•  

  Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to jest dostać przepustkę po odbyciu kary? ;) Niezły bałagan muszą mieć w papierach...
  #sad #wiezienie

  źródło: 1573231668910.jpg

 •  

  Atomowe okręty podwodne stanowią jeden z filarów militarnej potęgi każdego poważnego gracza na arenie międzynarodowej. Okręt z napędem atomowym posiada praktycznie niewyczerpane zasoby paliwa, teoretycznie może przebywać pod wodą bez limitu czasowego oraz jest w stanie zanurzać się na nieosiągalne dla innych jednostek głębokości. Atomowy okręt podwodny który wypłyną w rejs jest bardzo trudny do wykrycia, co jednocześnie czyni z niego najgroźniejszy nośnik dla broni nuklearnej - nawet jeśli przy uderzeniu prewencyjnym wyeliminuje się wrogi naziemny i lotniczy potencjał jądrowy, to zawsze gdzieś w głębinach oceanu będzie czaił się pojedynczy, niezlokalizowany okręt podwodny, który w ciągu kilku chwil jest w stanie wystrzelić salwę, która zabija kilkadziesiąt milionów obywateli napastnika.

  Atomowe okręty podwodne dzielą się na dwa rodzaje: SSBN, tj. jednostki przenoszące pociski balistyczne z bronią jądrową oraz SSN, tj. okręty które przenoszą wyłącznie broń konwencjonalną. Poniższa lista wskazuje na liczbę atomowych okrętów podwodnych posiadanych przez poszczególne państwa:

  USA:
  SSBN: 14
  SSN: 57
  Razem: 71

  Rosja:
  SSBN: 11
  SSN: 23
  Razem: 34

  Chiny:
  SSBN: 7
  SSN: 9
  Razem: 16

  UK:
  SSBN: 4
  SSN: 6
  Razem: 10

  Francja:
  SSBN: 4
  SSN: 5
  Razem: 9

  Indie:
  SSBN: 1
  SSN: 1
  Razem: 2

  W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać wzrostu liczby tego rodzaju okrętów w chińskiej marynarce wojennej oraz spadku w marynarce rosyjskiej. Oczywiście największy odsetek okrętów najnowszych generacji posiadają marynarki USA, Francji oraz UK.

  #okrety #marynarkawojenna #militaria #ciekawostki #geopolityka #wojna
  pokaż całość

  źródło: USS-Oklahoma-City_8644.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika grzegorz-sokol

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)