniu liczbie testów PCR zgłoszonych w tym czasie dla Serbii. Ale coś jest nie tak z pozytywnym wynikiem testu PCR Djokovica: ID testu pozytywnego (7371999) z 16 grudnia jest większe niż negatywnego testu z 22 grudnia (7320919). Test, który rzekomo przeprowadzono wcześniej, został więc wprowadzony do systemu później.

  A także, jeśli spojrzymy na liczby testów zgłoszone przez Serbię na stronie ourworldindata.org, w okresie od 16.12 do 22.12 wykonano około 75 000 testów - ale identyfikatory testów Djokovica różnią się tylko o 50 000. Ta liczba pasuje znacznie lepiej, jeśli wierzymy znacznikowi czasu i przyjmiemy 26 grudnia jako datę pozytywnego testu: Ponieważ między 22 grudnia a 26 grudnia zgłoszono około 50 000 testów - ta liczba pasujebardziej do dostępnych danych.

  #djokovic #australia #tennis #koronawirus #covid19
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika grzdyka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.