•  

  #komputery #ssd

  Potrzebuję kupić nowy dysk. Polecicie coś?
  Mam starszą płytę główną bez gniazda m2. Nie jestem teraz pewien co to za chipset. Na płycie zamontowany jest procesor z rodziny haswell Intela.

  Do tej pory używałem Samsunga 850 Evo Sata. Widziałem że można kupić przejściówkę pcie na M2 ale nie jestem pewien czy moja płyta będzie widzieć dysk z takiej przejściówki.

  Wstępnie upatrzyłem sobie następny dysk Samsunga sata - 860 Evo.
  pokaż całość

 •  

  #epapieros #epapierosy

  Czy to są gotowe liquidy? Dostałem od kumpla e-papierosa do wypróbowania i dał mi takie dwie buteleczki. Na jednej jest podana wartość 6mg/ml, a na drugiej 3mg/ml.

  Kumpel twierdzi że jedno to jest baza i mam to razem wymieszać ale już nie wiedział w jakich proporcjach. Czy liquidy mają termin ważności? Te mogą mieć rok czy dwa.

  źródło: IMG_20220505_162613.jpg

 •  

  #spotify

  Mogę dołączyć do rodzinki jeśli kiedyś już należałem do innej? Wydaje mi się że nawet ją zakładałem. Nie pamiętam jednak nawet zmyślonego adresu który wtedy podałem.

 •  

  #googlemaps #googlestreetview #google

  Czy w street view istnieje możliwość wybrania starszych zdjęć? Obecne w mojej okolicy są z 2013 roku.

 •  

  #dyski #dyskissd #windows10 i trochę #linux

  Chociaż usunąłem swój poprzedni wpis to wciąż borykam się z konsekwencjami tego co wczoraj się u mnie odwaliło.

  Po nieudanym montażu karty dźwiękowej w porcie pcie komputer zaczął się restartować przy starcie aż w końcu sam wszedł na ekran biosu gdzie karta graficzna sypała artefaktami.

  Było, minęło bo karta zarówno graficzna jak dźwiękowa już działają. Nie żyje jednak dysk.

  Na początku próbowałem przywrócić system przy pomocy wbudowanych narzędzi w systemie. ckhdsk i inne nie przyniosły skutku. Przy próbie instalacji od nowa windowsa dysk był wykrywany jednak nie mogłem go wybrać. Gdy chciałem instalować dostawałem komunikat "nie mogliśmy utworzyć nowej partycji ani zlokalizować istniejącej". Gdy chciałem partycję usunąć albo sformatować to dostawałem inny błąd mówiący że się nie da.

  Odpaliłem live linuksa i tam w gparted udało się dysk sformatować. instalator windowsa wciąż jednak był zablokowany w tym samym miejscu.

  spróbowałem zainstalować linuksa i przeszło. system wstał za pierwszym razem i nie zrobił już tego więcej :/ błąd jaki wyświetla będzie w pierwszym komentarzu.

  myślicie że mój dysk ssd to już jest elektrośmieć? czy może dałoby się coś jeszcze nad nim popracować aby się upewnić że tak jest?

  chciałem spróbować zainstalować system w trybie bios zamiast uefi i tam zobaczyć jak się instalator zachowa. nie wiem jednak co mam w uefi zmienić żebym miał taką możliwość. zmieniłem tryb sata z ahci na ide i wciąż przy bootowaniu instalatora z pendrive miałem do wyboru tylko uefi.
  pokaż całość

 •  

  #gimp

  coś poklikałem i znikły mi dodatkowe opcje dla narzędzi w przyborniku. jak to przywrócić? póki co próbowałem przywróć ustawienia w preferencjach do defaultowych i reinstalowałem cały program. nie pomogło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: gimp.png

 •  

  #darksouls

  Korzystając z eventu postanowiłem dać drugą szansę dla ds2. Niewiele jednak pamiętam z poprzedniej próby i nie wszystko jest dla mnie jasne. Zasiedziałem się w początkowej twierdzy i nie mogę przypomnieć sobie sposobu aby dostać się na lokację z jaszczurkami/płazami przy windzie do bosa. Pamiętałem że chyba z windy trzeba wyskoczyć w odpowiednim momencie ale nie widzę takiej możliwości.

  Druga kwestia to jak zaatakować inny świat? Mam pękniętą kulę i zablokowaną możliwość jej użycia.

  Trzecia kwestia. Z tego co sobie przypominam to fragmenty titanitu (czy jak to się tam nazywa) były przedmiotami deficytowymi. Ja już ich dużo zmarnowałem na początkową broń, a później na miecz półtoraręczny i teraz dorwałem coś jeszcze lepszego bo jakiś wielki miecz królewski który zabiera mniej staminy. Jest możliwość odzyskania tych fragmentów poprzez degradację broni? Chyba nie :(

  Ogólnie to spoko mi się gra w najgorsze soulsy. Ja je zapamiętałem jako bardzo grywalną część trylogii i osobiście stawiam je powyżej części trzeciej która mnie szybko zmęczyła. Przy ostatnim podejściu do dwójki dotarłem do końcowego zamku z podstawki i straciłem sejwy. Nie wiem czy znajdę w sobie dość samozaparcia aby znów poświęcić 40h. Spróbować jednak spróbuję ze względu na event który tchnął dużo życia w zabawę. Po wyczyszczeniu lokacji mogę w spokoju pomagać innym i farmić duszyczki, a kiedyś nie miałem takiej możliwości i do pewnego momentu w grze było mi dość ciężko.

  Ah. Jak działa pierścień szeptów? Kupiłem go. Będę mógł rozmawiać z innymi graczami? Czy do czego to jest? :)

  praise the sun [T]/
  pokaż całość

  +: tarkaz
  •  

   do tego drugiego prowadzi winda

   @gupiujzewsi: to Ty jesteś w Knieji Upadłych Olbrzymów, w głównej wieży, do Zaginionej Twierdzy dopiero dojdziesz po pokonaniu olbrzyma i pierwszym prześladowcy przez jego arenę, albo przez Przystań Niczyją... a ta lokacja którą widzisz z windy jest dopiero dużo później dostępna, obok areny z olbrzymem są do niej drzwi, ale klucz do nich jest chyba w Zamku Drangleic, można tam próbować zeskoczyć, ale nie polecam, nawet jak Ci się uda to przetrwanie na dole to jeszcze większy problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   tak jak w DS1 najpierw trzeba było uderzyć w dwa dzwony, żeby móc dostać się do Anor Londo, tak w DS2 musisz zebrać dusze czterech bossów, żeby dostać się do Zamku Drangleic, musisz szukać zaginionej grzesznicy, przegniłego, starego żelaznego króla i freji, powodzenia i dobrej zabawy Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @tarkaz: okki. to wszystko jest już jasne :)

   dzięki!

   +: tarkaz
  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #epapierosy #epapieros

  Jest możliwość zakupu sprzętu online z kraju? Znacie taki sklep?

 •  

  #epapierosy #epapieros

  Ile was kosztuje miesięcznie taka forma przyjmowania nikotyny? glikol, nikotyna, grzałki etc.

  Odkąd pogorszyła się moja sytuacja finansowa przeszedłem z fabrycznych papierosów na fajki kręcone i cóż... średnio mi to smakuje, a wydaję na tytoń około 200zł.

  Możecie polecić jakiś sprzęt dla początkującego? Oglądałem na aliexpress sprzęt od voopoo. Konkretnie to modele vinci i drag. pokaż całość

 •  

  #psychiatria #niewiemjaktootagowac może jeszcze #borelioza i #adhd

  Czy mogę źle reagować na neuroleptyki jeśli miałbym add? Od początku leczenia czuję się nieobecny i tkwię w anhedonii. Miałem zaburzenia urojeniowe (czułem smród który mi czasem towarzyszył), później schizofrenię paranoidalną (w trakcie nieskutecznego leczenia choroba się zaostrzyła i pojawiły się nowe objawy negatywne choroby. wtedy też moje myśli przybrały upośledzoną formę o której napiszę poniżej), a na końcu schizofrenię prostą (od początku zaprzeczałem słyszenia jakichkolwiek głosów, odsłonięcia myśli i innych schizofrenicznych stanów)

  W zeszłym roku udało mi się odstawić leki na kilka miesięcy i chociaż czułem się jak wrak człowieka to mogłem przynajmniej testować inne środki bez obawy o interakcje z lekiem.

  Mam jeden pozytywny objaw choroby. Prowadzę ciągły myślowy monolog. Przez dłuższy czas nie wiedziałem co to jest, myślałem że to mój zepsuty wewnętrzny głos, ale też mnie olśniło pewnego dnia. To moja wyobraźnia, a raczej to co z niej zostało :( Próbuję sobie coś wyobrazić i wychodzi mi takie coś. Gdy byłem młodszy to miałem problemy z nauką, być może spowodowane bujaniem w obłokach.

  A co z wewnętrznym głosem? Jest okaleczony i trudno mi nim złożyć jakieś lepiej rozbudowane zdanie. Jest też bardzo przytłumiony i wiem też już że to jest źródłem mojej anhedonii. Chociaż jestem niewierzący to każdego wieczoru, przy pomocy modlitwy staram się go ćwiczyć. W ten sposób mogę też wylać z siebie choć trochę zgorzknienia i w ogóle móc coś do kogoś powiedzieć. Idzie mi to jednak bardzo topornie i ciągle odlatuję myślami w tą pokraczną formę wyobraźni.

  Czego się dowiedziałem przez te tamte kilka miesięcy? Że żadna psychoza samoczynnie nie nadeszła, że lek na nadciśnienie niweluje ostrą formę "monologowania", że nieźle to tłumi yerba mate, że po korzeniu maca mogłem płynnie mówić i wyrażać siebie.

  Dowiedziałem się też że soplówka jeżowata jest w stanie ożywić mój wewnętrzny głos i przywrócić emocje z których od tak dawna jestem obdarty. Na niej też pierwszy raz w życiu uwierzyłem w natarczywą myśl i sam już nie wiem czy był to początek psychozy, stanu który jest mi obcy, czy też nie radziłem sobie z nagłym napływem emocji i bodźców. Zachowałem się wtedy irracjonalnie i chyba najlepszym określeniem byłby atak histerii.

  Ten grzyb jest ciekawy bo używany jest jako suplement przy chorobie alzheimera albo przy powikłaniach po boreliozie. Jeśli idzie o boreliozę to okazało się to ciekawym tropem do sprawdzenia. Moja pierwsza wizyta u psychiatry miała miejsce przed pojawieniem się rewelacji węchowych. Dziewczyna mnie zapisała po tym jak trafił mi się przedziwny dzień w którym spontanicznie poprawiły się moje możliwości kognitywne. Wszystko było piękne, widziałem bezsens w tym że sięgam po alkohol i miałem ochotę z kimś porozmawiać. Do końca dnia mi to minęło, a ja powrót do stanu wyjściowego zniosłem wtedy bardzo źle. Każdemu lekarzowi o tym dniu mówiłem i żaden tego nie odnotował w dokumentacji. Było, minęło, a ja do tego wróciłem i postanowiłem sprawdzić czy nie brałem w tamtym czasie jakiegoś antybiotyku. Okazało się że niecały miesiąc wcześniej przepisano mi amotaks. Chociaż kleszcza nie pamiętam to mam w pamięci okropnie spuchniętą nogę po ugryzieniu przez coś. To mógł być rumień.

  Czy antybiotyk mógł coś zaskoczyć po miesiącu? Obecnie mam przejebane u psychiatrów. Za dwa tygodnie na wizycie znów usłyszę że to moja wina iż mi nic nie pasuje.

  Zdrówka życzę każdemu kto to przeczytał.
  pokaż całość

  •  

   @Blablablabla123: Od czego jest skrót Ca? Wapń? Miałem jakieś badania morfologiczne w szpitalach ale nie widzę tego na żadnym wypisie.

   Ja to opisywałem skrótowo. lek na nadciśnienie oprócz niwelacji tego objawu to przede wszystkim znosił napięcie i przywracał spokój ducha. robił to lepiej niż jakakolwiek benzodiazepina. sięgnąłem po niego gdy było ze mną maksymalnie źle i z osoby wymagającej natychmiastowej hospitalizacji, stałem się czymś co przypominało dawnego mnie. sprzed leczenia.

   yerba poprawiała koncentrację wyłączając wyobraźnię i stąd moja koncepcja o adhd. maca... kurde, dwa dni ją brałem i z tym rozwiązaniem języka czułem się jak na lekkim upaleniu przy pomocy konopii. może to było działanie przeciwzapalne, ten korzeń również jest stymulantem.
   pokaż całość

  •  

   @gupiujzewsi: Wapń całkowity za 10 zlotych. Mogles nie miec w szpitalu.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #kodi

  Znacie wtyczkę która będzie pobierać napisy do filmów? Mam dwie i obie mnie zawodzą. Napisy24 po zalogowaniu nie wyszukuje niczego, a opensubtitles zawsze wyszukuje napisy w języku angielskim. Próbowałem na stronie zmienić preferencje ale nic mi to nie dało.

 •  

  #discord

  Właśnie próbowałem się komunikować przez tą aplikację z ziomkami i podczas gry, ta zaczęła mi lagować. Discord jest tak zasobożerny? Nie były to zwykłe spadki fps, a raczej delikatny input lag ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Mój procesor to i5 z rodziny haswell.

 •  

  Przechodząc przez pasy zobaczyłem po swojej lewej zatrzymującą się czerwoną fabię. Serce ożyło choć przez padające na brudną szybę światło nie mogłem dostrzec wizerunku kierowcy. Poczułem wstyd bo nagle zaczął mi przeszkadzać trzydniowy zarost i byle jaki ubiór. Gdy byłem już po drugiej stronie zerknąłem znów na ruszającą fabię i zobaczyłem kogoś innego. Starszą kobietę. Zanim odwróciłem wzrok przejechał mi przed oczami elegancki suv jadący w drugą stronę i ona w nim siedziała jako pasażer.

  Do końca dnia towarzyszyło mi zamyślenie i miękkość w klatce piersiowej. Mam nadzieję że mnie nie rozpoznała, a tym samym nie widziała że rozglądam się za nią swoimi pustymi oczyma.

  #gownowpis
  pokaż całość

 •  

  #iptv

  Istnieje sposób na spiracenie apki tivimate? Skończyła mi się właśnie roczna subskrypcja i widzę że podnieśli cenę.

 •  

  #warthunder

  Zmieniło się coś w celowaniu realistycznych bitwach powietrznych?

  Wczoraj zagrałem po dłuższej przerwie i wchodząc przeciwnikowi blisko na ogon nie mogłem go trafić.

 •  

  #kodi #kodiwpigulce

  Jakim protokołem najlepiej jest udostępnić zasoby sieciowe dla kodi? smb, ftp czy jakieś dlna?

 •  

  #linux #openwrt

  Mirki. Pomocy :P

  Znalazłem na olx router który powinien spełnić moje oczekiwania: będzie robił za klient torrentów, nadawał w 5ghz do dwóch urządzeń i obsłuży jeden komputer po kablu. Gdy przyszedł miał padnięty soft który udało się przywrócić z pomocą sprzedawcy.

  Mam obecnie kilka problemów ale chciałbym się skupić teraz na jednym który trzyma mnie w miejscu. Jestem na etapie montowania zaszyfrowanych luksem partycji ext4 z dysku zewnętrznego. Na nim mam wstawki które będą przez router seedowane za pomocą programu transmission.

  Jestem trochę lewy z użycia linii komend ale staram się jak mogę :) W każdym bądź razie nie mogę zamontować tych partycji :( Były one utworzone i zaszyfrowane na innym sprzęcie.

  Przykładową partycję zmapowałem komendą "cryptsetup open /dev/sda3 D" i podałem hasło o które zostałem poproszony. Następną komendą z tego co rozumiem powinno być już montowanie więc wpisałem "mount /dev/mapper/D /mnt/D" tworząc wcześniej w katalogu "mnt" katalog "D".

  Dobrze to robię? Dostaję następującą wiadomość:

  "Mount is denied because the NTFS volume is already exclusively opened.
  The volume may be already mounted, or another software may use it which
  could be identified for example by the help of the 'fuser' command
  mount: mounting /dev/mapper/D on /mnt/D failed: Resource busy"

  O co chodzi? Dlaczego jest napisane że wolumin jest sformatowany NTFS'em?
  pokaż całość

  +: b.......z
  •  

   @m132: "Cipher xchacha12,aes-adiantum is not available." nie wiem czy brakuje mi jakiejś paczki, czy też po prostu nie da rady.

   router przyda mi się do normalnych zastosowań bo całkiem nieźle sobie radzi w nich. myśląc o przyszłości będę szukał innego sprzętu do torrentów, a póki co polecę bez szyfrowania w myśl zasady - na przypale albo wcale :D

   ah. zapamiętam sobie do kogo uderzać jeśli będę potrzebował korepetycji z szyfrowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki za zainteresowanie.
   pokaż całość

   +: m132
  •  

   @gupiujzewsi: spoko spoko :D z ciekawości sprawdziłem, nikt z openwrt najwyraźniej się jeszcze adiantum nie zainteresował. pozostaje ci ręczne przekompilowanie kernela, XTS z 8 MB/s, albo jak teraz, plain text heh. trzymaj sie mirek!

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  #zdrowie

  Przytkało mi ucho po kąpieli i próbując je udrożnić wodą utlenioną jeszcze bardziej je zabetonowałem. W dodatku zacząłem słyszeć za jego pomocą uciążliwy szum :/ Przejdzie to czy coś sobie zrobiłem?

  Kupiłem preparat solwax i teraz będę go stosował dwa razy dziennie. Z tym uchem miałem już wcześniej problemy.

 •  

  #android #telefony #kiciochpyta

  Mój tata myśli o zmianie telefonu na smartfon. Zanim jednak zamówię mu coś chciałbym aby spróbował pobawić się moim. Nie jestem pewien czy sobie poradzi z obsługą i głupio byłoby coś kupić aby wylądowało to w szufladzie.

  I tutaj pojawia się moje pytanie: czy istnieje możliwość wykonania obrazu pamięci telefonu?

  Chciałbym aby mój powrót do tego sprzętu przeszedł gładko i szybko. Na komputerze kiedyś używałem Norton Ghost i zastanawiam się czy istnieje smartfonowy odpowiednik.
  pokaż całość

 •  

  #youtubevanced #adblock

  Chciałbym sobie ogarnąć chwalony youtube vanced na telefonie. Widzę dwie witryny w wyszukiwaniu, która jest legitna? Zainstalowałem coś i wisiała mi notyfikacja o konieczności wyłączenia optymalizacji baterii dla microG. Tak powinno być? Nie przypominam sobie podobnych fikołków gdy kiedyś z tego korzystałem.

  +: cyziek
 •  

  #audio #rtv #elektronika (?) #androidtv

  Znalazłem coś takiego na ali. Zadziała to z kodowaniem dd+ netflixa? Mam na strychu zestaw głośników 5.1 z wejściem analogowym i zastanawiam się czy dałbym radę tym zaprzęgnąć je do pracy z miboxem.

  źródło: external-content.duckduckgo.com

 •  

  #iptv #mibox #tivimate #plusx

  Nie wiem czemu nie działają mi napisy w tivimate. Coś się zmieniło po aktualizacji miboxa? Wygląda na to że napisy są wyświetlane przez system obecnie. Nie wiem jak było wcześniej ale napisy działały. Może to jednak było liście od teleele?

 •  

  #komputery #windows10 #amd

  Nie mogąc uzyskać zadowalającej stabilności linuksa na nowym laptopie taty postanowiłem zainstalować Windowsa. Pobrałem obraz iso i natrafiłem na problem z brakiem sterowników od dysku przez co nie mogę kontynuować instalacji. Próbuję właśnie utworzyć instalator usb, przez dedykowany program microsoftu, z nadzieją że coś to zmieni.

  Gdyby jednak nie zmieniło to wiecie może skąd takie sterowniki wziąć? Tutaj link do specyfikacji modelu

  W internecie znalazłem takie info odnośnie modelu na intelu. Niestety wchodząc na stronę wsparcia dedykowaną temu co posiada tata nie widzę żadnych sterowników do pobrania pod zakładką "driver-storage".

  Rozumiem że sterowniki RST nie będą mieć i tak zastosowania na platformie amd. Czego szukać?
  pokaż całość

 •  

  #linux #linuxmint

  Chciałem tacie zainstalować na nowym laptopie linuxa i mam pewne problemy. Pierwsze co zrobiłem to zaktualizowałem kernel który dał sprzętowe wsparcie dla nowszych procków amd. Dzięki temu działa akceleracja graficzna i mam możliwość zmiany natężenia podświetlania.

  Co nie działa? Z tego co do tej pory zauważyłem to podświetlenie klawiatury (o ile ona jest podświetlana :D), nie działają klawisze funkcyjne klawy i gesty na touchpadzie (tj. działa tylko scroll przy pomocy dwóch palców). Pacjent to HP 15s-eq1125nw

  dmseg wywala mi na czerwono:

  1. AENOTFOUND, While resolving a named reference package element - _PR.P000 (20200528/dspkginit-438)
  2. [drm:dm
  helpersdpwritedcpd [amdgpu]] ERROR Failed to find connector for link!
  3. acp
  pdmmach acppdmmach.0 sndsocregistercard(acp) failed: - 517
  pokaż całość

 •  

  #piwo #komputery

  Szukając kabla vga do starego monitora crt trafiłem na skitrane, w czasach moich ostatnich ciągów, piwko. Data ważności wypadła 11 miesięcy temu.

  Będzie się ten sikacz jeszcze nadawał do spożycia? Jego widok obudził we mnie uśpione demony i zaczął wprowadzać chęć odbycia nostalgicznej podróży wśród wspomnień.

  źródło: IMG_20210430_145022.jpg

 •  

  #linux

  Znacie jakieś oprogramowanie do wystawiania faktur? Najlepiej darmowe :)

  Wcześniej na viście używaliśmy starszej wersji megafakturki która nie chce współpracować z wine.

  •  

   @crazy_wolf: Rozważam też opcję online. Jest jednak bardzo duży wybór i trudno mi jest na coś się zdecydować bez znajomości rynku. Nie chciałbym sytuacji w której usługa kszak zwinie się i zostanę na lodzie bez dostępu do bazy danych.

   Ma to plusy bo nie musiałbym martwić się o kompatybilność systemową przed którą właśnie stanąłem. Dostęp z telefonu też jest spoko. Zazwyczaj jednak w tych darmowych planach są pewne ograniczenia jak choćby te dotyczące możliwych typów faktury do wystawienia czy też ilości faktur.

   Podlinkowany wcześniej InvoiceNinja wydaje się ciekawy ze względu na możliwość hostowania go u siebie. Spróbuję to postawić w trakcie majówki i pobawię się tym.

   Nie potrzebuję też żadnych cudów do wystawienia pięciu faktur w ciągu miesiąca. Prosty software mi wystarczy ale nie chcę mieć nałożonych żadnych limitów. Najlepiej dla mnie byłoby jednak jakoś uruchomić tą megafakturkę przez wine... Tego też będę próbował. Być może dałoby się skonwertować bazę danych z niej na nowe oprogramowanie? Jeśli będzie to możliwe to zajmie mi masę czasu zanim to ogarnę :/
   pokaż całość

  •  

   @gupiujzewsi Ifirma faktury za free i apka android

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  #linux #linuxmint #grub

  Po wyjęciu karty graficznej i próbie bootowania na samej integrze wysypał mi się grub. Dyski są poprawnie widoczne w uefi.

  Jak to naprawić?

  źródło: IMG_20210429_125753.jpg

 •  

  #allegro #allegrolokalnie #kiciochpyta

  Nie jestem obeznany w allegro lokalnie i chciałbym się was poradzić. Wystawiłem kartę graficzną na sprzedaż która jest już licytowana. Ja właściwie to byłem zdecydowany na taką formę sprzedaży ze względu na trudności w jej wycenie.

  Dostałem ofertę kupna od ręki która jest ok. Zależało gościowi na czasie ale odrzuciłem ją jednak początkowo bo nie byłem pewien czy mogę bezkarnie zakończyć licytację w której ktoś bierze udział. Potencjalny kupiec odezwał się znowu i napisał że spróbuje ją wygrać. Pomyślałem że w sumie jak mu tak zależy, a podana cena jest ok to mógłbym się na to zgodzić.

  Nie podoba mi się jednak że cenę niepotrzebnie jeszcze podbił z dość absurdalnej już wartości i obecnie czeka na zwrot pieniędzy z OLX gdzie zrezygnował z zakupu. OLX pośredniczy w ogóle w płatnościach?

  Ja bym to widział tak że kończę aukcję i wystawiam typowi kartę przez "kup teraz" za podaną przez niego cenę i odbieram pieniążki od allegro.

  Martwi mnie jednak czy jeśli zakończę aukcję to czy wtedy karta nie sprzeda się za obecnie licytowaną wartość. Jak to wygląda? Ostatnia wiadomość od zainteresowanego brzmiała niepokojąco i wyglądała mniej więcej tak - pan kończy aukcję i ja wygrywam.

  Staram się być ostrożnym i wiem że na tych portalach są różni cwaniacy.
  pokaż całość

 •  

  #glo #maszwybor

  Ujeździłem się dzisiaj za tymi wkładami jak gupi uj. Od tygodnia wybierałem się na wystawę w Żywcu i widziałem że jest tam też punkt esmokingworld. Na miejscu okazało się że wystawę zawinęli przedwcześnie, a punkt też się zamknął gdzieś w ostatnich dniach. Rzut okiem na mapę i widzę dwa w Bielsku-Białej i po jednym w Suchej oraz Kętach. Obdzwoniłem punkty i nigdzie kodów nie wymieniają. Tj. być może w Suchej ale tam mieli telefon wyłączony. W końcu udało mi się potwierdzić że dam rady zrealizować kody w Oświęcimiu. Trochę daleko ale kody miałem cztery więc potraktowałem to jako nawet opłacalną wycieczkę. Gdy dotarłem na miejsce okazało się że zaskoczyły tylko dwa z tych czterech :/

  w sumie to #zalesie
  pokaż całość

 •  

  #komputery #kartygraficzne

  Nocą na tagu opisałem niezrozumiałą dla mnie sytuację z furmarkiem. Polecono mi zaznaczyć MSAA i tak zrobię w późniejszych godzinach.

  Kartę zamierzam wystawić na licytację i teraz chciałbym zapytać was o coś innego. Mi nie przeszkadzała w trakcie użytkowania jej praca ale wiem że można by ją poprawić wymianą pasty termoprzewodzącej którą nawet kupiłem. Nie wiem jednak czy to robić pod samą sprzedaż.

  Dla was bardziej atrakcyjną kartą byłaby taka po konserwacji czy też karta przy której nikt nie grzebał i zachowana jest plomba gwarancyjna? Pacjent to GTX 970 i swoje lata już ma.
  pokaż całość

 •  

  #komputery #kartygraficzne

  Myśląc o sprzedaży postanowiłem poddać kartę testom aby upewnić się że wszystko jest z nią ok. Sam użytkowałem ją na linuksie i na potrzeby testów zainstalowałem Win10 wraz z oprogramowaniem producenta karty. W sofcie możliwe było uruchomienie trybu OC na który się zdecydowałem i wszystko przebiegło ok z wyjątkiem furmarka.

  Nic się nie wysypało ale karta zrzuciła taktowania w trakcie. TDP wyniosło prawie max bo 99%, temperatura po 20 minutach dobiła do niezbyt imponujących 73 stopni, a wentylatory pracowały na 65% więc w tych dwóch ostatnich parametrach był jeszcze zapas. To przez wysoki pobór mocy? Czy takie TDP jest możliwe przy zaniżonych taktowaniach?
  pokaż całość

 •  

  #glo

  BAT ma chyba jakieś problemy z systemem. Dostałem sms informujący o wygasłym kodzie zniżkowym i dostałem nowy na urządzenie. Swój kod użyłem na vype rok temu i trochę szkoda że teraz go dostałem bo nie tak dawno temu kombinowałem jak go uzyskać po raz drugi na glo hyper.

 •  

  Czy kody z maszwybor.pl dla wkładów #glo można tylko realizować w punktach esmokingworld? Byłem w najbliższym mi takim punkcie i powiedziano mi że u nich akurat niema takiej możliwości. Dodatkowo dowiedziałem się że w następnym najbliższym punkcie również nie :/

  Być może 25km dalej... No trochę lipka :(

  Kiedyś można było realizować kody dla vype w żabkach ale na stronie maszwybor brak informacji o ew. dalszej współpracy tych sklepów. pokaż całość

 •  

  #warthunder

  Zmieniono coś przy zrzucaniu niemieckich bomb? Mam na myśli te o wadze 250kg bo innych jeszcze nie sprawdziłem. Wcześniej w Bf109 byłem super skuteczny w niszczeniu jednostek naziemnych przy ich użyciu. Miałem wręcz wrażenie że jest to super łatwe, a same bomby przy ataku pod kątem 45 stopni zdawały się lecieć prosto niczym strzał z lasera. Ostatnio jednak coś nie trafiam nimi z podobną łatwością.

 •  

  #rock #muzyka

  usługa streamingowa poczęstowała mnie czymś takim. ładne

  źródło: youtube.com

  +: ohwell
 •  

  #stres #niewiemjaktootagowac

  Mobile Vikings rozdawał dostęp do kursu pomagającego radzić sobie z stresem. Ja jednak nie wierzę w to że mi pomoże i skupię się na dalszej suplementacji ziołowej ale kodzik dostałem i mogę go oddać gdyby kogoś interesował.

  Kod daje ośmiotygodniowy dostęp do czegoś takiego

  Czy coś to jest warte? Pojęcia nie mam i jak już napisałem nie zamierzam tego sprawdzać.
  pokaż całość

 •  

  #glo

  Włosi, Rosjanie i Koreańczycy mają ładniejsze urządzenia z możliwymi psuedo perłowymi bądź pseudo metalicznymi wykończeniami. Sprawdzałem dostępne smaki wkładów na różnych rynkach i zobaczyłem glo hyper+. Nie wiem czy technicznie czymś różni od podstawowego modelu z naszego rynku.

  Dla ciekawych jak wygląda personalizowana konfiguracja nowszego modelu podaję hiperłącze do włoskojęzycznej strony. pokaż całość

 •  

  #glo

  Użyłem właśnie pierwszego wkładu terracotta w nowym Glo Hyper. Wcześniej używałem klasycznego Glo series 2 i chciałbym napisać parę słów porównania.

  Wygląd: Jest to kwestia indywidualna dla każdego ale mi osobiście ładniejsze wydawało się starsze urządzenie. Podobało mi się jego szczegółowe wykonanie na które składało się połączenie materiałów matowych i lekko błyszczących. Dobre wrażenie wizualne robił jeszcze okrąg sygnalizujący prace którego podświetlenie było schowane za zmatowiałą osłonką dając przyjemną dla oczu poświatę. Nowy design nie sprawia dla mnie tak dobrego wrażenia w podobnych szczegółach. Górna zaślepka została bardziej schowana w konstrukcji i dostała żłobienia dla łatwiejszego jej przesuwania. Od razu zrozumiałem że będzie się tam zbierał brud. Urządzenie jest podobnych rozmiarów ale jest odrobinę cięższe prawdopodobnie przez zastosowanie większej baterii.

  Praca: W standardowym trybie (wiem że jest jeszcze boost) nagrzewa się błyskawicznie w porównaniu do starszego systemu. Mój egzemplarz wydaje jednak w trakcie prace dziwny dźwięk który mógłbym określić cichym pyrkaniem.

  Wrażenia z inhalacji: Użyty wkład to terracotta. Wciągany aerozol jest w porównaniu do starego glo bardzo gorący i intensywny w smaku. Będę musiał do tego przywyknąć i tutaj też przyznam że swoista delikatność inhalacji starszym systemem miała swój urok. To też jest jednak dla każdego kwestia indywidualna bo niektórym zatwardziałym palaczom tytoniu mocniejsze wrażenia mogą się bardziej podobać. Oh! Wydychana mgiełka jest dużo, dużo większa i obecna cały czas od samego początku inhalacji czego brakowało w starszym systemie.

  Wkłady: Miło zobaczyć w końcu akcyzę i dodatkowo niższą cenę... Nieźle nas wcześniej strzygli, co nie? Wkłady są odrobinę grubsze i zarazem troszkę krótsze. W starym glo mieszane odczucia sprawiał mi fakt że po skończeniu sesji wyraźnie było widać że górna część wkładu nie zaznała żadnego grzania. Widać było to białej bibułce, a po rozdarciu takiego wkładu można było zobaczyć jaka część tytoniu zczerniała, a jaka nie była ruszona. Mocno się zdziwiłem widząc że w nowym produkcie jest tak samo. ( [edit] rozdarłem wkład i widać że nieogrzana część jest w rzeczywistości pusta więc ok. rozdarłem teraz też wkład z starszego systemu i również w tej części jest pusty więc w międzyczasie zostało to przez BAT i tam poprawione). Wkład po wyciągnięciu nie parzy w rękę tak jak w starszym systemie więc samo grzanie widać że przebiega trochę inaczej.

  Bateria: Tutaj chciałbym aby ktoś kto dłużej korzysta z Glo Hyper się wypowiedział w tej kwestii. Starszy system pozwalał na wykorzystanie ok 23 wkładów co było jego dużą zaletę. Wstępnie wyczytałem że ten pozwoli na 20 wkładów, jednak użytkownicy piszą że udaje się dobić do 17-18 sztuk. Niech ktoś da znać jak to wygląda w rzeczywistości. Wiem że szybsze grzanie wiążę się z zapotrzebowaniem na większą ilość energii.

  Podsumowując: Muszę przede wszystkim przywyknąć do mocniejszych wrażeń smakowych. Poza tym dla mnie na plus to tańsze wkłady, większy ich wybór, szybsze grzanie, więcej widocznego aerozolu i usb-c. Na minus design (subiektywnie), jak dla mnie zbyt gorące powietrze w płucach i potencjalnie mniejsza ilość wkładów do wykorzystania na jednym ładowaniu (niech ktoś potwierdzi).

  Jakie są wasze wrażenia? Czy wasze urządzenie podczas pracy też tak dziwnie "pyrka"? Będę miał do odebrania kody na następne wkłady więc będzie co testować. Polecicie jakieś?
  pokaż całość

  +: szogu3
 •  

  #warthunder

  Nowe dźwięki wybuchów trochę mi chrupią w słuchawkach ale to może być nowy problem z samym klientem linuxowym.

  Od kilku dni bawiłem się w bitwach mieszanych najgorszym niemieckim jetem czyli volksjagerem. To dziwne ale po aktualizacji inaczej mi się z niego strzela. Pierwszą myślą było to że w taśmie jest mniej tracerów ale chyba ona nie została zmieniona i teraz skłaniam się ku zmniejszonej szybkosztrzelności działek mg151. Oczywiście może mi się to tylko zdawać i w rzeczywistości jest po staremu.

  Chociaż nikt mnie o to prosił to chciałbym też napisać kilka słów o niemieckich maszynach naziemnych w erze czwartej. Do tej pory rozwijałem środkowe drzewka aby móc się cieszyć ikonicznymi maszynami takimi jak tygryski czy panterki. Gdy dotarłem do leoparda stwierdziłem że nie będę się pchał dalej i nadrobię zaległości w lewej gałęzi która do tej pory mnie nie interesowała. Maszyny badłem, kupowałem i nawet nimi nie grałem bo nie miałem ochoty się bawić papierowymi niszczycielami. Wyjątek zrobiłem dla waffentragera i dżizys co to jest za maszyna! Najlepsza na BR 5.7 i aż mi było przykro że do tej pory tłukłem się tygrysem czy panterą bez wstecznego. Pewnie że nie jest najszybsza ale ten niski profil i działo z tygrysa królewskiego robią piękną robotę. Co dziwne ten pojazd ma zaskakująco wysoką przeżywalność.

  Był to jednak tak naprawdę początek zabawy w lewej gałęzi bo szybko odblokowałem M41 oraz JPZ 4-5 które stały się moimi głównymi zabawki na br 6.3. M41 to dynamiczna bestia z dobrą penetracją i szybkim nabijaniem punktów za zwiad, a jpz 4-5 to papierowy niszczyciel z również fantastyczną penetracją i rewelacyjnym zrywem gdy trzeba wycofać za zasłonę. Obecnie nie wyobrażam sobie już wsiadać w chabety typu Tiger II P czy Ferdynand bo to zero przyjemności. Co z tego że mają pancerz jeśli tak po prawdzie przed mało czym ich chroni. Pojawia się już u przeciwników amunicja chemiczna i nagle tygrys okazuje się dla niej równie miękkim celem co głupia bwp'a. Gorzej mają już tylko ruskie ciężkie czołgi z okropnym czasem przeładowania. Mam co do tego wszystkiego dość mieszane uczucia bo z każdą kolejną łatką czy nowymi nacjami gra traci balans. Powyżej 5.7 czołgi ciężkie zaczynają tracić sens i było mi w poprzednim meczu bardzo żal gracza w IS3 którego zrobiłem jak chciałem lekpz'etem.

  Jak sprawy mają się obecnie na niższych erach? Zrobili w końcu coś z tymi E.B.R'ami? Widuję je teraz czasem na 6.3 i jest to chyba dla nich właściwe miejsce.

  Można pomarzyć ale chciałbym żeby rozwiązania powojenne nie były mieszane z tymi które powstały faktycznie w czasie drugiej wojny. Brakuje mi też większych map gdzie na odległość można by się bawić tymi cięższymi maszynami i być może wtedy wykorzystać ich pancerz. Niestety duża część mapek toczy się w warunkach miejskich bądź mieszanych i na takich do miasta głupio wjeżdżać ferdynandem czy jagtgigerem, a mozolny wyjazd gdzieś na obrzeża może skończyć się szybką śmiercią z lekkiej maszyny. Jest jeszcze problem z lotnikami którzy są w stanie wyeliminować czołgi ciężkie i niszczyciele właściwie w moment. Sam tak robię i teraz praktykuję szybkie nabijanie punktów przy pomocy M41 i od razu wskakuje w samolocik. Nie powinno to tak wyglądać z mojej strony ale przynajmniej się bawię zamiast denerwować.

  Co do niemieckiego lotnictwa to brakuje mi drugowojennego jeta z podwieszaną bombką, choćby dwoma kartoflami. Niby jest sturmvogel ale to niestety maszyna unikalna i raczej nieosiągalna ze względu na cenę. Jaskółka w normalnym drzewku powinna mieć bombkę, a ta z działem 50mm powinna wylecieć. Od biedy widziałbym jeszcze pojedynczą pod hortenem bo z tego co kojarzę to dowództwo niemieckie (pewnie przez nieomylnego fuhrera) wymagało takiej opcji od braci horten.

  Żałuję że będąc niedoświadczonym czołgistą chodziłem zakochany w maszynach ciężkich co zaowocowało zakupem (nawet niezłego dopóki się ebr nie pojawił) KW premium i tygryska premium od pana porsche który jest beznadziejny. Teraz wiem że orły mogły pójść na Ru251 który dostarczyłby mi pewnikiem wiele radości.

  O chuj... ale się rozpisałem :D Na cholerę? Nie wiem, wracam grać i być złośliwym dla innych. Dzisiaj widząc trzy samoloty naprawiające się na lotnisku spokojnie poczekałem aż do opuszczenia go przez nich i wskakując im tyłek kolejno każdego ściągałem. Zły gupiujzewsi, niedobry gupiujzewsi.
  pokaż całość

  •  

   @KrowaMleczna: Faktycznie właśnie dodali 262 z bombkami :) Bulldog ma w porządku prędkość zarówno do przodu jak i do tyłu. Oczywiście że nie jest najszybszy i jako że posiada papierowy pancerz tak samo jak 4-5 to obydwa pojazdy wymagają nauki nowych nawyków. Nie mam większych problemów z działem m41 bo całkiem nieźle sobie nim radzę i tylko w specyficznych warunkach jak krzaczory heaty mnie zawodzą.

   Rano zagrałem kt p gdy byłem na topce i przyznam że zabawa była niezła, a przeciwnicy z niższego tieru mieli ze mną problem przez chwilę. Załatwić mnie nie załatwili i przydała się pomoc drużyny po tym jak m18 wyeliminował mi działo. Nie doszło by może do tego gdyby mapa nie wymuszała na mnie walki w zwarciu do czego te ciężkie średnio się nadają. Pantery uwielbiam i były to zdecydowanie moje ulubione maszyny które potrafiły wiele na siebie przyjąć. Brakowało im tylko wstecznego biegu co zrozumiałem na dobre gdy zacząłem zabawę rosyjskim t34.

   Jest to właśnie fajne w tej grze że każdą maszyną trzeba nauczyć się grać, zrozumieć ich zalety jak i wady. Na długo zanim pojawiły się czołgi tak właśnie wsiąkłem w historyczne bitwy powietrzne. Niestety nie mogę się przemóc do nauki gry niektórymi zabawkami takimi jak: Ferdynand czy Jagdtiger.

   Jagdpanther czy waffentrager wydają mi się optymalne bo jednak masz rację że klasyczne pociski z wkładką wybuchową sprawdzają się lepiej na 6.3 i poniżej. Mimo to wymaksuję 4-5 i będę ćwiczył walkę partyzancką przy pomocy tej maszyny. Wydaje mi się że poczułem trochę powiew świeżości po wielu miesiącach gry niedoskonałymi maszynami niemieckimi. Są świetne technicznie ale często coś z nimi jest nie tak jak właśnie brak wstecznego w panterze, kąty proste pancerza na pierwszym tygrysie, czy duży weakspot frontu wieży w tygrysie II p. Trochę się pozmieniało i przynajmniej tym ostatnim już nie trzeba walczyć z brytolami wyposażonymi w stabilizację.

   Nie narzekam, pogram nowymi zabawkami aż się znudzą i pewnie wrócę do klasyków bo tak po prawdzie to okolice 5.7 sprawiają mi największą przyjemność. Później grind robi się żmudny, rozgrywka sprawia wrażenie zbyt arkejdowej i zaczynają mnie drażnić śmigłowce czy też bwp'y z pociskami atgm. To już nie jest dla mnie.
   pokaż całość

  •  

   @gupiujzewsi: mi tez chyba najlepiej sie gra 5.7-6.7 czyli zaraz przed stabami gdzie kazda nacja ma w miare ok lineup, ale jeszcze bez atgmow ani stabow. A co do ciezkich czolgow u niemcow to moze ja jestem dziwny ale nawet nie przeszkadzaja mi uptiery do 7.3 i mi pasuje gra kt i jagdtigerem, choc gdybym mial ru251 ktory laczy dzialo i predkosc 4-5 z mozliwoscia spota m41 to pewnie bylbym w stanie odstawic ciezkie na drugi plan pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #komputery #kartygraficzne

  Przygotowuję się do detoksu od elektroniki i planuję pozbyć się komputera przed którym spędzam zbyt dużą część swojego życia. Pomoglibyście mi w wycenie podzespołów? Całej budy raczej nie sprzedam bo kto by chciał brzydką obudowę, stare dyski czy kilkuletni zasilacz. Fajnie by było chociaż opchnąć to co wymienię:

  Procesor: i5 4670k
  Płyta: Asrock Fatal1ty H87 Performance (pomimo niższego chipsetu pozwala ona na podkręcanie)
  Ram: Tutaj nawet nie wiem co tam siedzi... 2x 2gb i 2x 4gb z czego czwórki różnią się między sobą.
  Karta graficzna: MSI GTX970 OC edition

  Jest jeszcze chłodzenie Fortis 3. Nie wiem jak się za to zabrać. Karta powinna pójść bez problemu ale nie wiem jak sprzedawać resztę. Próbować wystawić zestaw procek, płyta i chłodzenie razem czy też osobno? No i jeszcze ta rozdrobniona, niezbyt dobrze skompletowana pamięć.

  Ile za te części mogę wołać? Lepiej będzie to robić na olx czy allegro? Dawno niczego nie sprzedawałem i nawet nie orientuję się w prowizjach tych serwisów.
  pokaż całość

 •  

  #aliorbank #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank

  Pojawił się u mnie pierwszy niesmak po połączeniu tych dwóch usług. Zablokowałem kartę debetową i nie mogę zamówić nowej :( Mam do wyboru tylko kredytówki. W #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank można było online poczatować z asystentem i błyskawicznie podobne kwestie wyjaśnić. Teraz muszę odbyć rozmowę telefoniczną przez co odczuwam dyskomfort na samą myśl o przebijaniu się przez automat, a dodatkowo ich strona internetowa straszy mnie wizją kontaktu z jakąś wirtualną asystentką infoNiną (╥﹏╥) pokaż całość

 •  

  Co otrzymuje osoba korzystająca z reflinka? Wiem że punkty ale chciałbym wiedzieć jakie ilości i za co. Ile za rejestrację i ile za zakup urządzenia. Ah! Czy ktoś wie czy punkty za zakup liczą się od zakupu czy od użycia kodu zniżkowego? Na starym koncie widzę że mam punktów 14 i nie wiem za co tak właściwie. Starszy sprzęt kupowałem rzapce więc jedyny sposób w jaki mogły być naliczone to od użycia kodu promocyjnego.

  Na szybko utworzyłem nowe konto bez używania reflinka i widzę że do zakupu otrzymam dwie paczki zamiast trzech na starym. Jeśli wykonam rejestrację z refa będzie paczka więcej?

  Wykonuję trudne fikołki matematyczne (dodawanie i odejmowanie xd). Póki co wychodzi mi 40,50 (gdybym nie musiał kupować nowej karty sim to 36zł) za urządzenie plus osiem paczek.

  #glo
  pokaż całość

 •  

  Zna ktoś sposób na uzyskanie drugiego kodu zniżkowego na zestaw startowy? W zeszłym roku zużyłem go na vype epen, a chciałbym spróbować jak najniższym kosztem nowy system glo hyper. Niby obecnie i tak źle to nie wychodzi bo wczoraj gdy patrzyłem za 59zł jest urządzenie plus trzy paczki wkładów które same są warte trzy dyszki. Jednak gdyby mi się udało wyrwać dodatkowy kodzik to już w ogóle byłoby super otrzymać gadżet w gratisie do wartości samych wkładów.

  #glo
  pokaż całość

 •  

  Mircy. Coś mi nie bangla po zmianie vpn :/

  Dostałem dzisiaj ostrzeżenie na zamkniętym trackerze za logowanie się przez vpn. Wcześniej miałem ustawione trasy do omijania połączenia z tą witryną poprzez vpn i było dobrze. Po zmianie dostawcy vpn skopiowałem je tylko do nowej konfiguracji gui openvpn i cóż... nie działa to :(

  Pierwsze co zrobiłem to wpisałem "dig www.adrestrackera.gov" i rzeczywiście u nich adres ip się zmienił w międzyczasie. Zaktualizowałem go w trasach i dodałem dodatkowe dla witryny www.myip.com żeby upewnić się iż wszystko gra. No i nie gra :/

  Co jest nie tak? Pamiętam że gdy problem pojawił się po raz pierwszy na poprzedniej usłudze to użyłem wtedy jakiejś komendy aby sprawdzić bramkę i maskę którą mam wpisać w trasach. Mogły się one w ogóle zmienić przy zmianie usługodawcy? One wcześniej wyglądały mi na adresy lokalne.

  Anyway. Nie pamiętam tej komendy :( Sprawdziłem "route -n", "ip route", oraz "ifconfig".

  To ostatnia pokazała mi w sumie coś co wygląda na to czego szukam: "192.168.1.xx netmask 255.255.xxx.0 broadcast 192.168.1.xxx" i są to dokładnie takie adresy jakie miałem ustawione wcześniej dla poprzedniego vpn. Mimo tego strona myip.com ciągle pokazuje że łączę się za pośrednictwem vpn :/

  Jestem zielony w połączeniach sieciowych.

  #openvpn #linux #torrent
  pokaż całość

  •  

   @DocEmmettBrown: Hmm. Nie widzę możliwości zmiany tej wartości w gui openvpn dla pierwszej drogi ani dla samych tras. Nie wiem jak to ogarnąć jeśli w tym tkwi problem. W sumie to powinno być to brane pod uwagę dla ustawionej trasy? Wyraźnie ma wskazane przez co powinna się łączyć.

   Swoją drogą to zapomniałem jeszcze o tagu #siecikomputerowe

  •  

   @DocEmmettBrown: Jeśli idzie o to czy to dobre rozwiązanie to rzeczywiście adres strony z którą chcę się łączyć zdążył się zmienić w międzyczasie i tego nie zauważyłem. To będzie lekkim problemem który może się pojawiać okresowo. Nie łapię jednak wciąż o co chodzi z moim adresem w vpnie bo przecież nie chcę się łączyć z tą stroną poprzez niego i mogę mieć wywalone na to jaki on będzie w tym czasie. Przy ustawianiu trasy nie podaję żadnego adresu związanego z nim, a jedynie te dotyczące mojej sieci lokalnej. Jeśli powinienem o czymś w tej kwestii jeszcze wiedzieć to bardzo bym prosił o dodatkowe wyjaśnienie :)

   Spróbuję zmienić jutro metrykę dla tras i po cichu liczę że rzeczywiście w tym tkwi problem. Rozumiem że wystarczy zmienić ją, przy użyciu wspomnianych przez ciebie składni, na wartość widniejącą przy enp0s25? Pewnie nie będzie to trudne jak już znam dzięki tobie odpowiednie komendy.

   Dziękuj za zainteresowanie i konsultację.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika gupiujzewsi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)