•  

  Cześć kawowe mirki. Jako, że ostatnio zacząłem pić na nowo kawę, chciałem ulepszyć to co pijam i w związku z tym mam parę pytań. Dodam, że póki co pijam kawę z kawiarki (chociaż stosowałem zwykłą mieloną kawę, czasem używałem specjalnie zmielonej ze sklepu tchibo). Stosowałem też młynek (nożowy niestety) do kawy, przynajmniej miała lepszy aromat, ale i tak wychodziła dość "przypalona" bez tła (jedynie świezo zmielona ze sklepu była okej).

  1. Młynek
  Czy taki młynek będzie okej do mielenia pod kawiarkę? https://www.coffeedesk.pl/product/6966/Melitta-Molino-Mlynek-Automatyczny-Czarny
  Obecnie mam taki
  Bo spotykam się z opinią, że dolna półka to Wilfa Svart (~350zł) co już jest dla mnie trochę dużo.

  2. Kawa
  Na jaki rodzaj kaw patrzeć, uwzględniając to, że pijam mleczne? Ogólnie wyczuwam różnice w mlecznej kawie zrobionej z kawy sklepowej i np. świeżo zmielonej z sklepu tchibo.
  Mam szukać z nutami orzechów/czekolady/miodu (np. Ameryka południowa) która jest palona trochę mocniej?
  Na coś jeszcze zwracać uwagę?
  Jakie sklepy polecacie (może być stacjonarnie #wroclaw )?

  Przetestowałbym też jakieś ciekawe, delikatne kawy bez mleka, ale nie wiem czy w kawiarce to wyjdzie

  3. Kawiarka
  Posiadam kawiarke Radig z ikei. Zastanawia mnie czy musze już wymieniać uszczelkę. Jej wymiana raczej wiązałaby się z wymianą kawiarki, bo nie ma już w ikei ani kawiarki, ani nie widziałem tam uszczelek do niej.
  uszczelka

  Wymieniać kawiarkę?
  Może przy wymianie celować już w dripa? Jaka różnica będzie?

  4. Spienanie mleka
  W ręcznych spieniaczach na baterie, szybko mi zaczyna ta metlowa "nóżka" wirować, zamiast kręcić się w osi, przez co mam wrażenie wolniej się kręci (jak przytrzymam palcem by nie latała na boki to wtedy dopiero zaczyna się szybko kręcić).
  Przerabiałem to już na biedronkowej i tej z ikei.

  W takim razie z czym spienić mleko? Kupić sobie french pressa, np. https://www.ikea.com/pl/pl/p/upphetta-zaparzacz-do-kawy-herbaty-szklo-stal-nierdz-60241389/ ?
  #kawa #kawatime
  pokaż całość

  •  

   @Lewo: Wrocław ma dużo palarni, jest Paloma, czarny deszcz( nie w moim guście ale jest), monko, borówka, mała czarna, G Coffee company, etno. W wielu kawiarniach dostaniesz kawy, w niektórych z możliwością zmielenia na miejscu, z grubością wedle twojego uznania. Np w targowej maja zawsze jakieś fajne i świeże ziarna na sprzedaż lub w rozruszniku. Ja bym się nie ograniczała do wroclawia ani coffedesku, gdzie nie ma wszystkiego. Kawki z innych miast przychodzą w kilka dni. w Poznaniu, wawie i Lublinie tez jest kilka fajnych palarni(w innych miastach napewno tez, ale w tych próbowałam :) pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika gumiguta

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi gumiguta

Osiągnięcia (2)