•  

  Jeszcze w zeszłym tygodniu ten sam oczyszczacz można było kupić za 600zl.

  Wygląda to też na próbę wykorzystania niewiedzy kupujących o różnicach między modelami 2, 2s i Pro.
  #januszebiznesu a może nowa inwestycja o zwrocie wyższym niż z kryptowalut ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #smog #xiaomi

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1539935776722.allegro.png

 •  

  Czy ktoś poleci konkretny oczyszczacz powietrza do mieszkania? Mieszkanie 46 metrów.

  #smog #chujmniestrzeli

 •  

  Kilka słów o "psach w bloku", bo chyba nie wszyscy wiedzą, o czym mówią.

  małe back story (można ominąć):

  pokaż spoiler Kiedyś myślałam tak jak wielu z was - pies w mieszkaniu się męczy, musi być ogród, itd. Kilka lat temu zaczęłam się interesować psami, behawioryzmem, zasadami szkolenia, itd. Rozmawiałam z hodowcami wielu ras, ale też ze zwykłymi właścicielami psów. Całe życie mieszkałam pod miastem w domu z ogrodem, ale rodzice nie chcieli zgodzić się na psa, więc kiedy wyniosłam się na swoje (i niestety - do bloku), zaczęłam znowu marzyć o psiaku. Wiedziałam jednak, że nie chcę mieć jakiegoś yorka, maltańczyka czy innego karła. I im więcej rozmawiałam z hodowcami, tym częściej powtarzała się podobna odpowiedź, coś w stylu: "oczywiście, że sprzedajemy psy do bloku, bo w takiej sytuacji często są bardziej zadbane i szczęśliwsze niż te ogrodowe".


  Kilka podstawowych faktów:

  - kiedy mieszkasz w bloku, MUSISZ wyjść z psem na spacer, nie ma opcji, że zostawiasz go w ogrodzie i tam ma sobie być
  - pies się sam w ogrodzie nie wybiega, on potrzebuje nowych miejsc, doświadczeń, wyzwań intelektualnych i ruchu
  - jak powiedziałam, mieszkałam pod miastem; wszyscy sąsiedzi naokoło mieli psy i tylko dwie rodziny czasami zabierały swoje zwierzaki na spacer - nie zliczę, ile psów przeżyło lata na kawałku trawnika czy kostki brukowej, całymi dniami leżąc i się nudząc
  - pies jest istotą stadną, towarzyską - zdecydowana większość z nich potrzebuje kontaktu z człowiekiem, inaczej dziczeje, a w bloku pies jest z Tobą cały czas
  - EDUKACJA!!! Ludzie czytają dziesiątki opinii zanim kupią pralkę, lodówkę czy telefon. Ale mało kto czyta o psychice psa, o potrzebach danej rasy, itd. Biorą sobie np. bordera collie, bo w rankingu im wyskoczy, że to "inteligentna rasa", a potem są wielce zdziwieni, że taki pies potrzebuje zajęcia NON STOP i jest stworzony do pracy z człowiekiem. To jest absolutna podstawa, żeby jak najwięcej wiedzieć zanim się przygarnie psa.
  - to, że pies jest mały, nie oznacza, że jest bezproblemowy - zgodzę się, że yorki to jest miejska plaga i więskszoć właścicieli nie ma pojęcia o tej rasie - i to właśnie te małe "padalce" najczęściej dokuczają sąsiadom (i ponownie - EDUKACJA)
  - uważam, że ras, które rzeczywiście się nie nadają do bloku, jest raptem kilka - są to psy typu owczarek podhalański czy bernardyn, które źle znoszą ogrzewane małe przestrzenie, są z charakteru raczej indywidualistami i najlepiej się czują na śniegu (na pewno ktoś ma takie psy w bloku i może i z sukcesem, ale ja bym się po prostu nie zdecydowała)

  Zostaje oczywiście trzecia opcja - masz dom z ogrodem, pies mieszka z Tobą w domu, a ogród ułatwia codzienne życie, kiedy można w piżamach otworzyć drzwi i wypuścić zwierzaka na siku. To jest ogromna wygoda, to prawda, i na pewno jest mnóstwo takich przypadków. Ale niestety, większość z nas mieszka w blokach i naprawdę trudno sobie wyobrazić, żeby wszyscy rezygnowali z psa z tego powodu.

  Na razie kończę, bo inaczej nikt tego nie przeczyta. Dla atencji dodaję zdjęcie mojego "biednego" psa z blokowiska ;)

  pokaż spoiler #pies #psy #zwierzaczki #zwierzeta #pokazpsa #oswiadczenie #barfbarki
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @BarkaMleczna wspaniały Weimar (。◕‿‿◕。)

   U mnie to wygląda tak że mimo że mam ogródek, codziennie wieczorem jest spacer po polach no-limits z buszowaniem w polu kukurydzy i okazjonalną kąpielą w rowie. Zimą to wiadomo, tarzanie się w śniegu itp.

   Niestety, widzę to w swojej okolicy: posiadacze ogródków czują się zwolnieni z obowiązku zapewnienia swoim psom odpowiedniej dawki ruchu i okazji do eksploracji.
   Niejeden pies ze wsi na gorzej od tego trzymanego w bloku. Wszystko zależy od właściciela.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (26)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika halifax

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)