•  

  31 643 + 69 = 31 712

  Pierwsza, dłuższa jazda w tym roku. Do 35 kilometra, czyli do Góry Kalwarii, byłem bardzo mile zaskoczony.
  Średnia 26,7 km/h.
  To co się działo później to tylko walka sama ze sobą.
  #wiatrwmorde przez 30 km - do samiutkiego mieszkania.
  Miejscami zastanawiałem się nad olaniem tego i wejściem do autobusu. Wiatr - 14 m\s. Efekty widać na screenie.
  To już u nas dźwigowi przy takich porywach nie pracują :D
  Plus ubrałem się trochę jak debil i lekko odmarzły mi palce i stopy.

  Następnym razem będzie lepiej.

  #rowerowyrownik #triban #szosa

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

 •  

  Zaczynam mieć dochód, który pozwala mi na stosunkowo (jak na polskie warunki) przyzwoite życie i chciałbym część pieniędzy przeznaczać na coś, co sprawi, że zacznę zarabiać jakieś dodatkowe drobne sumy. Słyszałem wiele o bitcoinach, kopaniu kryptowalut, akcjach, niestety nie mam wielkiego pojęcia na ten temat i moja finansowa zaradność kończy się na tym, że umiem oszczędzać póki co pieniądze. Co wiąże się z początkowym niewielkim ryzykiem, stosunkowo niedużymi inwestycjami w to i małym zyskiem? Nie jestem łapczywy i na samym początku zadowoliły by mnie niewielkie kwoty. Załóżmy, że miesięcznie chcę przeznaczać na to do 500 złotych. Pewnie mnóstwo wykopków mnie tu wyśmieje (pozdrowienia dla #programista15k ) ale od czegoś trzeba chyba zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym uczyć się na "żywym finansowym organizmie" i zastanawiam się czy konieczne będzie odesłanie mnie do książek

  #inwestycje #inwestowanie #kryptowaluty #gielda #bitcoin #finanse
  pokaż całość

  +: Boguslaw_Migacz, grzegorz8 +4 innych
  •  

   @Kosciotrup Zacznij od edukacji. Nie inwestuj w coś czego nie rozumiesz. Przykładowo nawet inwestowanie w fundusze inwestycyjne nie ma sensu gdy nie rozumiesz podstaw inwestowania w akcje (kupisz na górce, sprzedasz na dołku ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Dywersyfikuj. Określ jaki masz horyzont inwestycyjny, na ile akceptujesz zmienność i ryzyko. Na tej podstawie dostosuj udział aktywów w twoim portfelu.

   Jeśli chodzi o inwestowanie w akcje to polecam klasykę Inteligenty inwestor Benjamina Grahama na początek. Mnie przekonała ta książka do inwestowania dywidendowego i pasywnego. Możesz spróbować też coś o psychologii inwestowania, przykładowo Pułapki myślenia Kahnemana. Jest trochę o inwestowaniu, a poza tym to kawał dobrej literatury faktu :-) Nie ma drogi na skróty, trzeba trochę włożyć czasu i wysiłku w zbudowaniu podstaw.

   P. S. Nie daj się tak naganiać na krypto. Nie mówię że nie warto, ale włóż tam kawałek portfela. No i oprócz w co inwestować, ważne jest kiedy inwestować. Aktualny moment na wejście jest bardzo ryzykowny.

   Życzę cierpliwości i szczęścia w inwestycjach.
   pokaż całość

  •  

   @Burglar @Kosciotrup Nie kupuj teraz akcji. Nie chodzi o to czy teraz jest dobry moment czy zły, tylko o to czy jesteś w stanie samodzielnie mniej więcej określić czy spółka jest dobra, czy rozumiesz czym się zajmuje, czy potrafisz określić czy nie jest przewartościowana?
   Jak jesteś leniem to zacznij od: https://www.youtube.com/watch?v=kCl1ysZ2Ba8&list=PLpM5Pe0dMFikn6fbt8_jhUqyhLRKjFVjX :P

   A co do bitcoina to jak bardzo chcesz to kupuj, ale rozłóż kasę za którą chcesz wejść na kilka transakcji rozłożonych w czasie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (32)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika grzegorz8

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)